|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   socialna denarna pomoč
28.9.2006 12:21:57   
Anonimen
Pozdravljeni!

S 1. oktobrom mi gre status študenta in zaradi tega se moram prijavit na zavod za zaposlovanje.

Potem pa seveda grem na socilano oddat vlogo za dodelitev socialne pomoči. Zanima me kaj je potrebno napisat v vlogo - a je potrebno napisat tudi vse prejemke mojih staršev, itn...? Ali upoštevajo pri denarni socilani pomoči tudi prejemke staršev in ali mi lahko zavrnejo denarno socialno pomoč zaradi prejemkov staršev (mama ima minimalno plačo, oče pa nekje v povprečju)?

Koliko pa sploh znaša denarna socialna pomoč?

Hvala in lep pozdrav!
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: socialna denarna pomoč
28.9.2006 12:32:05   
lelaval
Na CSD moraš dvignit polo za denarno pomoč in tam ti piše, kaj vse moraš vpisat. Boš pa vsekakor morala vpisat dohodke vseh, ki so v istem gospodinjstvu, kot ti. Torej plač od staršev ne bi vpisala, če živite v isti hiši, a imaš svoje lastno gospodinjstvo.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: socialna denarna pomoč
28.9.2006 12:34:39   
Anonimen
Ja,je ena finta. Tam, ko napišeš rubriko, zakaj misliš, da ti pripada socialna pomoč, napiši, da si stara več kot 18 let in ker te starši niso več dolžni preživljat, nimaš sredstev za preživljanje. Starši ti nudijo samo stanovanjsko preživljanje. Jest sem to napisala po 3 mesecih, ki mi je kolegica tako svetovala in sem dobila za 15 tisoč večjo pomoč. Prej sem jo dobivala 23 tisoč, ko pa sem to napisala, pa mi je bilo dodeljeno 38 tisoč. Če pa si prijavljena v lastnem gospodinjstvu, pa je to itak pol še malo več. To je ta finta. Mislim, da je popolna SP tam nekje 46 tisoč.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: socialna denarna pomoč
28.9.2006 12:36:57   
Anonimen
Potem pa seveda grem na socilano oddat vlogo za dodelitev socialne pomoči.


zakaj pa ne bi šla raje delat?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
28.9.2006 12:37:00   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: socialna denarna pomoč
28.9.2006 12:52:11   
Anonimen
Kje pa je ta rubrika?

A to za ločeno gospodinjstvo pomeni, da grem samo na urad in povem, da hočem imet ločeno gospodinjstvo. Al rabim kakšna potrdila?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: socialna denarna pomoč
28.9.2006 13:04:22   
jazz
Greš na svojo občino in rečeš, da bi rada prijavila svoje lastno gospodinjstvo...tam ti bodo vse zrihtali.

_____________________________

Lep pozdrav! K

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: socialna denarna pomoč
28.9.2006 13:29:11   
*tasika*
Koliko pa znaša socilana pomoč user posted image  (če živiš pri starših?)

< Sporočilo je popravil *tasika* -- 28.9.2006 13:34:03 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
28.9.2006 14:12:43   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu *tasika*)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: socialna denarna pomoč
28.9.2006 15:13:04   
Anonimen
Če živiš s starši v skupnem gospodinjstvu, ti od polne DSP (okrog 48 jurjev) odbijejo 10-15%.
Če pa živiš v lastnem gospodinjstvu, pa čeprav v isti nepremičnini kot starši, pa ti tega ne morejo odbiti.
In če si starejša od 18 let, nisi pa telesno ali duševno prizadeta, nisi redna dijakinja ali študentka, te starša nista dolžna preživljati.

Kar na UE pa se prijavi v lastno gospodinjstvo. Samo osebno rabiš, nič drugega. Mislim, da ti celo plačat ni treba nič.

Potem pa izpolni vlogo, dodaj potrdilo z UE o gospodinjstvu in stalnem bivališču, potrdilo z DURS o premoženjskem stanju (kataster), potrdilo o prijavi na RZZ in izpiske tvojega TRR za zadnje 3 mesece.

Potem pa to odnesi na CSD in se pripravi na raport. user posted image  Če ga boš preživela, dobiš DSP.

Drugače pa res kar tako, kot je Albina rekla. user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
28.9.2006 20:12:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: socialna denarna pomoč
29.9.2006 0:11:24   
Anonimen
Po kateri logiki pa? user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?