|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   protest proti vrtcem...
23.4.2008 21:17:47   
tojeto1
... oz. proti odgovornim institucijam!!!

Mislim, da je že vsem staršem prekipelouser posted image , ko sedaj na dom dobivamo zavrnjene vloge user posted image za sprejem našega otroka v vrtec (vsaj za Ljubljano je tako). Zato predlagam sledeče:

PIŠITE MAILE in jim zelo na kratko pojasnite svojo zgodbo:

1. Odgovornim institucijam

2. Medijem:

Vsi maili so javno objavljeni na spletnih straneh. Za spodbudo: jaz sem prav vsem pisala in če bi vsak izmed vas naredil tako, bodo sigurno mediji NA GLAS spregovorili in bodo odgovorni morali za to odgovarjati, saj nam po zakonu pripada vrtec!

Več kot nas bouser posted image user posted image , več bomo dosegli. Ne bodimo tiho, saj gre vendar za naše najdražje otročičkeuser posted image in javnost sploh ne ve, s kakšnimi težavami se srečujemo.

Upam, da bomo vsi skupaj prav za vsakega otroka našli vrtec, zato le pohitite in jim pišiteuser posted image user posted image user posted image  

A smo zmenjeni? Čakam, da se mi pohvalite, komu vse ste pisali....
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: protest proti vrtcem...
23.4.2008 21:33:55   
kovač
Pa ne da so vsi vrtci v lj zasedeni???
user posted image

(odgovor članu tojeto1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: protest proti vrtcem...
23.4.2008 21:35:56   
tojeto1
Ja, itak! Too much!

(odgovor članu kovač)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: protest proti vrtcem...
23.4.2008 22:43:57   
melanija
Pa ne samo v Lj, tudi v ajdovski in vipavski občini ne dobiš prostega mesta, za znoret. Tolikoo kričijo, da naj imamo otroke da se bo populacija večala, naredijo pa nič ..  V Vipavi so zgradili nov vrtec odprt 1.september 2007 - pa je premajhen. Bi potrebovali vsaj še dva oddelka.

(odgovor članu tojeto1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: protest proti vrtcem...
23.4.2008 23:55:30   
pegi1
evo tojeto! se pridruzujem in ze pisem!!! danes smo namrec dobili se 3 zavrnitve, torej sem jih sedaj nabrala ze 11user posted image ! NE MOREM VERJET!

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: protest proti vrtcem...
24.4.2008 6:58:00   
malamaja
Povsod je tako.

Da ti povem svoj primer. Pri nas je samo en vrtec in ta prezaseden. Starejšega imam v vrtcu.

Mala se je rodila 10.4.2008 in je tako niti prijavit nisem mogla do časa. Sem oddala nepopolno vlogo in dobim zavrnjeno da otrok letnika 2008 sploh ne mislijo letos sprejemat. Halo tok o zagotavljanju predšolskega varstva VSEM. tok sem razkurjena da bom sigurno izkoristila tvoje naslove.

A ja da ne govorimo, da občina meče denar za druge stvari, pri čemer pa pri nas št. otrok že tretje leto raste, torej je že tretje leto problem z vpisi v vrtec.......halo kje je tu država.

Uf sorry tok sem jezna.

_____________________________

Mala maja

(odgovor članu pegi1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: protest proti vrtcem...
24.4.2008 9:49:32   
mert
Če katero slučajno zanima - 1. septembra bodo odprli župnijski vrtec v Preski pri Medvodah.
Izvajal bo program Montesori - isti program, kot ga imajo Uršulinke v Ljubljani.
Prav v tem obdobju sprejemajo oziroma bodo sprejemali končne prijave..
Če lokacija ustreza morda katera najde tu rešitev - alternativa državnim vrtcem...
Pa srečno!

(odgovor članu tojeto1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: protest proti vrtcem...
24.4.2008 10:32:06   
elizabeta p
Upam, da vam bo uspelo. Držim pesti user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mert)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: protest proti vrtcem...
26.4.2008 21:21:30   
hokejistka
tojeto1 ravnokar sem v elementu sestavljanja pritožbe, ker najina user posted image ni bila sprejeta v vrtec. Zanima me, ali imaš mogoče kakšen osnutek pritožbe. Lahko tudi na ZS.

Hvala za vse naslove, bom poslala kar vsem.user posted image

(odgovor članu tojeto1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: protest proti vrtcem...
27.4.2008 16:17:50   
Kaliope
Pri nas pa z vrtci ni problema. In za ustanavljanje ter ceno vrtcev je odgovorna samo občina.

(odgovor članu hokejistka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: protest proti vrtcem...
30.4.2008 8:27:20   
tojeto1
Kaliope: iz katere občine pa si?
A tam župan poskrbi za vrtce al nimate dovolj visoke rodnosti?user posted image

(odgovor članu Kaliope)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: protest proti vrtcem...
30.4.2008 13:15:28   
Kaliope
Slov. Bistrica - trenutno hudo vroča lokacija za kupovanje stanovanj ali parcel mladih družin, tak da upam, da v prihodnsti ne bo takšnih težav, kot so v LJ, ampak mislim, da ne, ker se županja in Co. dobro zavedajo svojih dolžnosti na tem področju - podpirajo ustanavljanje tudi "zasebnih" vrtcev in takoj odobrijo koncesijo, vrtci pa med seboj odlično sodelujejo ... vem za primer, ko je mamica zaradi nove službe rabila vrtec takoj in so skupaj poiskali, kje je v tistem trenutko prostor, mala punčka pa se je začela uvajat že naslednji dan.

(odgovor članu tojeto1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: protest proti vrtcem...
30.4.2008 13:44:21   
MMel
Tudi jaz sem že poslala pismo odgovornim. Smo iz občine LJ in tudi nismo dobili mesta v vrtcu - vlogo imamo v vrtcu že 2 leti.

(odgovor članu Kaliope)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: protest proti vrtcem...
30.4.2008 13:46:03   
Kalina
MMel, nemorem verjet, ze 2 leti?? Pa niste nic dobili? Kolk tock pa imate?

_____________________________

...potem so mi jo otrplo in jokajočo položili v naročje.
Prvič sem jo stisnila k sebi in jo poljubila.
Instinktivno se je umirila in me popolnoma zasužnjila s svojim laskanjem moji moči.

(odgovor članu MMel)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: protest proti vrtcem...
1.5.2008 21:35:01   
atanja
Jaz sem se šla pritožit na našo občino da sam bloke gradijo. In potem je valda več vpisov v vrtec. In me lansko leto sploh niso obravnaval.  No pa mi reče gospa ja pa prjavte se v sosedno občino da ona pa res ne vidi problema.user posted image
Tako je v naši občini-prelagajo svoje obveznosti na druge. Nisem še dobila odgovora sam če bo negativen mi bo živc poču...

(odgovor članu Kalina)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: protest proti vrtcem...
6.5.2008 18:57:13   
ana35
Vidim, da ste že začeli debato, sam sem prej v drugo temo pisala...en kopi/pejst:

Zdravo!

Se pridružujem debati. Zavrnjeni v 2 vrtcih - en v bližini službe, drug v bližini doma. Pač nismo delal gužve in oddajal v nešteto vrtcih, ker tako delaš samo gužvo in zmedo (soory tiste, ki ste to naredile - se strinjam s predlogom, da v lj naredijo enotno listo, potem se pa razporedi glede na bližino doma/službe)
Sem že pisala na ministrstvo, Jankoviču pa v prihodnjih dneh, ko bo kaj časa.
Stvar, ki me je do konca razpi*dila je dejstvo, da v Viške vrtce ni bil sprejet noben otrok iz leta 2007. Na čakalni listi jim jih je ostalo še 15 iz leta 2006!!!!!!!!

Pa kje so ljudje, ki so plačani, da spremljajo rojstva, ob tem, da jim mediji že dve leti govorijo o porastu števila otrok?!!!!

Dejstvo, da ni sprejet noben otrok iz leta 2007 je zrelo za varuhinjo človekovih pravic!


Iz odgovora ministrstva za šolstvo:

Odgovor (21.04.2008) Če starši menijo, da je prišlo pri odločanju komisije za sprejem otrok do nepravilnosti potem se lahko zoper njeno odločitev pritožijo. O pritožbi odloča svet vrtca, zoper njegovo odločitev pa je dopustno vložiti upravni spor.
V praksi starši vpišejo otroka v več vrtcev in običajno je otrok  vsaj v enem  vrtcu tudi sprejet. V nasprotnem primeru se odklonjeni otroci razvrstijo na čakalno listo po prednostnem vrstnem redu. V skladu s čakalno listo se otroci  vključujejo na prosta mesta. Posebej pa poudarjamo, da Zakon o vrtcih v 10. členu izrecno zavezuje občino, da mora takrat, ko se v občini v kateri imajo starši stalno prebivališče, pojavi interes staršev za vključitev tolikšnega števila predšolskih otrok, da bi se lahko oblikoval en oddelek (v starostno homogeni oddelek prvega starostnega obdobja je lahko vključeno  najmanj 9  otrok, v starostno heterogeni oddelek prvega starostnega obdobja pa najmanj 7 otrok), v 30 dneh  zagotoviti  dodatne kapacitete v javnem  vrtcu oz. razpisati koncesijo. Da lahko občina izpelje svojo obveznost, morajo starši  občini pisno sporočiti svoj interes za vključitev otrok v vrtec, občina pa jim je dolžna pisno sporočiti, kakšen postopek  zagotovitve prostih mest je pričela izvajati in predviden rok v katerem bo zagotovljena vključitev otrok v vrtec.
Sektor za vrtce MŠŠ

Mislim, da je skrajni čas, da bombardiramo mejl župana in ga obvestimo o dejstvu, da nimamo otrok kam dat ..... tud v privatnem ne morem plačat 500 evrov na mesec, ker pol je bolš, da neham delat.... sori, sam sem čist razkurjena .....

Drage mamice, počasi bo čas, da združimo moči in naredimo nekaj za svoje sončke!


(odgovor članu atanja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: protest proti vrtcem...
8.5.2008 8:33:51   
tojeto1
Ana 35:
Sem vesela, da se je našla še ena mamica, ki ji ni vseeno, kaj se dogaja z našimi otroci in vrtci in da je to tudi naprej posredovala do oseb, ki so za to odgovorni.
Pa srečno

(odgovor članu ana35)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: protest proti vrtcem...
9.5.2008 7:11:07   
Dashenka
Pa kje so ljudje, ki so plačani, da spremljajo rojstva, ob tem, da jim mediji že dve leti govorijo o porastu števila otrok?!!!!

Pa saj razlog v prezasedenosti vrtcev sploh ni tisto rahlo povečano število rojstev. Tistih 5% več rojenih otrok vrtci še občutili ne bi.
Problem je nastal zaradi sprejema populističnega zakona, da ima drugi otrok brezplačen vrtec. Zdaj so namreč vse škrtice, ki so prej imele otroke v domačem varstvu babic, začele vpisovat otroke v vrtce.
Župani so na to, da čez noč ne bodo uspeli povečat št. mest v vrtcih, opozarjali že ves čas. Ampak vladajoče garniture, ki si je na ta način želela nabrat nekaj predvolilnih točk, seveda to ne zanima.

Stvar, ki me je do konca razpi*dila je dejstvo, da v Viške vrtce ni bil sprejet noben otrok iz leta 2007. Na čakalni listi jim jih je ostalo še 15 iz leta 2006!!!!!!!!

Razburjaš se popolnoma neupravičeno.
Edino pravilno je, da imajo v primeru prezasedenosti, prednost strejši otroci.
Vrtec namreč ni le varstvena ustanova, pač pa tudi vzgojna. Zato je edino pravično, da so jo vsi otroci deležni v primerljivem obsegu.
Če ne bi lahko prihajalo do tega, da bi bili nekateri otroci po 5 let v vrtcu, drugi pa le eno leto, ali pa še to ne, v primeru hudega pomanjkanja prostora.


.... tud v privatnem ne morem plačat 500 evrov na mesec, ker pol je bolš, da neham delat....

Ja res je, cene privat varušk so v ljubljani tam okoli 400 EUR, morda bodo zdaj poskočile prioti 500 EUR.
To je pač tržna cena, ki se oblikuje na podlagi ponudbe in povpraševanja.
V tako opevanih dobri stari Evropi so cene vrtcev bistevno višje, kot pri nas, še posebej tistih malo boljših, pa še ti večinoma obstajajo le za otroke starejše od 3 let.  To je tudi eden od glavnih rzlogov, da ženske po porodu prvega otroka enostavno ostanejo doma. Izjema je zgornjih 5%, ki gre po nekaj tednih porodniške nazaj v službo in naprej fura kariero. Za ustrezno varstvo otrok pa plačajo astronomske zneske.



(odgovor članu ana35)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: protest proti vrtcem...
9.5.2008 8:19:18   
Pobalami
Dejstvo je, da je preveč vpisov.  Sam sistem je totalno zgrešen. pri takem sistemu je potrebno povečati število mest.
Problem občuti vsak starš posebej, ki je zavrnjen in tu so stiske velike. Preprosto nimaš otroka kam dati.

Dashenka: res je da starši v evropi plačajo višjo ceno kvalitetnega vrtca.
Mame lahko preprosto ostanejo doma, ker lahko ata s svojo plačo pokriva normalne življenske stroške. poleg tega ima starš, ki dela, na račun tega da je en doma olajšave (ne vem Avstija ali nemčija). Govorim o povprečnih družinah.Če pa si družina ne more privoščiti kvalitetnega vrtca obstajajo še zmeraj državni-socialni, ki so zelo poceni (Avstrija, italija). Bi bilo fajn narest kakšne primerjave. Sem pa slišala zadnjič po radiu, da je vrtec v Slo med dražjimi v Evropi.

Pri nas pa je že sam sistem izbora problematičen. kdo namreč bolj potrebuje varstvo? Otrok od staršev, ki delajo ali otrok od brezposelnih staršev. Varstvo seveda bolj potrebuje otrok, katerega starši delajo. Hkrati pa je vrtec tudi vzgojna ustanova, tako, da je seveda prav da ima pravico obiska vsak otrok. Potem je seveda tu še izbor po starosti, čakalni dobi... Kot da je vrtec neka elitna zadeva, da si lahko prav srečen če prideš na vrsto.

Občine pa zadeve rešujejo kakor katera (glede na prioritete kako porabiti proračun). Nekatere nič, kot da problem ne obstaja, ponavadi pa dograjujejo, delajo prizidke ali pa odpirajo oddelke v kakšnih "občinskih" stavbah, ki jih priredijo kolikor se da.

Je pa narobe, da je država breme prevalila samo na občine. Vsak ima pravico, da vpiše otroka v katerokoli občino. Zaradi te pravice je narobe da se otrokom, ki so v vrstvu iz druge občine določa višje cene. Po zakonu je namreč enak, saj mu ne piše na obrazu da je iz drugje. Ljubljana je tu problem, ker je Slovenija centralizirana (več ali manj imajo vsa večja podjetja tu sedeže, tukaj so vse državne institucije...). Vsakodnevna migracija je velika (starši iščejo varstvo blizu službe zaradi same logistike) Sama občina Ljubljana tako dobi na pleče še druge občine. Poleg tega izvisijo še Ljubljančani. Pravico za vpis v vrtec v karerokoli občini pa ima vsak otrok enako.

< Sporočilo je popravil Pobalami -- 9.5.2008 8:26:50 >

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: protest proti vrtcem...
9.5.2008 16:29:53   
rumba
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka

Stvar, ki me je do konca razpi*dila je dejstvo, da v Viške vrtce ni bil sprejet noben otrok iz leta 2007. Na čakalni listi jim jih je ostalo še 15 iz leta 2006!!!!!!!!

Razburjaš se popolnoma neupravičeno.
Edino pravilno je, da imajo v primeru prezasedenosti, prednost strejši otroci.
Vrtec namreč ni le varstvena ustanova, pač pa tudi vzgojna. Zato je edino pravično, da so jo vsi otroci deležni v primerljivem obsegu.
Če ne bi lahko prihajalo do tega, da bi bili nekateri otroci po 5 let v vrtcu, drugi pa le eno leto, ali pa še to ne, v primeru hudega pomanjkanja prostora.



To pa ni res. To je v pristojnosti komisije, da se odloči, a bo sprejemala ne glede na letnik ali pa bo dala prednost določenemu letniku. Če razporedi otroke v prioritetno listo ne glede na letnik, potlej ima starejši prednost pred mlajšim le, če imata enako število točk in sta bili vlogi oddani na isti dan. Tako je po pravilniku.

< Sporočilo je popravil rumba -- 9.5.2008 16:33:58 >

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: protest proti vrtcem...
9.5.2008 16:31:41   
rumba
Brišem..... mi je prejšnji post 2x poslalo.user posted image

< Sporočilo je popravil rumba -- 9.5.2008 16:34:30 >

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: protest proti vrtcem...
9.5.2008 21:01:29   
sazi
To pa ni res. To je v pristojnosti komisije, da se odloči, a bo sprejemala ne glede na letnik ali pa bo dala prednost določenemu letniku. Če razporedi otroke v prioritetno listo ne glede na letnik, potlej ima starejši prednost pred mlajšim le, če imata enako število točk in sta bili vlogi oddani na isti dan. Tako je po pravilniku.


To je res, ampak je pa tudi v razlagi Dashenke neka logika - zakaj bi bil en otrok v vrtcu samo 2 leti, drugi pa 4, če sta lahko oba po 3 leta - OK, itak, da ne govorim o tem, da bi oba morala imeti možnost obiskovati vrtec vseh 5 let.

Zaradi te pravice je narobe da se otrokom, ki so v vrstvu iz druge občine določa višje cene.Zaradi te pravice je narobe da se otrokom, ki so v vrstvu iz druge občine določa višje cene.

Cena je za oba otroka enaka, le da občina "svojim" še dodatno subvencionira vrtec, kar je logično, saj tudi od staršev, ki živijo v tej občini posredno dobi več denarja.

(odgovor članu rumba)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: protest proti vrtcem...
11.5.2008 21:28:56   
Dashenka
To pa ni res. To je v pristojnosti komisije, da se odloči, a bo sprejemala ne glede na letnik ali pa bo dala prednost določenemu letniku. Če razporedi otroke v prioritetno listo ne glede na letnik, potlej ima starejši prednost pred mlajšim le, če imata enako število točk in sta bili vlogi oddani na isti dan. Tako je po pravilniku.


Ni čisto tako.
V 10 členu Pravilnika je jasno napisano, da prejmete pri točkovanu 10 točk, če otrok v prejšnjem letu ni bil sprejet v vrtec. Kar pomeni, da prejme 10 dodatnih točk in ima s tem bisteno več točk od otroka, ki je leto dni mlajši in ga prvič poskušajo vpisati v jasli.

To, kar navajaš ti pa je pravilo, ki se ga upošteva v situaciji, ko imata 2 otroka enako št. točk.

Sicer pa se cel pravilnik nahaja na:
<http://www.vrtec-ledina.org/index.php?nid=92>

(odgovor članu rumba)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: protest proti vrtcem...
11.5.2008 21:35:53   
Dashenka
Čao,
a ste že pogledale na www.znajcek.si? Če imate babice ali koga drugega, ki bi bil pripravljen pazit otročke ostali čas. Sprejemajo pa otroke od 3 let naprej. Program dela pa zelo dober.


Veš, da se že prav ponavljaš s to reklamo.
Sploh pa, a gre za plačano reklamo ali ne?

Administrator???

(odgovor članu miš maš)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: protest proti vrtcem...
14.5.2008 11:58:24   
Kaliope
no, tukaj so najnovejše novice o lj vrtcih in o tem, da bodo vsi otroci lahko šli septembra v vrtec ... LINK

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?