|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   soglasje delodajalca...
17.1.2016 15:34:48   
mini86
za odprtje popoldaneskega sp-ja..

kako zgleda..je to poseben obrazec ali sam nekaj napišeš..
če ti ne dovolijo se lahko obrišeš pod nosom ali je potem kakšna druga varjanta..razen pol sp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: soglasje delodajalca...
17.1.2016 19:44:36   
liliana
Za samo odprtje popoldanskega s.p. soglasje delodajalca ni potrebno.....soglasje se rabi bolj zato, da se zasiguraš, da te kasneje delodajalec ne bo tožil ali ti odpovedal pogodbe o zaposlitvi, ker opravljaš konkurenčno dejavnost ali podobno dejavnost oz. ker kršiš pogodbo o zaposlitvi, če imaš noter konkurenčno prepoved......ker ko registriraš popoldanski s.p.so podatki preko Ajpesa javni in delodajalec lahko preveri, kakšno dejavnost opravljaš.....

Drugače pa ti tudi delodajalec lahko "nagaja" (v skrajnem primeru te odpusti), češ, ker delovni čas izrabljaš za privatne namene, ker podatkovno bazo delodajalca rabiš za svoje privatno delo itd,......) in v takem primeru je soglasje potrebno......kot sem pa že prej dejala, ne rabiš pa predložiti soglasja za samo odprtje s.p.......

Po moje za soglasje ni nobenega formularja......

< Sporočilo je popravil liliana -- 17.1.2016 19:53:58 >

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: soglasje delodajalca...
17.1.2016 22:53:52   
mini86
Ja notri ima konkurencno klavzulo..
Se pravi tudi ce ni obvezno je bolje da jo ima..
Vprasanje ce jo bo dobil..hmmm

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: soglasje delodajalca...
18.1.2016 8:21:53   
RIJA*
preveri pri odvetniku, kako je s tole konkurenčno klavzulo...ker če se ne motiim, je sama po sebi nična, če ti delodajalec za njo ne plačuje neke "odškodnine"....

sem jo imela v prejšnji službi, ker so se zelo bali, da bi šli zaposleni na svoje (kar se jim je že zgodilo) ampak glede na to, da nam niso ničesar plačevali, je bila neiztožljiva

je pa fajn, da se z delodajalcem zmeniš okrog tega, sploh, če je podobna dejavnost...jaz bi ga takoj odpustila, če bi mi hodil v zelje s svojim sp-jem....in delal meni za hrbtom po možnosti še z mojimi podatki in vezami....

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: soglasje delodajalca...
18.1.2016 8:27:01   
mini86
mož dela v "večji" firmi in bi bilo super ja če bi se lahko zmenil oz dobil dovoljenje..ampak realnost je po vsej verjetnosti vse prej kot taka:)

ima svoj krog strank in nebi koristil nič od te "redne" službe..ampak razumem, delodajalec tega ne more vedeti..
če bi bila posledica tega da ugotovi da imaš sp da te odpusti niti ni tako grozno ker pač bo imel delo, da pa potem te toži npr za 10.000€ je pa druga zgodba..

tole se bom pa res pozanimala, upam da bodo dostopne informacije po telefonu..

kako je pa kej iz davčnimi blagajnami..se kaj spoznate na to
katera je "dobra", katera "ni", a sploh obstaja dobra/nedobra..

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: soglasje delodajalca...
18.1.2016 9:09:12   
RIJA*
jaz koristim e-račune, zaenkrat sem zelo zadovoljna: s ceno in storitvijo, pa ne rabiš nič posebej kupovati

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: soglasje delodajalca...
18.1.2016 10:06:51   
liliana
Konkurenčna klavzula in konkurenčna prepoved nista eno in isto.....

Prepoved se nanaša na delavčevo vzporedno delo in je opredeljena vZDR....torej primer avtorice teme....iz tega naslova lahko delodajalec terja tudi odškodnino.....

Klavzula pa se nanaša na čas po prenehanju del.razmerja in tam mora biti navedena tudi odškodnina.....

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: soglasje delodajalca...
18.1.2016 10:53:00   
mini86
Se pravi al vprasat za dovoljenje al pa dejansko dat odpoved in odpreti "polni" sp:-(

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: soglasje delodajalca...
18.1.2016 11:40:02   
ronja
Ja notri ima konkurencno klavzulo..
Se pravi tudi ce ni obvezno je bolje da jo ima..

Če ima konkurenčno klavzulo not, je res pametno, da dobi soglasje, ker tam so stvari precej bolj ostre... Mi nismo meli te klavzule (ker to se tudi plača), vendar smo vseeno morali vsako delo, ki smo ga izvajali mimo uradnega dela, prinest pogodbo, da jo je kadrovska pogledala, če ne skače našim v zelje. Potem sva se zmenili, da za enega delodajalca, ki res nima veze z našim področjem, ni treba vsake pogodbe prinest:D. Dejansko pa nam nič ne bi mogli, če ne bi, ker nismo imeli konkurenčne klavzule in ker nam niso plačevali za to. Je pa lahko to neetično z vidika delodajalca, če delata isto dejavnost, tudi če ne koristi ničesar službenega za to.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?