|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   sprememba bivališča - kazen?
20.7.2009 14:04:24   
babysurprise
Spremenili bomo stalno prebivališče in torej vse dokumente (nove osebne, vozniške, vpis v pasuš). Ali kdo ve kakšna je kazen, če ne spremeniš osebnih dokumentov v 30 dneh? Jaz bi dala delat samo svoje dokumente, za otroke pa drugo leto preden gremo na morje, ker je s slikanjem vred kar velik strošek.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: sprememba bivališča - kazen?
20.7.2009 14:10:17   
Arwenko
1 dokument moraš imet, plus uredit na vseh uradnih zadevah, zavod za zdravstveno varstvo in davčna, ostalo pa lahko počaka...1 dokument pa menda ni tak strošek...

(odgovor članu babysurprise)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: sprememba bivališča - kazen?
20.7.2009 15:27:58   
Jančika_
Mislim, da prav kazni ni, ti pa lahko zaračunajo nek preklic ali kaj, ne vem točno. Jaz sem malo zamudila in mi je ženska na šalterju ful zatežila. Zaračunala mi ni pa nič (razen pač normalne cene dokumentov).

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: sprememba bivališča - kazen?
20.7.2009 15:38:54   
Oceania
Z globo od 30.000 do 100.000 tolarjev se kaznuje za prekršek državljan:
1. ki nima osebne izkaznice ali veljavne javne listine, opremljene s fotografijo, ki jo je izdal državni organ (drugi odstavek 2. člena);
2. ki na zahtevo uradne osebe, ki je po zakonu za to pooblaščena, noče dati na vpogled osebne izkaznice ali javne listine (prvi odstavek 3. člena);
3. ki svojo osebno izkaznico da ali posodi drugi osebi ali uporabi tujo osebno izkaznico kot svojo (drugi odstavek 3. člena);
4. ki v vlogi za izdajo osebne izkaznice navede neresnične podatke (četrti odstavek 13. člena).
.
.
.
Z globo od 60.000 do 200.000 tolarjev se kaznuje za prekršek pravna oseba in samostojni podjetnik posameznik, ki vzame tujo osebno izkaznico z namenom zavarovanja kakšne koristi ali pravice (tretji odstavek 3. člena).
Z globo od 15.000 do 50.000 tolarjev se kaznuje za prekršek iz prejšnjega odstavka tudi odgovorna oseba pravne osebe ali odgovorna oseba samostojnega podjetnika posameznika.

Tole je iz Zakona o osebni izkaznici.

Pa še iz zakona o prijavi prebivališča:

Z globo od 10.000 do 50.000 tolarjev se kaznuje za prekršek fizična oseba, ki:
1. ne prijavi stalnega prebivališča in spremembe naslova stanovanja ali ne odjavi stalnega prebivališča (prvi in tretji odstavek 6. člena);
2. ne prijavi oziroma odjavi posameznika, mlajšega od 18 let, ter posameznika, ki ni poslovno sposoben (drugi odstavek 6. člena);
3. ne prijavi oziroma odjavi otroka v primeru izvrševanja roditeljske pravice (četrti odstavek 6. člena);
4. v predpisanem roku ne prijavi stalnega prebivališča ali spremembe naslova stanovanja ali ne odjavi stalnega prebivališča (peti odstavek 6. člena);
5. se ne prijavi oziroma odjavi ali se v predpisanem roku ne prijavi oziroma odjavi pristojni policijski postaji (tretji odstavek 10. člena);
6. ne prijavi oziroma odjavi ali v predpisanem roku ne prijavi oziroma odjavi začasnega prebivališča (prvi odstavek 12. člena);
7. ne prijavi ali v predpisanem roku ne prijavi začasnega odhoda z območja Republike Slovenije oziroma vrnitve v Republiko Slovenijo za več kot 60 dni ali z namenom, da bo v tukaj stalno prebival (prvi in drugi odstavek 13. člena).


< Sporočilo je popravil Lady Birdkiller -- 20.7.2009 15:41:58 >

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: sprememba bivališča - kazen?
20.7.2009 15:55:27   
miapia
Seveda so kazni, in to denarne globe, ki so določene z pristojnim zakonom. Povem vam lahko za vozniško dovoljenje = 40 eur, 30 dni je rok za zamenjavo. za vse ostale dokumenten je verjetno podobno. Se pa strinjam, da so s spremembo povezani sami stroški. Sama sem jih zaradi poroke menjala lani poleti, sedaj smo se pa še preselil in smo jih spet menjali. Vozniško pa ne rabiš menjati, če si se selila znotraj kraja, ker na vozniški ni ulic temveč samo kraj bivanja.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: sprememba bivališča - kazen?
20.7.2009 16:13:46   
miapia
Lady birdkiller - iz katerega arhiva si pa to potegnila? user posted image user posted image user posted image  Sploh ne vem več, koliko eur bil bile te kazni.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: sprememba bivališča - kazen?
20.7.2009 16:32:12   
Jančika_
IZVIRNO SPOROČILO: miapia
Povem vam lahko za vozniško dovoljenje = 40 eur, 30 dni je rok za zamenjavo

Hecno, sama sem se selila v drugo občino in ko sem hotela menjat vozniško, mi je uslužbenka rekla, da je naj še ne menjam, ker bodo v kratkem nove (no, zdaj so že) in da nisem v prekršku. Torej mi tudi globe ne morejo zaračunati, po vsej logiki.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: sprememba bivališča - kazen?
20.7.2009 16:54:37   
miapia
IZVIRNO SPOROČILO: Jančika RR

IZVIRNO SPOROČILO: miapia
Povem vam lahko za vozniško dovoljenje = 40 eur, 30 dni je rok za zamenjavo

Hecno, sama sem se selila v drugo občino in ko sem hotela menjat vozniško, mi je uslužbenka rekla, da je naj še ne menjam, ker bodo v kratkem nove (no, zdaj so že) in da nisem v prekršku. Torej mi tudi globe ne morejo zaračunati, po vsej logiki.


Zanimivo ja. Sicer pa precej dobro poznam delovanje upravno notranjih zadev. Uslužbenka na upravni enoti ni bog in ne pomeni, da je njeno znanje in poznavanje zadev perfektno. Tudi na njeno ustno zagotovilo se ne moreš zgovarjati, ker lahko zanika. Je pa res, da vsaka upravna enota dela po svoje in si razlaga zakon po svoje, dostikrat pa tudi pisnih navodil ni, samo ustna, ker se bojijo odgovarjati za napisano.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: sprememba bivališča - kazen?
20.7.2009 16:56:43   
zvesta
Potnega lista ti ni potrebno menjati. Enkrat lahko brezplačno greš in ti samo vpišejo nov naslov.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: sprememba bivališča - kazen?
20.7.2009 16:58:42   
miapia
IZVIRNO SPOROČILO: zvesta

Potnega lista ti ni potrebno menjati. Enkrat lahko brezplačno greš in ti samo vpišejo nov naslov.

user posted image Zato je fajn dat delat potni list, čepraj je malo bolj okornega formata.

< Sporočilo je popravil miapia -- 20.7.2009 16:59:26 >

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: sprememba bivališča - kazen?
20.7.2009 17:45:19   
Jančika_
Eh, upam, da me ni nasračkalauser posted image . Grem enkrat te dni to rihtat in se bom postavila prav k tej ženski, pa da vidimo.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: sprememba bivališča - kazen?
20.7.2009 22:34:01   
lukec
Jaz sem imela dokumente s starim naslovom skoraj dve leti, zraven pa potrdilo, da sem spremenila naslov - brez posledic.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: sprememba bivališča - kazen?
20.7.2009 22:35:23   
lukec
Uslužbenka na upravni enoti ni bog in ne pomeni, da je njeno znanje in poznavanje zadev perfektno


Ja, s tem, se pa strinjam, žal pa največkrat mislijo, da so ...


_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: sprememba bivališča - kazen?
21.7.2009 10:55:41   
jajula
jst sm spremenila prebivališče, pa šele kkšna dva meseca po tem tud dokumente, pa ni noben težil. se mi pa zdi 1leto kr dolga doba brez veljavnega dokumenta, ker ziher kej rabiš vmes.
drgač mi pa ni blo treba nč obveščat davčne (o spremembi so bli takoj obveščeni preko upravne enote), potrdilo o spremembi prebivališča sm morala prnes v službo in oni obvestijo ZZZS, na vzajemno sm morala oddat nek papir in na banko nest potrdilo o spremembi. to je pa tud vse.

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: sprememba bivališča - kazen?
21.7.2009 11:02:20   
miapia
Če lepo čičaš doma, te nihče ne bo ganjal. Če greš pa kakšne zadeve urejat, kjer imajo centralni register prebivalstva, ti ne bodo uredili, ker nimaš veljavnih dokumentov. Glede policajev pa...ne vem, kako izvajajo svoje postopke.

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: sprememba bivališča - kazen?
21.7.2009 11:09:34   
soncek.djukelica
tudi jaz sem menjala naslov, ni niti leto dni od tega in ko sem hotela menjati vozniški izpit, so mi rekli kot Jančiki, da mi ga ni potrebno, ker bodo novi!user posted image
En dokument pa rabiš imeti z novim naslovom, pa v službi urediš glede ZZZS! 

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: sprememba bivališča - kazen?
22.7.2009 22:04:19   
malenaa

IZVIRNO SPOROČILO: miapia
Vozniško pa ne rabiš menjati, če si se selila znotraj kraja, ker na vozniški ni ulic temveč samo kraj bivanja.


Na novih je tudi naslov, tako da nisem več prepričana kako je če menjaš naslov. ali še ti staro velja, ali ne. Bi se bilo dobro pozanimat.

Najboljše so pa itak UE v Mb - da se ti je naslov spremenil izveš, ko greš po rojstni list, pa te vprašajo kam si se preselil, ti pa pojma nimaš. To se je očetu od kolegice zgodilo. Menjali so jim naslov brez predhodnega obvestila. Če ne bi takrat rabo nekaj iz Ue, vprašanje kdaj bi sploh zvedo:)))
Pa da ne govorim kako zmedo so v Košakih naredli. Eni imajo nove ulice, drugi hišne številke, tretji pa morejo menjat samo zato ker so brisali ven košaki in je zdaj samo mb. Ne vejo, kak bi prišli do denarja.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: sprememba bivališča - kazen?
22.7.2009 22:43:49   
Muca83
Jaz sem dala po cca 5 mesecih vpisat nov naslov v potni list (sem ga skoz nekaj rabila, pa nisem dala prej). Pa ni noben nič rekel. Osebne pa nimam, ker mi je potekla nekaj let nazaj. Glede vozniške se pa še kar s ta staro vozim. Edino prometno imam na nov naslov. 

_____________________________

Lana, 27.08.2009 (3.460 g, 50 cm, OG 37 cm)
6. mesec: 7.430 g, 67 cm
7. mesec: 8.240 g, 68 cm

(odgovor članu malenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?