|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   služba ja ali ne
30.10.2008 21:33:40   
nonči
Ojla..Imam eno hudo dilemo in nevem, kaj naj..ima pol leta starega sinkauser posted image in sem v porodniški.Pred dnevi pa se mi je ponudila služba, ki pa je takole..delala bi pri s.p v pisarni in sicer do januarja za štiri ure..pisarniško delo, ko pa se mi izteče porodniška pa bi me zaposlil..zdaj bi tako rekoč delala na črno..keš na roko..imam pa dilemo..sin je star pol leta in nevem, če ni to prehitro..user posted image naj še povem, da bi delala od osmih do dvanajstih, pazila pa bi ga moja mami user posted image in še to, ga dojim, ampak med tem časom bi enkrat jedel kašico, potem pa bi bila že jst doma....kaj bi ve storile na mojem mestu.user posted image .strah me je, ker je sin še majhen, po drugi strani pa denarja ni nikoli preveč...hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: služba ja ali ne
30.10.2008 21:36:51   
frutka_
Kaj pa vem...če boš 4ure odsotna ni veliko ampak po mojem boš malega NORO pogrešala. Naredi kot meniš, da bo najbolje za vse. Če imaš varstvo bi jaz tudi kolebala.
V bistvu bi spustila ven dopoldanski sprehod...ostane vama še cel popoldan.

(odgovor članu nonči)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: služba ja ali ne
30.10.2008 21:39:04   
Volga
A pa to se da? Mislim, med porodniško delat? Čeprav na črno in čeprav denar na roko, pa še porodniška zraven...da te ne bi kdo zjagal. user posted image

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: služba ja ali ne
30.10.2008 21:39:56   
Gina
Pred 13. leti, ko sem imela 8 mesecev starega otroka, sem šla delat. Bilo mi je ful fajn. ne zaradi denarja, tako zelo rada sem delala in tako sem dobila zelo dobro odskočno desko, dobre pogoje in boljši položaj v službi. Imela sem časovno srečo, da je vse to sovpadalo. Če ne bi šla v službo, bi najbrž en del tega zamudila, ne vem, kako bi se vse skup obračalo. Danes pa ga ni denarja, zaradi katerega bi šla iz porodniške, če bi jo imela. Ga ni. Ne bi šla. Pika.

Odvisno je vse, kot vidiš od konkretnih želja in potreb, ki se pa z leti lahko in tudi se fejst spreminjajo.

(odgovor članu nonči)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
30.10.2008 21:42:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu frutka_)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: služba ja ali ne
30.10.2008 21:58:06   
tweed
Kako pa se kaj zdaj obnese pri mami, ko si ti odsotna eno, dve, tri ure. Naša tamala je bila stara 7 mesecev, ko je že čisto sprejemala, da naju ni dve uri (več je bilo malo težje, vendar je tudi šlo). Najprej poskusi z odsotnostjo nekaj ur in če bo šlo, potem kar.
Čeprav delaš že 4 ure, koliko pa je vožnje do tja in nazaj?
LP

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu nonči)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: služba ja ali ne
30.10.2008 22:20:30   
lojzika
Jaz sem sicer začela delati po 3 mesecih ampak je to druga zgodba in moja služba je drugačna in je lahko user posted image  z mano

Ampak še nekaj je, pri teh s.p. jih ponavadi ni nikoli tako da delaš točno 4 ure. Se rado zavleče. glede na to kakšna je kriza s službami in če imaš možnost varstva bi jaz kar šla. Sploh če veš da boš lahko obdržala službo.


(odgovor članu tweed)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: služba ja ali ne
30.10.2008 22:35:45   
mafi
No jaz pa nikoli ne bi prekinila porodniške že tako prehitro mine.
Sploh pa otroci zrastejo enkrat in gredo po svojo.
Zato svoj čas namenim user posted image user posted image in partnerju, ker sem prišla do tega
spoznanja ,da si v službi vedno zamenjiv in kolikor se trudil zmeraj kakšen
pride za tabo in je kao boljši, tvoj trud gre v nič. Pozna pa se trud, ki ga nameniš
svojim bližnjim.

Lp

(odgovor članu lojzika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: služba ja ali ne
30.10.2008 23:09:35   
lelaval
Če je res finančna kriza, potem bi jaz verjetno šla - sploh, če imaš garantirano varstvo. Sicer pa ne - sem prav uživala v vsaki minuti s svojimi user posted image - in še vedno uživam. Mi je še zdaj, ko so že večji, prav žal, če moram delat, namesto, da sem z njimi.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu nonči)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: služba ja ali ne
30.10.2008 23:10:23   
Volga
Ampak jaz še vedno ne vem, a se sme delat med poronidško ali ne? Po moje prej ne. user posted image

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: služba ja ali ne
30.10.2008 23:11:11   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Ampak jaz še vedno ne vem, a se sme delat med poronidško ali ne? Po moje prej ne. user posted image


Ne, ne, to je pa 100-procenstno, da ne. Ne sme se.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: služba ja ali ne
30.10.2008 23:12:09   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Ampak jaz še vedno ne vem, a se sme delat med poronidško ali ne? Po moje prej ne. user posted image


Ne, ne, to je pa 100-procenstno, da ne. Ne sme se.


Ja no, kako pa potem misli delati?

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: služba ja ali ne
30.10.2008 23:13:13   
Mišni
Aja, zdaj sme šele prebrala temo (ojoj) in vidim, da bi ti na črno delala.

Ma če ti je to eksistencialnega pomena, potem daj. Če ne, potem pa ne.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: služba ja ali ne
30.10.2008 23:13:39   
Mišni
Ja no, kako pa potem misli delati?


Saj je napisala.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: služba ja ali ne
30.10.2008 23:17:18   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Ja no, kako pa potem misli delati?


Saj je napisala.


Ja, na črno, itak, pa se ne sme. Kaj pa če jo kdo zatoži? Uf, jaz si ne bi upala.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
30.10.2008 23:20:56   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: služba ja ali ne
30.10.2008 23:21:18   
Gina
Porodniška se včasih napiše, če si pač doma po porodu. Je napisala, da se ji je ponudila služba...tako da sklepam, da je nima. Lahko se pa motim. Se pa da prekinit porodniško, pa iti popolnoma legalno delati. To sem jaz naredila takrat. Plačali miniso niti dopusta, no tisto se mi je pa ful zamalo zdelo.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: služba ja ali ne
30.10.2008 23:28:20   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Ja no, kako pa potem misli delati?


Saj je napisala.


Ja, na črno, itak, pa se ne sme. Kaj pa če jo kdo zatoži? Uf, jaz si ne bi upala.


Ma če veš, da boš po porodniški brez službe, brez denarja, pa se ti ponudi prilonost, da pa mogoče ne bo tako ... ma jaz verjamem, da riskiraš. Jaz bi.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: služba ja ali ne
30.10.2008 23:30:20   
hariba
Pred 13. leti, ko sem imela 8 mesecev starega otroka, sem šla delat. Bilo mi je ful fajn. ne zaradi denarja, tako zelo rada sem delala in tako sem dobila zelo dobro odskočno desko, dobre pogoje in boljši položaj v službi. Imela sem časovno srečo, da je vse to sovpadalo. Če ne bi šla v službo, bi najbrž en del tega zamudila, ne vem, kako bi se vse skup obračalo. Danes pa ga ni denarja, zaradi katerega bi šla iz porodniške, če bi jo imela. Ga ni. Ne bi šla. Pika.

Jaz imam podobno zgodbo,tudi jaz sem pred skoraj 13 leti šla pri sinovih 8 mesecih v službo,ker se mi je pač ponudila priložnost za redno službo. Pred tem službe nisem imela,saj sem bila še študentka. In mi ni niti slučajno žal,to službo imam še danes. Odločila se se sicer s težkim srcem,a sem takrat kravavo potrebovala denar,saj sva si z možem urejala stanovanje. Lani pri najmlajši mi pa niti na misel ni prišlo,da bi prekinla porodniško,finančno stanje solidno,služba zagarantirana,pač vse je odvisno od situacije v kakršni si. Če rabiš denar in vidiš možnost redne zaposlitve potem pojdi. Saj otrok se tega ne bo spominjal,da ga je mami čuvala po 4 ure namesto ti in zrasel bo prav tako.
Ja uradno se pa seveda med porodniško ne sme delat. A marsikaj se ne sme,pa se dela.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: služba ja ali ne
30.10.2008 23:32:54   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Ja no, kako pa potem misli delati?


Saj je napisala.


Ja, na črno, itak, pa se ne sme. Kaj pa če jo kdo zatoži? Uf, jaz si ne bi upala.


Ma če veš, da boš po porodniški brez službe, brez denarja, pa se ti ponudi prilonost, da pa mogoče ne bo tako ... ma jaz verjamem, da riskiraš. Jaz bi.


Ja, samo potem moraš prekinit porodniško al kako?

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: služba ja ali ne
30.10.2008 23:43:29   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Volga
Ja, samo potem moraš prekinit porodniško al kako?


Ja, če te dobijo, potem ja. Pa po mojem dobro, če samo, če ni treba še kaj vračat ali kakšna taka fora. No, upam, d ane.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: služba ja ali ne
30.10.2008 23:45:12   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: Volga
Ja, samo potem moraš prekinit porodniško al kako?


Ja, če te dobijo, potem ja. Pa po mojem dobro, če samo, če ni treba še kaj vračat ali kakšna taka fora. No, upam, d ane.


no, saj ravno tega ne vem. se je dobro prepričat.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: služba ja ali ne
30.10.2008 23:48:43   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: Volga
Ja, samo potem moraš prekinit porodniško al kako?


Ja, če te dobijo, potem ja. Pa po mojem dobro, če samo, če ni treba še kaj vračat ali kakšna taka fora. No, upam, d ane.


no, saj ravno tega ne vem. se je dobro prepričat.


Ja, to pa vsekakor.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: služba ja ali ne
31.10.2008 0:02:36   
rotkappchen
Ojla...

Kot že prej omenjeno...če gre za reševanje finančne krize, potem nimaš kaj za razmišljat...brez šoldijev ni hrane, brez hrane pa žakelj ne stoji pokonci, no in še celi kup drugih zadev, ki jih ta metafora zajema.

V kolikor, pa ne gre za reševanje finančne krize, pa ti predlagam, da nekdo drug vzame tvoj dopust za nego in varstvo (partner ali pa recimo babica - to z babico se moraš pozanimat, ker so bojda neki pogoji), ti pa greš lepo nazaj v službo...staro ali novo. Ta predlog...zajema element poštene državljanke, ki ne bo goljufala države, tako da bo dobivala porodniško in še črni denar.

Glede problemov v zvezi s tvojo odstonostjo...mislim, da ne rabiš imet slabe vesti, v kolikor boš poskrbela za to, da bo nekdo skrbel, da bo dete na varnem, toplem in da ne bo lačno. Upam, da bo mami prav in da bo pazila z veseljem, ne da ji bo to neizbežna obveznost --- ker to ni njena naloga, temveč je lahko le del njene dobre volje, ki pa jo ni za zlorabiti.

Glej, če bo detetu OK in bo zanj poskrbljeno...potem mu bo figo mar, kam je šla mamica (njemu je važno, da je sit, previt in da se nekdo ukvarja z njim) in zaradi tega ne rabiš imet slabe vesti - nenazdanje pa 4 ure NI DOLGO. Pravzaprav pa, saj boš tako ali tako kmalu šla delat za polni delovni čas...in se bo moralo tako dete, kot ti navadit na "krutost" življenja.

Predvsem si pa moraš odgovoriti še na eno vprašanje, ki bo odločilno vplivalo na tvojo odločitev. Kakšen tip mame si? Ali si bolestno navezana na svoje dete in se ga oklepaš kot zadnjega bistva svojega življenja ali si bolj "skulirana" mama, ki se zavedaš dejstva, da je otrok sicer center sveta strašev ampak, da je svet tudi onkraj. V kolikor si prva, potem ti odsvetujem iti delat (kadarkoli, sploh), ker boš ves čas prejokala in boš v svojih očeh slaba mama. Če pa si druga, potem pa le pojdi in videla boš, da bo povsem uredu. Zakaj? Zato, ker bosta oba z otrokom čas, ki ga bosta imela na razpolago, bolj kvalitetno izrabila. Ti boš v stiku z zunanjim svetom, kar vedno deluje pozitivno.

Še moja osebna zgodba iz katere sem izhajala....sama sem noseča in imam rok poleti drugo leto...ravno lepo se mi bo vse izteklo, da bom lahko šla jeseni nazaj v službo...partner pa bo v celoti prevzel dopust za nego in varstvo otroka.

papa, Rotkappchen

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: služba ja ali ne
31.10.2008 0:05:21   
lelaval
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Ampak jaz še vedno ne vem, a se sme delat med poronidško ali ne? Po moje prej ne.



Ne, ne, to je pa 100-procenstno, da ne. Ne sme se.


Ne, ne bi se smelo -  delaš na črno.


_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?