|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   puljenje modrostnega zoba
13.10.2010 13:53:26   
mini86
a so vm ga pulili, kako je blo, kakšne so bolečine kok časa traja zdravljene..
vem da dobiš lokalno ampak ok bolečine ne čutš sam-kaj pa ostalo..kakšni so občutki..

mene je groooza..noro me je strah..če bi me dal pod narkozo ok grem že dons..tko pa..upam da so čakalne dobe dolge tm ene 5 let


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: puljenje modrostnega zoba
13.10.2010 13:55:52   
ledenaa
Sem čutila grozne bolečine,ker mi inekcija ni nič pomagala. par dni je bilo kriza potem pa ok

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: puljenje modrostnega zoba
13.10.2010 14:04:19   
mini86
zakaj si čutla bolečine..a te je že bolel zob oz si mela vnetje..ker mene ne boli popolnoma nič, čeprav mi vodoravno raste notr v sedmico..
no in sm rekla zobarci če loh počakam do takrat ko me začne bolet in je rekla da če bom do takrat čakala da mi ga bodo loh edin na živo pulil ker inekcija ne bo prjela..

sm pa se zdj naročila in mam datum pregleda marca potem pa un zdravnik določ datum za puljenje..


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: puljenje modrostnega zoba
13.10.2010 14:05:38   
ledenaa
Zob me ni bolel niti nisem imela vnetja. je logično ,če ti inekcija ne prime da boli user posted image   Še posebno pri modrostnih ker so močnejši 

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: puljenje modrostnega zoba
13.10.2010 14:07:00   
mini86
a pol nobene spodbudne besede..a bom loh kmal pol po operaciji govorila

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
13.10.2010 14:12:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mini86)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: puljenje modrostnega zoba
13.10.2010 14:14:54   
mini86
khm ne vem kako nj to uprašam..sm študentka in glede na to da nismo dobl vrtca in imam otroka doma a bi lahko moj dubu bolniško za nego..

bom se prej nafilala s tabletiuser posted image hvala za nasvet

< Sporočilo je popravil mini86 -- 13.10.2010 14:15:56 >


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
13.10.2010 14:15:24   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
13.10.2010 14:16:29   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: puljenje modrostnega zoba
13.10.2010 14:17:16   
mini86
sedaj je dobrih 15 mesecev..

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: puljenje modrostnega zoba
13.10.2010 14:21:20   
pikecpokec
Nič ne boli, je pa zoprn občutek ko ti ga puli. Vsaj men se je zdelo. Tisto trganje korenin user posted image . Potem mi je še kako uro šlo prav na bruhanje. Po moje čist psihološko user posted image .
Ja, še preden injekcija popusti, vzemi nekaj močnega proti bolečinam. Naklofen duo recimo. Pa Tisti dan bolj tekoča hrana - čokolino, jogurt, sladoled... Meni je zoboder rekel da naj si hladim z mrzlimi obkladki, ampak meni je bolj pasalo toplo. Tko da ne vem user posted image
Aja, pa pogosto si izpiraj s kakimi kamilicami ali pa še boljše Tantum verde (sicer je za grlo, ampak tudi razkužuje).


_____________________________

Vsak igralec mora sprejeti karte, ki mu jih dodeli življenje.
Ko pa so v rokah, se mora sam odločiti, kako bo igral, da bo zmagal. (Voltaire)

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
13.10.2010 14:23:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu pikecpokec)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: puljenje modrostnega zoba
13.10.2010 14:24:10   
mini86
kako je pa pol s temi šivi..a to kr sami popadajo vn al kako

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu pikecpokec)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: puljenje modrostnega zoba
13.10.2010 14:25:00   
mini86
IZVIRNO SPOROČILO: živka

Lahko poskusiš z to bolniško, če ni v vrtcu.




ok hvala, vsekakor se bom pozanimala..kok dni pa dobiš


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: puljenje modrostnega zoba
13.10.2010 14:37:14   
Katrin
IZVIRNO SPOROČILO: mini86

a so vm ga pulili, kako je blo, kakšne so bolečine kok časa traja zdravljene..
vem da dobiš lokalno ampak ok bolečine ne čutš sam-kaj pa ostalo..kakšni so občutki..

mene je groooza..noro me je strah..če bi me dal pod narkozo ok grem že dons..tko pa..upam da so čakalne dobe dolge tm ene 5 let


V minuti je bilo konec vsega; čutila nisem nič user posted image   Tudi kasneje ni bilo nobene bolečine user posted image

Srečno!


_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
13.10.2010 14:40:06   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Katrin)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: puljenje modrostnega zoba
13.10.2010 14:51:38   
nina166
Odvisno je od tega ali imaš zob že izraščen ali ti ga mora ven rezat. Jaz sem ga imela že zunaj, dal mi je inekcijo, počakal par minut in mi ga izpulil. Bolelo me ni nič, samo lokalna mi je bla malo zoprna, ker se mi je zdelo, da imam pol lica nekam zapotegnjena. Potem sem prišla domov, si dala gor mrzle odkladke, šla malo počivat in to je to. Pojedla nisem niti ene tablete, ker me ni popolnoma nič bolelo, zvečer sem že jedla juho, naslednji dan pa že vse, samo malo bolj mehko. Sem bla pa pri fajnem zdravniku...ga vsi zelo hvalijo, da zelo dobro dela.

_____________________________

Domen - 16.6.2006
Daša - 21.1.2009

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: puljenje modrostnega zoba
13.10.2010 14:54:59   
Taddy78
Ker mi je prvi modrostni rastel v drugi zob, sem, ko me je začel boleti najprej šla po inekcijo na urgenco, naslednji dan so me HB takoj sprejeli. Vrezal je s skalpelom in ga z izvijačem potisnil ven. Me pa, ko je spustila injekcija ni  nič bolelo.
Ta drugi pa mi je zagnil, ker ga nisem dosegla s ščetko (še sam zobozdravnik mi je rekel, da sama nemogoče da bi ga dosegla-imam malo čeljust in če mi slučajno zrasteta še spodnja dva, ne vem kje bosta prišla ven, ker so sedmice na koncu dlesni). Sicer nisem šla v operacijsko, mi ga pa je isto z izvijačem tiščal ven. Pri drugem mi je bila kar sila, saj sem mislila, da mi bo raztrgal usta...pa isto ni nič bolelo, ko je protibolečinska spustila.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: puljenje modrostnega zoba
13.10.2010 15:06:03   
Katy78
Jaz sem ga z modrostnimi tako naj***** da je bilo za znoret....

Najprej so mi izpulili zgornja dva. Ta dva nista bila problematična, saj sta že malo ven gledala. Nič posebnega, ostala sta mi dva kraterja, ki sta malo krvavela, bolelo niti ni in obe luknji sta se lepo zarasli.

Spodnja dva pa... Groza. user posted image   Rastla sta mi vodoravno, kot da bi ju položil vodoravno, pravokotno na ostale zobe. Oba sta bila v celoti pod dlesnijo in vkleščena v kost, tako da so mi morali kost brusiti in ne vem kaj še vse. Imela sem občutek, da mi bo zlomil čeljust. Oba so razstavili na prafaktorje da so jih sploh dobili ven. pri prvem sem bila zelo zelo boga. Bolelo ful, okoli šivov se mi je vse vnelo, dobila sem ogromen herpes in še za grah veliko afto na nebu, čisto zadaj, pri tistemu malemu jezičku (ne vem kako se mu reče). Jesti nisem mogla nič, samo pila sem par dni razne juhe. Pri drugemu mi je pa prijateljica, ki je ravno postala zobozdravnica rekla, da naj mi spl. zdravnik predpiše antibiotik in da naj ga začnem jemati en dan pred posegom. Spl. zdravnica mi je dala Amoksiklav, ki sem ga začela jemati en dan prej in potem do konca. Bilo je veliko bolje, šivi niso bli vneti, bolečina je bila manjša, afte in herpesa pa tudi nisem dobila. Aja, za šive sem morala nazaj, da so jih ven pobrali.

Srečno! user posted image

< Sporočilo je popravil Katy78 -- 13.10.2010 15:07:13 >

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: puljenje modrostnega zoba
13.10.2010 18:06:02   
miapia
eNO JE PULJENJE MODROSTNIH, ČE SO TI ZUNAJ DLESNI, ENO JE PA OPERACIJA, KJER (pardon za črke) ti dlesen prerežejo in potem spulijo zob, nato pa zašijejo.

Pod prvo dobiš lokalno, spulijo zob, kar traja (odvisno od profesionalizma zobarja) minuto, dve, nato moj zobar da v luknjo tabletko antibiotika, paziti moraš na prepih in tisti dan ne smeš dvigati stvari, tudi otrok ne, zaradi krvnega pritiska, da se rana lepo zaceli in ti ne začne ponovno krvavet. Po puljenju ni šans za službo, če imaš delo s strankami ali telefonom. Potem si pa tako no, sposoben za delo, je pa razboleno. V 14 dni je zopet tako, kot da nič ni bilo. Po enem tednu je pa stanje ok. Je pa to "mini" operacija in je pač rana, ki zahteva svoj čas za zacelitev v nič kaj zavidljivih pogojih. Ni pa to nič takega.

"Klesanje zob" pa upam da ne bom doživela. Po spominu je moja mami jedla po slamici 1 teden in bila na bolniški in verjamem, da ni nič kaj prijetno.



_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: puljenje modrostnega zoba
13.10.2010 19:18:22   
*pepelka*
No ja, pri meni je blo malo drugače. Izpulili so mi že tri modrostnike. Prvi je bil delno izraščen, drugadva pa sta bila še čisto notri, ampak ni bilo posebnih bolečin, čerav so mi pri zadnjem istočasno odstranili še 7. Če se ne pojavivnetje, ali kaj posebnega, ne bo nobenih težav. Kar korajžno pa bo. Rano ti pa zašijejo in potem je treba it še šive odstranit, po tednu ali dveh.


(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: puljenje modrostnega zoba
13.10.2010 19:36:30   
KIKI****
Jaz sem tista "revica", ki je pri 15 letih šla na "klesanje modrostnih iz dlesni" in to vseh 4 naenkrat. Groza!
1 tedn sem bla v bolnici (fajn, da sem shujšala 7 kg), torej moram še enkratuser posted image user posted image user posted image .

Bolečine so ble grozne, ker bolečine čeljusti so bile poklesanju full hude, vse oteklo, bla sem kot balon, pa še barve sem spreminjala kot kameleon, ker so me očitno med samo operacijo tko zelo za lica stiskal user posted image

Po 14 dneh sem dala ven (21 šivovuser posted image ) do 1 mesca so pa mi še vedno iz ran padali koščki zob. Bolj kot ne sem pila kot jedla 10 dni, če pa sem jedla je blo vse pasirano, po 10 dneh v koščkih, nekje 14 dan sem bolj kot ne probala normalno jest.

Tko je blo pr men. Pa mal sem se drogirala s ketonalom (od operacije vsega skupaj 14 dni).

(odgovor članu *pepelka*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: puljenje modrostnega zoba
13.10.2010 22:21:06   
posastka
jaz sem dala lani obe levi osmici ven (naenkrat), imam že datum še za desno stran :-(

bolelo niti ni preveč, samo ko dobiš lokalno je zoprn občutek; vse skupaj je trajalo cca uro in pol, ker je bil en zob še v celoti vraščen; prvi dan sem jedla nalgesine in potem še antibiotike 10 dni; dobro je če si hladiš z obkladki, ampak sem dobila jaz vseeno naslednji dan fuuul oteklino; šive so mi vzeli ven po enem tednu bolniško pa tudi dobiš za en teden oz dlje če se kaj zakomplicira oz se ne celi dobro

pač paziš kako si umivaš zobe in si tiste dni še usta izpiraš ampak ne z žajbljem ali kamilico...mi je to dr izrecno odsvetoval

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: puljenje modrostnega zoba
14.10.2010 12:27:25   
mini86
nina166-pr kermu zdravniku si pa bla..js mam dr.kočarja
zob je pa po dolžini polovico zunaj

ok vidm da mate različne izkušnje..predvidevam da nau glih luštnuser posted image
no mi je pa ker se mi vsake tok mal unam dlesen okol unga zoba, zobar odžgau že dlesn stran..u bistvu sploh nism vedla kaj dela ker mi ni povedu..samo potem mi je šlo na bruhanje ker je un okus po roževini res grozen..
no res ornk celil se mi je kšn mesec..pa tud sm mogla 20 min stiskat tampon v ustih, narahlo spirat..ja sm bla pa tud takrat en teden na brufenuuser posted image
no mam še neki časa da se prpravm vm pa hvala za izkušnje


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu nina166)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: puljenje modrostnega zoba
18.10.2010 17:47:41   
mišk
Jst bom morala dat vse štiri modrostne ven!!user posted image
No, enega sem že. Ker ni bil nek zakompliciran, mi ga je spulil kar moj zobozdravnik. Bolelo ni čisto nič. Niti potem, ko je injekcija popustila. V glavnem - nič!user posted image  Pa me je blo prej strah ko psa.
Še enga zgornjega mi bo prav tako spulil on, za ta spodnja dva pa bom po vsej morala it k ORL kirurgu. To bo pa po moje druga pesem...
Me pa modrostni zobje niso nič boleli. Ven jih moram dati, ker si jih ne morem s krtačko sčistiti ( ker jih sploh ne dosežem), zato mi propadajo - posledično mi karies napada sosednje zobe.

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?