|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   razmak trebušnih mišic
13.8.2008 11:19:12   
brinica
No, meni so zlezle nekam na rebrauser posted image
Lotila sem se delat to vajo za globoke trebušne mišice, pa saj bom poklicala v KC samo zdaj imajo itak vsi neke dopusteuser posted image
Jaz pa z irokezo na sredi trebuha(pa ne pretiravam) zgleda ko Marijanski jarek če napnemuser posted image
A katera ve za kako literaturo, da bi jaz to mnalo prečitala kaj je še poleg ne globboke trebušne in kaj naj počnem po porodu....
A je mela katera podobno izkušnjo in kaj je naredila?
Bodte fajn, bliža se hladuser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: razmak trebušnih mišic
13.8.2008 16:12:56   
principessablu
no jaz imam isti problem,pa sem ravno hotla to temo odpret,jaz sem pa imela carski rez,nisem dojila,ni blo dovolj mleka in mi nikakor vse skupi ne gre nazaj tako kot je bil,če nimam napetih trebušnik,zgledam 3 mesece noseča,pa za 2 prsta mam  razmaka v predponi,nimam pojma a so nkakšne vaje za to,ena mi je rekla da to kao ostane in da si dam lahko trebušno steno zašitiuser posted image svašta,full me moti,ker sem drugače atletsko grajena,stomak pa mi je nikakavuser posted image mnenja,predlogi??

(odgovor članu brinica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: razmak trebušnih mišic
14.8.2008 18:38:59   
Naja31
Jaz sem zdaj 4 mesece po CR in imam razmik za pol prsta.
Takoj po porodu mi je fizioterpavtka namerila razmik 5 prstov in bila zgrožena. dojenček je imel 4915 gr in sem se vsa "razlezla". Meni je fizioterapevtka rekla, da moram nositi steznik dokler ni razmak "samo" 3 prsta, potem morajo trebušne mišice same začeti delovati. Jaz kaj posebnega nisem delala, razen tega steznika in vaj za globoko trebušno mišico, pa še to ne redno. Zdaj sem se celo opogumila in delam trebušnjake. Trebuh mi je pa res grd.

< Sporočilo je popravil Naja31 -- 14.8.2008 18:39:45 >

(odgovor članu principessablu)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: razmak trebušnih mišic
14.8.2008 18:43:51   
šnucika
Temu se reče diastaza rektusov in če je več kot dva prsta, je že kar hudo.
Ponavadi se nikoli več ne popravi popolnoma,je pa potrebno vzdrževat trebušne mišice v formi.


_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: razmak trebušnih mišic
17.8.2008 11:39:22   
bambam
Tudi jaz sem po porodu imela pravo goro če sem napela trebušne mišice. Ampak naj vas potolažim, da gre vse lepo nazaj na svoje mesto. Sicer ne takoj, ampak lepo počasi, nekje v letu, letu in pol pa že. Sploh pa če delaš kake vaje za trebušne mišice, gre še hitrej.user posted image

(odgovor članu šnucika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
16.9.2008 18:31:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu šnucika)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: razmak trebušnih mišic
16.9.2008 18:42:13   
cursa
sem kar vesela tvojega odgovora, hruška debeluška. odkar mi je pred tednom dni na nosečniški telovadbi rekla fizoterapevtka, da imam razmaka že za tri prste (31 t), sem čist fertik. upam, da se bodo po porodu mišice vsaj približno nazaj postavile. fizioterapevtka nam je pokazala pa tudi na kakšen način lahko po porodu in pa že med nosečnostjo delamo trebušnjake, da se zadeva čim bolj popravi. 

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: razmak trebušnih mišic
17.9.2008 15:29:50   
Hope2
Evo še ena v klubu razmaknjenih mišic. Fizoterapevtka v šoli za straše nam je povedala, da gredo nazaj skup po porodu, tak da ji kar zaupam in vaše zgodbe o tej potrditvi, me še tolk bolj veselijouser posted image . Rekla je tudi, da v času nosečnosti pač ne moreš več kaj naredit, le z vajami lahko nekoliko ohranjaš razmak. Pravtako moraš vstajat iz boka. Mene je najbrž ravno to pokopalo, saj sem vse do 29 tedna vstajala čez trebuh, tudi hodim in stojim vedno nagnjena nazaj, da ja irokezauser posted image še bolj raste.  Zdaj se pazim, vaj pa ne delam velik, ker četudi jih pravilno delam, me potem križ boli za znoretuser posted image user posted image .

Aja, po porodu pa je rekla, da ti fizioterapevtka itak pokaže vaje in te vzame v roke, tak da upam, da pol spravim te trebušne v reduser posted image

(odgovor članu cursa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: razmak trebušnih mišic
30.9.2008 19:45:44   
tara123
Ja, tudi jaz se pridružujem temu klubu. Sem v 37. tednu, moj razmak je več kot pet prstov. Pa mi pravijo, da sploh ni hudo. Fizioterapevtka mi je povedala zgodbo o neki nesrečnici z razmahom 15 prstov, ki je na koncu terjal operativni poseg. Sem optimistka in mislim, da se z vajami po porodu lahko pride kmalu na normalo. Upam! Sicer pa drage moje, ta značilnost naj bi bila "dana" tistim, ki imajo močne trebušne mišice. Torej, če smo bile aktivne pred in med nosečnostjo, ni vrag, da ne bomo tudi potem!user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: razmak trebušnih mišic
5.10.2011 16:30:06   
dekletce
Vem, da ste nazadnje pisale tukaj pred tremi leti, pa vendar...meni se je ta "grbinica" začela delati že v 6. oz. 7. tednu in je bilo prav spooky. Takrat se mi seveda še sploh ni nič poznalo, da sem noseča in nisem imela pojma, kaj to je. Zmeraj sem imela lep, ploski trebuh z vidnimi mišicami. Vsi so ga opazili in tudi sama sem bila ponosna na ta edini del telesa, ki je bil brezhiben. Potem pa kar naenkrat tale grbinica, ki zdaj ni več to, pač pa prava grbina!!! user posted image Sem v 27.tednu nosečnosti in me skrbi, do kod se bo tole razlezlo. Vaje za nosečnice delam skoraj vsak dan, vstajam iz boka...kaj še lahko naredim, da se to ne bi večalo? Saj ne rečem, seveda sem v nosečnosti pripravljena sprejeti takšno ali drugačno telesno zadevo...samo ne bi pa rada, da mi to ostane user posted image . Kakšen predlog, nasvet? Upam, da bo katera odpisalauser posted image . LP!

(odgovor članu brinica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: razmak trebušnih mišic
10.6.2013 20:18:55   
petrcaaa
Ali katera ve, katere vaje so priporočljive že v nosečnosti, da do tega ne pride?

(odgovor članu dekletce)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: razmak trebušnih mišic
10.6.2013 20:31:37   
Flavia_

IZVIRNO SPOROČILO: bambam
Tudi jaz sem po porodu imela pravo goro če sem napela trebušne mišice. Ampak naj vas potolažim, da gre vse lepo nazaj na svoje mesto. Sicer ne takoj, ampak lepo počasi, nekje v letu, letu in pol pa že. Sploh pa če delaš kake vaje za trebušne mišice, gre še hitrej.user posted image


Podpis user posted image

Sčasoma se vse vrne na svoje mesto user posted image

lp, flavia RR

_____________________________

Be the change you want to see in the World ...

(odgovor članu bambam)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?