|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   prosim pomagajte
5.12.2006 14:41:32   
karmy
prejšni teden sem se skregala tako hudo z mojo mamo, da me je vrgla iz stanovanja. prve dni sem bila z mojim tamalim pri prijatelju, potem sem začela iskat sobe za en mesec. klicali smo do ponedeljka zvečer, nakar smo obupali in sem se mogla nekam dat s tamalim, in je moj prijatelj rekel da me za samo en mesec  ne bodo nikjer vzeli. stanovanje, ki sem ga izbrala je pa vseljivo 15.januarja.

Nato smo šli v hostel, kjer so mi dali zelo velik popust, so mi šli zelo na roke,  in so me dali v triposteljno sobo, za ceno enoposteljne, ter isto ceno ne glede na vikend ali praznike za ta mesec. vendar cena se še vedno giba okoli 120 tisoč na mesec. potrebno bo tudi plačati dvomesečno najemnino za stanovanje + agentu, ki bo sestavil pogodbo - najemnina je 50 tisoč, agent - 60 tisoč. tukaj se mi zatakne ravno pri financah, saj je bilo to vse tako nahitro da mi ni uspelo poskrbeti za to. Za varstvo malčka je končno poskrbljeno, in za to sem najbolj vesela.

nisem si še opomogla od šoka, in sem še zdaj zmedena glede vsega, tako da bi bila za vsako pomoč zelo hvaležna.

Hvala

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: prosim pomagajte
5.12.2006 14:44:23   
Anonimen
Daj mi naslov na ZS, ampak zelo hitro, da še danes v kuverto zapakiram kakšnega jurja.

(odgovor članu karmy)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: prosim pomagajte
5.12.2006 14:46:58   
soncece24
Ne znam si zamišljat kak te lahko lastna mati vrže iz stanovanja... sploh pa z malim otrokom! Najprej ti svetujem, da se obrneš na CSD, prosi za izredno pomoč - saj so to tudi izredne razmere. Lahko zaprosiš tudi za pomoč občine v izrednih primerih. Če delaš kaj preko študenta, lahko na banki dobiš tudi študentski kredit, tudi študentski servis ti lahko da denar vnaprej. Za ta en mesec prehodni pa bi se jaz na tvojem mestu obrnila na kak materinski dom. Resnično si v stiski in tam ti bodo po mojem lahko najbolje pomagali. Z nasveti, ti dali streho nad glavo...


Upam, da ti čimprej uspe rešiti situacijo, ne morem verjeti, da je kdo sposoben kaj takega narediti.



_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: prosim pomagajte
5.12.2006 15:47:55   
petraz
Saj si niti ne predstavljam, kako hudo ti je.... user posted image user posted image user posted image   Tvoja mama pa res niam razumevanja, a ne user posted image  Saj ne moreš nekoga kar čez noč ven vreči zaradi prepira in še to z otrokom...  Tako kot so ti napisale že predhodnice... Najprej se obrni na CSD, kjer ti pripada izredna denarna pomoč, pomagajo ti tudi kasnej pri najemnini stanovanja itd..... Kot drugo pa bi lahko šla v kak materinski dom (mislim, da se tako reče) in bi sigurno ceneje skoz prišla. Daj se to pozanimaj na CSD!!! Pa še eno leto bi lahko bivala tam.... v tem času pa se bi že kaj cenejšega najdlo za vaju... Upam, da se stavri čimprej uredijo...user posted image

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: prosim pomagajte
5.12.2006 16:00:00   
karmy
sem pogledala za materinske domove in našla to:

"Prosilka mora vložiti pisno vlogo iz katere so razvidni osebni podatki prosilke in otrok, opis socialne stiske, kontaktni naslov in telefon. Prosilka je vabljena na informativni razgovor, kjer se ji predstavi delovanje doma, seznani se jo z njenimi pravicami in dolžnostmi. Vloga prosilke se posreduje strokovni komisiji, ki na podlagi pogojev in kriterijev za sprejem odloči o sprejemu oz. nesprejemu prosilke. "

koliko časa to traja? user posted image  ta procedura?


_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu petraz)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: prosim pomagajte
5.12.2006 16:09:33   
soncece24
Pomojem to rešijo v najkrajšem možnem času, po mojem v dnevu do dveh, ker to je ravno institucija, ki naj bi pomagala mamicam, ki se čez noč znajdejo brez strehe nad glavo. Jaz bi kr tja poklicala, pa povej kaj se ti je zgodilo in da nimaš kam, pa ti bodo sigurno pomagali. Še prej pa na CSD pokliči oz. idi jutri dopoldan kr tja. Kje si pa zdaj? Pri prijatelju?



_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: prosim pomagajte
5.12.2006 16:17:53   
karmy
poklicala v materinski dom... imajo vse zasedeno do februarja user posted image zdaj sem v tem hostelu do nadaljnega, pri prijatelju nisem mogla ostati, ker je predaleč od ljubljane. Ostali prijatelji pa ali nimajo prostora, ali pa starši ne dovolijo.

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu soncece24)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: prosim pomagajte
5.12.2006 16:19:51   
soncece24
pa je samo eden v tvoji bljižini? no, sicer predvidevam, da so zgleda vsi zasedeni. Kaj pa h kakšni prijateljici ne moreš za ta mesec? Sorodniki? tete, strici, bratranci, babica? 

_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: prosim pomagajte
5.12.2006 16:21:32   
karmy
ne, sem že vse preklicala...user posted image user posted image  to da sem se obrnila na dobrodelnost je bila zadnja možnost

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu soncece24)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: prosim pomagajte
5.12.2006 16:38:00   
soncece24
ojej, no saj se mi je zdelo, da bo nekako tako. pač puskušam neko možnost najt, na katero še nisi mislila. 

_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: prosim pomagajte
5.12.2006 17:25:26   
Wahoo RR
karmy...zelo mi je žal za nastalo situacijo user posted image

Malo sem preklicala okrog. Materinski dom na Škofljici ima prosto. Lahko si že jutri noter, že boš želela.
Pokliči g. Lidijo, lahko že danes. Pa se z njo dogovorita kako in kaj. Zelo prijazna gospa je.

Izvoli podatke in javi kako si uredila.

Materinski dom Škofljica
Gumnišče 5
1291 Škofljica
tel.:366-77-21


_____________________________

Lp,
Wahoo RR



(odgovor članu soncece24)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: prosim pomagajte
5.12.2006 18:01:06   
karmy
sem že klicala tja, in se zmenila za razgovor.

hvala wahoouser posted image

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: prosim pomagajte
5.12.2006 19:56:23   
Marogica
Karmi, resnično mi je žal, ko to berem. Upam, da si dobro porihtala v Škofljici. Če pa kaj potrebuješ, se pa javi.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
5.12.2006 20:14:12   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu karmy)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: prosim pomagajte
5.12.2006 20:31:54   
soncece24
No vidiš karmy, vedno je neka pot. super, da si se zmenila. pa čim več sreče za naprej user posted image

_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: prosim pomagajte
5.12.2006 20:40:06   
Anonimen
Ti punca, ti, raje se kregaj tule gor kot z mamo, bo lažje za prenest user posted image .

A si zrihtala dom? Kaj pa za naprej? Si kaj razmišljala o študentu? Včasih so imeli posebej apartmaje za družine. Kako točno je danes, ne vem, nisem več tko mlada user posted image

(odgovor članu karmy)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: prosim pomagajte
6.12.2006 12:16:16   
karmy
tako je... sem bila na razgovoru za materinski dom, vse lepo ful fajn, ampak mi je potem začela gospa razlagat, o delavnicah in sestankih, na katerih bi mogla bit prisotna, in vsak teden ena kuha pa pospravlja.... pa če vam po resnici povem nisem pri volji, da bi bla prisotna na teh stvareh, vse kar bi hotla je da me pustijo pri miru, ker nerada razlagam svoje probleme še posebno ne zdaj, ko je vse tako občutljivo, in nočem trenutno nobenga spustit trenutno v mojo bližino... pa problem je tudi to ker nimam avta, in bi mogla pešačit do postaje ki je cca.2 km stran, po hribu dol in gor, dvakrat na dan user posted image  ok saj nisem izbirčna ali karkoli, soba mi je zelo všeč, prevoza nimam, pa avtobus bom morala plačati, ker ni mestni, (za mestnega mam mesečno), in bi prišli stroški kar veliki da bi se vozila... pa tud če vam po resnic povem je zame predaleč... in nikakor mi ni blo všeč, ko mi je rekla da moram bit prisotna na sestankih ob devetih zvečer, a sem vsak dan od desetih zjutraj do osmih zvečer v ljubljani, in mi ni ravno po volji da bom mogla bit na tistem sestanku do desetih zvečer user posted image

kompliciram? mogoče... samo hočem da me le pustijo pri miru in da sama to razrešim, ker noben drug mi tukaj ne more pomagat, ker moram to razrešit sama pri sebi... v tem hostelu sem v bližini centra 10 min stran z busom, in grem kadar hočem in pridem kadar hočem... noben mi ne teži ali govori kam grem in zakaj grem user posted image  sorry wahoo....user posted image

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: prosim pomagajte
6.12.2006 13:06:34   
Wahoo RR
Te sicer čist razumem Karmy...glede miru - ampak glede na, da imaš hudo finančno stisko............
bi mogoče lahko zdržala ta dobr mesec.

No, nisem še bila v taki situaciji, ampak na tvojem mestu bi zagrabla tole priložnost. Tako bi ti ostalo teh 120 jurjev, ki jih moraš dati zdej v hostel. Mesečna karta od Škofljice do avtobusne postaje v Ljubljani pa ni veliko. Vsedeš se na Grosupeljčana in si že v centru.

No, odločitev je vsekakor tvoja user posted image

Pa srečno


_____________________________

Lp,
Wahoo RR



(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: prosim pomagajte
6.12.2006 13:50:24   
jasnika
Pozdravljena,
mi je zelo žal ker ti sama ne morem pomagati,bi pa ti rada povedala, pa ne mi to vzet za slabo, da tole glede materinskega doma pa se mi ne zdi tako zelo pretirano, saj pa je normalno da maš tam kakšno obveznost, pa m dom pa ni hotel, men se zdi da ti druga možnost kot hotel ne diši kaj preveč, PROSIM NE ME NAPADAT ALI MI ZAMERIT, ampak se mi zdi da si kar izbirčna glede na tvojo situačijo ki je žal vse prej kot rožnata.

Kakorkoli ti žeilm vso srečo pri rešitvi težave, v prvi vrsti pa bi jaz na tvojem mestu mislila na otroka in ne na sebe, kako bi mi bilo hudo tam na sestanku bit, ZA OTROKA VSE.

še enkrat srečno user posted image

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: prosim pomagajte
7.12.2006 12:04:54   
Barbs
IZVIRNO SPOROČILO: BAGI

Karmy, čeprav ne spadaš med moje "favorites", ker se mi (iskreno povedano) zdiš zelo konfliktna oseba, sem zelo vesela, da si se uspela dogovoriti z materinskim domom, kjer boš imela vse možnosti, da si urediš življenje tako, da z otrokom ne bosta (več) trpela.

Držita se.user posted image


Tudi jaz mislim popolnoma enako. Nikomur ne privoščim, da bi moral biti na cesti z otrokom. Nihče se nima pravice spuščati v to, zakaj te je mama vrgla ven ( pa konfliktna oseba gor ali dol) , je pa čas, da misliš  predvsem na otroka. Materinski dom je odlična rešitev za ta čas, dokler si ne urediš tako, kot si rekla. Menim, da bodo razumevajoči tudi glede tega, da si čez dan odsotna. Vse se da. Punce, predvsem wahoo, ti je zelooo pomagala. Kjer je volja, se najde tudi pot.

p.s.

Za ta mesec, če nimaš kje biti, lahko prideš tudi k nam. Čez dan lahko pazim na tvojega bejbija, ker sem itak na porodniški za mojega. Je pa res, da do centra Ljubljane ni samo 10 minut z busom.

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: prosim pomagajte
7.12.2006 12:27:31   
karmy
no, gospe iz materinskega doma sem omenila mojo težavo, in je potem rekla da naj grem v drug materinski dom, ki ga imajo v višnji gori, kjer bi bila lahko bolj samostojna, punce si same kuhajo,...user posted image  tako da ta vikend grem tja pa še železniška postaja je par metrov stran od hiše oz. postaja....user posted image user posted image user posted image  stanovanjska problematika je rešena user posted image

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: prosim pomagajte
7.12.2006 12:36:36   
soncece24
No super user posted image user posted image user posted image Upam, da tudi vse ostalo rešiš.

_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: prosim pomagajte
7.12.2006 13:00:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: BAGI

Karmy, čeprav ne spadaš med moje "favorites", ker se mi (iskreno povedano) zdiš zelo konfliktna oseba, sem zelo vesela, da si se uspela dogovoriti z materinskim domom, kjer boš imela vse možnosti, da si urediš življenje tako, da z otrokom ne bosta (več) trpela.

Držita se.


Tudi jaz mislim popolnoma enako. Nikomur ne privoščim, da bi moral biti na cesti z otrokom. Nihče se nima pravice spuščati v to, zakaj te je mama vrgla ven ( pa konfliktna oseba gor ali dol) , je pa čas, da misliš predvsem na otroka. Materinski dom je odlična rešitev za ta čas, dokler si ne urediš tako, kot si rekla. Menim, da bodo razumevajoči tudi glede tega, da si čez dan odsotna. Vse se da. Punce, predvsem wahoo, ti je zelooo pomagala. Kjer je volja, se najde tudi pot.


Točno tako, se podpišem, glede na to, da si že rešila situacijo, ti želim vse naj naj in srečno...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Barbs)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: prosim pomagajte
22.12.2006 16:40:53   
karmy
no zdaj ko sva ustaljena v višnji gori, lahko pokomentiram izjave glede konfliktne osebe. Nima veze ali sem konfliktna oseba, če si v stiski, si, pa tud če si družina strojan, k država bol za cigane skrbi kot za svoje državljaneuser posted image , ter želiš da ti ljudje pomagajo v stiski. Jaz pomagam če le lahko.

ampak rada bi se wahoo zahvalila, ki mi je pomagala pridt v kontakt z gospo Lidijo user posted image  

< Sporočilo je popravil karmy -- 22.12.2006 16:41:58 >


_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: prosim pomagajte
22.12.2006 20:17:08   
Wahoo RR
Super, karmy...sem vesela zate, da si se le odločila za ta korak.
Upam, da ti ni preveč mučno biti tam ...ampak saj bo hitro minilo, ne ? :)

Pa lepe praznike želim

_____________________________

Lp,
Wahoo RR



(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?