|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   se eno vprasanje-hrana v vrtcu
5.9.2007 14:40:18   
dory
no tole bo menda bolj za vzgojiteljice...no vsak nasvet bo tud prav prisel...skratka nas tamal je gibalno se vedno mal oviran...to se pokaze predvsem ko je treba jest...no morm poudart,da je v zadnjem letu drasticno napredoval njegov apetit :)...skratka ko je ful lacen in ko hoce jest, mu roke se vedno malo nagajajo....zato mu doma pomagamo....skrbi me pa sedaj,ker je tudi v vrtcu tako...ce je hrana na zlico, je ni sposoben jest....par zlic,pa se tist je pol na njem,pol okol in mal celo poje...ostalo na vilico pa ze obvlada...kaj me zej skrbi...vzgojiteljica je ze parkrat opomnila,da ima tezave in mu morajo pomagat....saj mu rade pomagajo, a pri stevilu 21 je to kar tezka smo z njim sedet...sej ne vem al kompliciram, ampak rada bi,da tamal ne bi izpadel kot drugacen...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: se eno vprasanje-hrana v vrtcu
5.9.2007 14:46:50   
piščanc
tako se otroci učijo. boš videla, še malo pa bo tudi tvoj jedel z neznansko hitrostjo. tako kot so nekateri še v plenicah, drugi pa ne znajo sami zaspat. če morajo hitro najdejo voljo za učenje.

za drugačnost so pa še premajhni, vsak ima kakšno pomanjkljivost, ki je še ni osvojil

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: se eno vprasanje-hrana v vrtcu
5.9.2007 16:26:01   
NinKa
Teja. boš videla, kmalu bo tudi tvoj tamauček kar pridno sodeloval in počel isto kot njegovi prijateljčki v vrtcu.

Pri nas je tut bilo tako, preden je šel v vrtec ni znal sam z žlico jesti, pa s vzgojiteljice rekle naj se ne sekiram, bo hitro sam skapiral in res teden dni je bil v vrtcu in je že sam jedel.

Isto je bilo lani, sem ga za 2 meseca, za čez poletje vzela iz vrtca da se odvadiva plenic. Dva meseca me sploh ni hotel slišati, da bi bil brez plenice, kaj šele da bi šel na WC. Pa me je bilo malo sram ko je šel septembra še v plenicah. Pa sta me vzgojiteljici zopet potolažile. In veš kaj, tamali je bil v roku 10 dni suh čez dan.

Sama še sedaj kake stvari ne morem verjet kako hitro skapirajo, če jim le nena starši doma težimo, ampak realno vidijo na drugih.


(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: se eno vprasanje-hrana v vrtcu
5.9.2007 16:31:26   
Anonimen
Ja, ne moreš verjet kak se hitro naučijo drug od drugega. Ela je kuj naenkrat začela doma z žlico grabit, jaz sem jo samo gledala. Pa kak si po nosu vrta, ne moreš verjet. Pa nekaj se afna in se slači in oblači sama kao..sploh nčem vedet kaj drugi lahko in kaj moja ne more..bolj vem, slabše je, ker vplivat tak ne morem. Najboljše je otroka pustit da se prepusti toku življenja in učenja. Pa tudi če bo nekaj časa rabil da se 100% kaj nauči.

(odgovor članu NinKa)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: se eno vprasanje-hrana v vrtcu
5.9.2007 16:47:04   
Tanayya29
teja. jaz delam v vrtcu,in mi vsekakor pomagamo,če otročku še ne gre...
ponavadi,se hitro navadijo,potem pa sploh ne pustijo,da bi jim pomagale...
pa zaradi tega ne bo izpadel nič drugačen,še prehitro bo sam začel,boš videla user posted image

_____________________________

Naš sonček škorpijonček Taj Tristan,6.11.2007*****

Življenje ni igra na srečo,temveč rezultat naših misli in dejanj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: se eno vprasanje-hrana v vrtcu
5.9.2007 18:08:22   
dory
IZVIRNO SPOROČILO: nayya28

teja. jaz delam v vrtcu,in mi vsekakor pomagamo,če otročku še ne gre...
ponavadi,se hitro navadijo,potem pa sploh ne pustijo,da bi jim pomagale...
pa zaradi tega ne bo izpadel nič drugačen,še prehitro bo sam začel,boš videla user posted image



jst vsekakor upam,da bo tko...sicer sem pa na te razvojne tezave opozorila vzgojiteljico in pomocnico in sta obe ful lepo pristopile k njemu....

(odgovor članu Tanayya29)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: se eno vprasanje-hrana v vrtcu
5.9.2007 18:43:15   
frutka_
Upam, da si ji povedala, da potrebuje pomoč ali dodatno vzpodbudo  pri hranjenju iz določenih zdravstvenih razlogov. Sicer pa se bo sam najhitreje naučil in morda bi se dogovorili, da bi njemu prvemu dali obrok, da pridobi čas in počasi zaužije v miru in brez hektike z mirno rokico.


(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: se eno vprasanje-hrana v vrtcu
5.9.2007 19:37:41   
dory
IZVIRNO SPOROČILO: frutka

Upam, da si ji povedala, da potrebuje pomoč ali dodatno vzpodbudo  pri hranjenju iz določenih zdravstvenih razlogov. Sicer pa se bo sam najhitreje naučil in morda bi se dogovorili, da bi njemu prvemu dali obrok, da pridobi čas in počasi zaužije v miru in brez hektike z mirno rokico.





seveda sem opozorila, to je bilo prvo....ampak vseeno upam,da cimprej zalaufa, ker ne bi rada dodatno obremenjevala vzgojiteljic...tole z obrokom je zanimiv predlog in ga bom vsekakor predlagala...hvala ti frutka....

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: se eno vprasanje-hrana v vrtcu
5.9.2007 20:06:47   
Mala_princeska
IZVIRNO SPOROČILO: teja.

pomagat....saj mu rade pomagajo, a pri stevilu 21 je to kar tezka smo z njim sedet...sej ne vem al kompliciram, ampak rada bi,da tamal ne bi izpadel kot drugacen...


21 jih je v skupini ali so to dve skupini združeni???
Se mi zdi malo preveč otrok v skupini user posted image user posted image .

Ne, ne kompliciraš. Naj mu vzgojiteljice pomagajo, doma pa čim večkrat poskušajte da sam je z žlico.
Spomnim se da ko je tamala šla v vrtec in ko je videla druge kako uporabljajo pribor je tudi sama kmalu precej lepše jedla. Tko da tvoj junak se bo gotovo pričel truditi, ko bo videl druge.
user posted image

_____________________________

24.4.2004 Nina :-)
24.6.2009 je ati dobil najlepše darilo za RD - Manco :-)

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: se eno vprasanje-hrana v vrtcu
5.9.2007 21:33:39   
bini
joj teja - vaš je priden in bo sigurno kmal skapiral... bolj problem je pri naši afni, ki NOČE jest sama - niti doma, niti sedaj v vrtcu... ne vem al jo bo treba total lačno pustit al kaj?? jest zna ampak to so hude finte, ki se jih je treba takrat spomnit user posted image ... zadnje dneve celo žrtvuje svojo edino večerno risanko, samo da ji ni treba sami jest - rajši ne gleda nič televizije, samo da jo jaz hranim...
sem mislila da bo sedaj v vrtcu hotela pokazat vsaj tam svojo samostojnost (ker drugače je vrtec sprejela čudovito lepo in je že tretji dan tudi prespala tam brez problema), ampak se je že drugi dan hvalila, da njej je pa vzgojiteljica dajala za jest user posted image . ker se je pač namulila, da sama ne bo oz. kao ne zna.... jest upam, da bo enkrat tud naša začela sama jest, ampak trenutno sine pri 17m večkrat je sam kot ona pri 3 letih in 3 mesecih user posted image ... se tolažim da je to njen način zbujanja pozornosti in da bo tega kmal konec... ampak traja pa tole že par mescov user posted image
a ima še zame katera kak nasvet???

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu Mala_princeska)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: se eno vprasanje-hrana v vrtcu
5.9.2007 21:39:32   
Anonimen
pa dej teja no kako sploh lohk pomisliš da je maj zarad tega drgačen al pa oviran. moja tisa še z vilco ne zna napikat, z žlico župo pojest je pa znanstvena fantastika pa mi še na misu ni kapnil da je zato ne vem kripl??!! niti kolesa ne vozi, maj ga, pa še dolgo dolgo ga ne bo. svinčnika ne zna držat, škarij niti slučajno ne, po štengah par mescov da gre samostojno brez da se drži za ograjo pa še to skos gledam kdaj jo bo na nos odnesel pr hoji navzdol. ne zna se slečt, kva šele oblečt. maj tp že vse obvlada. moja komi zna štunfe, hlače pa čevle dol dat pa še to se ful matra. v glavnem ne komplicirej stvari tm k jih ni treba. pač eni so za neki nadarjeni drugi pa za drugo. bo že pojedu kar bo hotu, naj mu pomagajao počas se bo pa že navadu. ne se ukvarjat s takimi malenkostmi.

(odgovor članu dory)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: se eno vprasanje-hrana v vrtcu
5.9.2007 21:50:02   
Pupica
teja teb sem kr na ZS odgovorila.

Ej Lara pa ti se hecaš a ne?user posted image Kaj pa če je tvoja Tisa le mlo bolj lene sorte, da se ji ne da ravno vsega naredit. Pr nas sedaj zjutri pred odhodom v vrtec poslušam, vse da ne zna. Ne zna se oblečt(se oblač sama že od 2,5 leta-tuto kompleto),  ne zna zobe umit(ma ja nouser posted image ), ne ve kje ima čevlje, ko ji jih dam, pa pravi, teh pa ne znam dat gor(obuva se sama že od 2 leta-če je na ježke obuvalo. 5 stopnic iz vhoda pravi, da se boji(hodila je dol že pred 2 letom), skratka zjutri imam popolnega dojenčka, ki ga morm čist zrihtat, medtem ko ona zeha, in komej gleda??!!
In verjamem, da čeprav se že cel poletje vozi s koleščkom, da če bi rekla, greva s kolesom v vrtec, da se sam še zjoka, da kej tacga pa absolutno ne obvladauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: se eno vprasanje-hrana v vrtcu
5.9.2007 21:52:40   
Magi*
teja. jaz bi pa rekla, da lahko govoriš z vzgojiteljico o tem, ker mu ona lahko pomaga, če ima težave. saj se bo naučil in "ulovil" vrstnike, vendar mogoče bo pa tu in tam še potreboval malo pomoči in spodbude in to ni nič slabega. saj vzgojiteljice so tam zato, da otrokom tudi pomagajo, še posebej kadar imajo otroci kake težave.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: se eno vprasanje-hrana v vrtcu
5.9.2007 21:56:18   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: pupic@

teja teb sem kr na ZS odgovorila.

Ej Lara pa ti se hecaš a ne?user posted image Kaj pa če je tvoja Tisa le mlo bolj lene sorte, da se ji ne da ravno vsega naredit. Pr nas sedaj zjutri pred odhodom v vrtec poslušam, vse da ne zna. Ne zna se oblečt(se oblač sama že od 2,5 leta-tuto kompleto),  ne zna zobe umit(ma ja nouser posted image ), ne ve kje ima čevlje, ko ji jih dam, pa pravi, teh pa ne znam dat gor(obuva se sama že od 2 leta-če je na ježke obuvalo. 5 stopnic iz vhoda pravi, da se boji(hodila je dol že pred 2 letom), skratka zjutri imam popolnega dojenčka, ki ga morm čist zrihtat, medtem ko ona zeha, in komej gleda??!!
In verjamem, da čeprav se že cel poletje vozi s koleščkom, da če bi rekla, greva s kolesom v vrtec, da se sam še zjoka, da kej tacga pa absolutno ne obvladauser posted image


ne pupica ne hecam se. in ne nikoli se še ni znala sama obut, pa da se zdej ne bi hotla. ja sej je tut taka recimo k sem jo hotla naučit strižt s škarjami. na prste sem ji jih še speravla pol pa kuj k enostavno ni mogla dat prstov skup pa narazn je zagonila škarje čez celo dnevno. lulat na wc gre sama do te mere da sleče hlače in se skobaca s pomočjo pručke na wc s tem da se more za neki držat al za likaj k je zravn, al bide. obrisat se ne zna še manj pa hlače oblečt. tut rok si ne zna umit sama. zanč sva se več k pol ure matrale da bi sama oblekla majco. ni in ni je mogla nekak jo je čez glavo spravla pa še to se je matrala 10 min pol pa roke v rokava dobit nit pod razno. na konc je tulila in vrgla majco v tla. ne zmore pa fertik. ne vem a je kripl hudič? js se s tem nism nikol obremenjevala. pač jo napravlamo pa futamo če je treba, sej kej že poje sama sam za večino gibalnih spretnosti ko vidi da jih ne zmore pa sploh nima interesa. pač pa zato skor zna brat. pa v angleščini pesmce poje. kva nej? pa men se je to zdel čist normaln. nikol nism še pomislna da je gibalno ovirana? sej zna hodit, tečt,...še na misu mi pa ni blo da bi vzgojiteljice o tem opozarjala in jo s tem že izpostavljala kot drugačno. ne vem no. se bo že naučila ko bo čaz za to. doma ji tut ni blo tok treba smo jo pač porihtal. v vrtcu pa vrjamem da bo hitreje se naučila samostojnosti k se bo mogla??!! ne vem a ni tko? pa zanč je bil maj pr ns na obisk pa se mi je zdel veliko bolj motorično razvit k tisa. teja če ne bi vedla da sta hodila na ft sploh en bi vedla da je z njim kej narobe. prej je skodu k naša, ma vse prej. zakva pa pol mi nismo hodil na ft?

< Sporočilo je popravil LARA -- 5.9.2007 21:57:52 >

(odgovor članu Pupica)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: se eno vprasanje-hrana v vrtcu
5.9.2007 21:57:55   
bini
ej Lara - tvoja tisa in moja ana bi ble super kolegice - dva velika triletna dojenčka oz. dve mali leni ritki user posted image user posted image ... je naša skoraj do potankosti taka kot ti opisuješ svojo... mi je mal kamen padu dol nekam, ker tle ma večina neke hudo napredne otroke... ampak jest se tud niti slučajno ne sekiram, ker vem, da pa marsikje drugje čist zadost raztura stvari... je pa res bolj lene sorte - le po komu?? user posted image  (ja, priznam da najbrž po meni user posted image )
Maj je pa itak hud frajer in ker je vse tko kmal obvladal, bi teja rada, da gre že kar v šolo user posted image  - hec, sej zastopte a ne??

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: se eno vprasanje-hrana v vrtcu
5.9.2007 22:22:14   
Rubin.
Ne vem sicer kako je v vašem vrtcu, ampak v tistem ko sem jaz bila na ogledu, je v času kosila ena vzgojiteljica krožila okoli mize in vsakemu posebej dala grižljaj. V času ko je hranila druge pa je taisti sam jedel.
Govorim za prvo jaslično skupino.
Saj pri letu dni redko kateri sam je, pa tudi če ni gibalno omejen.

Koliko pa je star tvoj otrok?

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: se eno vprasanje-hrana v vrtcu
5.9.2007 22:23:43   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.

Ne vem sicer kako je v vašem vrtcu, ampak v tistem ko sem jaz bila na ogledu, je v času kosila ena vzgojiteljica krožila okoli mize in vsakemu posebej dala grižljaj. V času ko je hranila druge pa je taisti sam jedel.
Govorim za prvo jaslično skupino.
Saj pri letu dni redko kateri sam je, pa tudi če ni gibalno omejen.

Koliko pa je star tvoj otrok?


naši so 3 leta!

(odgovor članu Rubin.)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: se eno vprasanje-hrana v vrtcu
5.9.2007 22:30:01   
Rubin.
ne pupica ne hecam se. in ne nikoli se še ni znala sama obut, pa da se zdej ne bi hotla. ja sej je tut taka recimo k sem jo hotla naučit strižt s škarjami. na prste sem ji jih še speravla pol pa kuj k enostavno ni mogla dat prstov skup pa narazn je zagonila škarje čez celo dnevno. lulat na wc gre sama do te mere da sleče hlače in se skobaca s pomočjo pručke na wc s tem da se more za neki držat al za likaj k je zravn, al bide. obrisat se ne zna še manj pa hlače oblečt. tut rok si ne zna umit sama. zanč sva se več k pol ure matrale da bi sama oblekla majco. ni in ni je mogla nekak jo je čez glavo spravla pa še to se je matrala 10 min pol pa roke v rokava dobit nit pod razno. na konc je tulila in vrgla majco v tla. ne zmore pa fertik. ne vem a je kripl hudič? js se s tem nism nikol obremenjevala. pač jo napravlamo pa futamo če je treba, sej kej že poje sama sam za večino gibalnih spretnosti ko vidi da jih ne zmore pa sploh nima interesa. pač pa zato skor zna brat. pa v angleščini pesmce poje. kva nej? pa men se je to zdel čist normaln. nikol nism še pomislna da je gibalno ovirana? sej zna hodit, tečt,...še na misu mi pa ni blo da bi vzgojiteljice o tem opozarjala in jo s tem že izpostavljala kot drugačno. ne vem no. se bo že naučila ko bo čaz za to. doma ji tut ni blo tok treba smo jo pač porihtal. v vrtcu pa vrjamem da bo hitreje se naučila samostojnosti k se bo mogla??!! ne vem a ni tko? pa zanč je bil maj pr ns na obisk pa se mi je zdel veliko bolj motorično razvit k tisa. teja če ne bi vedla da sta hodila na ft sploh en bi vedla da je z njim kej narobe. prej je skodu k naša, ma vse prej. zakva pa pol mi nismo hodil na ft?
[/quote]

Sicer sta pa bile verjetno pa pregledu pri treh letih in če pediater ni opazil nič nenavadnega se jaz ne bi sekirala.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: se eno vprasanje-hrana v vrtcu
6.9.2007 7:49:41   
Anonimen
ne rubin mi še nismo bili na pregledu pri treh letih. še čakamo da nas pokličejo.

(odgovor članu Rubin.)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: se eno vprasanje-hrana v vrtcu
6.9.2007 8:16:56   
dory
IZVIRNO SPOROČILO: LARA

IZVIRNO SPOROČILO: pupic@

teja teb sem kr na ZS odgovorila.

Ej Lara pa ti se hecaš a ne?user posted image Kaj pa če je tvoja Tisa le mlo bolj lene sorte, da se ji ne da ravno vsega naredit. Pr nas sedaj zjutri pred odhodom v vrtec poslušam, vse da ne zna. Ne zna se oblečt(se oblač sama že od 2,5 leta-tuto kompleto),  ne zna zobe umit(ma ja nouser posted image ), ne ve kje ima čevlje, ko ji jih dam, pa pravi, teh pa ne znam dat gor(obuva se sama že od 2 leta-če je na ježke obuvalo. 5 stopnic iz vhoda pravi, da se boji(hodila je dol že pred 2 letom), skratka zjutri imam popolnega dojenčka, ki ga morm čist zrihtat, medtem ko ona zeha, in komej gleda??!!
In verjamem, da čeprav se že cel poletje vozi s koleščkom, da če bi rekla, greva s kolesom v vrtec, da se sam še zjoka, da kej tacga pa absolutno ne obvladauser posted image


ne pupica ne hecam se. in ne nikoli se še ni znala sama obut, pa da se zdej ne bi hotla. ja sej je tut taka recimo k sem jo hotla naučit strižt s škarjami. na prste sem ji jih še speravla pol pa kuj k enostavno ni mogla dat prstov skup pa narazn je zagonila škarje čez celo dnevno. lulat na wc gre sama do te mere da sleče hlače in se skobaca s pomočjo pručke na wc s tem da se more za neki držat al za likaj k je zravn, al bide. obrisat se ne zna še manj pa hlače oblečt. tut rok si ne zna umit sama. zanč sva se več k pol ure matrale da bi sama oblekla majco. ni in ni je mogla nekak jo je čez glavo spravla pa še to se je matrala 10 min pol pa roke v rokava dobit nit pod razno. na konc je tulila in vrgla majco v tla. ne zmore pa fertik. ne vem a je kripl hudič? js se s tem nism nikol obremenjevala. pač jo napravlamo pa futamo če je treba, sej kej že poje sama sam za večino gibalnih spretnosti ko vidi da jih ne zmore pa sploh nima interesa. pač pa zato skor zna brat. pa v angleščini pesmce poje. kva nej? pa men se je to zdel čist normaln. nikol nism še pomislna da je gibalno ovirana? sej zna hodit, tečt,...še na misu mi pa ni blo da bi vzgojiteljice o tem opozarjala in jo s tem že izpostavljala kot drugačno. ne vem no. se bo že naučila ko bo čaz za to. doma ji tut ni blo tok treba smo jo pač porihtal. v vrtcu pa vrjamem da bo hitreje se naučila samostojnosti k se bo mogla??!! ne vem a ni tko? pa zanč je bil maj pr ns na obisk pa se mi je zdel veliko bolj motorično razvit k tisa. teja če ne bi vedla da sta hodila na ft sploh en bi vedla da je z njim kej narobe. prej je skodu k naša, ma vse prej. zakva pa pol mi nismo hodil na ft?



maja smo zverziral...fth mu je dala ogromno in se vec...na prvi pogled je maj cist ok....nic mu hvalabogu ne manjka in vesela sem da je tko...ampak tkole pri detajlih se pa pokaze...ker maj si ful zeli recmo pojest juho, pa ne zmore se...na to sta me opozorili tudi vzgojiteljici v vrtcu...se trudi, a mu motorika se ne dovoljuje, pac dolocene razvojne nepravilnosti niso se cist izvenele, ceprav ni to nc tazga....tisa se pa men zdi izredno brihtna punca in verjem lara,da ce bi se mogla zrihtat bi se...tko pa to delo rajs se prepusti domacim...zakaj pa ne...jest bi tud,ce bi se dal :)....k sreci imata nasi vzgojiteljici ful posluha in se z majem se bolj ukvarjata in mu na drugacen nacin prikazujeta razlicne tehnike...ocitno so ze mogle dolocene stvari past v oci...ceprav sem na to tudi opozorila....sej se ne obremenjujem tok s tem kdaj pa kako bo sposoben jest pa tko....doma ga ze pedenamo od spred in odzad, v vrtcu pa nocem, da pri taki skupini jemlje cas se kaksnemu drugemu otrocku..zato mal bluzim pomoje :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: se eno vprasanje-hrana v vrtcu
6.9.2007 8:19:56   
Anonimen
teja ti sam let go. bo že ko bo cajt za to. nič ni treba preveč opozarjat na to in bluzit. ne tisa ne da ne želi ampak tut ne zmore, ****t ga. bo že, če ne jo bo pa dec oblaču..al pa še raj slaču user posted image

(odgovor članu dory)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: se eno vprasanje-hrana v vrtcu
6.9.2007 8:28:41   
dory
IZVIRNO SPOROČILO: LARA

teja ti sam let go. bo že ko bo cajt za to. nič ni treba preveč opozarjat na to in bluzit. ne tisa ne da ne želi ampak tut ne zmore, ****t ga. bo že, če ne jo bo pa dec oblaču..al pa še raj slaču user posted image



hahaha dec jo mende nau oblacu...to se bo mogla pol ze sama :)user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: se eno vprasanje-hrana v vrtcu
6.9.2007 8:29:24   
Anonimen
ja sej pravm da jo bo slaču raj :) hehe!

(odgovor članu dory)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: se eno vprasanje-hrana v vrtcu
6.9.2007 8:37:10   
marelicaa
Nisem vsega prebrala, ampak naš 2,5 letnik je len. Ker se boji, da si bo umazal roke, ko bo jedel s pašteto namazan kruh mi reče:"Mami dala!" Jaz pa mu rečem "kar sam jej, bova potem roke umila". Če noče jest, pač ne je in mu povem, da bo lačen. Sama lenoba ga je.  Žlice se mu tudi ne da v roki držat. Potem ga prisilim da je sam, tako, da mu na žlico naložim, potem jo mora pa sam v usta nest. Če je pa huda lakota, je pa krožnik prazen tik tak. Samo len je in preveč mu k rit in od nje odnašamo.
Usede  se na stopnico, da bi si obul copate: "Mami bula." "Ne Žiga se bo sam." Potem se nekaj časa matra in stoka kot kakšen star dec, potem pa reče:"Ne mojem." "More more. Jaz imam čas, kar obuj se." In si enostavno vzamem čas. Enkrat sva na stopnicah sedela 15 minut, potem se je pa sam obul. Ker bo vse mami naredila, zakaj bi se pa malo pomatral.  Halo! No sedaj ima nove, nižje copate in si jih z veseljem obuje, pri čevljih pa je še bolj tako tako.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: se eno vprasanje-hrana v vrtcu
6.9.2007 8:37:46   
Anonimen
Samo pri treh letih pa je pa počasi čas, da jih začnete navajati, da se sami oblečejo in slečejo in obujejo. Ne da niso sposobni, treba jim ni, zato je tako. Ne jim vsega k riti prinašat in odnašat, to ni kaj dobra popotnica za naprej.

Aja, pa moj ni otrok ajnštajn, pač pa čisto normalen otrok user posted image  

Drugo je, če gre res za gibalno motnjo, to je pa prav, da si povedala in opozorila, teja, samo če je tako daleč prigural, bo pa še tole zgural, zagotovo. S prakso.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Otroci naj bodo bosi
Hoja brez čevljev je najbolj naravna in primerna za otroke, zato naj bodo ti čim večkrat bosi. Malo stopalce se namreč n...
BLOG: Daj babici en`ga poljubčka ...
S takšnim navodilom ju pravzaprav čisto "povozim" in navajam na toleranco za zlorabo. Da bo tisti na drugi strani zado...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?