|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   soljenje hrane
18.3.2010 8:05:25   
tinkara 2
Živjo, zanima me, če ste svojim dojenčkom hrano solile že od začetka. Meni je patronažna rekla, naj malo solim, ker potrebuje tudi sol, znanki pa je druga patronažna rekla, da do 1. leta nič soliti, ker sol preveč obremenjuje otrokove notranje organe. Kaj, če bi se v stroki zmenil, kako in kaj user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: soljenje hrane
18.3.2010 8:08:13   
ledenaa
Seveda lahko soliš.ne pa pretirano

http://med.over.net/forum5/read.php?46,4775922,4776200#msg-4776200

(odgovor članu tinkara 2)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: soljenje hrane
18.3.2010 9:01:20   
kristinaj
soli ne potrebuje ne otrok in ne ti, ker je to stvar navade ....

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu tinkara 2)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: soljenje hrane
18.3.2010 9:27:41   
ajsek
Ni res. Človeški organizem potrebuje sol. To ni nobena modna muha, ampak dejanska biološka potreba. Problem je v tem, da je bil dolgo časa trend pretiravanja s soljenjem. Ampak to, da se soli čisto izogibaš, je pa spet pretiravanje v drugo smer.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: soljenje hrane
18.3.2010 13:17:31   
inč
Živjo

...naredi tako kot misliš da je najboljše za tvojega otroka...tako kot pri ostalih stvareh...
moja je stara pol leta in sva že dva meseca na GH in jo ima prav rada, zato nevidim razloga da bi hrano solila oz. sladkala...
sol lahko zaužije tudi na drugačen način (razne skute in podobno...)

...jaz delam po svojem občutku...


papa


(odgovor članu tinkara 2)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: soljenje hrane
18.3.2010 17:08:23   
neli365
Jaz mu prvi mesec nisem nič solila, potem pa čisto malo in tudi sedaj mu malo solim, sladkam pa ne. Naredi po svojem občutku.

(odgovor članu inč)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: soljenje hrane
18.3.2010 17:16:17   
ledenka

IZVIRNO SPOROČILO: inč

Živjo

...naredi tako kot misliš da je najboljše za tvojega otroka...tako kot pri ostalih stvareh...
moja je stara pol leta in sva že dva meseca na GH in jo ima prav rada, zato ne vidim razloga da bi hrano solila oz. sladkala...
sol lahko zaužije tudi na drugačen način (razne skute in podobno...)

...jaz delam po svojem občutku...


papa



enako, je skuto, gloda kruh, sir... čisto dovolj soli dobi tako. tudi za naju z mojim zelo malo solim.

_____________________________

Никогда и ничего не просите! Никогда и ничего, и в особенности у тех, кто сильнее вас. Сами предложат и сами все дадут!


(odgovor članu inč)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: soljenje hrane
18.3.2010 17:35:31   
salcka
normalno, da boš malo solila. seveda ne veliko.
saj tudi mi ne jemo čisto neslane hrane. že zaradi okusa. pa tudi zaradi tega, ker telo potrebuje sol. naj pa bo ta kvalitetna. kakšna himalajska ali pa v kristalu.

(odgovor članu ledenka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: soljenje hrane
18.3.2010 18:19:32   
Menta
V brošuri Prehrana dojenčka in malčka (od Frutka) sem prebrala, da otrok do enega leta ne potrebuje soli, sladkorja in še polno takih zadev je napisanih. Jaz sem svojemu dala probati kuhan korenček brez soli in mu je bil čisto ok. Tudi sama sem ga probala in mi je bil dober. Mislim, da smo se s soljo vsi zelo razvadili, tako majhnim otrokom pa celo škodimo, če jim te snovi dodajamo.

(odgovor članu salcka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: soljenje hrane
18.3.2010 22:02:42   
marjetica8
Jst mu solim že od začetka, ker drugače noče jest - že na začetku ni hotel jest, pa sem malo posolila in je jedel. Sem to povedala P, pa je rekla da ni panike, če soliš malo in če je soljen samo en obrok na dan.

(odgovor članu Menta)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: soljenje hrane
20.3.2010 12:43:40   
majra
solim, ampak zelo malo

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: soljenje hrane
20.3.2010 22:01:07   
anžetka
Solim, ampak zelo malo. Se mi zdi prav in do neke mere zdravo. Dodam pa tud mal olja. Sladkam pa ne.

_____________________________

Sasa84

(odgovor članu majra)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: soljenje hrane
23.3.2010 8:52:18   
soncica01
jaz sem to 1x vprašala pediatrinjo, pa je dejala ''''če otrok lepo je, potem ni potrebe da mu dodatno solite, ker je sol recimo tudi v zemljici, ce pa noce jesti, potem mu pa malo le posolite''''. Ja, sej v bistvu je logično. Delaj po občutku. Pri nas recimo, kadar papa meso nikoli ni potrebna nobena animacija, papa res z uzitkom in takrat ji nikoli ne solim. Ce pa je kdaj kaj manj okusnega za njo, takrat ji posolim in poje.

(odgovor članu anžetka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: soljenje hrane
24.3.2010 11:07:14   
tinkara 2
Hvala za vse odgovore. Nekaj stvari soliva, nekaj pa ne, ker so mu popolnoma všeč neslane. Sem pomirjena, da niso nobene od vas zdravstveni delavci prestrašili, da sol preveč obremenjuje notranje organe.

(odgovor članu soncica01)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: soljenje hrane
30.3.2010 10:54:41   
mateja8
Sol je naravni mineral, ki ga človeško telo potrebuje.

Zakaj pa pri hudi driski kupimo napitek, ki je v bistvu slana raztopina, da se naše telo zaradi pretiranega izločanja tekočine tudi ne razsoli.

Jaz ji zelenjavo solim. Ne preveč, ampak jo.

_____________________________

27.7.2004 Žiga,
17.9.2009, mesec prezgodaj Vita:
rojstvo: 2100 g, 46 cm
21. mes.: 11300 g, 83 cm

(odgovor članu tinkara 2)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: soljenje hrane
3.4.2010 8:13:36   
Panaya
Jaz sem prvič uporabljala vedno malo soli in tudi drugič jo bom. Res pa, da kupim najdražjo sol, ki je resnično jodirana.
Pred časom so začeli v zdravstvu soli dodajati JOD, ki naj bi preprečeval golšavost, saj jo je bilo preveč. Res, da telo dobi sol tudi preko druge hrane (npr. kruh,...), ampak vprašanje pa je, če dobi tudi jod.

(odgovor članu mateja8)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: soljenje hrane
3.4.2010 8:22:47   
krtačka
Pri 6. mesecih sva začela z GH, pri 10. sem začela solit, ampak čist malo. In tako še danes, ko je star 2.5 let. U bistvu vsi jemo malo soljeno hrano.

(odgovor članu Panaya)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: soljenje hrane
3.4.2010 10:56:23   
Najaa
Boš vidla, probaj najprej brez soli in če bo jedel, nekaj časa tako pripravljaj hrano. Moja taprva prva dva meseca ni imela soljeno, tadruga pa tud probat ni hotla, če ni bilo soljeno.

(odgovor članu krtačka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: soljenje hrane
17.5.2010 17:02:18   
niwaj
Soljenje je stvar navade. Toliko kot človeški organizem potrebuje soli, je mi dobimo z vso hrano. Skoraj vsa hrana vsebuje neke soli in že z njimi zadovoljimo dnevno potrebno količino. Naši jeziki so pa razvajeni in si do-solimo stvari. :D

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: soljenje hrane
17.5.2010 18:45:53   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: niwaj

Soljenje je stvar navade. Toliko kot človeški organizem potrebuje soli, je mi dobimo z vso hrano. Skoraj vsa hrana vsebuje neke soli in že z njimi zadovoljimo dnevno potrebno količino. Naši jeziki so pa razvajeni in si do-solimo stvari. :D

podpis!user posted image

(odgovor članu niwaj)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: soljenje hrane
19.5.2010 19:52:03   
marjetica8
Jst sem mu solila po malem že od začetka, ker drugače sploh ni hotu jest.

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: soljenje hrane
19.5.2010 20:20:57   
ledenaa
otrok nima razvajenega jezika če nikoli ni poskusil soljene hrane.In če nesoljene ne mara mu ne bo škodilo če mu damo par zrnc noter

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: soljenje hrane
20.5.2010 8:39:55   
niwaj
IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

otrok nima razvajenega jezika če nikoli ni poskusil soljene hrane.




Če to leti na moj post: govorila sem o odraslih razvajenih jezikih in ne dojenčkovih.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?