|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   smrdeče perilo iz pralnega stroja
25.11.2008 16:21:41   
mala*
Pozdravljene!
Prosim pomagajte, če je katera imela kdaj podobne težave, ker meni se bo samo še zmešalo!!!
Namreč imam pralni stroj, star dve leti in cunje ki jih operem, nato posušim, lahko dam polovico spet nazaj prati, ker smrdijo. Zanimivo je, da ne smrdijo vse, ampak le nekatere. Sploh ne vem kaj naj še naredim, zamenjala sem praške in mehčalce, cunje OBESIM TAKOJ ko so oprane in jih zlikam takoj direktno iz stojala ko so posušene, tako da mi nikjer ne ležijo...
Nekje sem slišala da naj bi pralni stroj zalaufala v prazno in dala not kis ali neki tacga??

LEPO PROSIM ZA KAKRŠNOKOLI POMOČ
Hvala

< Sporočilo je popravil Katrin RR -- 28.11.2008 22:54:28 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: SMRDEČE CUNJE IZ PRALNEGA STROJA
25.11.2008 17:01:20   
Anonimen
Meni se je isto dogojalo. Sem kupila nov stroj (ta stari je itak ropotal), dala prat- cunje so isto smrdele. Potem mi je nekdo svetoval, naj ne nabašem toliko cunj v stroj, ampak tretjino manj.

To je bila rešitev. Sedaj cunje lepo dišijo. user posted image user posted image user posted image

LP

(odgovor članu mala*)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: SMRDEČE CUNJE IZ PRALNEGA STROJA
25.11.2008 18:12:43   
poli*
1. Lahko ti smrdijo cunje zaradi megle (če jih daješ ven sušit)- mi skoraj ne moremo dati sušit cunj pozimi na balkon.
2. novi pralni stroji so "eko", zato napumpajo zelo malo vode (so varčni)- posledica pa so slabo oprane cunje user posted image . Peri malo manjše količine, pa bo verjetno pomagalo. Mi smo meli tut problem, ker je stroj slabo izpral prašek in zato je moj postal ves pikčast po nogah invse ga je srbelo. 
Ok, je že vredu, da delajovarčne stroje, sam da maš potem take probleme je pa tut en drek, ane?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: SMRDEČE CUNJE IZ PRALNEGA STROJA
25.11.2008 18:25:55   
mala*
Zaradi megle ne ker jih notr sušim...
Bom pa probala z manjšo količino in srčno upam da bo bolš!!!

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: SMRDEČE CUNJE IZ PRALNEGA STROJA
25.11.2008 18:51:20   
BAMBINA_
V kolikšnem času pa se ti perilo posuši? Običajno se cunje osmradijo, če se predolgo sušijo in se v njih pajsa vlaga. Tako, da jih čim bolj raztegni, ko jih daš sušiti in obračaj med sušenjem ali pa jih flikni na radiator (če nimaš sušilca). Pa tudi tisto s preveliko količino perila drži.

_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu mala*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: SMRDEČE CUNJE IZ PRALNEGA STROJA
25.11.2008 19:14:14   
Maleal
Verjetno je mislila,da smrdijo cunje ko jih pobere iz pralnega stroja,to se je meni tudi včasih dogajalo in sicer samo pri temnih cotah,ne vem kaj je bilo krivo,nekje sem brala,da kombinacija tekočega detergenta in mehčalca,imela sem pa ariel in lenor,kaj pa ti uporabljaš?

_____________________________

Ne išči nekoga, ki je popoln.
Ljubi nekoga, ki ni in ga naredi popolnega s svojo ljubeznijo.

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: SMRDEČE CUNJE IZ PRALNEGA STROJA
25.11.2008 19:25:13   
K_a_t_i
Če ti smrdijo na spodnji strani obešanja - torej stran od špage in kljukic (tam se dlje sušijo), je lahko rešitev, da jih obesiš bolj narazen (da se ne dotikajo). Pa večkrat prezrači stanovanje.
Če jih obešaš v kopalnici, je pa verjetno zaradi prevelike vlage.


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Maleal)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
25.11.2008 19:40:57   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu K_a_t_i)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: SMRDEČE CUNJE IZ PRALNEGA STROJA
25.11.2008 19:43:48   
nanč
Verjetno je mislila,da smrdijo cunje ko jih pobere iz pralnega stroja,to se je meni tudi včasih dogajalo in sicer samo pri temnih cotah,ne vem kaj je bilo krivo,nekje sem brala,da kombinacija tekočega detergenta in mehčalca,imela sem pa ariel in lenor,kaj pa ti uporabljaš?

Enako je pri m oji mami,še zdaj nevem kaj je krivo...


_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...

(odgovor članu Maleal)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: SMRDEČE CUNJE IZ PRALNEGA STROJA
25.11.2008 19:52:48   
Nončika
v kopalnici zaradi prevelike vlage je čisto možno. jaz večinoma sušim v kopalnici ali pa po radiatorjih. vrata v kopalnici pustim odprta in se vse lepo zrači.



_____________________________

3 datumi v mojem življenju: 2.8.2005, 24.10.2009 in 22.5.2010.

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: SMRDEČE CUNJE IZ PRALNEGA STROJA
25.11.2008 21:00:02   
sasonka
Pri meni je bilo isto.Smo razstavili stroj, kar se ga je dalo, očistili vse dele, predvsem vse gumijaste cevi, ki so bile pravo leglo svinjarije in smrdačije. Nato sem skozi pranje spustila neko čistilo Dr.Beckam, iz mullerja, ki je prav temu namenjen. Situacija je sedaj suoer. Poskusi, mogoče uspe tudi tebi.
LpS

(odgovor članu Nončika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: SMRDEČE CUNJE IZ PRALNEGA STROJA
25.11.2008 21:03:32   
Janeja
Jaz sem si letos kupila ene sive kavbojke. Že nove so imele nek čuden vonj, ampak sem pač mislila, da se bo po pranju to spremenilo. Pa se ni user posted image . Sem jih 3x oprala, pa vsakič so mi še vse ostale cote v stroju smrdele. user posted image
Zdaj sem jih pa odstranila iz moje garderobe in vse spet lepo diši. Pojma nimam ker user posted image je bil v tem blagu.

Mogoče imaš pa ti tudi kakšen kos oblačila takšen?

(odgovor članu Nončika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: SMRDEČE CUNJE IZ PRALNEGA STROJA
25.11.2008 22:07:50   
ribica.
redno čisti filter!!! seveda če ga tvoj pralni stroj ima. Tudi moje cunje so smrdele, ker trapa nisem vedla da moram filter spucat! tam se nabira umazanija in smrdljiva postana voda. FUJ!

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: SMRDEČE CUNJE IZ PRALNEGA STROJA
27.11.2008 16:36:00   
kaya2007
moje so smrdele, če se niso dobro sušile oz. so se sušile predolgo. zdaj imam v sobici kjer jih sušim poleg odprtega radiatorja, vsaj vsake toliko časa odprto tudi okno, pa je ok.

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: SMRDEČE CUNJE IZ PRALNEGA STROJA
28.11.2008 8:57:41   
majate
Evo, točno to se je meni dogajalo. Opazila sem, da smrdijo samo črne cunje in sem mislila, da zaradi tega, ker ostanejo par uric v stroju. Potem sem jih obešala takoj po pranju, pa so vseeno smrdele. Sedaj sem prepričana, da smrdijo zaradi tekočega praška in morda, kot sem zgoraj prebrala, tudi mehčalca. Zdaj uporabljam ARIEL v prahu in LENOR AROMATHERAPY pa nikoli več ne smrdi.

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: SMRDEČE CUNJE IZ PRALNEGA STROJA
15.1.2009 17:00:46   
Deja
Meni se je to dogajalo po pranju temnega perila ki sem ga prala na nizkih temperaturah. potem sem dala to perilo ven, v stroj belo perilo le tega oprala na 95, pol pa dala nazaj temno in oprala na 30. ko je bilo temno perilo oprano je lepo dišalo.
Vzrok smrdenja je bila verjetno svinjarija ki se je nabrala v stroju, ceveh... ki se pri 30stopinjah ni sprala v odtok.


_____________________________

21.6.2008-najlepši dan mojega življenja-postala sem gospa!!!
22.1.2009-smo dočakali našega princa...

http://www.ringaraja.net/sn/personalpage_user.asp?show=3&memID=1108329586


(odgovor članu majate)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: SMRDEČE CUNJE IZ PRALNEGA STROJA
19.1.2009 15:08:20   
kodrana
ola.

meni pa cunje smrdijo, če dodam mehčalec. zakaj? če dam samo prašek je ok. če pa še mehčalec, pa smrdijo cunje. sploh en dišijo lepo, ampak srdijo. sem razmišljala,da ker posrka mehčalec bolj proti koncu pranja in da ko dela centrifuga, da pač ta vonj spremeni. ali imam na preveč obratih?
pa še zdaj mi je strgalo enkrat črno jopico, ki ima sedaj ogromne luknje in drugič bel pulovar, ki ima majcene luknjice. ima katera s tem izkušnje?


_____________________________

sanje so se uresničile..
13. 5. 2008 sva dobila najlepše darilo.. Taro
26.10. 1010 pričakujemo še en zakladek.

(odgovor članu Deja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: SMRDEČE CUNJE IZ PRALNEGA STROJA
19.1.2009 15:28:10   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kodrana

ola.

meni pa cunje smrdijo, če dodam mehčalec. zakaj? če dam samo prašek je ok. če pa še mehčalec, pa smrdijo cunje. sploh en dišijo lepo, ampak srdijo. sem razmišljala,da ker posrka mehčalec bolj proti koncu pranja in da ko dela centrifuga, da pač ta vonj spremeni. ali imam na preveč obratih?
pa še zdaj mi je strgalo enkrat črno jopico, ki ima sedaj ogromne luknje in drugič bel pulovar, ki ima majcene luknjice. ima katera s tem izkušnje?



Nekateri mehčalci se tepejo z določenimi praški.

(odgovor članu kodrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: SMRDEČE CUNJE IZ PRALNEGA STROJA
19.1.2009 15:36:55   
kodrana
IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

IZVIRNO SPOROČILO: kodrana

ola.

meni pa cunje smrdijo, če dodam mehčalec. zakaj? če dam samo prašek je ok. če pa še mehčalec, pa smrdijo cunje. sploh en dišijo lepo, ampak srdijo. sem razmišljala,da ker posrka mehčalec bolj proti koncu pranja in da ko dela centrifuga, da pač ta vonj spremeni. ali imam na preveč obratih?
pa še zdaj mi je strgalo enkrat črno jopico, ki ima sedaj ogromne luknje in drugič bel pulovar, ki ima majcene luknjice. ima katera s tem izkušnje?



Nekateri mehčalci se tepejo z določenimi praški.



pri vsakem mehčalcu mi smrdijo cenje. pri tašči spodaj ne smrdijo cunje, pa pere z istim praškom in mehčalcem. zanimico. no, sedaj perem brez mehčalca in je ok. pa še bolj "zdravo". ampak vseeno, mi en gre v račun..


_____________________________

sanje so se uresničile..
13. 5. 2008 sva dobila najlepše darilo.. Taro
26.10. 1010 pričakujemo še en zakladek.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: SMRDEČE CUNJE IZ PRALNEGA STROJA
21.2.2009 19:26:00   
benn
to se zgodi tudi v kombinaciji s mercator tekocim praskom in mercator mehcalcem. ne gresta skupaj. fuj!!!!

(odgovor članu kodrana)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: SMRDEČE CUNJE IZ PRALNEGA STROJA
22.2.2009 19:39:37   
triša
Jaz sem pa opazila da mi včasih smrdijo črne cunje, bele pa nikoli.
Mogoče za to ker jih perem na 90 stopinj, črne pa le na 40-60.
Zato zdaj vse črne gate in nogavice operem na 90, majčke pa posebej na nižji temperaturi in je vredu.

(odgovor članu benn)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: SMRDEČE CUNJE IZ PRALNEGA STROJA
24.2.2009 13:40:39   
AnciM
pa še zdaj mi je strgalo enkrat črno jopico, ki ima sedaj ogromne luknje in drugič bel pulovar, ki ima majcene luknjice. ima katera s tem izkušnje?


To se meni naredi, če stroj preveč nabašem. Pri nizkih temperaturah se prašek ne raztopi. Med pranjem se tako kepice - kamenčki praška drgnejo ob cunje in nastane luknjica. Ko sem eno pižamo dobesedno zažgala v stroju, sem si kupila tekoči dash. Pri nizkih temperaturah super opere, nobenih luknjic, dobro se spere, pa še mehčalca ne potrebujem, ker rdeči tako lepo diši.

Predvsem pa manj bašite naenkrat v stroje. Večina strojev ima namreč deklaracijo za 5 kg perila. Boste videle kako malo cunj je to dejansko. Jaz sicer perm več naenkrat. Samo vedno pa lahko potešim noter še svojo pest. Toliko lufta pustim.

(odgovor članu kodrana)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: SMRDEČE CUNJE IZ PRALNEGA STROJA
24.2.2009 14:00:06   
marjetica23
moje cunje so tudi smrdele, potem pa sem kupila nov pralni stroj zdaj je pa vredu, pa calgon uporabljam

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: SMRDEČE CUNJE IZ PRALNEGA STROJA
21.6.2009 13:21:26   
frtalja
IZVIRNO SPOROČILO: sasonka

Pri meni je bilo isto.Smo razstavili stroj, kar se ga je dalo, očistili vse dele, predvsem vse gumijaste cevi, ki so bile pravo leglo svinjarije in smrdačije. Nato sem skozi pranje spustila neko čistilo Dr.Beckam, iz mullerja, ki je prav temu namenjen. Situacija je sedaj suoer. Poskusi, mogoče uspe tudi tebi.
LpS


sprobala in delujeuser posted image

(odgovor članu sasonka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   [Brisano sporočilo]
27.6.2009 21:31:48   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu frtalja)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?