|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   socialna-pomoč
27.9.2006 17:26:38   
Anonimen
danes sem bila na socialni, kjer sem podaljšala vlogo za DSP.. potem pa mi je gospa rekla, da moram prinest bančni izpisek, da bojo preverili moje stanje..

problem je v tem, da imam prišparano okoli 700.000 sit-  v vlogo pa tega nisem nikol napisala (po pravici povedano sem enostavno pozabila).. sedaj pa me zanima, ali lahko ta znesek vpliva na odobritev DSP ali ne?? oz. koliko denarja "lahko" imaš?

že vnaprej hvala
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: socialna-pomoč
27.9.2006 17:59:16   
jazz
Mislim da je na vlogi eno okence res namenjeno prihrankom....jaz seveda nimam nič,zato ne vem točno ,znajo pa ti kaj zakomplicirati. V nadaljnje poskusi odpreti nov račun pri kakšni drugi banki, da to ne bo vplivalo na socialko.

_____________________________

Lep pozdrav! K

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: socialna-pomoč
27.9.2006 18:09:03   
LuLu
Ojla, jaz tudi mislim, da bi bilo najboljše, da si račun odpreš drugje in tega računa z prihranki sploh ne omenjaš. Saj po moje ne more ugotoviti, koliko računov imaš in kje... Si pač menjala banko iz nekih razlogov, če gre za podaljšanje DSP, in imajo stari račun... LP

(odgovor članu jazz)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: socialna-pomoč
27.9.2006 18:54:56   
daria78
Zaradi teh prihrankov bi izgubila DSP, saj potem do nje nisi več upravičena. Logično! Ne vem pa od kdaj zahtevajo bančne izpiske user posted image .

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: socialna-pomoč
27.9.2006 19:05:45   
Anonimen
vse sem že razmišljala.. user posted image   pa ne vem kaj nej nardim..

ja, dons sm nesla za redno in za izredno DSP in mi reče da naj začetk oktrobra prinesem izpisek za september.. tko da tud če grem denar dvignit se bo to videlo.. če bi pa odprla nov račun, pa itak ne bi mela nobenih izpiskov-oz. nobenih transakcij.. pa tud tam na vlogi mam vpisan ta bančni račun k ga imam zdaj..

res ne vem kaj naj nardim... matr, človek tud šparat ne sme, ker je očitno kaznovan..

probala bom edino, če bi lahko npr. prinesla izpisek šele novembra.. pa bi šla zdajle dvignit denar, in tako pol za oktober ne bi blo nič.. sam ne vem če se bo hotla tko zmenit.. user posted image    user posted image

kot da že ni dost, da nam študentom ne bojo sploh več dajal DSP, ker nas bodo "vrgli" iz zavoda.. kako pa naj se vozim na predavanja-s čim??user posted image

(odgovor članu daria78)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: socialna-pomoč
27.9.2006 19:23:39   
LuLu
Študent in DSP? Kak pa to gre skup? Za prevoz na predavanja študentom pripada štipendija, a ne? user posted image  Kakšen status sploh imaš? Brezposelna ali študent?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: socialna-pomoč
27.9.2006 19:35:46   
Anonimen
Brezposelna ali študent?


sem se narobe izrazla.. sem brezposelna, ampak na zavodu..

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: socialna-pomoč
27.9.2006 19:40:13   
LuLu
Aaaa! Sem že mislila, da so neka ful dobra nova pravila za študente user posted image  Če ti ni denarna kriza pa oddaj vlogo mesec kasneje, da lahko dvigneš denar, ga daš na drug račun in jim prikažeš izpisek mesec kasneje, z velikim minusom user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: socialna-pomoč
27.9.2006 19:45:34   
LuLu
Aja, še to... sem bila kar nekaj časa na socialni in prvič slišim za izpisek iz banke... prepričaj se, če ni ki ta tvoja socialna preveč radovedna. Če ji sploh pripada ta izpisek. Pa tu še imaš tekst iz linka





 
 
"KDAJ NE? (Socialna)



Če imate prihranke ali premoženje, ki je višje od 24 minimalnih plač (po trenutnih vrednostih nekaj nad dva miljona tolarjev), vam denarna socialna pomoč ne pripada.




V to premoženje se ne šteje:



user posted image
stanovanje, v katerem živite,



user posted image
avto, če je njegova vrednost nižja od 18 minimalnih plač
(po trenutnih vednostih nekaj nad 1,5 miljona tolarjev),



user posted image
premoženje, ki vam omogoča dohodek, s katerim se preživljate.



Prav tako denarne socialne pomoči ne morete dobiti, če ste brez sredstev za preživetje po svoji krivdi ali si ne prizadevate, da bi rešili svoj položaj (npr. ne išćete ali odklanjate zaposlitev oziroma vključitev v programe na zavodu za zaposlovanje, ne uveljavljate drugih pravic, ki bi jih lahko, kot so preživnine, državne pokojnine).

http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/denarnePomoci.asp

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: socialna-pomoč
27.9.2006 19:48:16   
Anonimen
Lahko zahteva izpisek in če ji ga ne prineseš,ga ona sama pridobi.

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: socialna-pomoč
27.9.2006 19:58:05   
Pupica
Odpade. Če imaš karkoli prišparano odpade.
Takoj dvigni dol, ali pa še bolje odpri drug račun pri banki, tega pa izprazni in zapri. Ga boš že potem še enkrat odprla. Ko enkrat zapreš račun, se tudi izpiske ne da naročit.

Ena moja varovanka je imela malo pod 200 tisoč prišparanih(varčevala je za mamin pogrem, ker je bila mama zelo bolnauser posted image )in je izgubila pomoč, tako da bi bila brez vseh dohodkov pri 18 letih.Seveda smo s pritiski preprečili, ampak če ne bi imela vez, bi zgubila vse.

LP in poročaj!



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: socialna-pomoč
27.9.2006 20:05:03   
Anonimen
zdej so novi zakoni... po odločbo morš pridit na socialno, zahtevajo izpiske..

ne vem kaj nej.. al se butasto nardim, pa ji šele drug mesec nesem izpisek, k bom denar že dvignila.. sam k mi piše na izpisku tud "prejšnje stanje". se bo vidl..

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: socialna-pomoč
27.9.2006 20:07:37   
Erdbeere
zakaj pa nimate kar imate prišparano kje drugje, jaz imam za prišparan denar na pošti knjižico in tja dajem pa noben ne more vedet iz izpiskov da imam kaj user posted image

(odgovor članu Pupica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: socialna-pomoč
27.9.2006 20:22:04   
Anonimen
kaj pa če "pozabim" da morm nest izpisek in ga nesem šele pol k bo znesek 0.. (čez 2 mesca)

a mislte da bojo kej kompliciral??

kr itak zdle oktobra mi bojo podaljšali za 3 mesece. in nekje oktobra bi mogla izpisek prnest.. kaj pa če ga prnesem decembra?


< Sporočilo je popravil biba12 -- 27.9.2006 20:30:36 >

(odgovor članu Erdbeere)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: socialna-pomoč
27.9.2006 20:42:13   
lelaval
Ne vem, če bo veljalo, da neseš čez 2 meseca - ti bo referentka gnjavila, ker ima tvojo vlogo že v obdelavi. 
Ali pa zapri račun na tej banki, odpri ga pri drugi, prihranke pa nesi na tretjo. Potem ne bi smelo pisat  na izpisku, da si imela kaj gor.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: socialna-pomoč
27.9.2006 20:47:48   
Anonimen
Ne vem, če bo veljalo, da neseš čez 2 meseca - ti bo referentka gnjavila, ker ima tvojo vlogo že v obdelavi


vem, ampak npr. men bojo vlogo v oktobru odobrili za 3 mesece.. a bo pol gledala npr. vsak mesec?? js misim, da bo šele pol spet pogledala, k jih bom nasledno vlogo prnesla..

matr, res ne vem kaj nej nardim

sam tud če tle račun zaprem pa ga drugje odprem ji ne morm izpiska nest, ker ga ne bom mela..

(odgovor članu lelaval)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: socialna-pomoč
27.9.2006 20:57:47   
Anonimen
punce, PROSIM, dajte mi svetvat.. js sm čist na konc.. ne vem kaj nej nardim..user posted image

fora je v tem, da nism nikol napisala na vlogo, da mam prihranke.

zdej pa hočjo izpisek...

1. možnost: oktobra mi bojo odobrili vlogo.. razmišljam, da bi "pozabila" da bi mogla oktobra prnest izpisek in bi ga nesla šele decembra. a mislite, da ona vmes to kaj preverja?

2 . možnost: da zaprem račun, ga odprem drugje.. ampak kako naj ji pol prinesem izpisek od drugega računa, če ga bom šele odprla? pa še to: socialno imam nakazano na ta račun, ki ga imam sedaj.. pol morm na socialno uredit, da mi nakazujejo drugam? a ne bo to mal sumljivo?

PROSIM, RES PROSIM, dejte mi svetovat, ker sem čist na koncu z
živci...user posted image      user posted image      user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: socialna-pomoč
27.9.2006 21:46:56   
daria78
Če imate prihranke ali premoženje, ki je višje od 24 minimalnih plač (po trenutnih vrednostih nekaj nad dva miljona tolarjev), vam denarna socialna pomoč ne pripada.


Čaki mal! Če pa takole piše v zakonu, pol bo pa držalo in ti toliko denarja vsekakor nimaš, tako, da bi ti DSP moral vseeno pripadat. Zna pa se zgodit, da ti DSP zmanjšajo.
Daj, preberi si ti točno zakon in se pozanimaj, če ima ona res pravico povpraševat po tvojem bančnem računu. 
Prav zastopim te.... zato ti želim, da dobro izpelješ to.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: socialna-pomoč
27.9.2006 22:33:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: pettyy
Lahko zahteva izpisek in če ji ga ne prineseš,ga ona sama pridobi.

Oprosti, ker te popravljam, Pettyy, ampak socialna delavka nima niti najmanjše šanse, da sama oz. preko CSD pridobi tvoj bančni izpisek oz. karkoli iz tvoje banke. Vsi podatki o tebi, vključno s stanjem in transakcijami na TRR, so poslovna skrivnost, kar je banka dolžna varovati po Zakonu o varstvu osebnih podatkov. CSD se lahko postavi na glavo, pa ne bo dobil od banke niti naslova, kjer živiš. Lahko pa je to potem razlog za zavrnitev DSP z razlago, da nisi dostavila zahtevanih dokumentov.

IZVIRNO SPOROČILO: biba12
zdej so novi zakoni... po odločbo morš pridit na socialno, zahtevajo izpiske..

Mi prilepiš link do tega zakona? Prvič slišim zanj. Kolikor je meni znano, morajo biti vsi dopisi (takšni ali drugačni) s CSD-ja poslani s priporočeno pošiljko s povratnico na naslov stalnega bivališča vlagatelja.

Biba12 - socialna delavka ti enostavno ne bo sprejela vloge, dokler ne prineseš vseh zahtevanih dokazil. No, fizično jo bo sicer vzela, ampak ne bo je obravnavala. Poslala ti bo poziv, da prinesi manjkajoče dokumente. Rok za to imaš 8 dni od prejema. Če tega ne boš naredila, ti bo vlogo s sklepom zavrgla, ker bo obravnavana kot nepopolna. Žal.


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: socialna-pomoč
27.9.2006 22:57:21   
Anonimen
Biba12 - socialna delavka ti enostavno ne bo sprejela vloge, dokler ne prineseš vseh zahtevanih dokazil. No, fizično jo bo sicer vzela, ampak ne bo je obravnavala. Poslala ti bo poziv, da prinesi manjkajoče dokumente. Rok za to imaš 8 dni od prejema. Če tega ne boš naredila, ti bo vlogo s sklepom zavrgla, ker bo obravnavana kot nepopolna. Žal.


jaz moram 2.10. pridit po odločbo. 6.10. pa prinest izpisek.. se pravi, da bom imela vlogo že odobreno.. - za 3 mesece...
jaz bi ji izpisek prinesla šele decembra- itak bom takrat mogla podaljšati vlogo.

Čaki mal! Če pa takole piše v zakonu, pol bo pa držalo in ti toliko denarja vsekakor nimaš, tako, da bi ti DSP moral vseeno pripadat. Zna pa se zgodit, da ti DSP zmanjšajo.


fora je v tem, da jaz na vlogo NISEM napisala, da mam kakšne prihranke..

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: socialna-pomoč
27.9.2006 23:09:53   
Anonimen
Teoretično bi pri tej DSP potem lahko prišla skozi (ni pa nujno), ampak kaj boš pa pri naslednji, ko je treba prinesti izpiske za nazaj? Socialna delavka pa ti lahko že izdano odločbo in s tem seveda tudi nakazilo prekliče kadarkoli z razlogom, da je ugotovila, da so se spremenila dejstva oz. da nisi niti naknadno prinesla zahtevanih dokazov. To lahko naredi en dan pred nakazilom, ki ga potem ne bo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: socialna-pomoč
28.9.2006 8:00:56   
Maš
Po mojem pa sploh ni panike! Če nimaš prihrankov, vrednih več kot 24 minimalnih plač, potem ti pomoč pripada in pika. Edina težava je, da si pozabila napisati te prihranke v vlogo, ampak mislim, da ti zaradi tega ne bodo komplicirali. Tako da jim kar lepo nesi izpisek, v vlogo napiši svojih 700.000 in povej, da si jih v prejšnji vlogi pač pozabila napisati.
Lp!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: socialna-pomoč
28.9.2006 8:21:03   
saje
Se spomnim znanke, ki je imela težave z temi vlogami pred časom. Delala je preko študnske napotnice, bila prijavljena na zavodu in imela dva računa na dveh različnih bankah. Čist po naključju. In nekdo jo je prijavil, da dela preko št. servisa in je tudi morala nesti izpisek. Nesla ji je tega, kamor je prejemala denarno pomoč, študenski račun pa pa zamolčala. Ampak je raje kar sama rekla, da dela preko študenta, ker se je usrala od strahu.
Očitno je imela prijazno socialno delavko, saj ji ni nič ukinila.
Očitno je potrebno imeti dva računa na bankah, za vsak slučajuser posted image
Kaj storiti v tvojem primeru pa ne vem. 700k je kar dosti. Enostavno ne vem kaj reči, zakaj imaš prišparanouser posted image da si si sposodila za najemnino, ker jo moraš plačati za leto dni vnaprejuser posted image  Nič pametnega se ne morem spomnitiuser posted image

(odgovor članu Maš)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: socialna-pomoč
28.9.2006 8:35:33   
Anonimen
tkole nekako sem zdaj potuhtala, da bi naredila

2.10. mi odobrijo socialno. 6.10. naj bi nesla en bančni izpisek -GA NE BOM! potem pa decembra, ko bom spet dala vlogo nesem en izpisek- če me vpraša zakaj nisem nesla prej- sem pozabila..

za oktober bom dobila nakazano.. če pa slučajno za november ne bom dobila, ker bi se ona spomnila, da ji nisem prinesla izpiska, pa pač nič...

ker itak morm pa prinest izpisek za en mesec.. in to lahko šele decembra, ko ne bo nikjer napisanega več prejšnjega stanja..

če mi pa slučajno rata, da se ne bo spomnila na moj izpisek,pa itak zmagam..

strah me je blo to, da bi ona lahko sama preverla moj stanje..ampak če tega ne more.. potem dejansko ne more ugotoviti, kolk mam js denarja, razen če ji jaz dam izpisek-kar ji pa ne bom..

torej, kaj mislite??

vem,da že utrujam s tem, ampak mene res skrbi..

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: socialna-pomoč
28.9.2006 8:39:03   
Anonimen
Jaz sem se iz tega izmazala tako, da sem rekla da mi je mami nakazala za šolnino za faks. Če bi kej morila bi mi mami to tud potrdila.
No pri men je šlo vredu skozi. Sam sm rekla da je to kao posojilo. Sem pa izredna študentka.

(odgovor članu saje)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?