|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   risanje na tekstil
14.12.2011 15:47:51   
pupa_b
Zdravo,

rada bi risala na bombažne majčke, a tega še nisem počela. Zanima me naslednje:

1. ali je pomembno, kako majčko prej operem? lahko dam zraven tudi mehčalec?

2. kako najlažje "prerišem" neki motiv, ki ga imam recimo na papirju? so kake posebne tehnike za to?

3. ali lahko fiksiram narisano tudi v pečici?

4. katere barve so najboljše? katere priporočate tiste, ki imate s tem izkušnje?

5. vesela bom vsakega nasveta! user posted image

Res hvala za odgovore!user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: risanje na tekstil
14.12.2011 19:57:57   
Matkurja

IZVIRNO SPOROČILO: pupa_b

Zdravo,

rada bi risala na bombažne majčke, a tega še nisem počela. Zanima me naslednje:

1. ali je pomembno, kako majčko prej operem? lahko dam zraven tudi mehčalec?

2. kako najlažje "prerišem" neki motiv, ki ga imam recimo na papirju? so kake posebne tehnike za to?

3. ali lahko fiksiram narisano tudi v pečici?

4. katere barve so najboljše? katere priporočate tiste, ki imate s tem izkušnje?

5. vesela bom vsakega nasveta! user posted image

Res hvala za odgovore!user posted image

1. Majčka naj bo čimbolj sprana.
2. Motiv prerišeš z indigo papirjem, samo pazi, ker se črta potem pozna in jo moraš obvezno prekriti z barvo. Najboljše, da jo potem prekriješ z obrobno konturo.
3. Pojma nimam. Ponavadi je treba fajn z likalnikom prelikat.
4. Mislim, da so najboljše Javana.
5. ni za kaj.

(odgovor članu pupa_b)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: risanje na tekstil
20.12.2011 18:12:20   
artista7
Zdravo!

Priporočam ti, da se prvo odločiš, kaj boš risala in slikala in se na podlagi tega odločiš za material. Jaz na majice slikam in to so ponavadi nove majice, vseeno pa ne bi priporočala, da je majica, če jo opereš, prana z mehčalcem (ker je "masten").
Glede barv je dosti izbire; sama kupujem v trgovinah: Antus, Prometej in Art. Barve so lahko ali napihljive ali navadne ali pa močno prekrivne (mislim da firma niti ni nujno pomembna,sama imam z Javano dobre izkušnje). Uporabljam slednje, ker delam na način, da slikam. Kjer je rob, naredim s konturo, ploskve pobarvam. Pri konturi bodi previdna in jo najprej preizkusi na listu papirja, da dobiš občutek kako teče. Svetujem tudi, kar ti je že napisala predhodnica, nariše se lahko z indigo papirjem, če pa ti gre dobro prostoročna risba in bi lahko narisala tako, priporočam belo barvico oz kredo v svinčniku. Trenutno ti svojih majic ne morem pokazati, ampak po mojem ti bo vseeno šlo, važna je volja!
In seveda; v veliko pomoč ti bodo prodajalke v omenjenih trgovinah, saj ponavadi kar dobro obvladajo. Veliko uspeha ti želim!

< Sporočilo je popravil artista7 -- 20.12.2011 18:15:19 >


_____________________________

"I never said to be like me, I say be like you and make a difference." (MM)

(odgovor članu pupa_b)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: risanje na tekstil
20.12.2011 18:33:42   
mateyka
prerišeš lahko tudi direkt, samo položi na steklo/prozorno podlago in luč daj spodaj.


(odgovor članu artista7)
Neposredna povezava do sporočila: 4
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?