|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ročni mikser vs. stoječ mikser
14.8.2013 23:38:44   
Felicita
Odkar pomnim si želim en ornk mikser. Tak, po možnosti:

user posted image

in zdej ko si na novo opremljam kuhinjo, ga mam možnost dobit. samo sem začela razmišljat, kakšne prednosti ima sploh tak mikser sploh pred navadnim ročnim mešalnikom? Prej sem imela gorenjev ročni mikser, ki je delal vse. res, ni blo stvari, ki bi ga zmatrala, od najbolj simpl zadev (sneg, mase za biskvit ...) do testa za kruh in pico, vse mu je šlo skozi. in to za skor 10x manj denarja kot so teli stoječi mikserji. poleg tega berem, da imajo cel kup težav, od tega da se metlice kvarijo, lomijo, ne prilegajo skledi, da se kvari tilt-switch (torej to ko ga daš dol in se vklopi), medtem ko so po mojih izkušnjah tele ročne zadeve super, ker jim praktično nima kej bit. Torej, kakšno prednost ima stoječ mikser pred ročnim, razen tega da svinjsko lepo zgleda? user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ročni mikser vs. stoječ mikser
15.8.2013 1:21:23   
mateyka
opaaa, kitchen aid? user posted image
ja, jaz in ronja npr. tud sanjava o njemu, samo je svinjsko drag. vsi dodatki ki jih ni malo so tud dragi. sicer ti bo dolgo zdržal (mislim da ma 15 letno garancijo), samo je kar strošek. čez tavžent, če maš še kake nastavke (ker z njim lahko lahko delaš marsikaj; rezance, makarone, raviole, melješ svoje mleto meso, delaš klobase, soke, sekljaš zelenjavo, melješ orehe, režeš čips, ožemaš agrume, delaš sladoled, tudi melješ moko navsezadnje..)
poglej:
http://www.youtube.com/watch?v=_6qswnSqbl4

samo kitchen aid je imo bolj konkreten od nekih kenwoodov in podobno. ma hudo garancijo in mašina je konkretno zgrajena. vse je odvisno od tega koliko resna kuharica si. user posted image
tko da kitchen aid (če nabaviš dodatne nastavke) ti lahko zamenja en kup aparatov. samo ta "špas" ni poceni (je pa res da trajajo, ni škart roba) user posted image pa baje moraš gledat, da ni made in china - usa mora bit..

če pa hočeš da majo še tvoji otroci ta aparat pa je baje Hobart N50 še bolj trpežen - kot kalašnikov user posted image vse jeklo in mehansko, ful močna mašina in tud nastavki so. samo ni pa lepotec, to pa res, grdina grda user posted image
pa Bear Teddy tudi ni slab baje (sam ima malo manj nastavkov)..
http://www.youtube.com/watch?v=6L7S4QOEtc4

sem pa zasledila tole na netu:
The old Kitchen Aid mixers that lasted 40 years and so on, were made by Hobart. Today Kitchen Aid is made by wirlpool I think, and has quality issues. (They often use metal gears but plastic housing). Hobart N50 is the smallest stand mixer in "Food Equipment" - This machine is for professional use, and still for sail.

glede stoječih mikserjev;
recimo, če moraš maslo penasto umešati (za maslene piškote), kar traja in mene roka bi roka bolela že po petih minutah držanja unga navadnega ročnega mixerja. tam pa pride stoječi do izraza. prav tako je lažje ko mašina sama meša in ti lahko zraven z obema rokama delaš/pripravljaš druge stvari. če bi delala na njem nekaj časa in potem ostala brez (z navadnim ročnim), bi to takoj pogrešala.
kakor pravim - vse je odvisno kako resna kuharica si in koliko ga uporabljaš in kaj pečeš (aka stepaš). user posted image


(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ročni mikser vs. stoječ mikser
15.8.2013 1:31:51   
mateyka
aja, recimo da delaš majonezo - jaz je ne bi delala na ročni mikser.

pa še nekaj argumentov zakaj stoječi mixer:
http://mideastfood.about.com/od/tipsandtechniques/a/standmixers.htm
http://www.thekitchn.com/5-tips-for-buying-a-kitchenaid-134709

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ročni mikser vs. stoječ mikser
15.8.2013 2:08:37   
Felicita
mateyka, jest ogromno kuham/pečem, in ravno to mi je zdej tko mal čudno, da sem do zdej vedno prišla skozi s kombinacijo ročni mikser + palični mešalnik. nisem mela niti stoječega mikserja, niti multipraktika, niti blenderja. majonezo sem krasno naredila s paličnim mešalnikom user posted image in tudi vse ostalo mi je super uspelo user posted image
kakorkoli, razlog zakaj premišljujem o KitchenAidu je ta, da ga tule dobim za $300 - 400 (odvisno od modela)... kar je manj kot polovica cene pri nas in je nekako tok kot en mal boljši multipraktik (ampak še vedno 10x več kot ročni user posted image )... kar me resno moti je to, da se mi zdi manj... priročen kot ročni. ker dostkrat zadeve delam v dveh/treh posodah in snamem metlice, jih pomijem in je spet ready, tule morm pa prat in metlico in posodo, sušit (sploh če kak sneg delaš se pol rad sesiri/ne naredi) in šele potem uporabit. to mi je v bistvu edina taka večja skrb. in seveda to, da sem ročnega navajena user posted image

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ročni mikser vs. stoječ mikser
15.8.2013 7:36:44   
hrchy
Kupi!!!!

Jaz tudi ogromno pecem in kuham in sem si Kitchen Aid vedno zelela. Ampak sem kar nekaj let imela enake pomisleke kot ti glede cene, pa da saj gre z rocnim mesalnikom itd... Je res, vse se da, ampak... Mene je lani moz preprical, da sem ga kupila in ti recem , da ko bos enkrat resno stepla sneg v njem, zamesila kruh... Bos sele resno zaljubljena... Jaz ga ne dam...

Pa se take lepe rumene barve je user posted image

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ročni mikser vs. stoječ mikser
15.8.2013 9:36:18   
mateyka
a dej no, sej lahko dokupiš kar češ, tudi več posod, da ti ni treba vse predevat ko kaj zamešaš. koji izgovori user posted image

lej, to je pa tko kot recimo s telefonom, mobitelom, računalnikom, avtom.. ko ga nismo imeli, je blo ok, ko se ga pa navadiš, pa dojameš kako in koliko ti je prišparal in olajšal ene zadeve. tukaj je isto. user posted image

edino kar rabiš je prostor zanj - če si brala une linke - zavzame konkretno prostora v kuhinji.

(odgovor članu hrchy)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
15.8.2013 9:57:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ročni mikser vs. stoječ mikser
15.8.2013 10:39:40   
mateyka
hej, Aknica* - dej fotko kako zgleda ta rolo in mikser not (v kuhinji); nekak si ne znam predstavljat mesit v eni rolo omari user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ročni mikser vs. stoječ mikser
15.8.2013 10:44:48   
mateyka
nekak se mi zdi da bi ga morala skoz mal ven potegnit, ko mesiš?

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image



< Sporočilo je popravil mateyka -- 15.8.2013 10:49:41 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
15.8.2013 13:37:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ročni mikser vs. stoječ mikser
15.8.2013 15:43:30   
Hope2
Men se je letos želja uresničila in mam končno kithen aiduser posted image . Dolgo želela, predvsem zaradi lepote kot karkoli drugegauser posted image .

Prej sem imela kenwooda- na isto foro in pač čist navaden boshev ročni mikser. Sem bila zadovoljn as kenwoodom, ampak pri miksanju testa za kruh je bil revež brez moči- v primerjavi s kitchen aidom. Lepotec mi je v vsem bolj všeč. Je pa res, da še vedno za kake palačinke ali sneg uporabim ročnega. Celo ko se mi mudi, pa mi lepotec miksa rumenjakovo maso, beljake pa z ročnim....

jE PA LEPOTEC težek, ene 2x ali 3x težjiuser posted image . Ker sem ga kupila v ameriki, imam še zraven pretvornik in še to nanese dodatno težo. Pazi, če kupuješ v tujini, ker moja kolegica je vključila in ga skurla. Pa vseeno ga ne menjam, sem zadovoljna, super dela, ni me razočaral. Kruh omesi precej bolje od kenwooda, mah v vsem je super.

gLEDE okvare in lomljenja, pa nisem nič slišala. Si sploh ne predstavljam, da bi se lahko zlomilo, glede na debelost metlic, celo za kruh.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ročni mikser vs. stoječ mikser
15.8.2013 19:04:16   
Felicita

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Men se je letos želja uresničila in mam končno kithen aiduser posted image . Dolgo želela, predvsem zaradi lepote kot karkoli drugegauser posted image .

Prej sem imela kenwooda- na isto foro in pač čist navaden boshev ročni mikser. Sem bila zadovoljn as kenwoodom, ampak pri miksanju testa za kruh je bil revež brez moči- v primerjavi s kitchen aidom. Lepotec mi je v vsem bolj všeč. Je pa res, da še vedno za kake palačinke ali sneg uporabim ročnega. Celo ko se mi mudi, pa mi lepotec miksa rumenjakovo maso, beljake pa z ročnim....

jE PA LEPOTEC težek, ene 2x ali 3x težjiuser posted image . Ker sem ga kupila v ameriki, imam še zraven pretvornik in še to nanese dodatno težo. Pazi, če kupuješ v tujini, ker moja kolegica je vključila in ga skurla. Pa vseeno ga ne menjam, sem zadovoljna, super dela, ni me razočaral. Kruh omesi precej bolje od kenwooda, mah v vsem je super.

gLEDE okvare in lomljenja, pa nisem nič slišala. Si sploh ne predstavljam, da bi se lahko zlomilo, glede na debelost metlic, celo za kruh.




vidiš, to mene najbolj skrbi... da bom dala čist tu mač keša za tega lepotca (meni je tut noro lep, seveda), potem bom pa te male zadeve (masa za palačinke, sneg iz enega beljaka,...) gonila na roke, ker se mi ga, glomazen kot je, ne bo dal niti na pultu prestavit (kaj šele laufat in potem pucat). sem pa odločena eno ali drugo, ker če si bom kupila ročnega, bo pa lepotec se sploh skoz samo prašil user posted image
sicer pa ja, imam dovolj prostora na kuhinjskem otoku, gor bo tale lepotec in še kavna mašina, pa še bo čez glavo placa user posted image pa tut s štromom ne bo problema, bo ustrezna napetost in štekar.
torej, ker sem že skor odločena (jest - potem more še financminister odobrit user posted image ), me zanima kateri model (ker jih je malo morje) - jest se nagibam k temu: http://www.amazon.com/KitchenAid-KSM150PSWH-Artisan-Series-5-Quart/dp/B00005UP2K/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1376586107&sr=8-1&keywords=kitchenaid+artisan in sicer nimam pojma, kaj nej počnem s 5-litrsko posodo... in še drugo vprašanje - kaj, poleg osnovnih treh nastavkov, je smiselno kupit še zraven (poleg še ene sklede, očitno user posted image )

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ročni mikser vs. stoječ mikser
15.8.2013 22:39:09   
malaMravljica
Go for it!

Jaz sicer nimam tega, imam enega od Boscha s kovinsko posodo. Sem se pred nakupom tudi sprasevala, ce ga sploh rabim al bo sam tam stal. Tudi jaz sem vse z rocnim in palicnim prej pocela. Sedaj ne vem kaj bi brez in si bom pod nujno se drugo posodo nabavla. Rabim ga vsaj 2 x na teden, ce ne vec. V sezoni piskotov pa parkrat dnevno in brez nekaterih piskotov niti naredit ne bi znala. In biskvit, dam jajca in sladkor v posodo in zalaufam masino, jaz takrat pa ze moko tehtam in pekac pripravim in ze vecino zadev pospravim. Ko ti masina laufa ti delas ze kaj drugega, ne stojis tam zraven kot to pocnes, ko delas z rocnim mikserjem.

Ti pa itak govoris o "tisti" napravi, tu ni dvoma nabavit ali ne user posted image

In ja, na kuhinjski pult sodi avtomat za kavo in multipraktik, vcasih pa se kaj.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?