|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   sušilni stroj
11.9.2010 9:13:57   
domci
Tiste, ki imate sušilne stroje kako ste z njimi zadovolnje, katere znamke ga imate, kaj je potrebno paziti pri nakupu.....



_____________________________

MOJI CUKERČKI SO ROJENI:
4.5.2006 Domen
5.6.2010 Marjetka
19.4.2012 Tinkara
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: sušilni stroj
11.9.2010 9:48:41   
EKOGREEN
Sušilni stroj uporabljamo le takrat, ko je vreme neugodno za sušenje perila zunaj pa še to ne vedno, ker je velik porabnik. Če kupuješ sušilca moraš najprej vedet koliko ga boš uporabljala, če ga boš le občasno je lahko navaden z grelno spiralo, slednji imajo kar veliko porabo energije, če pa boš velik sušila perilo s sušilcem se izplača nabavit takšnega s toplotno črpalko, ki porabi velik manj elektrike kot tisti z grelno spiralo, je pa v štartu mal dražji. Pa še to: kondenzacijski sušilci porabijo malo več energije in sušijo malo dlje, lahko jih imaš v stanovanju. Sušilci z zunanjim odvodom zraka pa porabijo malo manj energije in sušijo malo krajši čas, a pri teh moraš imet cev za odzrečevanje speljano nekam ven, da ti vlaga ne ostaja v prostoru, dobro pa je za oba tipa sušilcev, da imaš dovolj dotoka svežega zraka v prostor kjer sušita, zaradi pregrevanja stroja in prostora! Torej je dobro vedeti kje boš imela stroj postavljen v hiši, da veš kateri tip izbrat. Največ pa se danes kupujejo kondenzacijski.
Tukaj pa imaš še link, če želiš izvedet malo več:  http://www.gospodinjski-aparati.si/nasveti/susilni-stroj/priporocljive-lastnosti-susilnega-stroja/     moje priporočilo je kondenzacijski stroj s toplotno črpalko, ker ga ne kupuješ vsak danuser posted image  no pa vseeno sporoči, kako ste se odločili.

(odgovor članu domci)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: sušilni stroj
11.9.2010 10:03:18   
SaMaa
Jaz sem kupila sušilni stroj z namenom, da ga bom uporabljala samo takraat, ko bo slabo vreme. Ni slabo, če ga imaš, me pa moti, da so npr brisače fuuulllll mehke, jaz raje uporabljam bolj trde brisače za brisanje. Kupila sem kondezacijskega od Gorenja, zelo zadovoljna.

(odgovor članu EKOGREEN)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: sušilni stroj
11.9.2010 10:09:23   
Tula
IZVIRNO SPOROČILO: SaMaa

Jaz sem kupila sušilni stroj z namenom, da ga bom uporabljala samo takraat, ko bo slabo vreme. Ni slabo, če ga imaš, me pa moti, da so npr brisače fuuulllll mehke, jaz raje uporabljam bolj trde brisače za brisanje. Kupila sem kondezacijskega od Gorenja, zelo zadovoljna.


Joj, meni je pa tako super, ko so fine mehke in se dajo lepo zložituser posted image
Sicer pa imam kondenzacijski sušilec (Indesit) in ga vedno uporabljam, ker nimam perila kje sušit, pa fajn je, ker mi ni treba mehčalca kupovat, pa tudi likat mi več ni treba veliko, ker še toplo perilo zložim in pospravim. Ne znam več živet brez tegauser posted image


_____________________________

Tia 26.11.2002
Lea 16.7.2005
Matija 11.11.2009

(odgovor članu SaMaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: sušilni stroj
11.9.2010 10:32:07   
josephine27
jaz imam kondenzaciskega od Gorenja. uporabljam ga občasno, ko je zunaj vlažno al pa če moram kaj na hitro posušit. čez poletje praktično ne. sicer smo z njim zadovolni. samo mal pazit moraš ker vse stvari niso glih za sušit v stroju.

_____________________________



(odgovor članu Tula)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: sušilni stroj
11.9.2010 10:49:23   
Najaa
Kondenzacijski Bosch, uporabljam ga pozimi. Zelo zadovoljna z njim.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: sušilni stroj
11.9.2010 10:57:42   
domci
Sej jaz sem drugače proti sušilcu ampak očitno drugače ne bo šlo. Notri se mi suši po tri štiri dni pa dokler smo bili trije je to še nekak šlo, zdaj pa smo štirje in se mi ta sistem kar nekak ruši pa še vreme je tako za user posted image


_____________________________

MOJI CUKERČKI SO ROJENI:
4.5.2006 Domen
5.6.2010 Marjetka
19.4.2012 Tinkara

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: sušilni stroj
11.9.2010 12:33:55   
krtek 1
Si ne predstavljam več,kako bi bilo brez sušilca...Uporabljam ga vedno,poleti in pozimi.Poleti dam perilo sušiti za 20 min.da se zravna,da ga ni potrebno likati,ter da se prej posuši na zraku.Tudi pozimi delam tako s tem da,če nimam prostora na stojalu perilo večkrat tudi do konca pusušim.

(odgovor članu domci)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: sušilni stroj
11.9.2010 12:41:20   
DanijelaNeli
Tale naslov je tudi zame... user posted image ...namreč odločujem se za nakup sušilnega stroja...nevem pa kakšnega.
Poleti, oziroma ko je lepo vreme imam super pogoje za sušit,če pa še piha burja je odlično....Ampak zna biti tudi na Primorskem slabo vreme,in tista neznosna megla...In noter ne maram sušit štrace zaradi vlage in vsega..pa še cunje se ti uničijo...



(odgovor članu krtek 1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: sušilni stroj
11.9.2010 13:33:10   
donat
se strinjam s tabo.

imam enako

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: sušilni stroj
11.9.2010 21:17:39   
enea
Mi smo lani kupili sušilni od Brandt-a ( ožji model), je kondenzacijski, ker nimamo prostora za "ta velikega" in za sušit perila, tako, da ga uporabljam skoz celo leto. Odpira se z vrha, meni je super, likam skoraj nič več, kot je ena prej omenila, poberem ven še toplo perilo in zložim, so res malenkosti da likam. Likalnika nisem videla že .... uh se ne spomnim od kdaj. user posted image .
Ima pa programe, za bombaž, fino perilo, prezračevanje perila, (ki je dosti časa spravljeno), kavbojke, pa da ti posuši,  za v omaro, oz. za likanje (ni do konca posušeno),... zamik vklopa (interval po 30 min), pa sama si lahko nastaviš čas sušenja, interval po 10 min, .... V glavnem meni je super in ga ne dam,... oz. spet kot je ena rekla ne znam si predstavljat življenja brez njega.user posted image

DanjelaNeli, vem ja, kako je na Primorskem, zato pa smo se tudi odločili za nakup,..user posted image . vlage za prodajat, rabi katera,..user posted image user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil enea -- 11.9.2010 21:19:17 >

(odgovor članu donat)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: sušilni stroj
12.9.2010 9:28:55   
EKOGREEN
Nekaj nasvetov za sušilca: 
http://www.gospodinjski-aparati.si/nasveti/susilni-stroj/

(odgovor članu domci)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: sušilni stroj
13.9.2010 7:33:00   
Anonimen
Mi2 sva kupila tega.

http://www.gospodinjski-aparati.si/aparati/artikel/14603/

(odgovor članu EKOGREEN)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: sušilni stroj
13.9.2010 8:22:29   
danuska
Mene pa zanima če ima kdo podoben problem:imam 1 leto star candyjev sušilni stroj ki je kondenzacijski.V soboto mi je začel ful glasno ropotat med sušenjem(kot bi poslušal traktor).Sem vse očistila oba filtra ,vodo ven ,ki se nabere med sušenjem,pa ni bilo bolje.Ali ima kakšen idejo kaj bi lahko bilo?

_____________________________

Lepo je,če si človek do ljudi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: sušilni stroj
15.9.2010 13:21:52   
mirabela
user posted image user posted image user posted image  kupili smo susilca  in sicer tega http://www.gospodinjski-aparati.si/aparati/artikel/12365/


v big bangu placali 375€, zaenkrat zadovoljni user posted image

(odgovor članu danuska)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: sušilni stroj
15.9.2010 21:40:15   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Kondenzacijski Bosch, uporabljam ga pozimi. Zelo zadovoljna z njim.


Mi isto. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: sušilni stroj
6.10.2010 14:15:58   
sončnica14
IZVIRNO SPOROČILO: EKOGREEN

moje priporočilo je kondenzacijski stroj s toplotno črpalko, ker ga ne kupuješ vsak danuser posted image  no pa vseeno sporoči, kako ste se odločili.


EKOGREEN, (ali kdo drug) a mi lahko prosim malo razložiš, kaj v praksi to pomeni, da ima toplotno črpalko.

Ok, to sem razbrala, da porabi manj energije. A je še kakšna pomembna razlika? Ali za tak stroj potrebuješ še kaj drugega kot priklop na elektriko? Ali se prostor enako segreva kot pri klasičnem kondenzacijskem?

Ker v stanovanju nikjer ne najdem primernega prostora za sušilni stroj razmišljam, da bi ga postavila v klet, ki pa je zelo majhna. Klet ima sicer manjše okno, čez katerega je fiksni komarnik in me malo skrbi, ali bo dotok svežega zraka zadosten.

Čez poletje nimam težav saj sušim zunaj na balkonu, pozimi pa prestavljam ta stojala po celem stanovanju, suši se slabo, pa še preveč vlage je potem v stanovanju, tako da sem že sita vsega skupaj. Pa likanja tudi user posted image , zato moža (in sebe) prepričujem za nakup sušilca.



(odgovor članu EKOGREEN)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: sušilni stroj
6.10.2010 16:41:09   
sončnica14
Aha, pa še to me zanima ali odzračevalni sušilni stroj tudi tako segreje prostor? Kako dolga je ta cevka in kaj prihaja iz nje (topel zrak ali voda?

Da ne bom doktorirala iz teh strojevuser posted image

(odgovor članu sončnica14)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: sušilni stroj
6.10.2010 16:45:15   
EKOGREEN
IZVIRNO SPOROČILO: sončnica14

IZVIRNO SPOROČILO: EKOGREEN

moje priporočilo je kondenzacijski stroj s toplotno črpalko, ker ga ne kupuješ vsak danuser posted image  no pa vseeno sporoči, kako ste se odločili.


EKOGREEN, (ali kdo drug) a mi lahko prosim malo razložiš, kaj v praksi to pomeni, da ima toplotno črpalko.

Ok, to sem razbrala, da porabi manj energije. A je še kakšna pomembna razlika? Ali za tak stroj potrebuješ še kaj drugega kot priklop na elektriko? Ali se prostor enako segreva kot pri klasičnem kondenzacijskem?

Ker v stanovanju nikjer ne najdem primernega prostora za sušilni stroj razmišljam, da bi ga postavila v klet, ki pa je zelo majhna. Klet ima sicer manjše okno, čez katerega je fiksni komarnik in me malo skrbi, ali bo dotok svežega zraka zadosten.

Čez poletje nimam težav saj sušim zunaj na balkonu, pozimi pa prestavljam ta stojala po celem stanovanju, suši se slabo, pa še preveč vlage je potem v stanovanju, tako da sem že sita vsega skupaj. Pa likanja tudi user posted image , zato moža (in sebe) prepričujem za nakup sušilca.





principa delovanja toplotne črpalke ti ne bom razlagal, ker to zate niti ni tolk pomembno kot to, da porabi manj elektrike kot klasičen stroj brez toplotne črpalke, če imaš okno v kleti je že kar ok. sam pa ne vem če imaš tudi vtičnico za priklop stroja, to je pa tudi vse kar rabiš, le pri trgovcu se pozanimaj do kako nizke temperature ti lahko stroj deluje, če ga misliš imet v kleti, ker se zna temperatura v kleti pri odprtem oknu v zimskem času kar fajn spustit, da ti ne bi zamrznila voda v stroju, ki jo je vedno vsaj mal, to pa ti zna poškodovat stroj. Drgač pa ni panike. Stroji s toplotno črpalko so veliko prijaznejši do perila, ker sušijo z nižjo temperaturo kot običajni in ga tako manj poškodujejo, za pregrevanje pa ni panike, mi ga imamo v enem manjšem prostoru kjer imamo na zidu ventilator, da nam odsesava odvečno toploto kar ven skoz zračnik in urejen dovod svežega zraka do sušilca, tako, da je zadeva optimalno rešena. Če imaš okno odprto, ko ga rabiš je pa tudi čist dovolj. Razlika med obema tipoma strojev je le ta, da je stroj s toplotno črpalko običajno mal dražji, cen pa ne poznam. Kaj več ti težko napišem, ker tvojega primera ne poznam dovolj dobro. Če boš velik sušila vzami kondenzacijskega s toplotno črpalko, če pa mal, pa kondenzacijskega navadnega. Mogoče še ta malenkost, da mora bit za sušilni stroj, če se ne motim vsaj 16 amperska varovalka, ker so običajno moči navadnih sušilcev do okol 2,9 kW, kondenzacijskih pa nekaj manj, a ne vem točno koliko iz glave. Upam, da ti nisem preveč zakompliciral vse skupaj.user posted image

(odgovor članu sončnica14)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: sušilni stroj
6.10.2010 17:12:02   
sončnica14
Hvala. Vtičnico imam, to ni problema.
Ker v kleti hranim tudi nekaj živil  (vložene stvari, par steklenic vinauser posted image  ) me skrbi, da ne bo klet postala pretopla za hranjenje živil.

Doma imamo (v drugi kleti, ki ni moja) toplotno črpalko za vodo in stvar deluje tako, da za segrevanje vode hladen zrak izhaja ven iz črpalke, kar pomeni, da črpalka klet hladi. Zato me zanima, če tudi pri sušilcu tak stroj prostor hladi namesto greje?  In kako je s segrevanjem prostora v primeru odzračevalnega sušilca? 
Upam, da ne morim preveč.

(odgovor članu EKOGREEN)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: sušilni stroj
6.10.2010 17:25:36   
EKOGREEN
IZVIRNO SPOROČILO: sončnica14

Hvala. Vtičnico imam, to ni problema.
Ker v kleti hranim tudi nekaj živil  (vložene stvari, par steklenic vinauser posted image  ) me skrbi, da ne bo klet postala pretopla za hranjenje živil.

Doma imamo (v drugi kleti, ki ni moja) toplotno črpalko za vodo in stvar deluje tako, da za segrevanje vode hladen zrak izhaja ven iz črpalke, kar pomeni, da črpalka klet hladi. Zato me zanima, če tudi pri sušilcu tak stroj prostor hladi namesto greje?  In kako je s segrevanjem prostora v primeru odzračevalnega sušilca? 
Upam, da ne morim preveč.

user posted image je že ok!  stroj ti bo prostor ogreval in ne hladil, kljub temu, da je na toplotno črpalko. Moji starši imajo takšnega, ki se odzračuje, enostavno, odzračevalno cev moraš približat odprtemu oknu, vendar ti tak stroj, naredi tudi nekaj vlage v prostoru kjer je, vsaj, ko dela, če maš okno odprto se ti pa ne bo pregreval prostor, a raje vzami kondenzacijskega, boš mela manj vlage v kleti med sušenjem. Drgač pa še mal povprašaj v kaki trgovini, mogoče bodo vedeli, še kaj kar sam ne vemuser posted image .

(odgovor članu sončnica14)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: sušilni stroj
7.10.2010 7:27:50   
sončnica14
Hvala EKOGREEN. Mož se čisto strinja z nakupom user posted image (je bil takoj za), odločila sva se za kondenzacijskega (brez črpalke), zdaj morava pa samo še izbrati med pestro ponudbo in hitro v nakup. Prekladanju mokrih cunj in dolgotrajnemu likanju so šteti dnevi  user posted image .

(odgovor članu EKOGREEN)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: sušilni stroj
7.10.2010 10:04:15   
sončnica14
Spet jaz, imam še eno vprašanje.

Kako se obnese košara za sušenje volne/čevljev. Ali je to pametna stvar ali je brezveze? A se ta košara (ki se ne vrti) takrat ko je ne rabiš vzame ven iz sušilca?


(odgovor članu sončnica14)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: sušilni stroj
7.10.2010 10:16:57   
agataema
Sončnica, ta košara je stvar ki jo rabiš parkrat na leto, ampak takrat je pa fajn. Midva o uporabljava predvsem za sušenje čevljev. Se enostavno namontira in odmontira, ni pa nobene panike če je stroj ne bi imel zraven.

(odgovor članu sončnica14)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?