|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   rabim nasvet s strani žensk
22.7.2012 0:09:00   
firbec rok
Sem se vključil na ta forum, ker glih gledam mal ta imena, pa mi boste mogoče tukaj lahko kej pomagale. S punco pričakujeva otroka (punčko) in moja draga si je omislila dvojno ime zanjo. Obe imeni sta mi vsako posebej čisto ok, ampak ni mi jasno, zakaj na vsak način hoče dve. Ko jo vprašam zakaj dve, mi pravi, da ji je tako všeč. Ampak jaz tega ne štekam. Ne vem, kako naj otroka kličem kar po obeh imenih, enostavno nikjer nikogar ne slišim, da bi kakšnega otroka poklical z obema imenoma. Dejte mi vsaj napisat kakšne dobre argumente za dvojno ime, da bom lažje sprejel.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: rabim nasvet s strani žensk
22.7.2012 0:17:53   
firbec rok
Aja, pa da še napišem, zakaj rabim nasvet s strani žensk. Ker sem že kolege spraševal, pa so mi rekli, da take so pač ženske, da če ne bi komplicirale pač ne bi bile ženske.user posted image

(odgovor članu firbec rok)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
22.7.2012 0:27:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu firbec rok)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: rabim nasvet s strani žensk
22.7.2012 1:10:36   
mateyka
to je večplastno vprašanje imo user posted image

1A. kolikor sem jaz opazila so v sloveniji vsi mahnjeni da se otrok MORA klicat po obeh imenih ali pa jim nima smisla dat dveh. naj povem da temu ni nujno tako in da drugje nimajo te obsesije po klicanju vseh imen. moj mož ima npr. 3 in ga kličejo po zadnjem (od treh), čeprav je nenavadno. pa noben ne dela panike. ponavadi je vzrok tradicija in spomin na prednike. vedi da so v svetovnem merilu enojna imena redkejša od dvojnih in več. v glavnem, to ni nič nenavadnega izven slovenije.
1B. dvojna ali trojna imena dostikrat omogočajo, da se ne zamenja oseb z istim priimkom in imenom. vem da je bila tukaj ena upokojenka povabljena na eno ministsko zabavo, ker je mela isto ime kot bivša ministrica in so jih zamešali - se je mal glupo nardila in šla na fensi kosilo. user posted image tukaj je članek: http://www.buzzbox.com/news/2012-04-25/politics:swedish/?clusterId=10395302

2. nekatera imena so v "combu" nekaterim lepša. saj veš Ana Marija je najbolj znano dvojno ime in ga vedno izgovorijo skupaj. v franciji imajo to bolj razvito; Jean-Luc, Jean-Baptiste, Marie-Helene. vezaj ponavadi pomeni da se imeni vedno izgovorita skupaj. mogoče je tvoji prav to všeč - kombinacija (zven) teh dveh imen skupaj. vem, da je bila ravno kak teden nazaj tukaj tema katero ime je lepše, Zarja ali Ota, pa je kar nekaj punc (vključno z mano) reklo, da se jim zdi kombinacija obeh, Zarja Ota, prav super. meni je všeč ker vsebuje kombinacija redko in pogosto ime in skupaj zvenita harmonično, je nekaj posebnega.

3. jaz kot najstnica sem si predstavljala da bo moja tamala imela dve imeni - da bom eno zbrala jaz in eno mož. nekak sem mela filing da ne bova skup prišla in bi to bila elegantna rešitev. no, zmotila sem se - ima samo eno ime; mu je bilo všeč kar sem predlagala (tako kot je tebi od tvoje punce - zgleda ste res nezahtevni). user posted image

4. meni se je vedno zdelo da pri dvojnih lahko izbiraš katero ti je lepše in da te potem po tistem kličejo. mogoče je vplivalo na to mnenje dejstvo, da imam zelo pogosto ime in se mi zato to ni zdela slaba ideja, ko sem bila najstnica. user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 22.7.2012 1:12:38 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: rabim nasvet s strani žensk
22.7.2012 11:15:00   
ronja
Tudi meni dvojna imena ne potegnejo, tako da tu ti ne morem pomagat. Mogoče edino en nasvet, kako bi se lotil debatet z drago: kaj pa če ji rečeš, da bi bilo škoda dve najboljši imeni porabit za 1. otroka, kaj pa če bosta imela potem še eno punčko?...user posted image

da če ne bi komplicirale pač ne bi bile ženske.

Ima nešto na tomeuser posted image .

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu firbec rok)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: rabim nasvet s strani žensk
22.7.2012 11:43:51   
Andromeda
A ti nimaš pa nobene veljave pri izbiri imena? Je vedno tako, kot je njej všeč in pika?

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
22.7.2012 11:46:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu firbec rok)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: rabim nasvet s strani žensk
22.7.2012 13:54:42   
ronja
No, take situacije s prekomernim prepovedanim plezanjem bova midva reševala z dvema priimkoma, pa da vidimo, če bo delalouser posted image

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: rabim nasvet s strani žensk
22.7.2012 21:18:13   
mateyka
ronja, ziher dela - pri naši pali user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: rabim nasvet s strani žensk
22.7.2012 22:01:39   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: firbec rok

Aja, pa da še napišem, zakaj rabim nasvet s strani žensk. Ker sem že kolege spraševal, pa so mi rekli, da take so pač ženske, da če ne bi komplicirale pač ne bi bile ženske.user posted image

user posted image
Vi, moški komplicirate. Ženska se odloči, da dva imena otroku... vi rečete DA, stvar rešena. Zelo nekomplicirano user posted image

(odgovor članu firbec rok)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: rabim nasvet s strani žensk
23.7.2012 0:11:49   
firbec rok
Hvala vsem, ki ste do zdaj že odgovorile. Je pa tako, da si je punca že od vsega začetka nosečnosti želela punčko in že takrat nekaj govorila o imenih, vendar je do sedaj ko bo že kmalu rodila, nisem jemal tako resno. Sem mislil, da si bo vmes še kaj premislila. Odkar sva zvedela, da bo punčka, pa skoz govori, kako bi ji dala ime. Po pravici povedano se meni ni dalo toliko ukvarjati s temi imeni, ker itak vem, da karkoli bi predlagal, ona ne bi zagrabila. Sem na začetku z nekaj predlogi že probal, pa je za vsakega najdla kakšen argument proti, od tega da ima že prijateljico s tem imenom, do tega da je imela eno zoprno sošolko s tem imenom, pa da ima od sodelavke otrok že to ime itd. Tako da sem ji potem kar prepustil izbiro. Meni v bistvu ni tako važno, kakšno ime ima otrok, samo da je normalno ime. Ti dve imeni sta obe zelo normalni oz. običajni in tudi meni všeč, ampak se mi zdi nenavadno otroka klicati po obeh imenih. Ko sem že pristal na ti dve imeni skupaj, pa izvem da jo bomo tako morali vsi tudi klicati. Punca pravi, da drugače nima smisla dati dveh imen. Ob prigovarjanju naj dava samo prvo ime, pa ne popusti in pravi, da ji zveni prazno brez drugega, da se je v teh mesecih že toliko navadla na to kombinacijo, da ne bo šlo. Jaz pa tudi nočem bit preveč trmast in za vsako ceno biti proti.

Je pa dober nasvet, da bi ji lahko rekel, da naj drugo ime prišpara za naslednjo punčko (če bo), vendar ima tudi že za drugo punčko pripravljeno kombinacijo drugih dveh imen. Zanimivo pa je, da v primeru, da bi bil fantek, bi dobil pa eno samo ime user posted image , in sicer ima pripravljena imena kar za 3 fantke user posted image . Pa tudi meni so vsa od teh treh imen za fantke všeč, eno še posebej. Ko sem jo vprašal, zakaj bi pa fantki imeli le po eno ime, mi je pa rekla, da ji za fantke ne potegne z dvema imenoma. Tko da, res ne vem kako bi rešili to. Sej vem, da je najbolj važno, da je dete zdravo, ampak ideja o dveh imenih mi nekako ne da miru. Pa tud ne vem, če bi jo vsi hotli striktno klicat po obeh imenih. Se že vnaprej bojim, da bo moja draga imela preveč dela z opozarjanjem okolice glede dveh imen in posledično sekiranja, še posebno ko bo otrok že malo večji in bo imel svojo družbo.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: rabim nasvet s strani žensk
23.7.2012 9:28:51   
amyZ
Poznam eno, ki ima hčerko Saro Nežo in jo vedno kličejo z obema imenoma. Sicer pa tudi meni ne sedeta dva imena, saj je zanimivo, ampak jaz bi izbrala enega.
Mogoče bi morals voji dragi iskreno reči, da bi tebi bilo lepše, če bi dala hčerkici samo eno ime, saj je vajina in prav je da se odločata skupaj. Da najdeta nek kompromis, ker vidim, da ti dejansko nimaš kaj veliko govora pri imenih, če so že vsi za naprej pripravljeni user posted image . Se pa človek navadi imena, če se ga večkrat ponavlja. Moj je tudi meni rekel, da bi dal punčki ime Nina in sem bila ful proti, no, ko sem si nekaj dni zamišljala punčko Nino se mi ni več zdelo tako grozno user posted image . Mogoče bi svoji omenil samo eno od teh imen, rekel, da se ti zdi zelo lepo in da zato en potrebuje še enega imena zraven, ker je ta čisto samozadostno in potem ponavljal ime kot samo brez tadrugega. Lahko bi tako poskusil. Lahko pa da je tvoja trmasta in bosta imela na koncu punčko z dvema imenoma.

(odgovor članu firbec rok)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: rabim nasvet s strani žensk
23.7.2012 11:12:16   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: firbec rok
vendar ima tudi že za drugo punčko pripravljeno kombinacijo drugih dveh imen.


you are toast! user posted image

ok, šalo na stran - mislim, da kot oče in darovalec 50% genov (!!) imaš vso pravico da jo kličeš samo z enim imenom (od dveh in četudi ima dva), če ti tako ŽELIŠ. kot partnerica bi ti to morala omogočit. saj sta v enakopravnem partnerstvu ali ne?? saj je ne kličeš z nekim tretjim imenom in če ti ne sede uporabljat dva imena (kar ona ve že od začetka!), imaš imho vso pravico da jo kličeš z enim od obeh.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 23.7.2012 11:13:29 >

(odgovor članu firbec rok)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: rabim nasvet s strani žensk
23.7.2012 15:34:33   
ronja
Ko sem že pristal na ti dve imeni skupaj, pa izvem da jo bomo tako morali vsi tudi klicati.

Kakorkoli ji data ime, ne vem, če ti lahko ona določi, kako boš ti otroka klical... to je vseeno malo mimo. Glede na to, da ni ne kompliciraš preveč, se po moje lahko zmenita, da dasta obe imeni, ona kliče po obeh, ti pa lahko tudi samo po prvem oz. tistem, ki ti je bolj všeč. Saj vsi kličemo otroke tudi ljubkovalno ali pa čisto po svoje;) Otrokove družbe pa mama ne bo nikoli mogla prepričat, da naj ga kličejo po obeh imenih, če bo otroku všeč drugače;).

Mimogrede, koliko otrok pa nameravata vidva imet? Ima pripravljena 4 imena za punčke, ki morajo bit vsa uporabljena, pa 3 imena za fantke...user posted image

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu firbec rok)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: rabim nasvet s strani žensk
23.7.2012 15:51:20   
nyna84
Ah, imena so večen problem. user posted image
Jaz sem želela taka imena, ki se jih ne da spraviti v pomanjševalnico. Ampak, glej vraga, vse se da user posted image . Tako da dobim pike vsakič, ko slišim Gajči in Lanči. user posted image
Tudi meni se je zdelo na začetku zelo nenavadno, da ima nekdo dve imeni (mogoče je pa to res trend mehiških telenovel user posted image ). Ampak, ko se človek na nekaj privadi, se mu niti ne zdi več nenavadno ali pa celo grdo in brez veze.
Je pa res .... če bo imela punčka dve imeni, in jo boste klicali samo po enem, se ji bo zdelo čudno, zakaj ima dve imeni. Če jo boste vedno klicali po obeh imenih, pa bo to vsem samoumevno. Če dve imeni vedno izgovoriš skupaj, je na koncu tako ali tako slišati kot eno malo daljše ime. user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: rabim nasvet s strani žensk
23.7.2012 16:02:25   
nyna84
Še sam sebi si izbral nick z dvemi imeni user posted image user posted image

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: rabim nasvet s strani žensk
23.7.2012 17:25:10   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: nyna84
Tudi meni se je zdelo na začetku zelo nenavadno, da ima nekdo dve imeni (mogoče je pa to res trend mehiških telenovel..


ne, to je trend večine ostalega sveta. samo če ne gledaš čez plot, misliš da je normalno samo to, kar je na tej strani plota, da se metaforično izrazim. user posted image

Je pa res .... če bo imela punčka dve imeni, in jo boste klicali samo po enem, se ji bo zdelo čudno, zakaj ima dve imeni. Če jo boste vedno klicali po obeh imenih, pa bo to vsem samoumevno.


ah dej nehi flancat take user posted image otrok se navadi vsega kar se staršem zdi samoumevno. če boš pa ti to tako čudno gledala in ti dajala vtis da je to čudno, se bo pa tud njemu, sigurno. naša tamala še ni stara 5 let pa se je preselila v svojem lajfu že 7x (in še se bo, velikokrat). njej se ne zdi to nič nenavadnega (ker tud mi ne kompliciramo), vem pa da mi je ful folka reklo da je to stresno za otroka, da nima doma in kaj vem še vse. samo ona je čisto ok. kaj pa nomadska plemena (v zgodovini in sedaj) - verjetno so tam vsi emocionalne razvaline, otroci in starši, ziher ja user posted image

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
23.7.2012 19:34:13   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: rabim nasvet s strani žensk
23.7.2012 19:56:41   
petea
Gromska,
pri neporočenih parih ima moški možnost izrazit strinjanje z otrokovim imenom pri podpisu očetovstva

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: rabim nasvet s strani žensk
24.7.2012 11:03:10   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

Je pa res .... če bo imela punčka dve imeni, in jo boste klicali samo po enem, se ji bo zdelo čudno, zakaj ima dve imeni. Če jo boste vedno klicali po obeh imenih, pa bo to vsem samoumevno.


ah dej nehi flancat take user posted image otrok se navadi vsega kar se staršem zdi samoumevno. če boš pa ti to tako čudno gledala in ti dajala vtis da je to čudno, se bo pa tud njemu, sigurno. naša tamala še ni stara 5 let pa se je preselila v svojem lajfu že 7x (in še se bo, velikokrat). njej se ne zdi to nič nenavadnega (ker tud mi ne kompliciramo), vem pa da mi je ful folka reklo da je to stresno za otroka, da nima doma in kaj vem še vse. samo ona je čisto ok. kaj pa nomadska plemena (v zgodovini in sedaj) - verjetno so tam vsi emocionalne razvaline, otroci in starši, ziher ja user posted image

Ja kaj sem pa jaz drugače povedala? user posted image
Kar imajo starši za samoumevno, je tudi otrokom samoumevno. Ampak očetu se v tem primeru ne zdi samoumevno, da bi imela dve imeni.
Če povzamem tvoj primer: Če bi se vidva z možem vedno prerekala o tem, ali je selitev res potrebna ali ne, bi najbrž tudi hči vprašala, če se morate res preseliti in zakaj?

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   [Brisano sporočilo]
24.7.2012 14:33:44   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu petea)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?