|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   sterilizator za stekleničke
4.6.2010 9:28:11   
žabica13
Punce pozdrav,

predvsem na tiste, ki ste že mamice bi se obrnila z enim vprašanjem (zame bo to prvi user posted image  in se še malo lovim kaj je res potrebno in kaj ne) - ali je sterilizator za stekleničke nujn in koliko se sploh rabi v primeru, da otročka dojiš? Ko se je rodila moja mlajša sestra se spomnim da smo to vse prekuhavali, zdaj je očitno v modi ta sterilizator? Ga imate oz. ga boste kupile?

Hvala!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: sterilizator za stekleničke
4.6.2010 9:47:22   
mini86
js sm ga kupila in niti  ENKRAT  nism not sterilizirala..sm pa dojila..dude in flaške za čaj se na hitro prekuhala in to je blo to..zame eden izmed zgrešenih nakupov

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu žabica13)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: sterilizator za stekleničke
4.6.2010 10:01:20   
sazi
Če polno dojiš, ga res ne potrebuješ. Meni pa je zelo prav prišel, ker sem najprej dojila samo delno, potem pa še to ne večuser posted image

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: sterilizator za stekleničke
4.6.2010 10:01:55   
ledenaa
Bi nujen
Nisem ga imela in niti nikoli ne bomuser posted image

(odgovor članu žabica13)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: sterilizator za stekleničke
4.6.2010 10:04:38   
mucica2
IZVIRNO SPOROČILO: sazi

Če polno dojiš, ga res ne potrebuješ. Meni pa je zelo prav prišel, ker sem najprej dojila samo delno, potem pa še to ne večuser posted image


jaz tudi dojim pa dodajam, in imam aventov sterilizator, meni je super (jaz ne bi bila več brez njega). je pa res, se da tudi brez njega živet, pač prekuhavaš....če pa polno dojiš pa res brezzveze..


_____________________________

20.02.2010 - Manja
rojstvo: 3300g - 51cm
22.3: 4180g - 55cm
22.4.:5110g - 58,5cm
28.5: 6040g - 62cm
17.6.:6810g - 64cm
20.7.:7470g - 68,5cm
25.8.:8120g - 70,5 cm
22.11.: 9060g - 75 cm

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: sterilizator za stekleničke
4.6.2010 10:07:09   
kajajaka
Dobila za darilo in sem ga kar uporabljala, ampak bi bilo čisto ok tudi, če bi prekuhavala.
Pa če ti bo dojenje steklo itak ne boš veliko potrebovala stekleničk... tisto za čaj pa pač prekuhavaš.

Mislim,da so vse te modernene zadeve ala sterilizator, grelec za steklenične in palček zavijalček bolj marketinški nateg kot pa nujna oprema za dojenčka.

Jaz imam našega palčak zavijalčka še v škatli (tudi darilo) ker mi ni jasno zakaj bi pokakane plenice skladiščila v sobi, če pa stopiš na dvorišče in vržeš v smetnjak... Itak je treba tudi palčka redno praznit sicer zasmrdi. V čem je potem fora ?user posted image

Probaj čim manj nakupovat v naprej. Boš že kupila, ko boš videla, če rabiš.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: sterilizator za stekleničke
4.6.2010 10:27:58   
kristinaj
jaz sem do 6m za oba imela steklene flaške, ki sem jih prekuhavala...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu žabica13)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: sterilizator za stekleničke
4.6.2010 11:20:23   
žabica13
Punce hvala, vidim da se da prav fajn tudi brez njega. Ker zdaj imam (še 2 meseca in pol do PDP) še tolikooooo stvari za kupit, da ni res. In je kar treba malo s seznama metat kar ni res nujno, sicer bo finančno prehudo (in tale od avent-a ki je v BC trenutno v akciji je še vedno 35 eur). Sicer ne vem, če se bo dete hotelo dojit, ampak grem zaenkrat naprej z idejo da se bo dojil. Če pa bo slučajno treba po flaškah pit bomo na naknadno kupili.

Ja, danes je tolko stvari, ki so kao nujne, da če je prvi otroček res ne veš več. Pa so naše mame nas gor spravile brez vseh teh novotarij user posted image  (da ne govorimo o babicah brez pralnih strojev)

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
4.6.2010 14:25:34   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu žabica13)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: sterilizator za stekleničke
4.6.2010 21:16:48   
Petka09
Naša se je dojila samo en mesec, potem je bila izključno na flaški. Nikoli nisem imela sterilizatorjia.
Imela sem dve flaški za mleko, ki sem ju prala pod vročo vodo po uporabi in ko je bil recimo pomivalc poln, sem ju še not fliknila in oprala. Nikoli nisem flašk posebej prekuhavala, ker se mi je zdelo nesmiselno.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: sterilizator za stekleničke
4.6.2010 21:35:55   
jullie
..jaz sem uporabljala sterilizacijsko tekočino od Chicco-ta .. rabila sem jo pa itak samo prva dva meseca, potem sem pa nehala.. ostalo mi je je pa še več kot pol..

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: sterilizator za stekleničke
4.6.2010 22:05:19   
Anonimen
Uh ne tega kupovat, ker je res BV ... glej, če boste flaške dejansko rabili, jih pred prvo uporabo in potem enkrat na teden pač naložiš lahko kar v tisto posodo v kateri se zelenjava nad soparo kuha pa s soparo steriliziraš (pri nas prekuhavanje ni prišlo v poštev, ker je voda pretrda in so bile flaše čisto bele potem), al pa daš v pisker vodo pa kovinsko cedilo v pisker tako da ne doseže vode ... v cedilo naložiš flaše in čes daš pokrovko in gasa ... po vsakokratni uporabi pa samo pod vročo vodo splakneš. Sem pa jaz prekuhavala 1x tedensko zadeve tja do začetka uvajanja GH, kar je bilo pri nas do enega 4,5 meseca ... potem sem pa kupila tekočino za steriliziranje od Chiccota in sem vanjo dala zadeve mogoče 1x na 1-2 meseca pa še zdaj ji občasno dude pa cuclje od flaš za mleko v to tekočino fliknem, ker se včasih res povsod valjajo ... ne komplicirat tam kjer absolutno ni treba ... šeena taka zadeva je naprimer grelec stekleničk ... zgrešen nakup do fundamenta ... tega posebnega koša za plenice pa tut nisem imela namena kupit, pa sem ga za darilo dobila ... samo smo ga uporabljali res mogoče kaka 2 meseca, potem sem ga pa napakirala in dala kolegici, ki je ravno rodila .. no pa sem ga tut od nje kmalu nazaj dobila user posted image .

(odgovor članu jullie)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: sterilizator za stekleničke
11.6.2010 23:11:29   
anajan
Jaz steriliziram črpalko, flaške, občasno še dudke. Za sterilizacijo pa uporabljam sterilizacijo z mikrovalovko. Najlažje - vzameš plastično posodo primerno za mikrovalovko, vanj naliješ malo vode (za dva prsta) in počakaš 3 min.

_____________________________

Vsak dan je nekaj posebnega.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: sterilizator za stekleničke
11.6.2010 23:34:57   
barika
Pri prvem sem  enkrat na teden prekuhala flaške v filtrirani vodi (mogoče prva dva meseca), pri drugem pa samo, ko so bile flaške nove. Edino vsake toliko prekuham cuclje.
meni se zdi brezvezen nakup

(odgovor članu anajan)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: sterilizator za stekleničke
11.6.2010 23:50:45   
TuBoLina_86
moj je star 9 mesecev, in  sterilizator še vedno uporabljam...

najprej sem mela onega za v mikrovalovko, in sem ga enkrat po nesreči zakurila user posted image user posted image user posted image je bila mikrovalovka štekana na žar, pa nisem videla user posted image user posted image

nato smo kupili onega na elektriko, aventovega, in sem zelo zadovoljna, olajša delo, sem bolj mirna, in zgleda da ga kmalu več ne bomo rabili, saj mali tako ali tako že vse nese v usta....

sterilizram pa flaške za mleko, čaj, žličke, dudike.... ko sem dojila, sem sterilizrala tudi pumpico.... prekuhavanje tudi pri nas ni možno, sem enkrat prekuhala, pa mi je cela flaška bila bela user posted image

bom ga uporabila tudi pri naslednjem otroku, brez slabe vesti, in občutka pretiravanja...

je pa na tvojem, saj gre za tvojega otroka, in če se tebi to ne zdi nujno zlo, pol ne rabiš kupit... lahko tudi prekuhavaš... ali pa samo opereš pod vročo vodo...



_____________________________

17.09.2009 ob 8:48 sem postala ponosna mamica malega sončka Tina

ob rojstvu, 17.9.2009: 3140 g, 50 cm
1 leto : 10,5 kg, 77 cm

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: sterilizator za stekleničke
12.6.2010 20:28:42   
Petka09
Glede prekuhavanja vode in bele posode, ki nastane po tem: Najprej vodo prefiltrirajte skozi Britta (ali kak drug) filter, potem pa uporabite to prefiltrirano vodo za prekuhavanje. Posoda ne bo niti malo bela!! user posted image

(odgovor članu TuBoLina_86)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
7 znakov, da se maternični vrat aktivno od...
Ko otrokova glavica potuje po porodnem kanalu navzdol, se na zadnjici pojavi rdečo-vijolična ali rjavkasta črta. Bolj ko...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?