|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   stanovanjski sklad
26.3.2008 14:31:55   
žirafica
Ali se kaj govori oz. imate kakšno informacijo z bližine "korita", kdaj bo naslednji razpis stanovanjskega sklada za stanovanja v Ljubljani in na katerem koncu Lj. bodo ta stanovanja.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: stanovanjski sklad
26.3.2008 14:33:18   
sazi
ko bodo, jih bo na Brdu zelo veliko
nisem na tekočem, ampak že 2 leti nazaj se je govorilo, da bo razpis, pa nič od tega

(odgovor članu žirafica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: stanovanjski sklad
26.3.2008 14:53:20   
eggo
kupi dnevnik vsake toliko časa, piše not, drgač pa na spletni strani MOL-a ne najdeš nč?

(odgovor članu žirafica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: stanovanjski sklad
26.3.2008 18:53:55   
Jatek
Govorilo se je, da bo prva faza razpisa za Brdo konec leta.
Če se ne motim naj bi bile tri faze.
Samo ne vem, če se ni spet kaj zakompliciralo.

(odgovor članu eggo)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: stanovanjski sklad
26.3.2008 19:06:08   
piščanc
zadnjič je bil pirc na tv in je rekel, a bo predvidoma decembra

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Jatek)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: stanovanjski sklad
27.3.2008 9:59:02   
žirafica
Eggo, sem tudi po internetu že iskala, pa na stanovanjski sklad klicala, pa tam nočejo dajati nobenih informacij, dokler ni razpis zunaj.user posted image  Zato tudi sprašujem, če sa kaj govori...

(odgovor članu eggo)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: stanovanjski sklad
27.3.2008 10:28:47   
sazi
 
Eggo, sem tudi po internetu že iskala, pa na stanovanjski sklad klicala, pa tam nočejo dajati nobenih informacij, dokler ni razpis zunaj. Zato tudi sprašujem, če sa kaj govori...

Informacij ne dajejo, ker se jim vedno kaj zatakne. Že v letu 2006 se je govorilo, da bodo zagotovo do konca leta (torej leta 2006). Takjrat sem še ful čakala ta razpis, potem pa obupala. Zdaj smo kupili nepremičnino po tržni ceni - pufa čez glavo in še čez, ampak nismo mogli več čakat. Upam pa zaradi ostalih, da nekaj bo kmalu...

(odgovor članu žirafica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: stanovanjski sklad
31.3.2008 11:35:02   
arsha
No, to z MOL in ljubljanskim stanovanjskim skladom je skrajno čudna zadevščina. Tudi jaz nisem nič našla o kakšnem razpisu. Medtem lahko v Mariboru lepo pokličeš na občino, pa na občinski sklad in ti vse lepo razložijo.

Srečno

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: stanovanjski sklad
31.3.2008 11:49:02   
eggo
http://jssmol.si/

čekirej to če dobiš kaj.


(odgovor članu žirafica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: stanovanjski sklad
31.3.2008 12:27:36   
eggo
aja to me zanima...
...kakšna je cena stanovanja ki ga lahko kupiš preko sklada in kakšna je trenutna tržna cena
v vašem okolišu.
tle pri nas je NI! user posted image

(odgovor članu žirafica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: stanovanjski sklad
1.4.2008 10:53:01   
žirafica
No, saj cena tudi mene zanimauser posted image  Glede na to, da bi kupila stanovanje v LJ., bodo cene v okviru sklada gotovo višje kot v drugih mestihuser posted image

Sicer imam pa na to temo tri podvprašanja:

1) Koliko znašajo stroški vknjižbe etažne lastninske pravice?

2) Ali mora biti oseba, ki kupuje stanovanje preko St. sklada in je varčeval preko stanovanjske varčevalne sheme in ki bo jemal tudi kredit, tudi lastnik stanovanja ali je lahko lastnik tudi partner / mož?

3) Tisti, ki ste že kupovali preko St. sklada: Koliko časa traja od taktrat, ko ste izbrani za stanovanje do trenutka, ko dejansko dobite ključe in se lahko vselite? Kot sem videla v pogodbi zadnjega razpisa za Kranj, Jesenice... prodajalec zagotavlja vselitev do 1.10.2008user posted image  Kaj zdaj to pomeni - a tisti, ki so bili ravnokar izbrani, bodo morda morali še čakati da se dokončajo vsa gradbena dela ali kaj? Ali niso ta stanvonanja že dokončana, ko jih sklad ponudi oz. pripravi razpis zanje?

Če kdo kaj ve o tem.... se priporočam za informacijeuser posted image

(odgovor članu eggo)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: stanovanjski sklad
1.4.2008 11:08:01   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: žirafica

No, saj cena tudi mene zanimauser posted image  Glede na to, da bi kupila stanovanje v LJ., bodo cene v okviru sklada gotovo višje kot v drugih mestihuser posted image

Sicer imam pa na to temo tri podvprašanja:

1) Koliko znašajo stroški vknjižbe etažne lastninske pravice?

2) Ali mora biti oseba, ki kupuje stanovanje preko St. sklada in je varčeval preko stanovanjske varčevalne sheme in ki bo jemal tudi kredit, tudi lastnik stanovanja ali je lahko lastnik tudi partner / mož?

Pri moj isestri sta lastnika oba, pa je imela shemo le moja sestra, so pa na razpisu "kandidirali" kot mlada družina in sta z možem lastnika stanovanja pol-pol. Mislim, da je to čisti odvisno od dogovora med zakoncema. Torej lastnica bi bila lahko ona ali oba, nikakor pa samo mož, ker je bila ona nosilka sheme.

3) Tisti, ki ste že kupovali preko St. sklada: Koliko časa traja od taktrat, ko ste izbrani za stanovanje do trenutka, ko dejansko dobite ključe in se lahko vselite? Kot sem videla v pogodbi zadnjega razpisa za Kranj, Jesenice... prodajalec zagotavlja vselitev do 1.10.2008user posted image  Kaj zdaj to pomeni - a tisti, ki so bili ravnokar izbrani, bodo morda morali še čakati da se dokončajo vsa gradbena dela ali kaj? Ali niso ta stanvonanja že dokončana, ko jih sklad ponudi oz. pripravi razpis zanje?

Ponavadi dobiš ključe takrat, kot piše v razpiszu (izjemoma so kakšne zamude). V prevm razpisu so čakali celo 2 leti, kar je bilo po eni strani fajn, saj si stanovanje plačeval po obrokih celi 2 leti in ni bilo treba vsega plačat naenkrat, pa tudi dolgo vnaprej si že vedel, da boš imel rešen stanovanjski problem. Sicer pa je tudi na prostem trgu pri novogradnjah tako. Najprej rezerviraš stanovanje po možnosti še pred začetkom gradnje, ga potem med gradnjo kupiš in potem čakaš in čakaš in pred koncem plačaš še preostalo kupnino.

Če kdo kaj ve o tem.... se priporočam za informacijeuser posted image


O cenah pa toliko. Koliko bo za LJ, nimam pojma. Ampak glede na to, da je tržna cena 3000 EUR/m2 in več, bi bila jaz kot kupec vesela kakršnekoli cene okoli 2000 EUR. Žal pa itak ne bom kupec, ker smo doooolgo čakali na kak razpis, pa nič ni bilo iz tega in smo zdaj kupili veliiiiko dražjo nepremičnino z veliko večjim in dolgotrajnejšim kreditomuser posted image .

(odgovor članu žirafica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: stanovanjski sklad
1.4.2008 11:16:50   
pikapolona2
IZVIRNO SPOROČILO: žirafica

2) Ali mora biti oseba, ki kupuje stanovanje preko St. sklada in je varčeval preko stanovanjske varčevalne sheme in ki bo jemal tudi kredit, tudi lastnik stanovanja ali je lahko lastnik tudi partner / mož?



lahko se zmeniš tudi tako kot so se pr prjatlih ona je lastnica 9/10 on pa 1/10...pa je v shemi samo on varčeval ona ne.....živita pa v izvenzakonski skupnosti.

(odgovor članu žirafica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: stanovanjski sklad
1.4.2008 11:21:03   
žirafica
IZVIRNO SPOROČILO: sazi

Pri moj sestri sta lastnika oba, pa je imela shemo le moja sestra, so pa na razpisu "kandidirali" kot mlada družina in sta z možem lastnika stanovanja pol-pol. Mislim, da je to čisti odvisno od dogovora med zakoncema. Torej lastnica bi bila lahko ona ali oba, nikakor pa samo mož, ker je bila ona nosilka sheme.



Uf, a to je torej pogojeno, da mora biti nosilec sheme tudi lastnikuser posted image  

A ni to stvar zakoncev, da imata nepremično urejeno kot njima paše? Saj ko skladu plačaš ves denar, potem je nepremičnina tvoja / njuna in bi lahko imela tudi lastništvo urejeno po svoje.

Kaj pa tak primer: ONA je nosilka sheme, OBA vzameta kredit, ON lastnik stanovanja? A to bi pa šlo skozi?

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: stanovanjski sklad
1.4.2008 11:22:52   
žirafica
Pikapolona2, a da je nevarčevalec 100% lastnik pa ne gre?

(odgovor članu pikapolona2)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: stanovanjski sklad
1.4.2008 12:07:57   
pearl_shell
Ko sem nekaj časa nazaj začela varčevat v st. skladu, mi je na banki rekla, da ni pomembno kdo dvigne kredit, kdo je lastnik. Jaz varčujem, kasneje je pa vse stvar dogovora. Torej po tem njenem odgovoru bi sklepala, da je seveda lahko 100% lastnik tudi mož. Morda pa si vsaka banka to malo po svoje razlaga user posted image

(odgovor članu žirafica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: stanovanjski sklad
1.4.2008 12:36:20   
sazi
no, tole o 100% lastništvu "nevarčevalca" mi ni čisto jasno
mogoče, če gre za moža, ker kar tako nekdo tretji zagotovo ne more biti lastnik

(odgovor članu pearl_shell)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: stanovanjski sklad
1.4.2008 12:44:09   
eggo
ma to z varčevanje v stanovanjski shemi je čisti blef...kolkr se men zdi.
v časopisu sem zasledil (imam spravljen članek,...lahko pošljem če koga zanima) informativni izračun za posojila iz naslova nacionalne varčevalne sheme-stanovanjski sklad.
doba: 5let
mesečni obrok: 50€
privarčevani znesek: 3378€
znesek kredita: 7094€ na 10 let je 73€/mesec

kaj vraga si pa lahko kupiš za 7000€user posted image stanovanjeuser posted image morda opremiš kopalnico...še to ne luksuzuser posted image

zame ni to nč kaj ugodno varčevanje,...
in na koncu konca ti dajo možnost nakupa stanovanja, katerega cena na kvadrat je enaka tržni ceni. user posted image

(odgovor članu pearl_shell)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: stanovanjski sklad
1.4.2008 13:37:02   
pearl_shell
Sazi, morda v smislu sorodstvene vezi, ne bi pa vedla, če gre za tretjo osebo. 

No jaz sem z bančno uslužbenko takrat govorila glede moža, ker me je zanimalo, če potem lahko on postane lastnik, vzame kredit itd., čeprav je varčevanje v mojem imenu. In je odgovorila, da to pač nima veze in da se da vse.

Eggo, se v vsem strinjam s teboj! Jaz pač varčujem, ker bi itak mogla, sicer se pa ne bi nikoli odločila, ker ni nobene ugodnosti. Za par centov morda, ampak pri nakupu stanovanja je to tako kot nič.  

(odgovor članu eggo)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: stanovanjski sklad
1.4.2008 13:44:26   
sazi
ma to z varčevanje v stanovanjski shemi je čisti blef...kolkr se men zdi.


Se strinjam, da je tako varčevanje brez veze - poanta je v tem, da imaš pri nakupu prednost pred tistimi, ki ne varčujejo. Poznam kar nekaj ljudi, ki so na ta način prišli do relativno poceni stanovanja - žal nisem med njimi.

(odgovor članu eggo)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: stanovanjski sklad
1.4.2008 13:45:29   
sazi
zame ni to nč kaj ugodno varčevanje,...
in na koncu konca ti dajo možnost nakupa stanovanja, katerega cena na kvadrat je enaka tržni ceni.


No, tole sem malo pozno prebrala - v krajih drugje po Sloveniji morda res ni bistvene razlike v ceni, v LJ je pa razlika ogromna.

(odgovor članu eggo)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: stanovanjski sklad
1.4.2008 13:52:45   
pikapolona2
IZVIRNO SPOROČILO: žirafica

Pikapolona2, a da je nevarčevalec 100% lastnik pa ne gre?

kolikor sem jaz brala pri prejšnjem razpisu tudi gre...ampak moraš takoj ko oddajaš imet nek papir na katerem nosilec varčevalne sheme prenaša svojo pravico nate. Pa mislim da je bilo napisano da to gre samo med sorodniki in partnerji....ampak to je samo moj spomin...sploh pa itak v vsakem razpisu kej popravljajo. Najboljš da prej vprašaš preden oddaš vlogo.

(odgovor članu žirafica)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?