|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   sirni namazi
21.8.2008 14:57:08   
clio
Pozdravljene!

Mene pa zanima, ali lahko v nosečnosti jem sirne namaze kot je npr. Tamar ..., pa topljeni sir za mazanje (npr. Zdenka sir...). Vem, da ne smem sirov s plesnijo in baje svežih sirov. Prav ta sveži sir me mori, ker na marsikateri embalaži piše sveži sir. Kaj to pomeni?user posted image

Ali ve jeste sirne namaze in topljene sire?

Lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: sirni namazi
21.8.2008 16:17:01   
sunny24
Jst jem vse te namaze in sire, razen sira Brie in Gorgonzole, ki pa je že tko ne maram.

(odgovor članu clio)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: sirni namazi
21.8.2008 16:18:11   
pf
Kar brez skrbi jej te sirne namaze, ker so zdravi. Le na rok uporabe bodi pozorna, veliko bolj zdravi so kot klobase, paštete in ribje konzerve. Jaz sem par dni pred porodom in se pojedla kar veliko masla, sirnih namazov, zdenka sira, tak da le pogumno. Pa dober tek.

(odgovor članu clio)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: sirni namazi
21.8.2008 17:02:22   
Vrtnica79
Jaz sem med user posted image  jedla vse, tako da ne skrbi in si privoščiuser posted image

_____________________________

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri.

(odgovor članu pf)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: sirni namazi
21.8.2008 18:07:27   
Abra
Večina teh sirnih namazov je narejenih iz pasteriziranega mleka, zato niso problematični in si jih kar privošči. Za vsak slučaj pa na embalaži le preveri, vsi namreč niso.
Zaradi okužb se pa meni zdi neodgovorno jest čisto vse. Lahko imaš srečo, lahko pa tudi ne... predvsem je potrebno bit pazljiv pri domačih izdelkih.

(odgovor članu Vrtnica79)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: sirni namazi
21.8.2008 19:33:21   
clio
Hvala za odgovore! A če na embalaži piše, da je izdelek termično obdelan, potem je to enako kot če gre za pasterizirano mleko?
Sicer pa so verjetno namazi in siri slovenskih proizvajalcev varni za uporabo? Ali se motim?

(odgovor članu Abra)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: sirni namazi
21.8.2008 20:26:51   
glen
Povem ti, da je bil tamar dva mes. moja glavna jed na jedilniku,ker mi je edini ostal v želodcu.
Lahko ga mirne volje ješ.
V nosečnosti niso priporočljivi siri s plesnijo(brie,chambonzola,montagnola,...)

(odgovor članu clio)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: sirni namazi
22.8.2008 13:47:33   
trdozimc
IZVIRNO SPOROČILO: clio

A če na embalaži piše, da je izdelek termično obdelan, potem je to enako kot če gre za pasterizirano mleko?
Sicer pa so verjetno namazi in siri slovenskih proizvajalcev varni za uporabo? Ali se motim?



Ja, če piše, da so termično obdelani, pomeni, da je navadno mleko prej pasterizirano in iz takega narejen mlečni izdelek - torej varen pred okužbo predvsem z bakterijo listerijo.
Torej mleko in mlečni izdelki, ki niso toplotno obdelani (pa če so plesnivi ali pa ne) predstavljajo potencialno nevarnost za okužbo.

Drugače pa poreklo SLO ne predstavlja zaščite pred okužbo (čeprav so večinoma naši izdelki po sestavi - še vedno -  kvalitetnejši).

Topljeni siri so vsi toplotno obdelani. Da bi prav pretiravala z njimi ni priporočljivo zaradi dodanih polifosfatov.

Lepo nosečnost! user posted image  

(odgovor članu clio)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: sirni namazi
27.8.2008 16:41:59   
wonderland
Jau sem bila med  nosecnostjo nekaj casa v bolnici in sem dobila za zajterk kar nekajkrat zdenka sir in tudi posebno salamo. Ni bilo poli ampak neka druga verzija posebna salame. Dober tek.

(odgovor članu trdozimc)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: sirni namazi
27.8.2008 19:12:57   
Tejchy
Jaz sem med jedla vse, tako da ne skrbi in si privošči


se podpišem... odpovedala sem se edino bifteku.... sicer pa sem jedla to, kar sem jedla pred nosečnostjo

(odgovor članu wonderland)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: sirni namazi
27.8.2008 20:27:09   
uršika***
Tako kot ti je že ena prej napisala. Nevarni so lahko samo toplotno neobdelani izdelki iz mleka in siri s plesnijo. Pa jaz sem se tudi odrekla tatarcu in morskim sadežem. To so najnevarnejša živila, pri katerih tvegaš z okužbami.
Se pravi da bom morsko pico jedla šele drugo letouser posted image

(odgovor članu Tejchy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: sirni namazi
28.8.2008 8:11:24   
yoliee
IZVIRNO SPOROČILO: Tejchy

Jaz sem med jedla vse, tako da ne skrbi in si privošči


se podpišem... odpovedala sem se edino bifteku.... sicer pa sem jedla to, kar sem jedla pred nosečnostjo


Enakouser posted image

(odgovor članu Tejchy)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: sirni namazi
23.11.2008 19:31:22   
iannia
Punce kako je pa kaj s feta sirom?

_____________________________

Uživaj življenje, saj je čudovito, čarobno potovanje!

(odgovor članu yoliee)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: sirni namazi
27.11.2008 11:16:46   
manna
No, nimam pojma kako je s feta sirom. Me pa zanima -  če grem v restavracijo in naročim nekaj s sirovo ali smetanovo omako -  a moram prašat če je sir oz. smetana pasterizirana? Kaj pa kakšna sladica s skuto v slaščičarni? A ve sprašujete v takih primerih če je pasterizirano ?

(odgovor članu iannia)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: sirni namazi
27.11.2008 11:25:10   
mamabranka
Jaz sem na začetku feta sir, in sem ga skoraj pol nosečnosti, pol pa KLIK, ne paše mi večuser posted image , neke nosečniške želje. Sedaj pa mi zopet paše full sira. Doma si delam sirove omake za čez testenine. Čim manj omejitev, saj tudi malček okuša stvari, ki jih je mami!

_____________________________

Našemu Razgrajaču Eneju, se je na Miklavževo pridružil še en razgrajaček Vid.

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: sirni namazi
27.11.2008 12:29:44   
trdozimc
Na feta siru piše, če je pasteriziran ali ne. Če ni, potem ni OK.

Razne omake, ki so kuhane - v restavraciji jih prepoznaš po tem, da so postrežene vroče, so OK, prav tako zapečen sir, .... 

V slaščičarni imaš razne slaščice. Jaz sem se jim po pravici povedano, izogibala. Salmonela v slaščičarskih razmerah ni nobena redkost, ker se uporablja pri izdelavi veliko surovih jajc. Saj je na razpolago veliko piškotov in drugih sladkarij, ki niso nikakor vprašljive glede mikroorganizmov. Če se ti pa kake tortice RES lušta, pa vprašaj, kako je narejena. user posted image

Drugače pa mimogrede: splača se malo nazaj držat glede sladkarij v nosečnosti - tako glede sladkorne, pretirane rasti plodu in nenazadnje zaradi KG, ki gredo bolj počasi spet dol (razen pri srečnicah). 

(odgovor članu mamabranka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: sirni namazi
27.11.2008 12:32:25   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: manna

No, nimam pojma kako je s feta sirom. Me pa zanima -  če grem v restavracijo in naročim nekaj s sirovo ali smetanovo omako -  a moram prašat če je sir oz. smetana pasterizirana? Kaj pa kakšna sladica s skuto v slaščičarni? A ve sprašujete v takih primerih če je pasterizirano ?


joj, daj no, ne komliciraj toliko, madona user posted image

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: sirni namazi
27.11.2008 12:50:34   
mamabranka
IZVIRNO SPOROČILO: trdozimc

Drugače pa mimogrede: splača se malo nazaj držat glede sladkarij v nosečnosti - tako glede sladkorne, pretirane rasti plodu in nenazadnje zaradi KG, ki gredo bolj počasi spet dol (razen pri srečnicah). 


Na sladkorno v nosečnosti pa ja nimajo vpliva sladkarije!!!!!
Mam NS, pa sem v tej nosečnosti pojedla full mal sladkarij. V prvi, sem pa pojedla vsakodnevno napolitanke (tud po 200g), pa je nism imela, pa še mali je bil ful dropcen, so mi raj sprožil porod, ker so se bal, da je premejhn, čeprov ni bil. Glede pridobitve in izgube kg, pa se čist strinjam, sama se nisem znebila odvečnih kg, iz prve nosečnost, v tej pa sem shujšala, zaradi diete.

_____________________________

Našemu Razgrajaču Eneju, se je na Miklavževo pridružil še en razgrajaček Vid.

(odgovor članu trdozimc)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: sirni namazi
27.11.2008 13:03:28   
trdozimc
IZVIRNO SPOROČILO: mamabranka

Na sladkorno v nosečnosti pa ja nimajo vpliva sladkarije!!!!!


neposredno ne user posted image

(odgovor članu mamabranka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?