|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   stanovanje na leasing
23.9.2009 12:48:54   
pravljicar
Zanima me kaj več o nakupu stanovanja na leasing - ali se to splača in ali je to bolje od najema kredita? Če ima kdo kake izkušnje s tem, bi bil zelo vesel. Kolikor sem uspel ugotoviti, je to lahko alternativa plačevanju najemnine nekomu 10-15 let. Tukaj plačuješ podoben znesek, ampak po preteku teh 10-15 let je stanovanje potem tvoja last. Ali obstajajo kake cake, na katere je treba biti pozoren itd itd itd.
Za naju s punco in najinima dvema sončkoma žal edino to pride v poštev - življenje v hiši staršev (mojih ali njenih) niti pod razno, kredit - ne dobiva, ker nisva zaposlena, ali pa bi le ta bil minimalen, gradnja lastne hiše - nimava prihrankov.user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: stanovanje na leasing
23.9.2009 13:16:39   
gita10
Leasing je že o.k. - vendar za podjetje. Za fizične osebe je veliko boljši kredit. Sploh pa si ne predstavljam kako bosta dobila leasing brez prihrankov, ker pri leasingu je potrebno plačati polog. Poleg tega je stanovanje pri kreditu takoj tvoje in je malo bolj zakomplicirano, če se ti zgodi, da ne moreš plačati obroka. Medtem, ko pa je pri leasingu potrebno takoj oditi iz stanovanja, ker stanovanje ni tvoje.
Pa še nekaj nakup stanovanja brez prihrankov mislim, da v naši državi ni možen. Ker potem ti nanese tako velik obrok, da ti ga nobena banka ne bo odobrila ( bančniki, če se motim me popravite ) razen, da nimata res visokih plač- vendar v tem primeru bi verjetno imela tudi prihranke. Začaran krog vem ampak tako pač je.
Po moje je najboljša varijanta ta, da kredit vzameta skupaj, po možnosti naj pri kreditu pamagajo še starši, ki pa po moji logiki bi morali otroku pomagat do stanovanja, če mu že niso postlali tako, da bi otroku že nekaj zgradili ali kupili je to zelo mala stvar.

(odgovor članu pravljicar)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: stanovanje na leasing
23.9.2009 13:25:13   
ledenaa
zakaj bi po tvoji logiki starši morali ,če mu že niso tako postlali kot si napisala ... zgraditi ali kupitiuser posted image user posted image



(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: stanovanje na leasing
23.9.2009 13:25:22   
ajataja
Ma če sem prav razumela nista zaposlena in nimata prihrankov,pol si pa veliko upata da gresta v nakup stanovanja.Je res da če nimaš  nekaj prihrankov pol je težko,ker so cene previsoke da bi dobila tolk kredita,leasing je pa iz danes na jutri-torej danes si še v stanovanju jutri na cesti.Kako pa bi vidva plačevala leasing če nista zaposlena.Ne leasing za stanovanje nikoli,ker če si v najemu se še da mogoče mal zamaknit najemnino če pride kriza ,tam pa adijo,tud kredit je ok,če ne gre pač prodaš in kupiš eno malo luknjo v skrajni sili,samo da nisi na cesti.

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: stanovanje na leasing
23.9.2009 14:02:06   
pravljicar
Ja jaz sem na tole hotel opozorit, da bi bila mesečna najemnina al pa mesečni obrok za leasing približno enaka. Če bi šli v najemniško stanovanje, moraš itak imet 500 evrov za najemnino vsak mesec, pol pa ni važno, kako plačuješ.
Bistvena razlika se mi tukaj zdi, da pri leasingu pa če že plačuješ, to plačuješ SEBI stanovanje, pri najemnini pa onemu bizgecu plačuješ njegove počitnice na morju. Valjda da bom, če imam možnost, plačeval po obrokih stanovanje. In hkrati s tem me zanima še, ali se na podlagi takšne pogodbe leasing tudi da nafehtat za subvencijo za mlade družine? Konec koncev gre za nakup nepremičnine, kar pa je eden pogojev odobritve te subvencije. Hvaležen bi bil za kakršnakoli konstruktivna mnenja, destruktivnih sem slišal že preveč. S punco in otrokoma pa nam počasi zmanjkuje opcijuser posted image

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: stanovanje na leasing
23.9.2009 14:12:43   
Anonimen
Sta o prijavi za neprofitno stanovanje že razmišljala?


(odgovor članu pravljicar)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: stanovanje na leasing
23.9.2009 14:13:35   
pravljicar
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

Sta o prijavi za neprofitno stanovanje že razmišljala?




Jep, pa smo bili zavrnjeni na razpisu. Premalo točk.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: stanovanje na leasing
23.9.2009 14:21:33   
gita10
IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

zakaj bi po tvoji logiki starši morali ,če mu že niso tako postlali kot si napisala ... zgraditi ali kupitiuser posted image user posted image






Sorry ampak moje mnenje je tako, da morajo starši, če že imajo otroke tudi malo o tem razmišljat. Moja babi je dobila zemljo od staršev, moji starši so dobili spet stanovanje od svojih staršev, da so imeli za začetek gradnje hiše. In tudi midva z bratom sva vsak dobila stanovanje, prav tako pa jaz za svojega sina varčujem za stanovanje, da mu bom vsaj za polog dala. In se mi  zdi totalno neodgovorno od nekaterih staršev, da svojim otrokom  niti plačilnih list za pomoč pri pridobivanju kredita ne dajo. Pa če so jim dala še toliko ljubezni in pameti in ne vem kaj nekakšen začeten kapital pa lahko umogočijo svojim otrokom.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: stanovanje na leasing
23.9.2009 14:31:39   
anabanana
gita10..očitno živiš v indiji koromandiji, svaka tebi čast, vsem smrtnikom žal ne gre tako gladko v življenju...

Zdaj pa odgovor...kredit in lizing sta možna tudi brez vseh prihrankov, sem osebno preverjala na banki pred kratkim, potrebna pa je vsaj ena zelo konkretna plačilna lista oz. dve povprečni pa tudi za garante bodo morda vprašali (če imaš kake veze na banki gre morda tudi brez...) .. pri hipotekarnem kreditu dobiš 70% vrednosti nepremičnine, za preostalih 30% ti dajo stanovanjski. Za 120.000 EUR imaš na 30 let prvih 15 let 700 eur kredita (stanovanjski dajo na max 15 let) in naslednjih 15 let 400 eur na mesec.

Povdarjam pa, da brez plačilnih list ne bo šlo.

Upam, da sem kaj pomagala, če te še kaj konkretno zanima kar vprašaj.

_____________________________

krepat ma ne molat

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: stanovanje na leasing
23.9.2009 14:42:13   
ajataja


IZVIRNO SPOROČILO: gita10

IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

zakaj bi po tvoji logiki starši morali ,če mu že niso tako postlali kot si napisala ... zgraditi ali kupitiuser posted image user posted image






Sorry ampak moje mnenje je tako, da morajo starši, če že imajo otroke tudi malo o tem razmišljat. Moja babi je dobila zemljo od staršev, moji starši so dobili spet stanovanje od svojih staršev, da so imeli za začetek gradnje hiše. In tudi midva z bratom sva vsak dobila stanovanje, prav tako pa jaz za svojega sina varčujem za stanovanje, da mu bom vsaj za polog dala. In se mi  zdi totalno neodgovorno od nekaterih staršev, da svojim otrokom  niti plačilnih list za pomoč pri pridobivanju kredita ne dajo. Pa če so jim dala še toliko ljubezni in pameti in ne vem kaj nekakšen začeten kapital pa lahko umogočijo svojim otrokom.


Kaj pa tisti starši ki še sami živijo v najemu,kako naj pomagajo otrokom če še sami zase nimajo.Vsem pa res ni z rožicami postlano tako kot tebi ko imajo vsi predniki nekaj zemlje in nepremičnine,veliko pa je takšnih ki nimajo nič.Moja starša sicer imata svoje stanovanje že več kot 30 let,ampak povprečne plače ki niti slučajno ne zadoščajo da bi meni kupila stanovanje.Vse sva plačala z možem sama-kredit in nekaj prihrankov-in ko sta se starša ponudila da bosta svoji prvi vnučki kupila sobico za novo stanovanje smo bili vsi ful veseli in nismo nikoli pričakovali kaj več .Malo narobe razmišljaš.

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: stanovanje na leasing
23.9.2009 14:48:47   
water lily
IZVIRNO SPOROČILO: gita10

IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

zakaj bi po tvoji logiki starši morali ,če mu že niso tako postlali kot si napisala ... zgraditi ali kupitiuser posted image user posted image






Sorry ampak moje mnenje je tako, da morajo starši, če že imajo otroke tudi malo o tem razmišljat. Moja babi je dobila zemljo od staršev, moji starši so dobili spet stanovanje od svojih staršev, da so imeli za začetek gradnje hiše. In tudi midva z bratom sva vsak dobila stanovanje, prav tako pa jaz za svojega sina varčujem za stanovanje, da mu bom vsaj za polog dala. In se mi  zdi totalno neodgovorno od nekaterih staršev, da svojim otrokom  niti plačilnih list za pomoč pri pridobivanju kredita ne dajo. Pa če so jim dala še toliko ljubezni in pameti in ne vem kaj nekakšen začeten kapital pa lahko umogočijo svojim otrokom.



O jezuskristus no....

Ja najboljš da ti dajo stanovanje, pa pol še položnice plačujejo, pa še kuhat pa pospravljat ti hodjouser posted image
Odraslost na višku.

Delo staršev je da te naučijo samostojnosti. Torej boš sam prigural do nečesa svojega če si samostojen. Ok če ti lahko pomagajo kul. Če pa ne morjo pa pač ne morjo. Ni to njihovo delo da do 50 leta financirajo mularijo neodgovorno.

Kar se pa tiče teme....oprosti, ampak če do sedaj niti jurja nista uspela prišparat mi res ni jasno kako si zamišljata plačevati obrokeuser posted image
Ne moreš se kar en dan spomnit da bi imel pa stanovanje in bo kar priletelo.
Pa btw obrok 500€. To na 15 let pride okoli 70.000€ oz. še manj.

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: stanovanje na leasing
23.9.2009 14:50:50   
ledenaa
gita osrečila si moj dan danes.
SE bom vsaj nasmejala

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: stanovanje na leasing
23.9.2009 14:51:06   
Anonimen
Bog ne daj, da bi se tebi zgodilo resnično življenje. Saj bi te trofnlo od hudega, ko ti ne bi imel kdo postlat. 
Poglej malo okoli sebe, kaj vse se ljudem dogaja in kako živijo.

(odgovor članu gita10)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: stanovanje na leasing
23.9.2009 14:52:26   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: water lily
Ne moreš se kar en dan spomnit da bi imel pa stanovanje in bo kar priletelo.

V bistvu se MORAŠ en dan spomniti, da bi pa imel stanovanje user posted image - če ti ne kapne, da bi ga imel, potem ga res ne boš.
Prileti pa redkokdaj. Večinoma ga moraš res plačati.

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: stanovanje na leasing
23.9.2009 14:58:24   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: gita10

IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

zakaj bi po tvoji logiki starši morali ,če mu že niso tako postlali kot si napisala ... zgraditi ali kupitiuser posted image user posted image






Sorry ampak moje mnenje je tako, da morajo starši, če že imajo otroke tudi malo o tem razmišljat. Moja babi je dobila zemljo od staršev, moji starši so dobili spet stanovanje od svojih staršev, da so imeli za začetek gradnje hiše. In tudi midva z bratom sva vsak dobila stanovanje, prav tako pa jaz za svojega sina varčujem za stanovanje, da mu bom vsaj za polog dala. In se mi  zdi totalno neodgovorno od nekaterih staršev, da svojim otrokom  niti plačilnih list za pomoč pri pridobivanju kredita ne dajo. Pa če so jim dala še toliko ljubezni in pameti in ne vem kaj nekakšen začeten kapital pa lahko umogočijo svojim otrokom.



potem nekateri ljudje - tudi moji starši- otrok sploh ne bi smeli imeti... sem vesela zate, da si dobila gratis stanovanje, samo se bojim, da si med srečnih par...drugi se morajo znajti drugače. Ne bi se hotela kregat...samo si mi stopila na živec. Se opravičujem za smetenje teme.


Kolikor so moje izkušnje, se da dobiti kredit tudi brez prihrankov, samo z malo solidnejšo plačo. Pri leasingu pa ponavadi fašeš fajn višje pribitke kot pri kreditu, tako da se midva v to raje nisva spuščala. Poskušajta pri tujih bankah, morda bo kje kdo prijazen, pa bo dal ves znesek. Je precej odvisno od tistih za šaltrom, kako se hočejo potrudit zate.

(odgovor članu gita10)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: stanovanje na leasing
23.9.2009 14:59:52   
gita10
Glej midva sva to kar sva dobila že zdavnaj potrojila. Oba dva garava, ne delava in tako so tudi moji in njegovi starši- sva pač iz takšnih družin.
Nisem rekla, da morajo kupit- seveda nekdo z Gorenjsko plačo ne more bog ve kaj prišparat je pa drugo pomoč, ki jo lahko nudiš otroku vsaj z plačilnimi listi. Razburilo me je to, ko mi je sodelovka govorila, da je zaprosila za kredit za stanovanje in je potrebovala poroka in so jo starši odklonili in ne morem razumeti kako takšni starši sploh obstajajo. Saj ne rečem, da boš ti neko propalico živel in ji plačeval položnice. Jaz sem od svojih staršev tudi dobila prvi avto- ko sem nabrala za polovico, mi je polovico plačal oče. Ko sem začela resno živeti in plačevati svoje obveznosti, ko so videli, da bom delala in ustvarjala. Saj sam vidiš kdaj je pravi čas da mu pomagaš.
In če je najmanj kar lahko narediš, da greš za poroka na banki potem je prav, da to narediš.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: stanovanje na leasing
23.9.2009 15:03:51   
zez76
Jaz ti sicer ne znam pomagat ampak upam,da vam bo uspelo!user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: stanovanje na leasing
23.9.2009 15:26:31   
Naja31
Se strinjam z gito.
Če starši lahko pomagajo, naj pomagajo.
Jaz bom tudi mojim otrokom, če bom lahko.


(odgovor članu zez76)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: stanovanje na leasing
23.9.2009 15:29:47   
pravljicar
Starši tukaj ne pridejo v poštev. Rajši 25 let plačujem sam in imam potem mirno vest, in da mi nikoli ne bo mogel noben od staršev očitat, pa še boljše bi se sam v sebi počutil... Sicer so pa oni tud revežiuser posted image

Ja koliko pa so potem ti "pribitki" pri leasing načinu za razliko od kredita, recimo da bi šlo za enako vrednost stanovanja v obeh primerih ter enako dobo odplačevanja? Do ene 100 € mesečno razlike bi se še nekak dal tolerirat...
Ma jaz sem že hodil od vrat do vrat po bankah in so se mi malo manj ko smejali, ko sem rekel, da bi rad kredit. Ja pa kako naj potem en pošten človek z družino pride drugače do stanovanja, ko ti povsod polena pod noge mečejo ali pa lih ne prideš v tisti njihov "ožji izbor"!!! Pravica do strehe nad glavo je pa vendar ena temeljnih človekovih pravic. user posted image

(odgovor članu zez76)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: stanovanje na leasing
23.9.2009 15:31:32   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: pravljicar
Pravica do strehe nad glavo je pa vendar ena temeljnih človekovih pravic. user posted image

Saj imaš PRAVICO do strehe nad glavo. Samo POGOJEV ZA NAKUP nimaš, če nimaš gotovine in če nisi kreditno sposoben. Kot nezaposlen in brez prihrankov.

(odgovor članu pravljicar)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: stanovanje na leasing
23.9.2009 15:33:34   
water lily
Pa kaj rabita glih ta trenutek stanovanje kupit?
Pač greste v najemnino, se zaposlita in potem vzameta kredit in kupita.
Ne moreš pričakovat da ti bo nekdo dal kredit na lepe oči če sta pa oba nezaposlenauser posted image
Pa tvoje človekove pravice gor al pa dol.

(odgovor članu pravljicar)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: stanovanje na leasing
23.9.2009 15:40:55   
ledenaa
Najprej služba potem pa vse ostalo

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: stanovanje na leasing
23.9.2009 15:53:31   
Anonimen
mi2 pa sva se kar spomnila en dan da hoceva svoje stanovanje. in ne, nisva imela prihrankov. v bistvu sva bila jurja € v minusu.
iz istih razlogov kot pravljicar. rajsi za kredit, kot za najemnino. in banka nama je odobrila kredit (hipoteka) v visini 90% nepremicnice. pac sem navezala stihe z cenilcem inje hiso ocenil malo vec kot se je prodajala.
aja, pa se moj moz je prosil sefa, naj mu nabije placo na maximum za tri mesece. da vsa bila sploh kreditno sposobna.
in evo, cetrto leto smo v svoji hisici. sicer stari in majhni, ampak je NAŠA! pa prav lustkana bo, ko se jo spraviva postimat!user posted image user posted image user posted image
zato, pravljicar, so variante. samo sluzba je pa res prva.


< Sporočilo je popravil miska_mccute -- 23.9.2009 15:56:18 >

(odgovor članu ledenaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: stanovanje na leasing
23.9.2009 18:09:32   
Anonimen
Naceloma je lizing se vedno financno manj ugoden od kredita. Visje so obrestne mere (ki se jih da tudi spogajat) in dvakrat imas stroske vpisa nepremicnine v zemljisko knjigo-ob nakupu, ko ti postanes ekonomski lastnik (kar v praksi pomeni, da te iz hise ne morejo kar vreci,ce obrokov ne placujes, ampak je postopek podoben kot pri neplacevanju kredita) ter ob placilu zadnjega obroka.

Ugodnejsi od kredita je toliko, ker uposteva vse vrste prihodkov, ki jih imas, pri kreditu pa se naceloma gleda neto placa. Ta prednost lizinga v zadnjih mesecih izgublja svoj pomen in se tudi lizing pri presoji bonitete zelo bliza kreditu.

Kar se tice nakupa brez pologa-naceloma ja, ampak v izrednih primerih in po principu financiranje tistemu, ki ga bo odplacal. Na podlagi tega, kar si napisal, tezko recem, da bos sposoben placevati mesecni znesek v visini 500€ (razen ce ni bila do zdaj to visina najemnine?), ce nisi sposoben prisparati niti centa. Lahko sem kaj spregledala, ampak naceloma je tudi fajn, da nekaj mesecev sparas, preden ugotovis, koliko si REALNO (in ne na papirju) sposoben mesecno placevati obroka. Privarcevani denar naj bo za polog, podoben mesecni obrok pa potem lahko racunas tudi za naprej. Po tem, kar si napisal, bo tudi z lizingom podobno tezko kot s kreditom, vendar-obstajajo dodatne moznosti zavarovanja kot sta kreditno sposobna starsa ali pa se ena hipoteka na stanovanje ali hiso.

(odgovor članu pravljicar)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: stanovanje na leasing
23.9.2009 18:15:48   
ledenaa
mene pa neki zanima-oba nezaposlena,nič prihrankov
Koliko potem mesečno sploh lahko daš za kredit??

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?