|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   punce, povejte po resnici
17.10.2012 16:59:51   
Rok_L
Sem nov tukaj, ker je tu gor največ punc in bi rabil pošten odgovor. A je možno, da bi punca zanosila kljub zaščiti? S punco sva skupaj 4 mesece, zdaj pa mi povedala, da je noseča. Že na začetku zveze sva se pogovorila, da se bova počasi bolje spoznavala in se tudi pogovorila glede zaščite. Ona mi je zagotovila, da jemlje kontracepcijo in da glede tega meni ni treba nič skrbet. Kako je zdaj lahko prišlo do tega, če je res jemala kontracepcijo? A mislite, da je možno, da bi ona res nenačrtovano zanosila ali me je na ta način le hotela priklenit nase? Ker jaz sem na otroka popolnoma nepripravljen, pa niti punce še dobro ne poznam, da bi se lahko odločil, da bom z njo preživel preostanek življenja.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: punce, povejte po resnici
17.10.2012 17:10:11   
astrid1
Seveda je možno. Tabletke niso 100%.

http://sl.wikipedia.org/wiki/Peroralna_kontracepcija

Največkrat za učinkovitost različnih metod kontracepcije uporabljamo Pearlov indeks. Izraža število zanositev normalno plodnih žensk v obdobju enega leta. Vsaka metoda omejevanja zanositve ima dve številki Pearlovega indeksa:

učinovitost metode: na pokaže Pearlov indeks v idealnih pogojih. Po tej metodi so Pearlov indeks za učinkovitost kontracepcijskih tablet ocenili na 0,3 - 1,25, kar pomeni, da bo ob idealnih pogojih v enem letu zanosilo 0,3- 1,25 žensk od 100-tih, če bodo popolnoma urejeno uporabljale tabletke.

uporabniška učinkovitost: nam pokaže Pearlov indeks v tipičnih(realnih) pogojih. Po tej metodi so Pearlov indeks za učinkovitost kontracepcijskih tablet ocenili na 2,15 - 8,0, kar pomeni, da bo ob povprečnih pogojih v enem letu zanosilo 2,15- 8,0 žensk od 100-tih, če bodo povprečno urejeno uporabljale tabletke.

Dosti žensk občasno pozablja jemati tabletke, kar zmanjšuje njihovo učinkovitost. Idealni pogoji pomenijo recimo jemanje tabletke vsak dan ob enaki uri 21 dni, nato sledi pavza 7 dni (odvisno tudi od tabletk).

Tudi sočasna uporaba drugih zdravil lahko zmajša delovanje tabletk, zaradi interakcij v metabolizmu hormonskih komponent. Tudi driska bo lahko zmanjšala učinkovitost tabletk, ker se hormoni ne pravilno absorbirajo iz črevesja.

Medtem ko so tabletke navadno učinkovite, pa niso uspele preprečiti »nezaželenih nosečnosti«. Po statistikah The Alan Guttmacher Institute (AGI) se je po uvedbi kontracepcijskih tabletk število splavov povečalo na 1,000,000 na leto, čeprav se trenutno zmanjšuje. To pripisujejo tudi večji pogostosti pričakovanj, da spolna aktivnost ne bi nikoli povzročile rojstva, tudi če kontracepcija ne uspe.

(odgovor članu Rok_L)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: punce, povejte po resnici
17.10.2012 17:12:20   
alda
ma jaz pa skoraj ne verjamem, da lahko zanosiš,če redno in po navodilih jemlješ tablete1

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu astrid1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: punce, povejte po resnici
17.10.2012 17:32:42   
mateyka
Precej nevarno je, da poleg KT jemleš kakšne antibiotike, ki izničijo delovanje KT (tudi če jih redno jemleš) in na to nisi pozoren...

Trebušna gripa recimo, ko gre vse ven iz telesa (driska, bruhanje); tablete tisti mesec lahko da ne delujejo.

Da ni jemala ob istem času (dneva); to je tud pomembno.

And last but not the least:
Čisto nobena zaščita ni 100%, razen abstinence, tako da se lahko zgodi, da punca zanosi med jemanjem KT, kljub zelo majhni možnosti.

(odgovor članu Rok_L)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: punce, povejte po resnici
17.10.2012 17:32:52   
Paštetka
Najboljše, da se ponudiš, da greš z njo na prvi gin. pregled. Potem pa G. Tako mimogrede povprašaš kako je to možno kljub tabletkam. No, potem boš verjetno dobil odg. Če je jemala tbl ali ne.
Poznam enega, ko mu je žena rekla, da je noseča. In ko je rodila je zdravnika vprašal, če je z otrokom vse OK, da se je rodil 2 meseca prej. Seveda se ni, ker je žena v času njegove 3 mesečne odsotosti imela afero in zanosila z ljubimcem user posted image

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: punce, povejte po resnici
17.10.2012 17:44:37   
Rok_L
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Najboljše, da se ponudiš, da greš z njo na prvi gin. pregled. Potem pa G. Tako mimogrede povprašaš kako je to možno kljub tabletkam. No, potem boš verjetno dobil odg. Če je jemala tbl ali ne.


A to se res da ugotovit? Ker mene najbolj zanima resnica. Če se mi ne laže, ji bom stal ob strani. V primeru, da me je nasankala, pa nimam volje biti z njo. Ker enostavno več ne morem imet zaupanja v takega človeka. Kolikor vem, kakšnih antibiotikov med tem ni jemala, vsaj omenila mi ni. V bistvu tudi v teh 4 mesecih ni bila nič bolna.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: punce, povejte po resnici
17.10.2012 18:04:34   
Plus3
Glej, roko v ogenj, da je bilo namerno ali ne, ti nihče ne bo dal. Lahko ji je ginekologinja predpisala kontracepcijo, ki je ni jemala. Lahko jo je jemala, lahko je karkoli. Mislim, da sedaj je kar je. Pogovorita se o vajini prihodnosti, o otročku. Da sta po 4 mesecih na takšnem nezaupanju ni ok ne za zvezo, ne za ustvarjanje družine. Kakorkoli je že bilo, je vredno pozabiti. Čas pa bo pokazal kakšna oseba je tale tvoja punca, katero praviš da sploh še dobro ne poznaš. Ja, po tolikem času bi jo res težko. Daj ji priložnost.

(odgovor članu Rok_L)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: punce, povejte po resnici
17.10.2012 18:47:55   
Paštetka
Kontracepcijo predpiše G. Poleg tega se vidi v kartonu oz. Piše, kdaj je prišla nazadnje po tablete. Da se izračunat.
Lahko tudi vprašaš, če je kaj lahko narobe s plodom, če je jemala kontracepcijo...
Malo se znajdi. user posted image

S tem, da če se v to podaš in se bo izkazalo, da punca govori resnico se lahko na marsikaj pripraviš. Jaz bi ti glavo odšraufala, če mi ne bi verjel oz. dvomil vame.

(odgovor članu Plus3)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: punce, povejte po resnici
17.10.2012 18:53:35   
blaža
Rok, ne stoj zamerit, ampak, a te niso doma učili, da moraš tudi sam poskrbet za zaščito? konec koncu se poznata le 4 mesece,... kaj pa spolne bolezni,.. in ne nazadnje,če ne želiš imet še otrok, se ne moreš zanest na punco, najboljše je, če se človek zanese sam nase. Vsaj mene so tako učili, da moram poskrbet za svojo zaščito.

žal je kar je, dejta se pogovorit, če bosta otroka obdržala, če bo šlo. Brez zaupanja ne bo šlo nikakor.


Po moje komot zanosiš, na ta način, da enostavno pozabiš vzet tabletko. Misliš, da si jo vzel,.. pa je nisi, ker jemlješ vsak dan in ti postane rutina, lahko se pa vseeno zgodi, da enostavno pozabiš,..

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: punce, povejte po resnici
17.10.2012 19:13:21   
Rok_L
Nekaj sva se že pogovarjala glede tega, kako naprej, včeraj ko mi je povedala. Šok je velik, morda bo sčasoma popustil. A pri ginekologu se da ugotovit, če je v času zanositve jemala kontracepcijo? Morda, če analizirajo vzorec krvi? Punca je rekla, da bo otroka obdržala in skoraj začela noret name, kako lahko sploh pomišljam in jo sprašujem, če ga je pripravljena imet? Vem, da sem tudi jaz odgovoren, ampak se mi zdi čudno, če mi reče, da ima glede kontracepcije vse urejeno, potem pa pove za nosečnost. Najbolj me boli to, da imam občutek, da me je glede tega okol vrgla. Torej, da je namerno hotela znaosit, zato pa je tudi nasprotovala uporabi kondoma. Sama je rekla, da ga ne rabiva, ker ima ona zaščito.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: punce, povejte po resnici
17.10.2012 19:18:08   
blaža
Ma po mojem pa, če ima punca vsaj malo soli v glavi, ne bo namenoma zanosila po štirih mesecih zveze. žal lahko obstajajo tudi take, upam, da tvoja ni med njimi. Zdej je brez veze, da se igraš detektiva, je kar je, noseča je in tega se ne da spremenit. Poskušaj se s tem sprijaznit ter prevzami odgovornost za otroka.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Rok_L)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: punce, povejte po resnici
17.10.2012 19:18:42   
Doll

IZVIRNO SPOROČILO: Rok_L

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Najboljše, da se ponudiš, da greš z njo na prvi gin. pregled. Potem pa G. Tako mimogrede povprašaš kako je to možno kljub tabletkam. No, potem boš verjetno dobil odg. Če je jemala tbl ali ne.


A to se res da ugotovit? Ker mene najbolj zanima resnica. Če se mi ne laže, ji bom stal ob strani. V primeru, da me je nasankala, pa nimam volje biti z njo. Ker enostavno več ne morem imet zaupanja v takega človeka. Kolikor vem, kakšnih antibiotikov med tem ni jemala, vsaj omenila mi ni. V bistvu tudi v teh 4 mesecih ni bila nič bolna.




Saj sploh nimaš zaupanja v njo,če tole tukaj sprašuješuser posted image
najboljše je da gresta narazen,ti plačuj preživnino pa bo. ker itak ne bo tole laufalo.

(odgovor članu Rok_L)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: punce, povejte po resnici
17.10.2012 19:37:10   
Plus3
Rok, ampak ne odnehaš. Verjamem, da je velik šok, ampak na vsak način bi rad, da ti en potrdi, da je kriva ona. Ne verjamem, da bi ti vsi negativni krvi testi in ne vem kaj bi še rad od nje, sploh kaj pomagali spremeniti mišljenje. Če si v takšnih dvomih glede nje, glede skupne prihodnosti, se drugič ali pa od sedaj naprej drži načela - Na roke do poroke!

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: punce, povejte po resnici
17.10.2012 19:37:58   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Rok_L

Nekaj sva se že pogovarjala glede tega, kako naprej, včeraj ko mi je povedala. Šok je velik, morda bo sčasoma popustil. A pri ginekologu se da ugotovit, če je v času zanositve jemala kontracepcijo? Morda, če analizirajo vzorec krvi?


ne, to se ne da tako vedet. user posted image za nazaj se ne da vedet ali je redno jemala ali ne. Paštetka govori o vpogledu v njen bolniški karton pri ginekologu (da bi videl če je imela res predpisane k. tablete ob času zanositve), samo mislim, da to ni tako enostavno - zasebnost pacientov in to..

Torej, da je namerno hotela znaosit, zato pa je tudi nasprotovala uporabi kondoma. Sama je rekla, da ga ne rabiva, ker ima ona zaščito.


in ti si ga tako močno hotu namočit, da si bil pripravljen brez kondoma seksat in reskirat na besedo. če res nočeš otrok, pa ona reče da ne rabiš kondoma, ti slepo slediš ideji, samo da bosta; zgleda da ti je takrat kri že odšla iz glave..

p.s. oh, ja, seveda - read my sig, je ravno za to temo..

< Sporočilo je popravil mateyka -- 17.10.2012 19:39:34 >

(odgovor članu Rok_L)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: punce, povejte po resnici
17.10.2012 19:50:03   
alda

IZVIRNO SPOROČILO: Plus3

Rok, ampak ne odnehaš. Verjamem, da je velik šok, ampak na vsak način bi rad, da ti en potrdi, da je kriva ona. Ne verjamem, da bi ti vsi negativni krvi testi in ne vem kaj bi še rad od nje, sploh kaj pomagali spremeniti mišljenje. Če si v takšnih dvomih glede nje, glede skupne prihodnosti, se drugič ali pa od sedaj naprej drži načela - Na roke do poroke!


čeprav sem že napisala, da skoraj ne verjamem zanositvi ob uporabi kontracepije, pa podpis pod tole!!

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Plus3)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: punce, povejte po resnici
17.10.2012 21:27:56   
pomar*ANČA*
ja je možno, midva imava enega srčka, ki sva ga dobila kljub zaščiti- oz na tabletkah logest. do večje možnosti zanositve pride če je viroza ali antibiotiki, ampak pri meni ni bilo nič od tega, tako da je tudi to mogoče.


(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: punce, povejte po resnici
17.10.2012 22:38:00   
ronja
Nobena kontracepcija ni 100%, tako da je možno, ja, možno je zanosit s kondomom, s tabletkami ali celo z obojim, če imaš res "srečo", to je pač naš riziko. Ne vem pa, če se je zgodilo čisto tako ali je kdaj pozabila vzet tabletko ali jo je vzela prepozno (to je pač odvisno od tega, koliko je kdo ploden, ene jemljejo na svake kvatre, pa ne zanosijo, ene pa enkrat par ur prepozno, pa je štala). To ve samo ona.

Vendar ni res, da ni možno: kolegica je bila pri g., ki jo je po pregledu z UZ vprašala, če zdaj uporabljata kako mehansko kontracepcijo (smo bile še študentke, je g. vedela, da si še ne želi otroka in je vedela, da ima sicer tabletke), pa je punca povedala, da ne, da je predpisane tabletke in da jih redno in lepo jemlje, nima nobenih problemov z njimi itd... G. ji je povedala: ja, pa veste, zdajle niste prav nič zaščiteni, je videla po zadebeljeni sluznici itd... Skratka: punca je imela čisto lepo možnost, da bi zanosila takrat. Čeprav je jemala tabletke res zgledno (je ena najbolj discipliniranih, kar jih poznam, je mela budilko na mobiju naštimano, da jih je vzela vsak dan ob isti uri!) No, seveda sta potem uporabljala še kondome, prešaltala tabletke in ni takrat zanosila... Ampak vseeno - to je bilo tvoje vprašanje... Ona ni imela nobenega motiva, da bi lagala svoji g. (ali meni, ko mi je zgrožena pripovedovala, kaj bi se ji lahko zgodilo, ker se ji to ni zgodilo).

Poleg normalne (ne)učinkovitosti tabletk (pač cca 2%), se učinkovitost precej poslabša ob jemanju določenih zdravil. Meni je recimo moja alergologinja/pulmologinja povedala, da če bom kdaj jemala kt, naj se zavedam, da kortikosteroidi (zdravila za astmo) zmanjšajo njihov učinek oz. imajo lahko precej nepredvidljive učinke, eč jih kdaj pač večkrat rabiš in ne jemlješ ves čas redne doze - kar je pri astmi pogosto (učinek se zmanjša tudi do samo 85% delovanja tabletk - tako da se nisem nikoli odločila zanje, ker se mi zdi 15% čisto prevelika loterija - hvalabogu, sicer bi imela že bogveliko pamžkov;). Podobno delujejo tudi antibiotiki, pa še nekatera druga zdravila. Navsezadnje bi lahko zmanjšal učinek tudi alkohol, če bi pač vse (vključno s tabletko) zbruhala zaradi tega. V reali so kt precej manj učinkovite, kot si želijo ljudje priznat;). Sem delala seminar in izpit na to temo in me je vse minilouser posted image

Vse oz. vsi, ki ne verjamejo v to, da se ti lahko zgodi, delajo to zato, ker jih je strah in enostavno nočejo pomislit, da se dejansko lahko zgodi tudi njim, čeprav bojo čisto pridni. Večinoma hočejo ljudje to reč met pod kontrolo (kar razumem, jaz bi tudi, samo vem, da ni nič 100% in sva se zato tudi že dostikrat pogovarjala, kaj bi naredila v primeru, da se zgodi - se je namreč odgovor spreminjal;).

Ne vem, kakšna je tvoja punca, ampak sama si niti pod razno ne bi želela priklenit nase fanta po 4ih mesecih... Res da nisem ravno tipična punca, ampak vseeno, takih res ne poznam... Tudi ona te ne pozna, mogoče je tudi njo strah, mogoče tudi ona ni pripravljena na otroka. Kako pa je prenesla to novico? Dostikrat smo tudi prestrašene (celo ko je planirano;), ampak zraven tudi vesele, pa se potem mogoče strahu ne vidi tako dobro skozi... Pogovorita se ali pa res pojdi z njo h g. na pregled. Mogoče si tako skeptičen samo zato, ker ni hotela slišat za splav. Ampak splav za punco ni isto kot az fanta: zanjo je to operacija, ki ima ipak svoje rizike, poleg tega je pa tu še bolj pomemben psihičen vidik - če veš, da v tebi raste eno bitjece, ti ga je res težko dat stran, punce imajo grozne traume zaradi tega, če grejo v to ne po svoji izbiri...

A to se res da ugotovit? Ker mene najbolj zanima resnica. Če se mi ne laže, ji bom stal ob strani. V primeru, da me je nasankala, pa nimam volje biti z njo. Ker enostavno več ne morem imet zaupanja v takega človeka.

Te razumem. To se je treba zmenit, da veš kako in kaj, ker je škoda, da ji ne bi zaupal, če se je zgodilo. Tudi če je pozabila 1 tabletko, te ni nasankala, to je pač napaka, ni pa nalašč. Če pa bi dejansko nehala jest kt ne da ti pove - to je pa čisto nekaj durgega in to res ni fer. To bi se dejansko tudi videlo iz kartona, če je prišla ponje ali ne.

Kontracepcijo predpiše G. Poleg tega se vidi v kartonu oz. Piše, kdaj je prišla nazadnje po tablete. Da se izračunat.
Lahko tudi vprašaš, če je kaj lahko narobe s plodom, če je jemala kontracepcijo...
Malo se znajdi. user posted image

S tem, da če se v to podaš in se bo izkazalo, da punca govori resnico se lahko na marsikaj pripraviš. Jaz bi ti glavo odšraufala, če mi ne bi verjel oz. dvomil vame.

Hehe, podpis. Ampak če ga bo to pomirilo, potem boljše to, pa da se ornk spičita, potem si pa zaupata... Druga možnost je, da se pogovori z njo - saj večinoma pri svojih ljubih kar vemo, kdaj nam govorijo po resnici, kdaj je pa še kaj zadaj...

Šok je velik, morda bo sčasoma popustil. A pri ginekologu se da ugotovit, če je v času zanositve jemala kontracepcijo?

Šok je zdaj, seveda bo sčasoma boljše, verjetno boš imel mulčka oz. mulčico še prav rad nekoč;). G. ne more ugotoviti, ali je jemala k. ker čeje zanosila, potem k. ni delala. Žal.

PS. večina mojih sošolk na faksu je jemala tabletke in niso uporabljale kondomov (vem, ker je ena delala za diplomo nekaj, kjer je rabila punce, ki ne jemljejo kt in jih je ful težko dobila). To je normalno, da ti punca, ki jemlje kt, reče, da ne rabita kondomov, vsaj če je to neka resna veza, kar vajina je. Zato je še ni treba sumit. Ji je pa težko naredit splav oz. nanj sploh ni pomislila - to razumem, čeprav bi se sama mogoče pred malimi odločila za to, če bi se mi zdelo boljše. Ampak ne vem, ker hvalabogu nisem bila nikoli na tem, da bi se morala odločat. Zdaj se vsekakor ne bi odločila za splav, pa mi lahko verjameš, da si ne želim zdaj spet zanosit (imam 3 male). In eč mi on ne bi verjel, bi me res prizadelo. In če po tej moji reakciji on ne bi videl, pa še kar dvomil vame, bi se razšla. Tako da glej, kaj delaš. Prav je, da to razčistita - ampak če ugotoviš, da si jo prizadel, da nič ne kaže na to, da bi te na finto vrgla, potem se ji opraviči in stoj ob strani, ok?
Povej ji, da si zmeden, da ti ni jasno, kako se je to zgodilo,... da si nepripravljen, da te je strah. Mogoče se boš po pogovoru čisto drugače počutil. Ne kuhat zamere v sebi, če sploh še ne veš, ali je kaj za zamerit!

Sicer nisem jemala tabletk, ampak vseeno teoretično v času, ko sem zanosila, naj ne bi mogla zanosit, pa sem - celo s predsemensko nama je ratalouser posted image .

Lej, nič ni 100%. Razen tega, da te bo imel otrok rad, če mu boš dal priložnost in boš dober oči.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Rok_L)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: punce, povejte po resnici
18.10.2012 8:15:39   
daddy

IZVIRNO SPOROČILO: Rok_L

Ker jaz sem na otroka popolnoma nepripravljen, pa niti punce še dobro ne poznam, da bi se lahko odločil, da bom z njo preživel preostanek življenja.



Ja je možno, da si ga "zabetoniral" kljub temu, da naj bi ona jemala tabletke, se mi pa zdi precej bolj verjetno, da te je pač vrgla na finto. Glede na to, kar si napisal, najbrž ni bila najbolj pametna odločitev z njene strani. Saj na otroka se lahko pripraviš kljub temu, ni še nič prepozno .... po drugi strani pa, zakaj se silit v nekaj, do česar ti ni? Na silo ni mogoče nikogar zadržati na tak način, na dolgi rok že ne.

(odgovor članu Rok_L)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: punce, povejte po resnici
18.10.2012 9:30:13   
mojamura
daddy zakaj bi ga pa vrgla na finto (mislim na motiv)....ne vem mogoče sem pristranska in gledam iz svojega stališča (kar pa lahko rečem tudi zate daddy)
po štirih mesecih človeka ne poznaš, ne vem zakaj bi ga hotela prikleniti nase z otrokom?

Rok_L najbolj mi je čudno, da tako zelo dvomiš v svojo punco (pa ne me narobe razumet...ne rečem da sem na njeni ali na tvoji strani). Si mogoče že po defaultu tako nezaupljiv človek? Zakaj misliš, da bi te punca hotela ''nasankat''? Ti jo najbolj poznaš in boš že vedel, ali je tega sploh sposobna.

Otrok je na poti, to se ne da izbrisati in prosim ne sili je v splav....zakaj? preberi si Ronjino razlago! Ni nujno, da ostaneta skupaj, ampak oče pa najverjetneje boš.


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: punce, povejte po resnici
18.10.2012 9:46:30   
daddy
A zakaj bi ga vrgla na finto, sprašuješ? Čudno vprašanje ( odgovor pa očiten, kaj vse je lahko razlog ) - da fanta priklene nase, morda si ona želi otroka on pa ne, you name it ..... kot ženska bi odgovor morala bolje poznat od mene. Saj to ni od včeraj, je prastara ženska finta, nenazadnje imaš pa malo nižje debato ( otrok ja ali ne ), v kateri avtorica teme v drugem postu omenja točno to varianto ( res da v smislu da ona to ne bi, ampak veliko bi se jih pa odločilo za to ) ...

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: punce, povejte po resnici
18.10.2012 10:04:29   
ronja
A zakaj bi ga vrgla na finto, sprašuješ? Čudno vprašanje ( odgovor pa očiten, kaj vse je lahko razlog ) - da fanta priklene nase, morda si ona želi otroka on pa ne, you name it ..... kot ženska bi odgovor morala bolje poznat od mene.

Kot ženska nimam pojma, zakaj bi bilo dobro naredit otroka s človekom, ki ga noče, sploh če nista dolgo skup in to pomeni, da bo samohranilka... Sploh pa ne po 4ih mesecih poznanstva! Kako naj pa po 4ih mesecih JAZ vem, da je on tisti, s katerim si želim bit? Ma, čisto resno ne poznam nobene, ki bi po 4ih mesecih hotela zanosit! Res! pa poznam precej žensk;).
POznam pare, ki se jim je kmalu otrok zgodil in tudi par takih, ki sta si rekla, ma, kad bude bude, pa je bilo takoj, ap sta bila zadovoljna - ampak da sta v to šla oba zavestno (enim so se leta iztekala, pa so pač malo pohiteli, eni so pač taki karakterji, da ne komplicirajo toliko -hvalabogu, da so tudi taki;). Ne poznam pa nobene, ki bi si po 4ih mesecih želela priklenit nase fanta z otrokom. Gotovo obstajajo, ampak mislim, da jih je manj kot je možnost zanositve ob kontracepciji;).

Mislim, da ljudje samo rečejo, da je punca hotela fanta zafrknit, zato, da se jim ni treba ubadat s strahom, da bojo mogoče imeli več otrok, kot so jih planirali...

PS: verjetnost zanositve je veliko večja, ko si mlajši. Verjetnost zanositve je tudi malo odvisna od pogostosti seksa. Zato je malo trapasto, ko poročeni pari z otroki pravijo: midva mava tabletke, pa se nama to nikoli ni zgodilo, jaz v to ne verjamem, če ženska pridno jemlje tabletke, ne more zanosit... Ja, če si star 30-40 let, seksaš 1x na teden,... je verjetnost res zeloooo nizka, da bi zanosila ob kt. Če pa sta stara 20, seksata ves čas, pa je verjetnost precej večja;).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: punce, povejte po resnici
18.10.2012 10:13:27   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Sploh pa ne po 4ih mesecih poznanstva! Kako naj pa po 4ih mesecih JAZ vem, da je on tisti, s katerim si želim bit? Ma, čisto resno ne poznam nobene, ki bi po 4ih mesecih hotela zanosit! Res! pa poznam precej žensk;).




V bistvu tudi jaz ne poznam nobene. Ok, poznam punce (tam 27,28), ki si strašššno želijo otrok, ampak vsaka išče tistega tapravega atija za svoje otroke. Potem je tu druga kategorija, ki je skupaj že lep čas, pa štalca že tut stoji, pa službe laufajo - otrok pa kar niuser posted image , kljub veliki želji. Nekaj jih je v taki kategoriji, ki so se nam otroc posrečli (taprvi), pa smo šli v obratnem vrstnem redu kravca-štalca user posted image , ampak ne pa po 4mesecih. Po 4 mesecih sva se midva lizarla na stopnicah za športno halo, pa Jacka pila, kje sva študirala o kakih otrocih? user posted image (ja, saj vem, izpadla sem kot pijanc, sam kaj naj zdaj, če je pa res user posted image )

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: punce, povejte po resnici
18.10.2012 10:22:58   
sazi
Naj najprej avtorju teme samo zaželim, da kmalu prebrodi šok in se sprijazni z dejtvom, da bo postal ata in se potem čim prej usmeri k pričakovanju otročka. Je Ronja malo višje zelo lepo napisala kaj, zakaj, kako in kaj za naprej.
In tudi tisto o nezaupanju je zelo težko in zelo pomembno. Če bi mene moj sumil, da sem namerno zanosila, sploh ne vem, kako bi se pobrala in mu spet zaupala.
Ne preostane ti drugega, kot da greš s tokom. Če bo naprej vse štimalo, super, če pa ne, je bilo pa res morda že na začetku kaj kalkulacij. Najbolje, kar lahko storiš je, da ji stojiš ob strani in skupaj srkbita za otroka. Če se izide in vas čaka lepa prihodnost skupaj si zadel najboljše. Če pa ne, pa vsaj veš, da si storil vse, da bi otroku in vama zagotovil srečno družinsko življenje, pa se pač ni izšlo.

Drugače pa, Ronja, še preveč je takih zgodbic, samo imaš očitno srečo, da nikogar ne poznaš.
Sosed je imel zelo kratek čas punco, ki je imela otroka s PP. Po treh mesecih zveze mu je povedala, da je noseča. Sta se nahitro poročila, otrok se je rodil pa 10 mesecev po poroki. Res žalostno. Fant ji je zaupal, pa ga je takole izdala. Seveda je bilo tudi potem v tem zakonu vse narobe in sta se kmalu razšla. Na silo je želela nekoga, ki bo poskrbel zanjo in za otroka, naredila pa je celo sr**, zaradi katerega je potem trpel še en otrok, njemu pa se je tudi življenje za vedno postavilo drugače.

Poznam tudi nekaj punc, ki so v poznih 30-ih ali celo v 40-ih letih lovile zadnji vlak za materinstvo. V končni fazi jim je bilo vseeno, čigav bo otrok, samo da ga bodo imele. In kar nekaj teh punc je zdaj mamic - očetov ni nikjer.

Meni so to hude stvari. Jih ne razumem. Je pa tudi res, da se meni s tem ni bilo potrebno nikoli ubadat. Kako bi pa razmišljala, če bi imela 40 let, nobenega fanta na vidiku in veliko željo po otroku.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: punce, povejte po resnici
18.10.2012 10:23:21   
ronja
Ok, poznam punce (tam 27,28), ki si strašššno želijo otrok, ampak vsaka išče tistega tapravega atija za svoje otroke.
Ja, ko ti ura začne tiktakat, verjamem, da malo manj časa rabiš, da se odločiš (velja za oba spola, ampak za ženske bolj, to je res), ampak da bi proti njegovi želji in na lastno pest nehala jemat tabletke, ko sta bila 3 mesece skup (računajte, da je 1 m. noseča, ker prej ne moreš vedet...) - to je pa ipak mal samomorilsko... Takih pa res ne poznam! Tudi če sem čisto iskrena, se mi zdi malo ego trdit, da bi punca po 3 mesecih bila pripravljena tvegat vse, zato da bo njega obdržala - kot da je tako spešl, da bi billa res vse pripravljena naredit zato... Ne vem, no... meni se zdi res skrajno neverjetno. če bi bila vidva že vsaj 1 leto skup, bi se o otroku že pogovarjala, bi si ga ona fuuul želela, ti bi bil proti, pa bi se to kar vleklo pa vleklo, po možnosti več let... potem verjamem v tak scenarij. po 3 mesecih pa verjamem precej manj kot v nezanesljivost tabletk.

Potem je tu druga kategorija, ki je skupaj že lep čas, pa štalca že tut stoji, pa službe laufajo - otrok pa kar ni

ja, take poznam tudi jaz. Tudi razumem, da puncam dojadi, če ji on vsako leto obljublja, ad drugo leto pa, pa se ji enkrat ne da več čakat (ni to glih moj stil, jaz bi ga nekam poslala, pa bi že kak drugi prišel, ampak ene so bolj potrpežljive;), meni so otroci pač deal braker - vedela sem, da jih hočem in to več kot 1, za končno število sem se bila pa pripravljena pogajatuser posted image ).

Poznam enega fanta, ki je produkt tega, da ga je mama "izsilila", pa ga je potem oče oboževal, se ful ukvarjal z njim in mami večkrat povedal, da ji je hvaležen, da je to izsilila (no, še vedno ga ima rad, samo zdaj je fant že odrasel;). Tako da tu nisem pametna - skoraj vsi scenariji se lahko dobro ali pa slabo končajo.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: punce, povejte po resnici
18.10.2012 10:49:53   
daddy

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Ma, čisto resno ne poznam nobene, ki bi po 4ih mesecih hotela zanosit! Res! pa poznam precej žensk;).




Ja, če tako jemlješ tiste štiri mesece iz konteksta ven. Morda je pa hotla zanosit že pred, kaj vem, osmimi meseci, letom dni, pa je potrebovala zgolj "darovalca" .....
Itak, vse variante so možne. Pa vse razlage, tako tvoja, kot moja, kot od koga drugega.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?