|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   seznam za dvojčke
2.8.2007 20:50:12   
karmyka
Lep pozdrav ker bom tudi jaz mamica dvojčkov bi prosila če ima kakšna nosečka ali že mamica kakšen seznam za nakup potrebščin ki jih mamica potrebuje v prvih mesecih za novorojenčka,imam namen začeti kupovat pa nevem koliko naj bi kupila da ne bi bilo preveč ali premalo.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: seznam za dvojčke
2.8.2007 22:01:33   
Mlada mamica
Pozdravljena!Jaz sem seznam_kaj vse rabiš za novorojenčka dobila v Pikapolonici!Mislim,da ga dobiš v vseh trgovinah,ki so za otroke!

_____________________________

Bodi to kar si in ne to kaj si želijo drugi!!!

(odgovor članu karmyka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: seznam za dvojčke
2.8.2007 22:35:14   
d_princess
Živjo!

Jaz imam seznam, ki ga je naredila ena prijateljica, jst pa še malo po svoje dopolnila, če želiš, mi pošlji mail na mateja.soba@gmail.com, pa ti ga posredujem.

Vse dobro!

Mateja

(odgovor članu karmyka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: seznam za dvojčke
3.8.2007 12:26:26   
karmyka
d_princess upam da si dobila moj email naslov,če slučajno nisi te prosim da mi sporočiš da ti ga pošljem še enkrat.

(odgovor članu d_princess)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: seznam za dvojčke
3.8.2007 13:23:47   
pikceva
Oj, jaz bi te tudi prosila za seznam. Bi mi prišel prav.

(odgovor članu karmyka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: seznam za dvojčke
3.8.2007 14:10:06   
siskamiska
Potrebuješ enako kot pri enem otroku, le da moraš nekatere stvari količinsko povečati. Npr. tetra plenic rabiš za enega otroka 30 kom, jaz jih imam za dvojčka 50 kom. Tudi ko boš kupovala plenice za začetek jih raje kupi malo več ker ne boš imela časa hodit kar naprej v trgovino, porabiš jih pa kar nekaj.
Jaz imam npr. tudi krpic za umivanje več , drugih stvari pa mislim ( razen cunjic)  da ne. Itak perem bele cunje na 1.5 dni, pa imam 6 kilski boben pri  stroju.
kar se tiče kozmetike je ne rabiš veliko, raje ne kupuj preveč ker itak še veliko stvari dobiš za darilo.
Upam da sem ti kaj pomagala, če te zanima še kaj mi lahko pišeš na zs. 

(odgovor članu pikceva)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: seznam za dvojčke
3.8.2007 20:03:04   
d_princess
Živjo!

Sem našla tudi na forumu med.over.net - Starši dvojčkov skoraj identičen seznam, kot ga imam v Excellu, pa ga kar kopiram! Se pa strinjam s šiškomiško, ne pretiravat s kozmetiko, za začetek so milo, hladilno mazilo, Bepanthen pa olje dovolj, ljudje blazno radi podarjajo kozmetiko ... jst je imam še ogromnooooo, uporabljam pa skoraj nič. Stvari se lahko še vedno dokupi, če bojo primanjkovale ... Razne sanitetne zadeve so pa najceneje v Muellerju, če ga imate kje blizu ...

Lp, Mateja

En HITER SEZNAM ZA TWINSE (survival kit)
Za lažje preživetje, saj je pri dvojčkih zelo zelo pomembna dobra organizacija

OSNOVNA OBLAČILA (kupiš kjerkoli)
12 majčk (zavezovanje zadaj : 3x spodnje + 3x zgornje)
6 žabice = hlačke z nogicami
6 povijalnih pleničk (malih)
4 "pajacki"
2 pliš komplet (žabice, jopica)
2 bolj debela kombinezončka za čez, za ven (vatirana, podložena, bundici ali poleti - jopica)
4 kapice
4 copati = štumfi
2 odejici mehki


ZA ZRAVEN: (recimo) V IND. PRODAJALNI TOSAMA:
30 tetra plenic
6 krpic za umivanje (male zarobljene pleničke)
1x50 kosov zloženec sterilni 5x5cm
6x cik cak jasmin vata
30x vlaknaste krpice za umivanje (3 paketi po deset)
2x blazinice za dojenje
Vložki Vir 80, veliki mehki, bombažni, (za na šive boljši od Always plastike)


KOZMETIKA/LEKARNA:
otroško milo (Bubchen)
mandljevo olje (ali Bubchen olje)
hladilno mazilo (krema Bubchen za ritko ali v lekarni hladilno mazilo)
alkohol 70%
fiziološka raztopina za umivanje popka
bepanthene krema
- kapljice proti trebušnim krčem - lekarna Maribor ali pa Sabsimplex
Dezinfekcijski robcki Incides (ni nujno, lahko uporabljaš tudi alcohol ali Spitaderm)
Otroške škarjice (meni osebno bolj ustreza grickalica, ampak imam eno rezervirano le za njiju..)
Glavnik in mehka krtačka za lase
Aspirator za nos

TRGOVINA:
Papirne brisačke, robčki za nego ritke (ne rabiš takoj)
Pleničke Pampers NEWBORN ali Huggies ZELENE!

Novička za tiste, ki povijate v naravne materiale:
ZA STARŠE DVOJČKOV NUDI ŠTORKLJA (

www.storklja.si) popust pri nakupu bombažnih plenic. Potrebuješ jih cca. 25, popust pa je 10%.

HRANA - za vsak slučaj, sicer dojen otrok ne potrebuje niti dodatne vode niti čaja, prav ničesar - DOJITI PA SE DVOJČKE DA kolikor dolgo hočeš:
Milupa Comformil 1 ali Aptamil - KOLINSKA (tel.: 47 21 659 * imajo popust za dvojčke)
Čaj za novorojenčke za vsak slučaj (BEBE čaj v filter vrečki in ne HIPP instant, ker ima dodan sladkor v obliki fruktoze - za zobe ni OK, če se od malega navadi nanj, pa ga bo hotel tudi ko bo dobil zobke. Še najbolje je samo prekuhana voda!)


ZA HRANJENJE: (flaške znamke AVENT - najugodneje v trgovini Ariel BTC, Hala D ker so direktni uvozniki)
2 x dudica za novorojenčke
2 male flaške Avent s cucljem stevilka 1
2 srednje flaške Avent s cucljem številka 2
Črpalka AVENT


Za večji luksuz, če ne dojiš: Mikrovalovna ali grelec za stekleničke ali sterilizator (pripoočam kar sterilizator za v mikrovalovko)?


Knjige:
DOJENČEK kaj pričakujemo prvo leto VALE NOVAK
in morda prebereš tudi Dojenje in materinstvo iz srca Ksenje Šoster Olmer
in na La Leche League imajo zloženko Dojenje Dvojčkov ter Dojenje nedonošenčka (lahko pa prebereš članka Karmen Mlinar na forumo Dojenje)

Zelo pomaga:
* Blazina za dojenje (Pohištvo Razgoršek, 5.000 SIT, v Slovenijaavtu, oglej si tudi na www.rika123.com)
* TUMMY TUB ali banjica (s previjalno mizo za na kad?)

Morda tudi
* Košek za smeti, posodica za vodo za umivanje
* Koš za umazano perilo
* Palček zavijalček (res ni nujen)
* Posteljica (2X), čeprav od začetka ni treba dveh postelj
* PREVIJALNA MIZA velika, s predali...
* VOZIČEK po možnosti s prenosnimi avtosedeži (že imaš voziček, če ne, imam enega malo rabljenega, ki je lahko ali globok/športen voziček ali pa na podvozje natakneš samo sedežka. Zelo praktično) Pri vozičkih pazi, da premeriš širino vrat v vašem stanovanju (dvigalo, vhod ..) saj marsikateri presega standardno odprtino za vrata, ki je pri nas 80 cm, v Nemčiji pa 86 cm in ima veliko vozičkov 82 cm in z njimi ne moreš nikamor.



? Modrček za dojenje (jaz ga nisem uporabljala ker mi je navaden Triumphom minimizer z udobnimi naramnicami in dobro oporo bolje služil. Samo malo sem ga dvignila ali umaknila na stran)

V eni knjigi sem prebrala, da staršem dvojčkov predlagajo tudi ušesne čepke :)) Prinas jih nismo potrebovali. Srečno!
N:)

(odgovor članu karmyka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: seznam za dvojčke
4.8.2007 9:10:53   
pikceva
D_princess, najlepša hvala za seznam.

(odgovor članu d_princess)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: seznam za dvojčke
4.8.2007 9:20:14   
emaa
Mi smo pa Aventove flaške hitro ukinili, jima ni pasalao in prisegamo na Nukove, ki pa jih uporabljamo samo za čaj. Glede čaja je fino, če hočejo bebe čaj piti, Luka ga ni hotel, še zdaj ne mara navadne vode, preprosto ne bo pil, David je pa vseeno kaj pije, samo da je. Dojiti se jih res da, če je mogoče, če ne se pa ne sekirat. 

(odgovor članu pikceva)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: seznam za dvojčke
4.8.2007 9:43:34   
LIDJOČKA
IZVIRNO SPOROČILO: d_princess

V eni knjigi sem prebrala, da staršem dvojčkov predlagajo tudi ušesne čepke :)) Prinas jih nismo potrebovali. Srečno!
N:)


user posted image user posted image  Ta mi je ful dobra, mislim, da bi jih jaz, zdaj ko sta stari dobrih 9m, kdaj pa kdaj user posted image  potrebovalauser posted image user posted image

(odgovor članu d_princess)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: seznam za dvojčke
4.8.2007 16:07:11   
d_princess
Ja, čepki za ušesa se včasih slišijo prav mamljivo ... samo se kr hitro pomirita ... Kaj šele bo, ko bosta začeli govoriti :))) pol oči sploh ne bo pršu do besede :)))

Sem slišala, da za čaj raje uporabljajo Nukove flaške, ker imajo manjšo luknjico kot Aventove. Pa tud cuclji so bolj anatomsko oblikovani. Mi smo Aventove dude zamenjali za Nukove, ker sta ju lažje obdržali v ustih, ko sta bili še čisto majhni ...

Lp, Mateja

(odgovor članu LIDJOČKA)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: seznam za dvojčke
5.8.2007 12:50:17   
zirafa76
pozdravcek..user posted image
tudi jaz ze nakupujem pocasi, ker bom rodila kar prej, kot normalno..nekje septembra namesto zacetek novembra, ker sta monoamn.dvojcka, pa me zanima tale seznamcek..nekaj ze imamo, kako pa je z hrano, mlekom..lahko kupim nekaj skatlic sedaj, predno se lahko hodim in koliko ter kaj?????Prva nosecnostuser posted image ...Ker vecinoma hodim v Avstrijo, sem blizu in je velikoooo ceneje, me zanima kaj lahko kupim prej....oblacila niso problem, vozicek smo narocili v Mozirju, planice ter hrana pa je problem...pa se kozmetika......

prosim svetujte mi....user posted image user posted image
pozdravcek od nas

_____________________________

PONOSNA MAMICA MALEGA DOMINIKA 01.02.2010, IZABELE 16.10.07 TER MOJEGA ANGELCKA SOFIJE 16.10.07-04.11.07, KI BO ZA VEDNO OSTALA V MOJEM SRCKU IN MOJA PUNCKA

(odgovor članu d_princess)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: seznam za dvojčke
5.8.2007 13:37:00   
emaa
Zirafa glede mleka, mogoče kupi eno škatlo bebe za nednošenčke, pol boš pa videla kako bo in kaj boste rabili naprej. V končni fazi lahko tudi tvoj to nakupi. Od kozmetike ne kupuj veliko. Kremo za ritko, fiziološko za popek pucat (verjetno bo že v redu, ko boste domov prišli, bo pa za nos pucat), plenice kupi enko newborn, če bosta pa tako drobna, ko bosta domov prišla, bo šel pa tvoj pred prihodom domov kupit. Boš v porodnišnici vprašala kje dobiti plenice za nedonošenčke. Saj enka jim ni tako velika, če imajo le 1,8kg, malo visoka je, pa jo lahko zavihaš.
Jaz sem imela doma: kremo za ritko, oljček (nisem sama kupila), dva paketa newborn (1), dude nisem imela, nobenih glavnikov (še zdaj jih nimam, ne rabim), termometer za banjo (to počaka, saj ne kopaš takoj), mila za kopanje dobiš v paketu iz porodnišnice, mi jih imamo še zdaj, se milimo mogoče dvakrat na teden (največ enkrat), ni potrebe bolj pogosto, krpice za rit umivat. Mleko, saj pravim odvisno od tega kar vam bojo priporočili, jaz sem ga dajala zvečer, oz. ponoči, ker kot nedonošenček ni bil sposoben se najesti, ne da bi se žnjkrat zmatral. Smo pa hitro prišli na spanje celo noč. Čez dan sem pa dojila, tako da mleka resnično ni šlo veliko. Če pa ne boš imela mleka, boš pa videla že v porodnišnici, pa se med tvojim bivanjem nakupi. Jaz sem mojemu povedala kaj bom rabila in je kupil.

(odgovor članu zirafa76)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: seznam za dvojčke
5.8.2007 15:06:09   
pikceva
Zirafa, jaz tudi računam na september, mam pa rok oktobra.

Emamair ima sigurno prav. Jaz bom kupila le osnovne stvari, za drugo pa bo že moj poskrbel. Najbrž res ni simselno delat kake posebne zalogeuser posted image .

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: seznam za dvojčke
6.8.2007 15:40:35   
karmyka
Jaz mam pa eno vprašanje vbistvu se ne tiče te teme rada bi pa vprašala
ko ste mele morfologijo a vam je takrat ginekolog ugotovil spol pa če je potem po produ tudi držalo.

(odgovor članu pikceva)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?