|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   rojeni v 24. tednu
21.12.2008 9:13:11   
24.teden
En lep pozdrav, zanima me, koliko naših malih pikic je rojen v 24. tednu, rada bi malo poklepetala s starši, če ste za to?
Vem, da je vsak otroček edinstven, da je skoraj nemogoče primerjati, pa vseeno, izmenjava mnenj in zgodb nas obogati.


_____________________________

24.teden
Pikica, ki se je rodila 110 dni prezgodaj
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: rojeni v 24. tednu
21.12.2008 20:28:15   
Janeja
Naša Lea je tudi član ekipe 24 tedenskih pikic. user posted image

Zdaj je stara skoraj 4 leta in zato se lahko smejim, v začetku je bilo pa skrajno težko. Pa saj to sama dobro veš, če imaš tudi 24tedenskega nedonošenčka doma.

(odgovor članu 24.teden)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: rojeni v 24. tednu
21.12.2008 20:47:08   
Janeja
Sem šele zdaj prebrala tvojo drugo temo in vidim, da je tvoja mala borka še vedno na EINT.

Lea je bila tam dobre 3 mesece - domov sva šli 99 dan po rojstvu. Je bila pa en tak drobižek kot tvoja: 520 gr in 30 cm. user posted image Poznam vse strese, ogromno veselje ob majhnih napredkih, optimizem in skrajno težke in objokane dni... Pa vseeno, na koncu se je pri nas in se bo tudi pri vas vse dobro končalo. Če je stara že 4 mesece, je najhuje že za vami. Pljučka bodo prej kot slej dozorola in rešili se boste tudi CPAP-a in nato kisika in brčic.

Tudi jaz sem se vsak dan vozila v LJ. Sicer sem doma v Žalcu in sem imela krajšo pot kot ti, se pa čist navadiš in ti s časom to postane čist rutina. Tako kot pot v službo je to pač pot k tvoji mali sreči. Imam pa doma starejšega sina in takrat moram priznati, da sem ga jaz potrebovala ob sebi verjetno še bolj kot on mene. Sem bila v bolnici taka psihična razvalina, da nisem Lei s tem čisto nič pomagala. Ko sem šla pa domov in imela ob sebi sina, moža in vse domače, mi je bilo pa dosti lažje prenašat vse strese in tudi tiste ure, ko sem bila pri Lei, sem bila "vesela in sproščena", če se temu sploh lahko tako reče. Skratka, jaz sem samo tako lahko funkcionirala.

Držim pesti za vse vas in predvsem za tvojo pikico. Upam, da pljučka čim prej dozorijo in boste lahko odšli domov.

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: rojeni v 24. tednu
22.12.2008 14:49:03   
24.teden
Haj. Janeja...ja naša mala dojenčica je res še v LJ in so mi danes povedali, da bo še zelo dolgo, ker ima res slaba pljučka, ponovno je intubirana, par dni, sedaj bodo poskusili nazaj CPAP, če bo šlo, če ne ji bodo naredili tubus- cevko v grlo, ker bo verjetno potrebovala ventilatorsko pomoč za dihanje. Še vedno ima skoraj vsak dan AMBU- prenehanje dihanja, zdravnik mi je razložil, da enostavno ne vdihne in to je zaenkrat vse. Včasih ne morem razumeti, ker je bila že na brkicah in smo že tudi skoraj šli domov to je bilo v Novembru, a kaj , ko se vse nekako obrača. Poleg vsega dobiva še pomirjevala, ker si drugače izpuli cevke iz noska. Seveda je že pila po flaški, sem jo že previjala, a sedaj je vse kot na začetku- sonda in to....user posted image user posted image user posted image user posted image
Upam, da ji bo kmalu uspelo...  

_____________________________

24.teden
Pikica, ki se je rodila 110 dni prezgodaj

(odgovor članu 24.teden)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: rojeni v 24. tednu
22.12.2008 20:37:19   
Janeja
Ostanite pogumni in predvsem zaupajte svoji mali borki. Trenutno so ji pač malo pošle moči in si je vzela kratko pavzo, da si spet nabere novih moči za dihanje. Boš videla, samo malo še, pa vas bo čez noč vse presenetila in začela dihati sama. Ne obupaj, ostani optimist in verjemi, da bo kmalu vse hudo za vami.

Kako pa je ime vaši mali pikici? Kdo je njen zdravnik na EINT?

Mislim na vse vas in močno držim pesti, da kmalu sporočiš dobre novičke. user posted image

(odgovor članu 24.teden)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: rojeni v 24. tednu
22.12.2008 21:01:08   
valči
user posted image joj,kar solze mi tečejo,ko vas berem.Hrabri bodite in stojte ob strani hčerkici.Držim pesti za vas.Kaj druga težko rečem,ker nisem bila-k sreči v taki situacijiuser posted image user posted image

Janeja,na tvojo Leo se velikokrat spomnim,sploh,ker sem vaju videla na bioresonanci v Rogaški.Taka luštna je,vaša Lea.A je vredu sedaj?Lara še ni OK.Občasno ima grozno kožo.
Se opravičujem,ker smetim temouser posted image


_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: rojeni v 24. tednu
22.12.2008 21:43:46   
Janeja
Ja Valči, Lea je zdaj čist OK. Nobenih problemov s hrano ali s čimerkoli drugim.

Pa še ena slikica naše skoraj 4 letnice:

user posted image

24.teden - vidiš, kakšna afnica zraste iz 520 gramske štručke. user posted image Malo za vzpodbudo. Tudi vaša mala vam bo kmalu kravžlala živčke s svojo trmo in navihanostjo. user posted image

(odgovor članu valči)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: rojeni v 24. tednu
22.12.2008 22:17:09   
24.teden
Naša borka je Maša in njen zdravnik DR: Babnik...
Hja, tela vaša Lea, pa ko ta prava MANEKENKA- vsaj poza je taka user posted image , lepa je, pravi srček...


_____________________________

24.teden
Pikica, ki se je rodila 110 dni prezgodaj

(odgovor članu 24.teden)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: rojeni v 24. tednu
22.12.2008 22:55:25   
Janeja
IZVIRNO SPOROČILO: 24.teden
Hja, tela vaša Lea, pa ko ta prava MANEKENKA- vsaj poza je taka user posted image , lepa je, pravi srček...



Pa ne samo poza, tudi postavco ima čist manekensko. user posted image Je bolj neješče sorte in ima pri 4 letih komaj 10,5 kg. user posted image Smo bili redni gostje na Gastro v LJ, ko so na vsak način hoteli najti vzrok, zakaj se ne redi bolj. Potem so pa po 3 letih "obupali" in se sprijaznili z dejstvom, da premalo poje in s svojo energijo, ki jo ima za izvoz, sproti preveč pokuri.

Dr. Babnik je super, tako kot vsi zdravniki na EINT. Našo Leo je imela pa dr. Štucinova.

Maša, kakšno lepo ime. Je bilo tudi pri nama v ožjem izboru imen za punčko, potem nas je pa soseda prehitela in sva se na koncu odločila za Leo.

Oglasi se še kaj. Meni je tiste 3 mesece ogromno pomenilo, da sem se s puncami tukaj vsak dan pogovarjala. Pošiljale so mi same pozitivne misli in energijo in tako sem lažje preživela najtežje dni. 

(odgovor članu 24.teden)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: rojeni v 24. tednu
23.12.2008 19:56:26   
anajmad
Ja kr zgledujte se po"naši" borki Lei.Res,ona je tok fletna deklica. Imela sem tudi cimro,ki je rodila deklico v 23.T in je tudi zdej taprava afnasta triletnica. Vem,da je hudo.Ko pomislim nazaj,dobre tri leta(Ula je ravno včeraj upihnila tretjo svečko
user posted image user posted image )...povem po pravici,jih ne bi rada spet doživela. Le pogumno naprej in lepe božične praznike vam želim vsem.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: rojeni v 24. tednu
23.12.2008 21:06:31   
24.teden
LP
Maša je kot je bila...antibiotike zaradi KBK bakterije, ki se ji je naselila v grlo, transfuzijo v katero dobiva antibiotike in pomirjevala - te predvsem zato, da spi, da se preveč ne napenja in razburja, ke rima potem AMBU- včeraj kar nekaj , pa še danes , ko sva bila z atekom pri njejuser posted image , seveda, jaz se moram kar usesti- tega pač ne prenesem, ko jo predihavajo in je malika čisto modra... Novo je samo to, da so mi povedali, da imajo na leto en ali dva taka primera, pa da je od posameznega odvisno kako in kaj. Upam, da bodo kmalu kakšne boljše novice..


Vam pa vsem  Lepe praznike, ter srečno, predvsem pa ZDRAVO 2009user posted image user posted image , vašim malčkom pa veeeeeelikooooo daril od BOŽIČKA.


_____________________________

24.teden
Pikica, ki se je rodila 110 dni prezgodaj

(odgovor članu 24.teden)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: rojeni v 24. tednu
23.12.2008 21:08:56   
24.teden
LP Z Mašo nič novega, le to, da imajo na leto enega ali dva taka primera in da je od vsakega posebej odvisno kako in kaj..


Vam pa Vesele praznike

Uli pa vse naj, najuser posted image user posted image


_____________________________

24.teden
Pikica, ki se je rodila 110 dni prezgodaj

(odgovor članu 24.teden)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: rojeni v 24. tednu
23.12.2008 22:57:20   
biba 78
Tudi mi smo 24. tedenski, naša Alina je tehtala 535g (več lahko prebereš po temo Pikica Alina) in trenutno prav podoživljam vse tiste trenutke, ki smo jih preživeli v bolnici.....zato te popolnoma razumem......ampak, ostani močna, verjemi v svojo princesko, verjemi v zdravnike......Maša vas bo vse prijetno presenetila.....ti naši otroci so borci in to ti bo Maša tudi dokazala...

Držim pesti za vse vas....ter vam želim kolikor se da prijetne in mirne praznike....

Nočko 

_____________________________

http://www.myhero.com/myhero/hero.asp?hero=A_Lepej_LC_GMaribor_SI_2008_ul

(odgovor članu 24.teden)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: rojeni v 24. tednu
25.12.2008 22:44:24   
24.teden
LP, prebrala sem vse o Alini....si predstavljam, kaj vse ste doživeli...mi smo sedaj pred tem, da Maša dobi traheostomo, o tem so bodo odločali po praznikih, sicer je malo boljša- brez globokih padcev saturacije. Poskušamo biti pozitivni še naprej.
Tako zelo me veseli za Alino user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image in seveda za vse vas, ki vas vsak dan znova in znova razveseljuje.

Še naprej tako... 

_____________________________

24.teden
Pikica, ki se je rodila 110 dni prezgodaj

(odgovor članu biba 78)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: rojeni v 24. tednu
27.12.2008 19:45:13   
24.teden
No, nekaj pa je le novega o Maši, dihalne stiske so bile zaradi pljučnice- danes še ima antibiotike, potem pa bomo videli kaj bo- v ponedeljek je njen zdravnik in se bo odločil za CPAP, še enkrat, če ne pa treheostoma, upam, da se bomo lahko temu izognili.




_____________________________

24.teden
Pikica, ki se je rodila 110 dni prezgodaj

(odgovor članu 24.teden)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: rojeni v 24. tednu
27.12.2008 21:14:47   
Janeja
No vidiš, mogoče je pa to v vsem slabem vseeno dobra novica. Zaradi pljučnice Maša ni imela moči, da bi sama dihala. Zdaj, ko so jo pozdravili, pa bo spet vse tako kot prej. Držim pesti za vse vas, v ponedeljek pa le sporoči dobro novičko. Prepričana sem, da bo CPAP dovolj.

(odgovor članu 24.teden)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: rojeni v 24. tednu
27.12.2008 22:48:40   
arabela*
oprostite,da smetam temo.
Maši želim čimhitrejše okrevanje,staršem pa veliko optimizma in močne voljeuser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: rojeni v 24. tednu
27.12.2008 23:05:05   
simonaa
Tudi jaz...čisto slučajno prišla na to temo in se opravičujem, ker malo smetim.
Si pa jemljem malo pravic, ker sem tudi sama nedonošenčekuser posted image .


In seveda, draga mamica, želim tvoji Maši čimhitrejše okrevanje od pljučnice in da bo tole poslabšanje dihanja samo še zgodovina.user posted image user posted image user posted image
Nekaj toplih objemčkov za Mašo, njeno korajžno mamico in atija ter za vse sestre in zdravnike, ki zanjo skrbijo v teh prazničnih dneh!

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: rojeni v 24. tednu
28.12.2008 17:00:43   
Sonnja
tudi jaz sem mamica nedonošenčka vendar rojenega v 32.tednu. želim vam čimprejšnje okrevanje pa, da bo vaš sonček čimprej doma in boste lahko bolj svobodno zadihali.
tebi pa veliko moči in pozitivnih misli.user posted image

(odgovor članu simonaa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: rojeni v 24. tednu
28.12.2008 17:56:27   
Soncnica Sandra ***
nočem smetiti teme, samo vsem želim da bodo čim prej iz najhujšega in da odrastejo v lepe sončke user posted image

_____________________________

VSAKA MAMA JE PRAVA MAMA,
DANA ZA SREČO IN NA VESELJE.
PRAVA. IN ENA SAMA.
ZA VSE ŽIVLJENJE.
(T.PAVČEK: MAMA)
-------------------------------------
Manca, 01.05.2008 ob 19.12
Aljaž, 01.05.2012 ob 04.51

(odgovor članu Sonnja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: rojeni v 24. tednu
28.12.2008 19:45:08   
24.teden
Lep pozdrav- spet jaz, no, danes drugačne stvari: in sicer, Maša ni imela pljučnice, samo znake je imela take in so jo pač zdravili z antibiotiki, ki pa ji niso nič pomagali, DR. je rekel, da ima Maša slabo razvita pljuča in so pač ta njen problem . Te dni bo šla še enkrat na CPAP, če ne bo šlo, pa gre na kirurgijo po traheostomo, po vsej verjetnosti bo to...user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

24.teden
Pikica, ki se je rodila 110 dni prezgodaj

(odgovor članu 24.teden)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: rojeni v 24. tednu
28.12.2008 20:41:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: 24.teden

... Te dni bo šla še enkrat na CPAP, če ne bo šlo, pa gre na kirurgijo po traheostomo, po vsej verjetnosti bo to...user posted image user posted image user posted image user posted image

Tudi jaz nočem smetit teme, ker tudi jaz sicer nimam nedonošenčka, smo pa lani preživeli na EINT v LJ kar lepo dobo, tudi med novoletnimi prazniki in še potem.
Tudi če se bodo odločili za traheostomo, imej v mislih, da s tem tvoji Maši samo pomagajo da zraste v pravo navihanko.

V mislih sem s tabo in Maši želim čimprejšnje okrevanje
user posted image za MAšo in user posted image  za mamico in atija

(odgovor članu 24.teden)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: rojeni v 24. tednu
28.12.2008 22:32:44   
24.teden
Hvala ze vse želje, tudi mi upamo na najbolje in smo še vedno in naprej pozitivni...pa vseeno včasih me utrudi že sama vožnja, na dan delam po 250km, v LJ in nazaj, a to je v primerjavi z vsem še najmanj...Še enkrat- hvalauser posted image

_____________________________

24.teden
Pikica, ki se je rodila 110 dni prezgodaj

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   [Brisano sporočilo]
28.12.2008 22:59:07   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu 24.teden)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: rojeni v 24. tednu
28.12.2008 23:44:57   
biba 78
Mislim na vas.....ker vem kaj preživljate...traheostoma.....tudi naši pikici ni dosti manjkalo, da bi jo dobila.....ampak v našem primeru so se hvala bogu odločili drugače.....res pa je, ko so mi rekli, da je velika verjetnost, da jo bo dobila, sem jokala kot dež. Namreč Alina je bila stara že eno leto....in to je bil šok zame...sem pa sama pri sebi potem razčistila, da če je že potrebno narest traheostomo, ji bodo to naredili z namenom, da ji pomagajo čimperj razpihat pljuča, razširit prsni koš in da se potem čimprej znebimo kisika....zato sem bila pripravljena tudi na to.....hvala bogu so se potem odločili, da ni potrebno vstavit traheostome, ampak so mnenja, da se bo prsni koš s tem, ko bo Alina rastla in se redila, tudi sam začel širit....in s tem se bodo pljuča tudi lažje razvijala.

Enako je bilo z gastrostomo.....za vstavitev gastrosotme sem se takoj odločila in mi še danes ni žal.....S tem sem sebi in pikici olajšala hranjenje in še zelo lepo je začela pridobivat na teži......res pa je, da bo kmalu stara 2 leti in se še nič ne hranima skozi usta...ampak tudi to nam bo uspelo.....tem našim otročkom je pač treba dat čas.....

Tako da, polagam ti na srce, kakor koli se bodo zdravniki odločili, veš, da s tem hočejo samo najboljše za otroka....zate bo veliko neprespanih noči, veliko truda in časa boš namenila tvoji Maši, ampak jaz vem, da boš to zmogla, ker si dobra in ljubeča mamica....Pa še en stavek, ki mi ga je povedala moja prijateljica......Bog ti naloži toliko, kolikor si zmožen prenesti.....ta izkušnja te bo naredila še močnejšo in ti morda spremenila pogled na določene stvari...jaz osebno, sem postala boljši človek....

Lep pozdrav

_____________________________

http://www.myhero.com/myhero/hero.asp?hero=A_Lepej_LC_GMaribor_SI_2008_ul

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...