|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   rezultat NS
26.1.2010 13:06:38   
romy
Ok, mogoče mislite da pretiravam ali sem panična. Ampak res ves čas mislim na to in mi ne gre in ne gre z glave.
Včeraj sem imela NS.
Rezultat je sicer v redu. NS je 1,9 risiko je 1:5784


Moti me ker se je vse tako zelo slabo videlo. Otrok je bil vseskozi tako čudno obrnjen, da nisem videla nič, še zdravnica ni videla veliko.
po vseh mukah in prizadevanjih je le našla obe roke in noge,....itn. Ampak ni se videla nosna kost, ker je bil otrok tako čudno obrnjen. Ni mogla prešteti prstkov,...itn.
Sicer jo moram pohvalit, vzela si je čas tam sem bila več kot 30 minut.

Vseskozi razmišljam da bi šla še enkrat na NS in sicer drugam.  

Kaj mislite?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: rezultat NS
26.1.2010 13:25:40   
divans1
Mislim, da ni potrebe. Hvala Bogu, da je vse v redu, če je bil pač tako obrnjen, se je pač težje videlo, nič zato. user posted image

(odgovor članu romy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: rezultat NS
26.1.2010 13:26:15   
pupika
Romy, kako to, da ti ni G rekla, da malo pokašljuj, namreč mojo pikico smo ravno tako obrnili, da je G lahgko vse izmeril, da sem jaz tam kašljala in se je prav lepo videlo na UZ kako se obrača, res zanimivo.Nekateri pa gredo malo na sprehod in s epotem pikice obrnejo.

Ne se preveč obremenjevat s tem, saj vem, meni je lahko rečt, ko nisem v tvoji koži. Če pa mislič, da boš potem bolj mirno spala, pa si privošči ponovni pregled NS. Kaj si imela sedaj plačniški pregled, ali brezplačni?

(odgovor članu romy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: rezultat NS
26.1.2010 13:30:43   
romy
Imela sem plačniški pregled, in mi ni problem dati še enkrat tistih 60 eur.
Samo ne vem.... sploh ne vem kaj se dogaja z mano. Slab občutek imam, ker nisem videla nič.

Pri prvem otroku sem bila notri 5 minut, vse je takoj videla in izračunala.

Nič mi ni rekla naj kašljam ali se sprehodim, sam ona me je skos drezala po trebuhu, a otrok se je kot nalašč še bolj skril user posted image

(odgovor članu pupika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: rezultat NS
26.1.2010 13:33:18   
ZoyaEva
Moj user posted image je tudi spal na NS. Je z uno sondo od UZ mal večkrat pritisnila na trebuh, da se je obrnil.

Tvoj rezultat je dober. Po moje bi te zdravnica opozorila in te še enkrat naročila na pregled , če bi mislila da ni vredu.  To je njihova dolžnost. Ali pa bi ti predlagala še dvojni hormonski test iz krvi. 

Če pa se nikakor ne moreš pomiriti, pa zdravnico pokliči in ji povej svoje strahove. V kolikor ne bo prepričljiva , se ponovno naroči za pregled kam drugam. Boljše to, kot da si v dvomih in se skoz sekiraš.

(odgovor članu pupika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: rezultat NS
26.1.2010 13:34:57   
janapan
Rezultat je ful v redu....ne sekiraj se...jaz sem imela rezultat 1:2700 , sicer še nisem rodila  ;) ampak se je meni in moji zdravnici zdel moj rezultat prav super ;)

(odgovor članu ZoyaEva)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: rezultat NS
26.1.2010 13:36:10   
romy
Da, ampak ni mogla preverit ali je nosna kost vidna.
To pa je zelo pomembno, a ne?

(odgovor članu janapan)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: rezultat NS
26.1.2010 13:37:26   
pupika
Romy potem pa si privošči še en UZ, boš ti pomirjena in s tem tudi tvoj otroček bolj miren.Toda vedi da je verjetno vse OK.
Tudijaz sem imel atokrat malo slabši odziv od prvega, pri prvem, mi je vse merila če se vse vidi, in vse lepo napisala na list, čisto vse organe. Tokrat pa mije G kazal glavo, roke, noge, trebušček, mislim, da se je videl mehur ali želodec, toda jaz sem tokrat slabše vse videla kot v prvo, v prvo se mi je zdela bolj lepa slikica. Prstkov tudi pri meni ni štel, ko pa sem izvid nesla k svoji G, pa mije rekla, da je rezultat super, je pa pisalo na izvidu samo NS 1,0 in nosna kost vidna, utrip prisoten. Pri prvem pa sem imela skoraj celi list napisan in izmerjen tudsi utrip, tokrat nič. Ko pa sem vprašala G če je vse v redu, mi je rekel, da se bo to vidlo na morfologiji, ker on sedaj samo gleda nosno kost in zatilno gubo meri, da ostalo pa še ne more nič rečt pri teh tednih, pa sem bila že kar 13t in 4 dni noseča.

Vso srečo

(odgovor članu romy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: rezultat NS
26.1.2010 14:14:42   
ZoyaEva
Velikokrat sem zasledila, da so punce pisale da se  nosna kost ni videla zaradi lege otročka. Pa je bilo vse ok. Mislim, da če bi jo zdravnica videla, da bi to še poboljšalo tvoj rezultat, četudi je že zdaj full dober. So pa pomembni tudi ostali parametri, kot to da so vidni potrebni organi in hitrost srčnega utripa, ter seveda glavno NS. Na podlagi vsega tega računalnik izračuna verjetnost. In ker so bili vsi ostali parametri vredu in na podlagi tega tudi rezultat, je bila zdravnica mnenja da je vse vredu.  Prstkov pa tudi meni niso šteli , ne na NS ne na morfologiji.

Mogoče pa rečeš svoji G., da ti nardi navaden UZ, samo da pogledata, če je nosna kost prisotna, za tvoj notranji mir. Te pa povsem razumem, saj sem sama tudi taka, da moram biti v vsem povsem prepričana. Če me razjeda dvom, sem full pod stresom.  Čeprav se zadnje čase trudim in dopovedujem, da če je kaj narobe zagotovo zdravniki povedo.

(odgovor članu romy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: rezultat NS
26.1.2010 17:08:30   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: romy

Da, ampak ni mogla preverit ali je nosna kost vidna.
To pa je zelo pomembno, a ne?


Nosna kost se tudi pri meni ni videla. Moj rezultat je bil nekje 1:3500. G me ni poslal na nobeno dodatno preiskavo, rekel je celo, da je rezultat super. Pa čeprav je to le presejalni in ne diagnostični test. Z otrokom je pa vse ok. user posted image

(odgovor članu romy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: rezultat NS
26.1.2010 17:15:05   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: romy

Da, ampak ni mogla preverit ali je nosna kost vidna.
To pa je zelo pomembno, a ne?


pomembno je, če je sicer rezultat slab.
ns pri mojem je bila 2,3 in riziko 1:273....seveda so me takoj napisali za AC

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu romy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: rezultat NS
26.1.2010 18:14:38   
aprilčica07
Pri meni je blo obratno,  ns 2,9, nosna kost pa vidna.. rezultat kljub vsemu  1:36, itak je sledila amniocenteza...

romy: če se boš pomirila, pa pojdi še na en uz, da boš mirnauser posted image user posted image  

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: rezultat NS
26.1.2010 18:23:49   
3Sonček3
Js bi nrdila tako kot je rekla zoyaeva, svojega G bi prosila da pogleda nosno kost. Če bi blo kej narobe oz. bi kazalo na to da zna kej bit bi ti sigurno že rekli na NS. Velik sreče user posted image user posted image user posted image


_____________________________

<center><embed src="http://www.widdlytinks.com/tickers/birthday/birthdayticker.swf" FlashVars="t1=I'm Having a Birthday!&t2=days until my birthday!&t3=Today is the day!&bckimg=17&y=2013&m=2&d=23&colorNumber=1&fonttype=Romantic" quality="high" w

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: rezultat NS
26.1.2010 19:54:25   
bena
Jaz pa ti svetujem AC, ker edino ta poleg biopsije horionskih resic da 99 % rezultat. So bili že primeri, ko je bil rezultat NS zelo dober, pa je otrok vseeno imel DS.

(odgovor članu romy)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: rezultat NS
26.1.2010 20:44:20   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bena

Jaz pa ti svetujem AC, ker edino ta poleg biopsije horionskih resic da 99 % rezultat. So bili že primeri, ko je bil rezultat NS zelo dober, pa je otrok vseeno imel DS.

Se podpišem, sploh če imaš kakšne strahove (imam slabe izkušnje z njimi)

(odgovor članu bena)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: rezultat NS
26.1.2010 20:48:40   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: 3Sonček3
Js bi nrdila tako kot je rekla zoyaeva, svojega G bi prosila da pogleda nosno kost. Če bi blo kej narobe oz. bi kazalo na to da zna kej bit bi ti sigurno že rekli na NS. Velik sreče user posted image user posted image user posted image

Ja - se strinjam. Rezultat NS je v redu - za nosno kost ti pa lahko še tvoj G pogleda in če je slučajno ne bi videl, še pa vedno lahko greš na dodatne preiskave. Se pa čudim, da ti je sploh računala NS, če se je res vse tako slabo videlo. Včasih imam res občutek, da jim je važno sam da pokasirajo. user posted image  Meni recimo pri ta 1. tudi ni mogel izmeriti NS, ker otrok ni bil v primerni legi in se ni hotel obrniti, pa ni forsiral, ampak me jelepo  naročil še 1x čez 2 dni, takrat je pa šlo.

(odgovor članu 3Sonček3)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: rezultat NS
26.1.2010 20:56:33   
Anonimen
uh, ne bom pisala....


romy, vse je ok:)
ce si tolko zivcna pejsi se 1x!

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: rezultat NS
27.1.2010 11:54:08   
romy
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

uh, ne bom pisala....


romy, vse je ok:)
ce si tolko zivcna pejsi se 1x!



Česa ne boš pisala?
Prosim če imaš kakšno podobno izkušnjo mi jo napiši, prosim....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: rezultat NS
27.1.2010 12:08:47   
slovenka
Romy, koliko si pa ti stara? Mene namreč čudi, da je za 1,9 tveganje preko 5000. JAz sem namreč imela 0,9 pa takšno tveganje. Sem pa res mogoče jaz že tako stara (30), da mi tako zbije. Ali pa pri tebi niso nekaj vredu naredili.

Kaj če greš na tisti novi presejalni test - krvni... Meni ga je dr Miglar v Mb omenil, nisem sicer šla... je pa baje bolj zanesljiv kot NS, pa ni to AC.

Samo predlog, no. Da se pomiriš....


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu romy)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: rezultat NS
27.1.2010 12:16:30   
romy
IZVIRNO SPOROČILO: slovenka

Romy, koliko si pa ti stara? Mene namreč čudi, da je za 1,9 tveganje preko 5000. JAz sem namreč imela 0,9 pa takšno tveganje. Sem pa res mogoče jaz že tako stara (30), da mi tako zbije. Ali pa pri tebi niso nekaj vredu naredili.

Kaj če greš na tisti novi presejalni test - krvni... Meni ga je dr Miglar v Mb omenil, nisem sicer šla... je pa baje bolj zanesljiv kot NS, pa ni to AC.

Samo predlog, no. Da se pomiriš....



Stara sem 25. let.
Prvič sem rodila pri 20. letih pa sem imela tveganje 1:3753

Zdaj me pa resnično začenja skrbeti. Kaj misliš da so se kaj zmotili, da ni možno preko 5000?

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: rezultat NS
27.1.2010 12:21:17   
slovenka
romy, res nisem poznavalka, samo po sebi sodim. Pri 28. letih sem prvič rodila, NS je bila 1,3 mm in tveganje 1:4200, zdaj pri 30. bom drugič, NS je bila pa 0,9 in tveganje 1:5000. Ne vem, koliko kaj leta tukaj vplivajo. Itak pod 3 mm je vse ok, samo morda res niso kaj prav naredili, če so za 1,9 mm izračunali kar preko 5000 tveganje. To edino...

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu romy)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: rezultat NS
27.1.2010 12:23:52   
ZoyaEva
IZVIRNO SPOROČILO: bena

Jaz pa ti svetujem AC, ker edino ta poleg biopsije horionskih resic da 99 % rezultat. So bili že primeri, ko je bil rezultat NS zelo dober, pa je otrok vseeno imel DS.


Glej Bena, jasno je, da nobena preiskava ni 100%.  Noben ti ne mora garantirati, da je otrok popolnoma zdrav.  Zato se mi zdi ob tako dobrem rezultatu res nesmiselno hodit na AC. Potem takem nobena ne bi šla na NS,  ampak kar vse na AC, kar pa je nesmiselno.  Plus tega lahko tudi morfologija in nadaljne UZ preiskave pokažejo, če bi slučajno šlo za kakšne nepravilnosti.

Jaz sem taka, da me vse skrbi, a sem si prišla gor, da tako nikamor ne prideš.  Vsaj takšno je moje mnenje.

Pa brez zamere Bena, verjamem da je tvoj nasvet bil mišljen dobronamerno.

Kot sem rekla Romy privošči si še en UZ, da vidiš če je prisotna nosna kost (kar po moje je) in boš lahko mirno spala. Pa vso srečo user posted image user posted image




< Sporočilo je popravil ZoyaEva -- 27.1.2010 12:26:22 >

(odgovor članu bena)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: rezultat NS
27.1.2010 12:33:49   
ZoyaEva
Stara sem 25. let.
Prvič sem rodila pri 20. letih pa sem imela tveganje 1:3753

Zdaj me pa resnično začenja skrbeti. Kaj misliš da so se kaj zmotili, da ni možno preko 5000?


Kot sem ti že napisala niso samo leta pomembna pri izračunu tveganja. Računalniški program upošteva tudi ostale zmerjene parametre pri plodu.  Res pa , da so leta pomemben faktor pri izračunu, saj naj bi z leti naraščala verjetnost za DS.

To, da imaš sedaj boljši rezultat kot pri 20 letih je samo dober znak. Po moje res ni potrebno iskati igle v senu.

Drugače pa se dela dvojni hormonski test iz krvi, ki lahko rezultat NS poboljša ali poslabša. Običajno odstopanja niso velika. Sem pa brala Pušenjaka, da je nesmiselno delat ta test , če je rezultat tako dober kot tvoj. Jaz sem prebrala v brošuri za ta test in sem misla , da moram kar oboje nardit. Pa mi je bilo žal, saj sme mela že rezultat NS dovolj dober.

(odgovor članu romy)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: rezultat NS
27.1.2010 12:34:08   
slovenka
Jaz tudi ne bi hodila na AC, je pa res preveliko tveganje za splav tam - dejansko 2:100. In če to primerjamo z 1:5000 pri NS... JAz bi šla na mestu od Romy na krvni dvojni presejalni test - samo moraš pohiteti, ker se menda to dela samo do 16. tedna... pri dr. Miglarju v Mb stane 170 eur in je preko 90% zanesljiv.

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu ZoyaEva)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: rezultat NS
27.1.2010 12:35:30   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: ZoyaEva

Stara sem 25. let.
Prvič sem rodila pri 20. letih pa sem imela tveganje 1:3753

Zdaj me pa resnično začenja skrbeti. Kaj misliš da so se kaj zmotili, da ni možno preko 5000?


Kot sem ti že napisala niso samo leta pomembna pri izračunu tveganja. Računalniški program upošteva tudi ostale zmerjene parametre pri plodu.  Res pa , da so leta pomemben faktor pri izračunu, saj naj bi z leti naraščala verjetnost za DS.

To, da imaš sedaj boljši rezultat kot pri 20 letih je samo dober znak. Po moje res ni potrebno iskati igle v senu.

Drugače pa se dela dvojni hormonski test iz krvi, ki lahko rezultat NS poboljša ali poslabša. Običajno odstopanja niso velika. Sem pa brala Pušenjaka, da je nesmiselno delat ta test , če je rezultat tako dober kot tvoj. Jaz sem prebrala v brošuri za ta test in sem misla , da moram kar oboje nardit. Pa mi je bilo žal, saj sme mela že rezultat NS dovolj dober.



Se strinjam user posted image


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu ZoyaEva)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





VIDEO: Dojenček spi v plodovnem ovoju
Neverjeten video posnetek otroka, rojenega v amniotski vrečki, medtem ko ga zdravniki zbudijo, še preden se rodi.
Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?