|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   stalno bivališče novorojenčka???
19.4.2010 17:56:33   
principessablu
no danes je 19 dan od kar smo iz porodnišnice in od nikoder odločbe o starševskem dodatki niti denarja od paketa,ki si ga zbereš in kličem na socialno in mi pravijo da so oni dobili podatke o otroku,vendar samo ime,priimek ter emšo...kar je čudno,saj sem v porodnišnici izpolnila list z vsemi podatki...vglavnem pravijo da so krivi na upravni enoti in kličem tja pa pravijo da so 15 poslali rojstni list in res danes ga dobim,vendar na rojstnem listu valda ni stalnega bivališča...zanima me kam naj se obrnem oziroma na koga da z to uredim????user posted image to je višek...se pravi da nimam porodniške,dokler nimam urejenega bivališča za otroka,pa saj je isti kot je moj...mah sm jezna,pol pa iščejo krivca,namesto da bi iskali rešitev...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: stalno bivališče novorojenčka???
19.4.2010 18:05:56   
mateyka
greš na matični urad in zrihtaš prebivališče?

(odgovor članu principessablu)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: stalno bivališče novorojenčka???
19.4.2010 18:45:29   
m_o_i
hm...papirje za porodnisko bi lahko urejala 60 dni pred PDPjem(te je tolko prehitel porod al zakaj si sele v porodnisnici papirje urejala?!), prav tako vlogo za paket za novorojencka oz. denar...

to, da ti nimas (se) porodniske pa res nima veze s prebivaliscem otroka...
aja, glede porodniske in paketa: ce si izpolnjevala 19 dni nazaj (kar pomeni na zacetku meseca), potem bo izplacilo v mesecu maju...

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: stalno bivališče novorojenčka???
19.4.2010 19:04:53   
ajataja
Porodniška pa res nima kaj z otrokovim prebivališčem user posted image po tej logiki bi pol šele po rojstvu lahko začeli s porodniško in ne 28 dni prej .Tud denar za novorojenčka lahko dobiš še preden rodiš torej spet nima nobene povezave s stalnim prebivališčem,res ne vem kaj si ti zamešala s temi papirji.

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: stalno bivališče novorojenčka???
20.4.2010 10:26:06   
principessablu
pa sej to je men jasno ampak zgleda da ni jasno delavcem na socialni vič,ona je mene prepričevala da nisem dobila paketa niti porodniške,ker otrok nima bovališča??too much,jutr grem tja in bom pop....ahh in te ljudje imajo službe...pa naj jo dajo komu ki hoče delat...

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: stalno bivališče novorojenčka???
20.4.2010 10:28:31   
principessablu
jaz sem že urejala pred porodom,saj pravim da sploh odločbe nisem dobila,papirje sem odnesla 24marca,rodila naj bi 24 aprila,no pa sem 1,aprila,ampak to sploh nima veze z izplačilom,ker odločbe ni,ni je pa kao zato,ker ni bivališča od otroka,ne razumem zakaj se vedno zaplete pri meni....

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: stalno bivališče novorojenčka???
20.4.2010 11:05:42   
m_o_i
ce ti je pa to rekla, potem pa res pojdi in se obrni na drugo delavko tam...
jaz ji mizo okol obrne, da mi tako neumnost natvezi user posted image  in bi iz varnosti (one goske tam) rajsi sla k drugi svetovalki al kak se jim ze rece user posted image

tocno 24ega marca sem tudi jaz nesla papirje na CSD, postimala se ocetovstvo v roku 10ih minut (ceprav sem se mislila samo narocit za naslednjic), 13.04. je bil denar(paket) nakazan, odlocba pa pri meni doma po 10ih dneh...

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu principessablu)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: stalno bivališče novorojenčka???
20.4.2010 21:16:04   
ZmajTolovaj
user posted image

Oprosti, ampak pri vsem napisanem tule in še kje bi pa lahko malo bolj vedela, kako grejo te stvari. Če že na CSD "nimajo pojma".


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: stalno bivališče novorojenčka???
20.4.2010 21:50:38   
Čili 1
Glede CSD-ja sej je pri nama zapletlo, ko je moj hotel podpisat pripoznanje očetovstva in so mu na CSD- ju rekli, da ne znajo tega spisat in da naj greva rajš na upravno enoto. Da bojo tam menda bol vedl kako in kaj. In so res ... ;-) Jao...pa jst bi sama spisala tisto izjavco v 10 sek, če bi jo smela... Priznat otroka za svojga, pa to na papir spravt, pa priče, to pa tut ni taka umetnost.

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: stalno bivališče novorojenčka???
21.4.2010 15:27:12   
mateja8
Midva nisva poročena. Ko sem prvič rodila, sem bila prijavljena še doma, živela sem pa pri fantu. Ko se je otrok rodil, ja avtomatsko dobil prebivališče po mami - se pravi meni. Nato pa sem zase in za malega na matičnem uradu spremenila naslov stalnega prebivališča.

Glede tega kar ti je pa na CSDju rekla, pa ne morem verjet. Čist vseeno je kje bo otrok prijavljen, ti boš na porodniški in rabiš odločbo.

_____________________________

27.7.2004 Žiga,
17.9.2009, mesec prezgodaj Vita:
rojstvo: 2100 g, 46 cm
21. mes.: 11300 g, 83 cm

(odgovor članu Čili 1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: stalno bivališče novorojenčka???
21.4.2010 17:59:12   
zaspancek1
IZVIRNO SPOROČILO: mateja8

Midva nisva poročena. Ko sem prvič rodila, sem bila prijavljena še doma, živela sem pa pri fantu. Ko se je otrok rodil, ja avtomatsko dobil prebivališče po mami - se pravi meni. Nato pa sem zase in za malega na matičnem uradu spremenila naslov stalnega prebivališča.



Tole mi pa ni cisto jasno - zakaj pa je otrok avtomatsko dobil stalno prebivalisce pri tebi? user posted image Saj v porodnisnici izpolnis tiste obrazce in tam napises stalno prebivalisce otroka. Tudi midva nisva porocena, pa je mali prijavljen pri ocetu - tako, kot sem napisala v porodnisnici.

(odgovor članu mateja8)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: stalno bivališče novorojenčka???
21.4.2010 18:38:46   
mateja8

IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1

IZVIRNO SPOROČILO: mateja8

Midva nisva poročena. Ko sem prvič rodila, sem bila prijavljena še doma, živela sem pa pri fantu. Ko se je otrok rodil, ja avtomatsko dobil prebivališče po mami - se pravi meni. Nato pa sem zase in za malega na matičnem uradu spremenila naslov stalnega prebivališča.



Tole mi pa ni cisto jasno - zakaj pa je otrok avtomatsko dobil stalno prebivalisce pri tebi? user posted image Saj v porodnisnici izpolnis tiste obrazce in tam napises stalno prebivalisce otroka. Tudi midva nisva porocena, pa je mali prijavljen pri ocetu - tako, kot sem napisala v porodnisnici.


Rodila sem pred šestimi leti. Takrat v porodnišnici niso dajali nobenih papirjev za izpolnjevat. Ampak je blo tako, da če oče in mama ne živita na istem naslovu je otroku avtomatsko pripadalo mamino prebivališče oz. stalno prebivališče.
Zdej pr drugi je blo pa tko kot pravte.

_____________________________

27.7.2004 Žiga,
17.9.2009, mesec prezgodaj Vita:
rojstvo: 2100 g, 46 cm
21. mes.: 11300 g, 83 cm

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
21.4.2010 19:42:06   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zaspancek1)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: stalno bivališče novorojenčka???
22.4.2010 10:50:42   
zaspancek1
Ok, pred nekaj leti je res bilo se drugace in ni bilo problemov glede varovanja osebnih podatkov in posiljanja le-teh naokoli. Pa tudi glede bolniske (in tudi porodniske) je bil problem, ce stars in otrok nista imela istega naslova. Danes pa tega ni vec. Te pa res na kaksnem CSD malo cudno gledajo, ce otrok nima enakega naslova kot mati user posted image .

zivepo - ne, stalni bivalisci nimamo v isti obcini. Ko bomo (upam, da se letos) cisto na svojem, bomo pa imeli vsi trije isti naslov user posted image . Do takrat pa je brezvezen strosek (ok, edino glede vrtca smo na slabsem, ker nisva oba starsa v MOL in ga mali letos tako tudi pomotoma ne bo dobil). Pa bomo ze preziveli, saj ga pravzaprav tudi sicer ne bi (vsaj ne teh dveh najblizjih vrtcih)user posted image .

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: stalno bivališče novorojenčka???
26.4.2010 21:15:21   
zalos
Pozdravljene!

Imam eno vprašanje, ki se nanaša na to temo. Z partnerjem sicer živima skupaj, vendar sem jaz prijavljena na drugem naslovu. Tudi otrok bo imel isti naslov kot jaz. Zanima me če lahko babica pride na drug naslov (tja ker res živim saj bom tam imela vse stvari za dojenčka ). Naj omenim, da je razdalja med tema naslovoma 30 km. 
A je mela kera tak primer?

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: stalno bivališče novorojenčka???
26.4.2010 21:18:28   
sanelaa
IZVIRNO SPOROČILO: zalos

Pozdravljene!

Imam eno vprašanje, ki se nanaša na to temo. Z partnerjem sicer živima skupaj, vendar sem jaz prijavljena na drugem naslovu. Tudi otrok bo imel isti naslov kot jaz. Zanima me če lahko babica pride na drug naslov (tja ker res živim saj bom tam imela vse stvari za dojenčka ). Naj omenim, da je razdalja med tema naslovoma 30 km. 
A je mela kera tak primer?


Seveda, babica bo prišla tja kamor boš ti naročila da naj pride.
Smo mi imeli isto in je šlo brez problemov.
Pač pokličeš v pristojni ZD in poveš da si rodila, da si na tem in tem naslovu in čao.

(odgovor članu zalos)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: stalno bivališče novorojenčka???
18.6.2010 7:10:40   
TinaTia
Malo bom OFF TOPIC a najbolj primerno mesto za vprašat...user posted image
Za kak dan bom rodila, in mislim otroka takoj po odpustu iz bolnišnice odpeljati v tujino...zanima me katere dokumente rabim, kje ih dobim, kdo ih zrihta, mislim da jaz ne morem iz bolnišnice, ne?
Kaj pa otrokov priimek in očetovstvo če s partnerjem nisva v zakonu, fant je tujec, tuj državljan, kje se to poštima, kdaj, sva potrebna oba? Pozdrav in hvala za odgovor.
Bodite lepe in vesele user posted image

< Sporočilo je popravil TinaTia -- 18.6.2010 7:12:32 >

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: stalno bivališče novorojenčka???
18.6.2010 8:47:22   
smokyhawk
ok,tud čist neki off,sam sej na roj.listu ne piše nobenga naslova pa to,no ja,vsaj pr men neuser posted image user posted image

(odgovor članu TinaTia)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: stalno bivališče novorojenčka???
18.6.2010 11:26:39   
ledenka
IZVIRNO SPOROČILO: TinaTia

Malo bom OFF TOPIC a najbolj primerno mesto za vprašat...user posted image
Za kak dan bom rodila, in mislim otroka takoj po odpustu iz bolnišnice odpeljati v tujino...zanima me katere dokumente rabim, kje ih dobim, kdo ih zrihta, mislim da jaz ne morem iz bolnišnice, ne?
Kaj pa otrokov priimek in očetovstvo če s partnerjem nisva v zakonu, fant je tujec, tuj državljan, kje se to poštima, kdaj, sva potrebna oba? Pozdrav in hvala za odgovor.
Bodite lepe in vesele user posted image

očetovstvo lahko pred rojstvom podpišeta na CSD, po rojstvu pa na upravni enoti. Kolikor vem, morata biti oba prisotna v obeh primerih.

Za prehod čez mejo potrebuje otrok osebni dokument - potni list ali osebno izkaznico. Za to potrebuješ sliko (in bojda ponekod rojstni list, čeprav jaz ga nisem potrebovala, so na UE samo v računalnik pogledali). Osebni dokument lahko da delat eden od staršev na UE (ne vem pa, kako je v primeru, da je eden od staršev tujec - ali mora prit slovenski državljan ali lahko tujec - torej v tvojem primeru oče).

Upoštevaj, da traja izdelava osebnega dokumenta nekaj dni, pa vpis v register tudi! kak teden bo skoraj zagotovo minil!

_____________________________

Никогда и ничего не просите! Никогда и ничего, и в особенности у тех, кто сильнее вас. Сами предложат и сами все дадут!


(odgovor članu TinaTia)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: stalno bivališče novorojenčka???
19.6.2010 12:06:26   
qqq
Takoj po odpustu iz bolnišnice ne boste mogli it v tujino, ker rabite osebni dokument. Pri nas je bila podobna situacija. Rabiš fotografijo otroka, mi smo rabili še rojstni list, ker smo potni list naredili v tujini - otroka smo prijavili v tujini, v Slo. ima dovoljenje za stalno prebivanje. A ja, še to, če boš potni list delala v Slo., vseeno moraš počakat nekaj dni, da otroka vpišejo v register ali kako se že temu reče. Srečno!

(odgovor članu ledenka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: stalno bivališče novorojenčka???
19.6.2010 12:27:38   
Kerensa*
Prvi delovni dan po porodu (razen, če rodiš v soboto ali nedeljo - v tem primeru se kot 1. delovni dan smatra torek), ko si še v porodnišnici (če smatramo, da je najkrajše bivanje 3 dni), lahko telefoniraš na pristojno UE in zaprosiš za urgentno izdajo otrokovega rojstnega loista (v 24-ih ali 48-ih urah). Navesti moraš razlog (odhod v tujino je dovolj dober razlog). Na poti iz porodnišnice se ustaviš na tej UE, kjer te rojstni list že čaka. Nato pa odideš (do 10. ure dopoldan moraš biti tam, drugače greš pač naslednji delovni dan) na UE Celje, kjer oddaš vlogo za urgentno (torej za isti dan) izdajo osebne izkaznice in/ali potnega lista. Za urgentno izdajo je nekaj doplačila, vendar ni kritično (nekaj € več). Tudi na UE Celje moraš navesti razlog in tudi za njih je odhod v tujino (torej v kraj dejanskega bodočega bivališča) dovolj dober razlog. Isti dan, po 14. uri (ne točno ob 14-ih, ampak pač 1x po 14. uri), lahko narejeno osebno izkaznico in/ali potni list dvigneš na določeni pošti v Celju (na UE Celje ti točno povedo, kje).
 
In tako ima otrok lahko na dan odhoda iz porodnišnice vse potrebne dokumente za odhod v tujino.
 
Stalno bivališče za otroka se avtomatično vpiše pri materinem stalnem bivališču, v kolikor mati že v porodnišnici ne navede drugače.
 
Očetovstvo se lahko podpiše na UE takoj, ko imata starša v rokah otrokov rojstni list. Traja 10 minut in ne stane nič, morata pa biti prisotna oba starša. Istočasno se lahko na UE uredi morebitna sprememba stalnega bivališča in/ali prijava začasnega bivališča za kateregakoli družinskega člana (očeta, mamo ali otroka).
 
Priimek otroku določi mati - pove ga matičarki v porodnišnici. Le ta sicer vpraša, če je priimek dodeljen v soglasju z očetom. Če otrok očeta uradno še nima, je odločitev 100%-no materina, oče pa lahko naknadno, po priznanju očetovstva in če se s prvotno dodeljenim priimkom ne strinja, le tega izpodbija.
 
Kako na SLO UE prijaviš stalno in/ali začasno bivališče v tujini , ne vem, vendar pa to zagotovo vedo povedati na UE. Dovolj je že telefonski klic na njihove informacije.
 
Očetovstvo lahko na UE podpiše tudi tuj državljan in je enako veljavno, saj določeno državljanstvo ni pogoj za očetovstvo.
 
Če mati želi, da patronažna sestra po porodu pride na drug naslov (ne na naslov materinega stalnega bivališča), je dovolj, da to pove matičarki v porodnišnici. Ona potem te podatke sporoči patronažni službi. Lahko pa mati tudi sama pokliče na patronažno službo svojega ZD in razloži situacijo. Jaz nisem imela nobenih problemov - dobila sem celo tisto patronažno sestro, katero sem želela.
 
Rok za izdajo vseh odločb na CSD je 60 dni (po ZUP). Pred tem rokom seveda še vedno lahko pokličete na CSD in preverite, kaj se dogaja z vašimi vlogami, ne morete pa zahtevati hitrejše izdelave odločb (čeprav načeloma vsi dobijo v roku enega meseca).

(odgovor članu qqq)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Očetje, častite žensko, ki vam je rodila o...
Dragi očetje, tole je za vas: pomembni razlogi, zakaj morate postaviti spomenik ženski, ki vam je rodila otroka oziroma ...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?