|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   samozaposlitve iz nuje
18.8.2014 13:48:30   
kalisi
Pozdravljeni! Če je kdo na forumu, ki se je moral samozaposliti iz nuje in je pripravljen deliti izkušnje,
anonimno ali ne, naj se javi. Hvala!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: samozaposlitve iz nuje
18.8.2014 20:32:38   
Paštetka
Nuja?

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu kalisi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: samozaposlitve iz nuje
19.8.2014 7:20:01   
josephine27
Ja če hočeš od nečesa živet moraš delat in če te noben noče zaposlit potem se v končni fazi lahko tud sam. Poznam nekaj ljudi, ki niso našli službe in so se potem samozapolili. Ne morem reči, da so ravno zelo uspešni podjetniki zaslužijo pa dovolj, da imajo svojo plačo in so sami svoji šefi. Osebne izkušnje s tem pa nimam.

_____________________________



(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: samozaposlitve iz nuje
19.8.2014 9:30:26   
kalisi
Mišljeno je v smislu, ko ti delodajalec reče, da lahko zanj delaš, samo če odpreš s.p. Vse bolj razširjena praksa v Sloveniji in tudi drugje po Evropi.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: samozaposlitve iz nuje
19.8.2014 15:26:11   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: kalisi

Mišljeno je v smislu, ko ti delodajalec reče, da lahko zanj delaš, samo če odpreš s.p. Vse bolj razširjena praksa v Sloveniji in tudi drugje po Evropi.

Nič kaj fajn situacija, če mene vprašaš. V podjetju kjer je zaposlen moj mož so lani ukinili en oddelek oz. so dali možnost zaposlenim na tem oddelku, da bi delali zanje preko svojega s.p. ja al pa grejo na cesto. En se je odločil za s.p., ker je bil že pred leti privat in zdaj dela z njih, še en od sodelacev se je odličil, da se bo zaposlil pri njem. Dva iz oddelka so prestavili na drugo delovno mesto, ostali pa so šli na zavod. Ne vem kakšne izkušnje bi rada ampak delati preko s.p. za neko podjetje al pa bit zaposlen v njem je nekaj čisto drugega. Tako glede plačevanja za opravljeno delo, kot tudi bolniške itd. Moj mož je delal pred leti preko s.p. in ima s tem slabe izkušnje. Če njega vprašaš NIKDAR VEČ!

_____________________________



(odgovor članu kalisi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: samozaposlitve iz nuje
20.8.2014 17:55:09   
Paštetka
Jap, najlepše je biti zaposlen. 15. počakaš plačo in to je to. Kot s.p. pa imaš veliko večjo odgovornost.
Če bi že šla preko s.p.-ja delat za nekoga, bi najprej se zmenila za tako plačo, da si pokrijem vse prispevke in plačo, druge stroške nastale v zvezi s tem delom.
V primeru s.p.- ja boš lahko delala še kaj drugega in za koga drugega, kot zaposlena pa samo za enega. To je recimo prednost.
Ni pa bolniških. Razen, če se zmenita za nek mesečni pavšal. Enkrat malo več dela, drugič malo manj, ...

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: samozaposlitve iz nuje
21.8.2014 14:39:30   
HuAnita
Ja,
jaz sem se pred leti 'iz nuje' tako zaposlila, za skoraj desetletje. Čeprav so v mojem fohu to še bila leta debelih krav in se je dalo na več koncih skrpati soliden zaslužek (govorim o cca preračunano 1000-1200 eur), seveda ne upoštevajoč potnih, malice in drugih povračil (čudežno to za podjetnike ne velja :-))), pa sem zdaj neizmerno srečna, ker si mi ni treba več ubadati z dacarijo, ajpesi ipd. In ja, da je plača redna.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: samozaposlitve iz nuje
21.8.2014 16:02:30   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita
seveda ne upoštevajoč potnih, malice in drugih povračil (čudežno to za podjetnike ne velja :-)))


Kaj od tega naj za podjetnike ne bi veljalo?

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: samozaposlitve iz nuje
21.8.2014 16:26:42   
liliana
Če odpreš s.p. zgolj zato, da namesto, da te nekdo zaposli delaš za njega preko s.p. ti "delodajalec" ne izplačuje malice, potnih stroškov.....

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?