|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   spletne strani o rožah
1.3.2009 20:16:45   
lucika
torej: katere spletne strani o rožah se splača preštudirat. sem začetnik, torej se ubadam z osnovami:)

cel vikend sem si iz gozda zvončke nosila in jih sadila okoli hiše...čisto nepričakovano, se mi jih je par z čebulicami vtrgalo....ne vem, če ne grem jutri kr z lopatko v napad:)

torej, nekaj za začetnike prosim.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: spletne strani o rožah
1.3.2009 20:28:54   
k1
na forumu rastline.com dobiš dosti info.

(odgovor članu lucika)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: spletne strani o rožah
1.3.2009 20:47:31   
Gina
še en forum: http://rastline.mojforum.si/rastline.html

(odgovor članu k1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: spletne strani o rožah
1.3.2009 20:49:25   
Gina
Drugače je pa meni osebno zakon knjiga: Enciklopedija vrtnarjenja. Malo draga, ampak resnično vredna svojega denarja.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: spletne strani o rožah
1.3.2009 21:13:25   
bumerang
Če ti angleščina ni ravno tuja, dobiš na ebayu rabljene knjige za par eurov, tudi take s po 500 stranmi. (smiley, ki si prste oblizuje)

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: spletne strani o rožah
1.3.2009 22:03:06   
lucika
hvala vam, bom preverila:)

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: spletne strani o rožah
11.3.2009 21:02:03   
lucika
gina, sem šla pogledat na tale tvoj forum, ki si ga priporočala. adijo pamet, zdaj bom imela več dela tule na računalniku, kot zunaj na zemlji:))))

super stran, hvala, bom res naštudirala.

(odgovor članu lucika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: spletne strani o rožah
11.3.2009 21:51:44   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: lucika

gina, sem šla pogledat na tale tvoj forum, ki si ga priporočala. adijo pamet, zdaj bom imela več dela tule na računalniku, kot zunaj na zemlji:))))

super stran, hvala, bom res naštudirala.


Ja, res kar precej odogovorov tam dobiš. Lahko karkoli vprašaš, ap večinoma prec razložijo vse, ker so tam sami zasvojenci z vrtovi. Ma saj sem jaz tudi kar malo zasvojena s tem. Sploh z rožami. Zelenjava je za zraven.

Kaj bi pa ti rada imela zaene rožice? Kakšne sorte so ti všeč? Pa katera stran neba je to, a je sončno, senčno? Pa a rabiš za na balkon, ali za pred hišo, okoli hiše...?

(odgovor članu lucika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: spletne strani o rožah
12.3.2009 20:34:48   
lucika
letos sem začetnik; smo se lansko poletje preselili iz bloka v hišo.
tudi ko sem še živela doma, me zunanje rožice niso veliko zanimale, je pač vse cvetelo in mi je bilo kr logično da je tako.
evo, zdaj na svoja zrelejša leta pa še sama začenjam.

rabim za balkom, popoldansko sonce. za škarpnike, ki jih pravkar polagamo, na isti strani. mogoče kaj za senco, posajeno tik ob živi meji.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: spletne strani o rožah
13.3.2009 20:04:20   
Gina
Aha, to je pa luštno, a ne, da ste se v hišo preselili. Tudi mi smo se pred par leti. Za na balkon si lahko zmišljuješ, je veliko možnosti. Zasenco ob živi meji lahko daš kakšno azelejo, rododendron ali hortenzijo, če hočeš grm, v polsenci mi lepo dela tudi španski bezeg, če bi rada pa trajnice rožice v polsenco, pa lahko daš kakšne kresnice, hoste, svetilke, mak meni ful raste tam, potem zraste čist ok tudi kakšna lilija, orlice so tudi zelo lepe, pa rastejo v polsenci, spomladi narcise in tulipani ok delajo tam, aja pa seveda krvomočnice, pa srčke lahko tudi.
Kaj bi pa ob škarpi rada imela? A maš barve omišljene, a si kaj gledala na spletni strani od golob klančičevih - trajnice? Tam imaš ful velik asortiman vsega. Vsaj za pogledat, kaj bi rada.

(odgovor članu lucika)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: spletne strani o rožah
14.3.2009 16:33:07   
bumerang
Gina... tiste zgornje spletne strani, ki si jo napisala, sploh nisem poznala. In če bi se zmigala in si jo ogledala samo en teden nazaj, bi prišparala na nakupu 20% pri Klančičevih. Kar bi zneslo glede na znesek,  ki sem ga zapravila, 20 rastlin. Grrrrr...

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: spletne strani o rožah
14.3.2009 18:17:56   
Gina
Ojoj, jaz sem mislila, da veš da imajo vse tudi na spletu, ap določene popuste in akcije. Meni so dali še par rastlinic zraven jeseni, ko sem tam na veliko zapravljala. Pa so relativno poceni glede na ostalo ponudbo, pa kar je najvažnejše, nimajo siljenih rastlinic, ampak čist normalno vzgojene zunaj in zrastejo ob normalnem času. Zdaj pa že preveč reklame delam menda.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: spletne strani o rožah
14.3.2009 20:08:57   
bumerang
Ja, saj sem dobila zraven 3 maslenice ampak tako bi jih pa dobila še 22 drugih, grrr. Ta 20% popust pa velja samo za člane zgornjega foruma pa še to je bilo nekje skrito. user posted image
Ah, bo pa drugič. Mogoče še ta mesec. Jutri dam v zemljo to, kar je prišlo tokrat, potem pa ni vrag, da mi še kaj ne manjka.
Se mi je pa danes posvetilo, da sem enkrat, veliko časa nazaj, že forum pregledovala ampak ga nisem dala med priljubljene, ker se gor ni dogajalo veliko stvari.

Ne vem, meni se ne zdijo prav poceni. Predvsem ker vem, da so rastline cca. 5 let nazaj stale 99 tolarjev. Tudi sicer jih za 2,5€ dobiš kjerkoli. Sem pa dobila dokaj ugodno rizome trajnic v Italiji ampak te še čakam.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: spletne strani o rožah
14.3.2009 20:26:52   
lucika
kje se da to naročat, nekak ne najdem...?

gina, ne ob škarpi, ampak v škarpnikih. ne vem, če se jim še drugače reče, ona betonska korita ki se nalagajo ena na drugo. bom malo eksperimentirala. sosede so mi že nanosile vse te plazeče rastline za v škarpnike, danes sem že imela dan za sajenje...

če si kupite seme za rožice, sadite v lončke in potem pikirate ,ali direkt ven na gredo? in če ven, kdaj se seje?

me sploh več ne moti kaj vse imamo še notri za naredit....samo da sonce sije po meni in da lahko pacam po zemlji:)))

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: spletne strani o rožah
14.3.2009 20:43:31   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: lucika

kje se da to naročat, nekak ne najdem...?

gina, ne ob škarpi, ampak v škarpnikih. ne vem, če se jim še drugače reče, ona betonska korita ki se nalagajo ena na drugo. bom malo eksperimentirala. sosede so mi že nanosile vse te plazeče rastline za v škarpnike, danes sem že imela dan za sajenje...

če si kupite seme za rožice, sadite v lončke in potem pikirate ,ali direkt ven na gredo? in če ven, kdaj se seje?

me sploh več ne moti kaj vse imamo še notri za naredit....samo da sonce sije po meni in da lahko pacam po zemlji:)))



Jaz sem vrtni frik, pa sejem tudi notri, sicer pa je lažje, da poseješ kar v zemljo, kar bi rada. Samo kaj boš sejala? Ponavadi jaz sejem enoletnice, ker trajnice nekaj časa traja, da potem v resnici zrastejo in zacvetijo. Mislim kakšno celo leto ali celo dve pri nekaterih trajnicah. Enoletnice pa hitro zrastejo. Pa zelenjavo notri sejem nekatero, ki jo hočem bolj zgodaj imet. Večina rožic se seje aprila, mora biti dovolj segreta zemlja. Če kupiš poletne čebulice ali gomolje, se jih tudi da ven šele tedaj, ko ni več možnosti zmrzali.


Jaz sem pa danes tudi kopala po vrtu. Pa urejala okolico. Luštno, prav res. user posted image
Letos bom imela od enoletnic seveda tagete in ognjič pa kapucinček na zelenjavnem vrtu kot zmeraj, potem pa cinije, astre, oslez, enoletni ostrožnik, pa nageljčke in statice, pa suhe rože in kalifornijski mak, pa sončnice seveda, brez njih ne gre, pa grahor in kozmeje, tako lila, bele roza, kot tudi oranžne. Od ostalih neprezimnih pa še kane, kale, dalije. Potem pa celo  veliko mnooooožico trajnic, ne bi vseh naštevala, od katerih obožujem lupine, maslenice, lilije in letos imam na novo ostrožnike....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lucika)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?