|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   sistematski pri 3. letih in psiholog
7.7.2007 13:24:28   
bini
Zanima me če katera ve ali je pri pregledu pri 3eh letih obvezen tudi pregled psihologa??
naš ZD je tak mal zmeden in velik stvari delajo po svoje.. vem tudi, da pregleda pri psihologu NI, tiste osnove stvari pa izpraša oz. pregleda kar sestra .. kolega psiholog pa mi je rekel, da je ta pregled obvezen za vse triletnike user posted image . z našo malo imamo pregled čez 2 tedna in ne vem kaj lahko zahtevam, pričakujem...
kako je zdaj s tem?? a je ta preglede res tako pomemben al se ga lahko pač preskoči in ni večje škode? najbrž ne, ampak glede na to da ZD na ta račun paš špara na naših otrocih, mi gre to mejčkeno na živce...
kakšne so vaše izkušnje?? hvala.

_____________________________

Svet je lep!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: sistematski pri 3. letih in psiholog
7.7.2007 14:31:49   
ostrouskaduska
Ta pregled naj bi bil obvezen, vsaj bil je že približno 20 let. je preventivnega značaja. Baje pa zadnje čase naše zdravstvo pri tem precej varčuje in se te preglede opravlja zelo na hitro ali sploh ne, v ZD pa rečejo, da sploh ni obvezen. Morda je zakonodaja kaj spremenjena?user posted image  Tudi mene zanima, kako je s tem.

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: sistematski pri 3. letih in psiholog
7.7.2007 14:53:51   
hanakz
.

(odgovor članu ostrouskaduska)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: sistematski pri 3. letih in psiholog
7.7.2007 14:54:08   
frutka_
Mi2 s tamalim sva ga opravljala pred 1mesecem. Smo iz MB. In kolikor vem v MB kličejo vse po vrsti.
Pri sestri sem dobila pole,ki so vsebovale vprašanja glede hranjenja, socializacije, samostojnosti,...rešila sem jih sama. Tamali se je tačas igral. Potem me je sestra še naprej spraševala o razvoju malega-splošna vprašanja.
Število točk iz pole je seštela, prišel je psiholog in naju odpeljal v njegovo ordinacijo. sSpet je sledilo par splošnih vprašanj, glede odvajanja od plenic (s tem smo imeli nekja težav), razvoja govora (kdaj je začel govoriti, lepo govori,...). V glavnem nič ni bilo takega kar ne bi smela zamuditi, dlje časa sva se edino pogovarjala o odvajanju pleničke in to je bilo to. Ne vem, če je vse skupaj trajalo 10min.

Glede na vse skupaj bi rekla, da so v globalu vsi otroci OK. Če so kakršnekoli težave, ki bi jih opazila pri otroku res izrazite (nočne more, neodzivanje na okolico, izrazita nesamostojnost....) potem bi jaz vztrajala pri obisku psihologa. Sicer pa se mi zdi, da smo mame bolj pomirjene, ko vemo, da je vse OK. Ampak dokler tega ne pove DR. nismo ziheruser posted image .

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: sistematski pri 3. letih in psiholog
7.7.2007 14:59:31   
melanija
Mi smo imeli ta pregled 3 dni nazaj. Če povem po  pravici sem razočarana. Mislim, da bi se morali psihologi malo bolj posvetiti otroku ne pa nam staršem z tistimi vsemi vprašanji, ki sem nanje že odgovorila doma na vprašalnik, ki nam ga je dala sestra v ZD. Potem pa pri njem še enkrat ista vprašanja. Butasto. Z otrokom pa je spregovorila samo par besed in to naj bi bil ta pregled!
Škoda mojega in njihovega časa za take preglede.

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: sistematski pri 3. letih in psiholog
7.7.2007 15:00:21   
Rok_LM
Mi pri starejši hčerki niti nismo dobili vabila za psihologa, pri ta srednjemu, pa so nam vabilo sicer poslali, vendar smo stvar odpovedali, malo zaradi tega, ker so nam vabilo poslali dva dni pred pregledom in nismo imeli časa, malo pa tudi zato, ker nismo slišali ravno najboljših stvari o psihologinji v ZD Vič, o kateri je bila malo nazaj odprta tudi ena debata na RR-u.

Ko sem vprašal pediatrinjo ali je pregled obvezen, mi je rekla, da je čisto naša stvar, če bomo otroka peljali k psihologu ali ne.

_____________________________

Prvo polovico življenja ti uničijo starši, drugo polovico pa otroci.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: sistematski pri 3. letih in psiholog
7.7.2007 15:12:31   
nuala
Hja, mislim, da otrokov osebni zdravnik, ki otroka itak spremlja od rojstva in pozna njegov razvoj, bolezni, prehrambene navade,...
Tako da kakšnega hudega pregleda jaz nisem pričakovla. Pregled je opravila deloma sestra ( vid, sluh,... ) deloma zdravnica. Samo moj sin ni hotel sodelovat, rekel ni pravzaprav čisto nič. Morala sem povedat če pozna barve, sestavlja kocke, vozi tricikel,...
Zdravnica naju je imela noter kakšnih 10 min, potem pa je naredila rezime in mi povedala, da je moj otrok čisto ok, lepo raščen, zdrrav, negovan, počne vse, kar se za to starost pričakuje.
Kot rečeno, spremlja ga od rojstva in prepričana sem, da bi me že zdavnaj obvestila, če bi se ji zdelo kaj čudnega.

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: sistematski pri 3. letih in psiholog
7.7.2007 15:18:15   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: melanija

Mi smo imeli ta pregled 3 dni nazaj. Če povem po  pravici sem razočarana. Mislim, da bi se morali psihologi malo bolj posvetiti otroku ne pa nam staršem z tistimi vsemi vprašanji, ki sem nanje že odgovorila doma na vprašalnik, ki nam ga je dala sestra v ZD. Potem pa pri njem še enkrat ista vprašanja. Butasto. Z otrokom pa je spregovorila samo par besed in to naj bi bil ta pregled!
Škoda mojega in njihovega časa za take preglede.


Nekako tako sem se jaz počutila in razmišljala, ko je moj ta starejši opravljal ta pregled. Sem pa tudi iz MB.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: sistematski pri 3. letih in psiholog
7.7.2007 20:14:07   
sayuri
Bini, tudi pri nas ta test opravi sestra.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: sistematski pri 3. letih in psiholog
7.7.2007 20:24:06   
viv_
Pri nas (Kranj) da sestraa najprej ene pole, ki jih izpolneš sam, otrok se tačas igra ali pa riše. Potem te pokličejo k psihologinji. Če je kaj narisal, neseš še risbico s seboj. Tam je najprej pogovor s psihologinjo o razvoju otroka, potem se je pa kar nekaj časa ona pogovarjala z otrokom, dala ji je za rešit različne naloge (sestavljanka, vstavljanje likov, risanje, poznavanje barv in oblik, ralična vprašanja v stilu kaj sije, kaj piha, kaj pada, kdo leti, plava...), potem smo se pa še malo dlje pogovarjali o grizenju nohtov, ker je to pri nas problem. Vse skupaj je pomoje trajalo kar dobre pol ure ali pa recimo eno šolsko uro.

Meni je blo čist fajn, verjetno tudi zato, ker sem poslušala samo hvalo na račun moje hčere user posted image

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu sayuri)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: sistematski pri 3. letih in psiholog
7.7.2007 20:59:05   
bini
šparanje torej user posted image .. saj se mi je zdelo in načeloma vem, da je z našo punco vse ok, ampak se mi pa ne zdi fer, da si pač ZD v večjih krajih takega šparanja pač ne upajo privoščit in konc koncev jih tolk plačujemo, da si lahko vzamejo čas - pa četudi poslušaš samo hvalo tko kot pravi vivuser posted image  - tud to včasih rabmo starši, ni res??? pa konc koncev je psiholog le druge stvari naštudiral kot pa zdravnica in psihologi zagovarjajo dejstvo, da je pregled nujen...
eh no, bomo pač upali, da bo sestra dobre volje in se ji bo dalo vsaj dober vtis naredit ...
sayuri, a ti si tud južno od ljubljane???user posted image

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: sistematski pri 3. letih in psiholog
7.7.2007 23:27:47   
čikn
sploh se ni treba sekirat zaradi psihologov....sej same pogruntate,če z otrokom kaj ne štima,a ni tko?Psihologi imajo vnaprej pripravljene splošne teste,ki se ne prilagajajo posamezniku ampak zajemajo večjo množico.In ko seštejejo točke stlačijo otroka v določen kalup,potem pa konec...Iz lastnih izkušenj vem,kako so rahlo bedasti.Mojauser posted image  je imela psihologa pri 20mes in tam sva bile tri ure (brez pavze),po treh urah raznih for in zahtevanja da ji mala sledi,je ugotovila da ji niha koncentracija (je tud men nihala v treh urah)user posted image ,da je mentalno čist ok glede na starost,v motoriki (opazovala je tudi grobo in fino motoriko) pa malo za vrstniki zato ker:
-si pri 20mes ne upa sama po stopnicah doluser posted image
-pri 20mes ni hodila naravnost po črti narisani na tlehuser posted image
-ni stala določen čas na eni nogi brez da bi se za kaj držalauser posted image
Ker me je to tisti moment mal zaskrbelo,sem spraševala mamice ki imajo toliko stare otroke,če vse to zmorejo in odgovor:najbrž ga ni treba zapisat
Zaključek:brez besed,sploh pa ne vem kdo postavlja take zahteve.
Ali pa ta fora:ali otroku pri treh letih zaupate da gre sam v trgovino in čez cesto?NOOOO?a mu?

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: sistematski pri 3. letih in psiholog
8.7.2007 8:26:38   
dory
No pri nas je blo isto k pri viv...glede na to,da sem ga peljala v kranj...mela sva sam 15-20min...vse kar ga je psihologinja vprasala ali mu rekla da naredi, je naredil takoj...potem sta se neki se pogovarjala in potem je samo se hvalila...jst sem bla presrecna,ker si nisem mislila,da tolk ve:)...je rekla, da velik nardi vrtec in tud v njegovem primeru to drzi...no tamal gre v vrtec sele septembra :)user posted image

(odgovor članu čikn)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: sistematski pri 3. letih in psiholog
9.7.2007 21:20:26   
bini
draga čikn - ampak meni pa ni jasno zakaj ta pregled pri psihologu pri 20m???? ker otrok pri 20m je pač čist nekaj drugega kot otrok pri 3eh letih... user posted image .. in kolikor mi je znano se ta pregled dela pri 3eh letih ali celo kak mesec kasneje...
a si ti prepričana, da je bil to reden sistematski pregled za 3 letnike???

se pa ne strinjam, da otroka pač že sam poznaš... ni res.. marsikaj lahko še tako vesten starš spregleda (da o kakšnih bolj zaposlenih starših ne govorim) in škoda je, če se teh stvari ne opazi že zgodaj, ker potem v šoli, ko to opazi kak učitelj, je marsikaj že težje popravljati in 'zdraviti'. In tudi psihologija kot stroka je zelo napredovala zadnja leta in mislim da že vedo kaj in zakaj delajo... in sem se odločila, da za psihologa ne bom težila, bom pa vprašala pediatrinjo, če se ji zdi pošteno, da določeni ZD pač šparajo na ta način - .. ampak tako je pač postalo v naši ljubi deželici user posted image user posted image

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: sistematski pri 3. letih in psiholog
10.7.2007 17:44:59   
dory
bini...tle se pa strinjam...moj otrok doma ne bo naredu a ma nc...prav,da ne more, enkrat svoh vstane, enkrat ga kej boli,skratka noce nc delat z mano...in po pravici povedano me je zato ful skrbel kako bo pri psihologinji...presenetil me je sto na uro,ker je tko sodeloval,vse naredil in to pravuser posted image ..ja zna presenecat tale nas mulc :)

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: sistematski pri 3. letih in psiholog
11.7.2007 22:36:51   
bini
ej teja, tvoj je itak care glede na to kaj vse je dal čezuser posted image user posted image user posted image user posted image ... je pa vse glavne mejnike prej dosegel kot naša, ki ji ni do sedaj (hvala bogu) nič bistvenega falil...res mora bit fajn dečko, morda se nekoč srečata z našo frajlo user posted image
naša je pa drugač tud zelo v stilu - 'čez komot ga ni ', zakaj bi jest, če lahko kdo druguser posted image user posted image  - sej najbrž je tud to neke vrste znak za bistrost - upam vsaj user posted image

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: sistematski pri 3. letih in psiholog
12.7.2007 5:49:59   
dory
hehe...ja bojda je po razumski plati prehitel marsikaterega sovrstnika...tko pravjo....doma je pa druga pesem...obleku se ne bo, zakaj ze,ce ma mami? edin jest sem ga prisilila,da more sam, ceprav nateguje sto na uro,da bi mu loh pomagala:)....
ja mejbi se res kje srecata :)...zivljenje je nepredvidljivo...ce ne bosta pa tastare zmenile za kak kofe pa je:)

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pomlad je prebudila tudi klope
S pričetkom pomladi se prebujajo tudi na prvi pogled nedolžni klopi, ki prenašajo vse prej kot nedolžen virus klopnega m...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hval...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hvala mama.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?