|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   smrčanje pri otroku
4.1.2014 21:55:20   
pinkiponki
Punce spet rabim kakšen vaš nasvet.....moj 4,5 letnik fajn smrči. Lani oktobra sva dala ven žrelnico, pa samo zaradi smrčanja, ker angin nima pogostih, da bi bil to vzrok....pa še to sem samo malo "izsilila", pa ni nič pomagalo. Zdravnica pravi, da ima povečane mandeljne, pa da bo to prerasel, ampak ko je prehlajen moj Tin res ful smrči.....dajem mu fiziološko (nasopur), kr orn količino, pa kr ni pa ni boljš.....rada bi vedela, če ima kakšna kakšen nasvet glede tega. To smrčanje ni samo glasno, ampak je včasih tako, da pluča kr mal v prazno delajo, potem pa šele zajame zrak - težko opišem, ampak če ima katera podobne probleme bo že vedela kako to zgleda. Zdravnica je rekla, da ne bi zaenkrat dajala ven mandeljev, s čimer se seveda strinjam in res upam, da to čim prej preraste, samo rada bi mu pa vseeno pomagala na kakšen način, ker se mi že kr trga, če tako spi......so pa vmes obdobja, ko zelo lepo spi, ponavadi poleti, ko ni s tem težav, al pa po antibiotiku, ko tako lepo spi, da ga kr po pol ure poslušam, ker nič ne slišim.....pa tudi Fluimukan mu je pred kakim mesecem tako pomagal, ampak zdaj pa spet istouser posted image . Lepo prosim, kakšen pameten nasvet - mi je lih dons sestra rekla, da tisti k smrčijo, manj živijo user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: smrčanje pri otroku
4.1.2014 22:39:55   
Katy78
Kako mi je tole znano, res je slišati grozno, imaš občutek, da se bo otrok zadušil zraven. Midva sva šla na ORL, poslala naju je P zaradi pogostih vnetij ušes. Dr. Godina je rekla, da žrelnica ni povečana in da je ne bi dajala ven. Potem pa sem ji omenila še smrčanje in naju je poslala na CMCRF snemanje na Pediatrično. Tam ostaneš čez noč, otroka priklopijo na aparate (bitje srca, dihanje). Ugotovili so, da ima dihalne premore med spanjem, vendar so blagi, ni padcev saturacije. Pojasnili so, da je to pri majhnih otrocih pogosto, ker še ni zrel živčni sistem in da večina s časom to preraste. Rekli so, da naj čez 1 leto spet prideva da se vidi, ali ja kaj sprememb, ter da naj greva še 1x na ORL, če bi dali žrelnico ven. Dr. Godina je to ponovno zavrnila, ker pač ni povečana in tudi vnetja ušes so prenehala. Zdaj mineva 1 leto od tega snemanja pa verjetno niti ne bova šla, ker je smrčanje skoraj v celoti prenehalo.

< Sporočilo je popravil Katy78 -- 4.1.2014 22:45:48 >

(odgovor članu pinkiponki)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: smrčanje pri otroku
4.1.2014 22:43:06   
Lukka
Ste dali pregledat sinuse? Lahko gre za sinuzitis.

(odgovor članu pinkiponki)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: smrčanje pri otroku
4.1.2014 22:46:39   
Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka

Ste dali pregledat sinuse? Lahko gre za sinuzitis.


Jaz imam pogoste sinusitise pa poleg vseh nevšečnosti, ki jih spremljajo, smrčanje ni med njimi.

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: smrčanje pri otroku
4.1.2014 23:05:08   
Lukka
Jah ne vem, samo vem, da pri sinuzitisu je lahko eden od dejavnikov smrcanje.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: smrčanje pri otroku
5.1.2014 8:26:31   
pinkiponki
Katy78, hvala za odgovor...tudi to snemanje so mi predlagali tisti, ki ga slišijo, kako spi, samo to me še zanima - koliko je pa tvoj malček star.....
Lep dan

_____________________________

pozdravček od mene

Včasih sonček2*, zdaj pinkiponki
Taja 13.10.2004
Jaš 27.9.2006
Tin 1.6.2009
http://www.moj-album.com/album/6793309/




(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: smrčanje pri otroku
5.1.2014 8:47:14   
pipapopa
sin bo star 3 leta. imel je pogosta vnetja ušeskov zato smo ga cepili in od takrat je ok.
Je pa druga stvar: spi z odprtimi usti,občasno zasmrči, tudi ko govori(ne govori še veliko in dokaj nerazločno) je tako kot bi govoril čez nos oz. bi imel zabasanega. Skrbi me sistematski pri treh letih, ker mandeljnov in žrelnice ne želim da mu odstranjujejo.
Ima katera kakšen nasvet?

(odgovor članu pinkiponki)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: smrčanje pri otroku
5.1.2014 10:34:32   
Felicita
jaz sem tudi smrčač, že od malega. pa nimam povečane žrelnice/mandljev, nikoli problemov z ušesi, nekaj angin v otroštvu, ampak vse v mejah normale; dihalnih problemov nobenih, nimam astme, ... Šele zdej, 'na stara leta' ugotavljam, da se mi zadeva včasih močno poslabša. In sicer so ponavadi krivci: veliko prahu v sobi kjer spim, kakšna stara velika deka, ki ni bila oprana že nekaj deset let, stare preproge/itisoni,... slabo prezračen prostor, ... Očitno sem občutljiva ali celo alergična na prah oz. kako njegovo sestavino (pršice?). Kakorkoli - pomaga rigorozno sesanje in brisanje prahu, pranje posteljnine, ustrezne blazine in kovtri, redno zračenje (ne 1x na dan za 2 minuti), predvsem pa nobenih praholovcev oz. njihovo redno pranje/čiščenje (zavese, plišaste igrače, preproge,...).
Mogoče kej poskusite v to smer, če se kej popravi.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu pipapopa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: smrčanje pri otroku
5.1.2014 16:40:54   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: pinkiponki

Katy78, hvala za odgovor...tudi to snemanje so mi predlagali tisti, ki ga slišijo, kako spi, samo to me še zanima - koliko je pa tvoj malček star.....
Lep dan


Star je 5 let, se pravi je bil 4 ko sva opravila snemanje. Sva dala pa tudi, na priporočilo ORL, čez testiranje na najbolj pogoste alergene, pa je bilo vse negativno. Prav tako ne diha čez usta, ne noslja, skratka nobenih, s povečano žrelnico povezanih težav, le smrčanje, ki pa se je v zadnjem letu občutno zmanjšalo. Spomnim se, da najbolj grozno je bilo v avtu, če je v sedežu zaspal. Včasih sem mislila, da mi bo izdihnil, tako grozno je bilo slišat in še popolnoma spotil se je zraven.


< Sporočilo je popravil Katy78 -- 5.1.2014 16:41:44 >

(odgovor članu pinkiponki)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: smrčanje pri otroku
5.1.2014 16:45:04   
Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: pipapopa

sin bo star 3 leta. imel je pogosta vnetja ušeskov zato smo ga cepili in od takrat je ok.
Je pa druga stvar: spi z odprtimi usti,občasno zasmrči, tudi ko govori(ne govori še veliko in dokaj nerazločno) je tako kot bi govoril čez nos oz. bi imel zabasanega. Skrbi me sistematski pri treh letih, ker mandeljnov in žrelnice ne želim da mu odstranjujejo.
Ima katera kakšen nasvet?


Če bodo predlagali odstranitev žrelnice, po moje nima smisla, da ugovarjaš, ker noslanje, dihanje čez usta in nerazločen govor so, med drugim, posledica povečane žrelnice, vsaj tako mi je takrat razlagala Godia.

(odgovor članu pipapopa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: smrčanje pri otroku
6.1.2014 14:44:13   
pipapopa

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78


IZVIRNO SPOROČILO: pipapopa

sin bo star 3 leta. imel je pogosta vnetja ušeskov zato smo ga cepili in od takrat je ok.
Je pa druga stvar: spi z odprtimi usti,občasno zasmrči, tudi ko govori(ne govori še veliko in dokaj nerazločno) je tako kot bi govoril čez nos oz. bi imel zabasanega. Skrbi me sistematski pri treh letih, ker mandeljnov in žrelnice ne želim da mu odstranjujejo.
Ima katera kakšen nasvet?


Če bodo predlagali odstranitev žrelnice, po moje nima smisla, da ugovarjaš, ker noslanje, dihanje čez usta in nerazločen govor so, med drugim, posledica povečane žrelnice, vsaj tako mi je takrat razlagala Godia.


Jaz bi predlagala, da se počaka, ker mali je dokaj pozno začel govorit in se mu komaj odpira razločen govor. Bomo videli, kaj bo P predlagala

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: smrčanje pri otroku
7.1.2014 11:21:49   
Najaa
Pri nas se je nehalo smrčanje pri starejši hčerki, ko so ji poleg žrelnice odstranili še mandlje. Takrak je bila stara 6 let. Zdej je čisto drug otrok. Ne smrči, ne govori "votlo" skozi nos, kar je najbolj pomembno pa je veliko bolj zdrava. user posted image Edino ponoči še diha skozi usta pogosto, upam da bo tudi to minilo.

(odgovor članu pipapopa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?