|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   samostojne podjetnice ...
11.2.2009 14:02:19   
ZmajTolovaj
.. razsvetlite me. A ste na eDavkih že lahko oddale obrazec za plačane prispevke? Jaz tega sploh nimam na seznamu, na Dursu so me potolažili, da še vzpostavljajo vse skup, pa me vseen zanima, a je problem pri meni al pri njih.
Tega mislim: PODO-OPSVZ Obračun prispevkov za socialno varnost za zasebnike



_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: samostojne podjetnice ...
11.2.2009 14:08:53   
higuys
JA , DELUJE.

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: samostojne podjetnice ...
11.2.2009 16:33:55   
ZmajTolovaj
Hm .. user posted image
Popravi me, če se motim. eDavki, vstop. Dokumenti. Pol naprej pa tema, pri podobrazcih imam samo REK-1 in REK-2. In to je to - ? A kaj narobe delam?


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: samostojne podjetnice ...
11.2.2009 17:24:55   
CatJa
Ja, za nekaj zasebnikov dela, za druge ne. Čeprav je bilo rečeno, da če imaš že za vse od prej pooblastila za oddajanje prek eDavkov, ni potrebno dodatno dajat na DURS. Ma do konc mesca bojo že zrihtali menda. Sicer pa, a je na DURSu po kakih novitetah že kdaj kaj gladko steklo user posted image

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: samostojne podjetnice ...
11.2.2009 17:28:22   
Kerensa*
Ej, Katja, a se da računovodskemu servisu naročiti samo, da 1x na mesec sprinta eno plačilno listo, nič drugega? In kakšna je cena, če je to možno? Ni pa potrebe, da bi se vodilo kompletno računovodstvo za samostojnega podjetnika. Pa ne me vprašat, zakaj sprašujem. user posted image

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: samostojne podjetnice ...
11.2.2009 17:33:48   
CatJa
Misliš, obračuna plačo. Seveda je možno, zakaj ne? Cena pa čist odvisno, uradno naj bi bila med 20 in 30 €/plačo, samo če mene vprašaš, je to hudo pretirano.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: samostojne podjetnice ...
11.2.2009 17:35:30   
Kerensa*
20€ za to, da se obračuna ena plača?! user posted image  Ajde u pi*do - zakaj pa je potem mesečni paket za samostojnega podjetnika 40€? A pol od tega je samo plača? Z vsemi računi in ostalim se pa računovodkinja potem *ebe za isti znesek, čeprav je dela 10x več (ker plačo izračuna program)? A, bullshit, no.

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: samostojne podjetnice ...
11.2.2009 18:08:11   
CatJa
Ja sej pravim, da je to samo "priporočljiva" cena, v praksi pa, vsaj tisti, ki je malo prilagodljiv, računa kvečjemu 1/3 te tarife. Plačo si pa v končni fazi lahko obračunaš tudi sam/a, problem bo verjetno samo z uvozom REKa v eDavke, če nimaš ustreznega programa.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: samostojne podjetnice ...
11.2.2009 18:10:03   
Kerensa*
Meni je pomemben samo list formata A4, z vsemi potrebnimi podatki in s štampiljko na dnu. user posted image

A obstaja kakšen gratis program za to izračunat al...? user posted image

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: samostojne podjetnice ...
11.2.2009 20:16:41   
katjes
IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj

Hm .. user posted image
Popravi me, če se motim. eDavki, vstop. Dokumenti. Pol naprej pa tema, pri podobrazcih imam samo REK-1 in REK-2. In to je to - ? A kaj narobe delam?


Vsi s.p.-ji si morajo pooblastila za vlaganje dokumentov v e-davke razširiti še za ta obrazec. Ko boš imela to urejeno, se ti bo pa pri PODO obrazcih odprl še obrazec za obračun prispevkov!
Durs pa je že podaljšal rok za predložitev januarskih "plačilnih list" za s.p. do konca februarja.

_____________________________

You got to let go of the stuff from past - because it just doesn"t matter! The only thing that matters is what you choose to be now!




(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: samostojne podjetnice ...
11.2.2009 20:37:54   
katjes
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Meni je pomemben samo list formata A4, z vsemi potrebnimi podatki in s štampiljko na dnu. user posted image

A obstaja kakšen gratis program za to izračunat al...? user posted image

Za sam izračun plače si lahko pomagaš
TUKAJ





_____________________________

You got to let go of the stuff from past - because it just doesn"t matter! The only thing that matters is what you choose to be now!




(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: samostojne podjetnice ...
12.2.2009 9:24:18   
ZmajTolovaj
IZVIRNO SPOROČILO: katjes

IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj

Hm .. user posted image
Popravi me, če se motim. eDavki, vstop. Dokumenti. Pol naprej pa tema, pri podobrazcih imam samo REK-1 in REK-2. In to je to - ? A kaj narobe delam?


Vsi s.p.-ji si morajo pooblastila za vlaganje dokumentov v e-davke razširiti še za ta obrazec. Ko boš imela to urejeno, se ti bo pa pri PODO obrazcih odprl še obrazec za obračun prispevkov!
Durs pa je že podaljšal rok za predložitev januarskih "plačilnih list" za s.p. do konca februarja.


Aha. Povej  mi še, prosim, kje oz. kako to uredim - meni namreč na Dursu niso nič govorili o tem pooblastilu, pa sem vse razložila, v čem je problem. user posted image


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu katjes)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: samostojne podjetnice ...
12.2.2009 10:17:51   
HuAnita
O, bemti, mi je ravno sodelavec o tem govoril, ampak moram priznati, da čisto nič ne štekam!!!!! Razen to, da 'peš' napisan obračun ne bom mogla več oddati osebno, ampak le prek e-dursa, kar mi bodo še celo zaračunali...
CatJa - ti poznaš moj status - nimam računovodkinje, mi lahko pomagaš, kako naj to izvedem? Baje s emoram osebno zglasiti na DURSu, da dobim neko vstopno kodo za e-DURS?!?


Hvala za vse morebitne info.

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: samostojne podjetnice ...
12.2.2009 11:42:44   
tajtam
Najprej moraš dobiti digitalen podpis, ki ga dobiš na sigenci, NLB-ju, poštarci ali pa še pri enem izdajatelju. Ko imaš ta podpis - certifikat se z njim prijaviš v e davke in tam tudi urediš vsa pooblastila.

Pri nas je mož s.p. in je vzel certifikat- digitalen podpis pri Sigen-ci. Vzel ga je kot fizična oseba (zastonj, poslovni pa se plačuje) in potem sam sebe pooblastol, da lahko oddaja obrazce tudi za s.p. Če nimaš digitalnega potrdila pohiti (pri sigenci je vloga na netu), ker traja vsa procedura s kodami kar okoli 10 dni, da ne boš zamudila roka za oddajo. Sicer pa - kako oddajaš DDV, ki si ga tudi že mogla oddati do 31.1.2009. Po novem boš morala tudi davčni obračun (do 31.3.) oddati preko e davkov. 

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: samostojne podjetnice ...
12.2.2009 11:48:25   
tajtam
Zmaj tolovaj - poglej v svoj profil na e davkih katere obrazce lahko oddajaš. Če plačilne liste nimaš, moraš sama sebe pooblastiti, da lahko vlagaš še za sama sebe s.p. Poglej tale link - obrazec. Samo izpolniš in pošlješ na svojo izpostavo DURS http://edavki.durs.si/OpenPortal/Doc/Durs/Pooblascanje/DodelitevInPreklicZunanjihPooblastil.doc

(ob predpostavki, da že uporabljaš e davke kot fizična oseba)

(odgovor članu tajtam)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: samostojne podjetnice ...
13.2.2009 9:42:50   
HuAnita
OMG, jaz sem vsa trda, KAJ moram zdaj narediti najprej?????  Grem kar na davčno osebno vprašat, pismo!!!!!

(odgovor članu tajtam)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: samostojne podjetnice ...
18.2.2009 15:13:21   
ZmajTolovaj
DELAAAAAA!!! JUPIIIIII!!
user posted image

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: samostojne podjetnice ...
18.2.2009 15:40:24   
3T
Jaz sem za Januar oddala še kar po starem, po pošti z obrazcem, to digitalno potrdilo pa sem si že pridobila, samo lotit se moram, da si pogruntam te zadeve, ma je zagamano. A mislite, da bo narobe, ker sem oddala še fizično, kajti za obračun DDV sem se uspela dogovoriti, so mi vzeli še po starem; za prispevke sem se pa kar malo francoza užgala.

< Sporočilo je popravil 3T -- 18.2.2009 15:42:13 >

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: samostojne podjetnice ...
18.2.2009 15:50:36   
ZmajTolovaj
Po mojem boljše, da oddaš še elektronsko. Rok so podaljašli do konc februarja, ravno zaradi teh elektronskih težav. Jaz bi tako naredila, no. user posted image

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu 3T)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: samostojne podjetnice ...
18.2.2009 21:41:50   
HuAnita
Jaz še vedno NIČ ne štekam, samo to, da me bo drago 'koštalo', če si tega ne uredim,
Zdaj sem dobila nekaj na mail od Sigen-CA, so mi napisali, da dobim še nekaj po pošti, potem pa se lahko registiriram...user posted image user posted image user posted image

Kaj pa ta 'rek' program ali kako? Kje pa se to dobi - je to kaka posebnost za računovodje?
Ej, meni je to taka panika, da sem čisto trdauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: samostojne podjetnice ...
19.2.2009 13:57:17   
ZmajTolovaj
IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

Jaz še vedno NIČ ne štekam, samo to, da me bo drago 'koštalo', če si tega ne uredim,
Zdaj sem dobila nekaj na mail od Sigen-CA, so mi napisali, da dobim še nekaj po pošti, potem pa se lahko registiriram... user posted image user posted image

Kaj pa ta 'rek' program ali kako? Kje pa se to dobi - je to kaka posebnost za računovodje?
Ej, meni je to taka panika, da sem čisto trdauser posted image user posted image user posted image


To si najbrž nabavila digitalno potrdilo, ne? No, to vse štima. Nekaj dobiš po mailu, nekaj pa po pošti - zaradi varnosti. Tako kot dobiš PIN kodo posebej od kartice, da ni zlorab.
Ko boš to potrdilo dobila in usposobila, se pa registriraš na eDavkih, čist izi user posted image Najprej počakaj še na pošto, potem pa naprej.


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: samostojne podjetnice ...
19.2.2009 14:01:13   
ZmajTolovaj
Aja, tisti REK pa je samo en od obrazcev, ti to kar ignoriraj. user posted image

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?