|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   tašča ga poseda na kahlico ...
18.1.2007 16:22:41   
živa
... pa še nima eno leto. Meni se zdi to brez veze in kar malo mimo; enkrat sem ji že povedala, pa ga je danes vseeno posedla (je namreč pri njej v varstvu). Seveda ni bilo uspeha.  Saj konec koncev ni s tem nič narobe, če pač sedi na kahlici in se po svoje zabava, ali pač, glede na to, da je za navajanje po mojem mnenju še prezgodaj?

Lp,

živa
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: tašča ga poseda na kahlico ...
18.1.2007 16:39:40   
total
Jaz pa mislim,da tvoja tašča malo pretirava....user posted image

_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: tašča ga poseda na kahlico ...
18.1.2007 16:44:35   
cuma
Težava lahko nastane v primeru, da tvoja tašča otroka sili v nekaj, za kar še ni pripravljen in če tega ne počne kot je treba in otroka s tem obremenjuje lahko povzroči upor in zavračanje kahlice kasneje, ko pa bo že čas za njo. 

Lp 

(odgovor članu total)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: tašča ga poseda na kahlico ...
18.1.2007 18:01:13   
asso
IZVIRNO SPOROČILO: cuma

Težava lahko nastane v primeru, da tvoja tašča otroka sili v nekaj, za kar še ni pripravljen in če tega ne počne kot je treba in otroka s tem obremenjuje lahko povzroči upor in zavračanje kahlice kasneje, ko pa bo že čas za njo. 

Lp 


Se podpišem. Če mali ne tuli pri tem in pač sedi, se mi ne zdi nič narobe. Mi smo našo posedli pri 7,5 m in je od takrat kakala samo v kahlo (je sama pogruntala, da gre laže), sedaj pri 2 letih je čez dan brez pleničke...

_____________________________

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet.

(odgovor članu cuma)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: tašča ga poseda na kahlico ...
18.1.2007 18:43:05   
mmijau
Če ga ne sili in traja samo par minut mislim da ni problema. Mogoče ji boš še hvaležna. 

_____________________________

ŽIVLJENJE JE LEPO, ČE GA ŽIVIŠ,.....

(odgovor članu asso)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: tašča ga poseda na kahlico ...
18.1.2007 18:48:56   
Anonimen
Mogoče vam bo pa še kdaj prav prišlo, kaj pa veš. Moj se na primer na kahlo nikoli niti usesti ni hotel. Če bi ga kdo od enega leta dajal sedet gor, bi jo pa najbrž sprejel kot nekaj samo po sebi umevnega. Čeprav je bilo brz tega tudi vse v redu.

(odgovor članu mmijau)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: tašča ga poseda na kahlico ...
18.1.2007 19:58:57   
sasha
Mi smo dali našo malo že pred enim letom na kahlico in tako že pol leta kaka tja namesto v plenice.
Moje mnenje- če otrok ne tuli, naj se navaja po par minut. Drugače ga poskusi zamotit.. in ko bo odkril kaj je naredil, bo veselje user posted image . Vsaj pri nas je bilo tako.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: tašča ga poseda na kahlico ...
18.1.2007 20:39:43   
lelaval
Zgodilo se bo - ali tako, kot ti je napisala cuma, ali pa tako, kot je napisala sasha - čas bo pokazal.
Sice pa - saj veš - tašče imajo vedno vse prav. user posted image

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: tašča ga poseda na kahlico ...
18.1.2007 21:40:25   
tananejka
Kot so napisale druge: dokler ga ne sili jaz ne bi komplicirala. Če se ji da ukvarjat s tem in se user posted image  zabava potem ni nič narobe.

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: tašča ga poseda na kahlico ...
18.1.2007 23:01:46   
živa
Glede na to, da je zelo zelo občutljiva na njegov jok (grozno se ji smili, kadar mu npr. pucam nos user posted image ), ga zagotovo ne sili, saj zato sem pa tiho in ne komentiram. Smo se pa danes skregali (predvsem s tastom), ker sem rekla, da mu trikrat na dan ni treba dajat sladkarij user posted image .

Ah ja.

Pa hvala za mnenja!

Lp,

živa

< Sporočilo je popravil živa -- 18.1.2007 23:02:19 >

(odgovor članu tananejka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: tašča ga poseda na kahlico ...
19.1.2007 6:46:34   
srki
No, malo že pretirava, samo če se otrok na kahlici zamoti in se ne upira, potem ne vidim nič slabega. Lahko da kasneje ne bo hotel, lahko pa da mu bo to kmalu postala rutina in vam bo koristilo.


(odgovor članu sasha)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: tašča ga poseda na kahlico ...
19.1.2007 7:54:35   
Anonimen
Mi smo na kahlici od 8,5 meseca (popravljeno 6 meseca). Od takrat kaka samo v kahlico. Smo že precej časa suhi (s kratkimi presledki) in je podnevi brez plenice. Stara je dve leti in dva meseca. Živa ima pri kahlici stolček, ki ji ga dam pred njo in potem zlaga kocke, gleda knjigice, .... nikoli ni jokala na kahlici.

Jaz ne bi komplicirala. Če mala ne bi hotela gor sedet bi tašča že obupala. Jaz gledam na zgodnje uvajanja na kahlico pozitivno (predvsem iz lastnih izkušenj).

(odgovor članu živa)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: tašča ga poseda na kahlico ...
19.1.2007 9:38:36   
telebajsek**
Mene so dajali na kahlico pri 9 mesecih in sem bila suha že pri letu in pol.

Jaz sem pa svojo hči posedala na kahlico pri 18-ih mesecih ker je bilo glih poletje in je bila zunaj brez pleničke in ni bilo hudga če se je polulala.z 22,5 meseci je bila čisto suha. Moram pa rečt da se ji še kdaj uspe pokakat v hlačke in to seveda v vrtcu.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: tašča ga poseda na kahlico ...
19.1.2007 9:44:02   
nejcko
Meni se ne zdi narobe, če otroka v to ne sili.

(odgovor članu telebajsek**)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: tašča ga poseda na kahlico ...
19.1.2007 16:13:29   
piščanc
se strinjam s predhodnicami, da če se otrok ne upira to ni nič narobe. tudi naša tjaša je zelo kmalu kakala na kahlico - še preden je shodila. pač zjutraj ko sem jo previla, je malo posedela na kahlici, se zamotila z risankami in se pokakala. sicer pa se prava uporaba stranišča začne šele, ko otrok sam zna uporabljati mišice medeničnega dna in jih lahko tudi nadzoruje

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: tašča ga poseda na kahlico ...
19.1.2007 17:04:13   
viv_
Nič narobe. Saj jih v jaslih tudi dajo.

Čeprav, tako kot pri splišni - naša niti 1x ni bila na kahli, vedno na wc, najprej z nastavkom, zdaj pa brez.



_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: tašča ga poseda na kahlico ...
19.1.2007 17:16:16   
Anonimen
Naš korenjak od 6. meseca naprej kaka v kahlico. Ob prehodu na hrano smo imeli velike težave z odvajanjem - celo tukaj sem spraševala, kaj naj naredim. Dobila sem 100 različnih receptov. Ena mamica pa mi je napisala, naj ga posedem na kahlico - pa sem si mislila: ja, seveda, kaj še. user posted image user posted image user posted image

Ko ni zalegla nobena druga varianta, smo ga na koncu posedli na kahlico in glej ga zlomka: princ se je pokakaluser posted image .

In od takrat naprej kaka na kahlico. Od 8. meseca že sam prosi kakat, ponesrečilo pa se mu je v tem času mogoče 10x.

Ja, suhi pa smo (še ne popolnoma, ker je brez pleničke samo kake 4 ure dopoldan in 4 ure popoldan) od 17. meseca.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu viv_)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: tašča ga poseda na kahlico ...
19.1.2007 17:20:01   
rija
Eh živa, po moje kompliciraš brezveze in iščeš dlako v jajcu.
Tašča ti gre pač na jetra, pa kaj user posted image user posted image user posted image

Kdaj pa je prezgodajuser posted image  

Po moje edino takrat, ko otrok še samostojno ne sedi....to pa tvoj ziher že nekaj časa obvlada.

Jaz se s kahlico pri enem letu še nimam živcev ubadat, pač pa to vztrajno počne moja mama od 7 meseca naprej in ko mali kaj naredi, vsi navdušeno gledajo v kahlico in kažejo s prstom in ploskajo user posted image user posted image user posted image user posted image  In četudi ne naredi nič, gre z velikim veseljem pogledat....user posted image user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: tašča ga poseda na kahlico ...
20.1.2007 10:06:36   
Anonimen
Naša je šla na kahlico pri 7 mesecih, na školjko pri enem letu, suha je bila podnevi pri slabem letu in pol.

Mislim, da je staršem dostikrat odveč ukvarjati se s kahlo in odvajanjem, zato kar furajo plenice v nedogled.

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: tašča ga poseda na kahlico ...
21.1.2007 13:13:57   
draganav
S tem sigurno ni nič narobe. Moja tašča je dala mojo punčko prvič na kahlo pri 6 mesecih. Tudi sama je ugotovila, da lažje kaka v kahlo kot v plenico. Če se ne pritožuje, naj kar veselo sedi. Čez čas mu bo uspelo spustiti kakšno piško ali kakec. Naša je pri 10-ih mesecih pokazala, kdaj hoče kakat, pri 14-ih pa tudi za lulat.

Verjemi, da tašče včasih vedo več kot me.

_____________________________

TAKO LEPO JE BITI MAMA

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: tašča ga poseda na kahlico ...
24.1.2007 11:36:08   
živa
Hoj!

Šele zdaj sem videla še ostale odgovore, tako da hvala za mnenja. Zdaj moram samo še mojo mamo, ki je druga varuška, prepričat, da ga bo dajala na kahlico, pa jaz sploh ne bom imela nobenega dela več z odvajanjem od plenic user posted image . Moj mož je menda pri enem letu vrgel preč dudo in ni hotel več plenice, pravi tašča. Je bil očitno zelo napreden - daj bog da je mali po njem!user posted image   

Lp,

živa

(odgovor članu draganav)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: tašča ga poseda na kahlico ...
25.1.2007 15:55:57   
Pupica
Namesto, da bi bila hvaležnauser posted image
Pri nas smo Tio posadili prvič na kahlo pri 10., naredila je kup in od takrat kaka na kahlico. Seveda bomo v plenicah verjetno do 5.leta glede na to kolk popije, pa o tem kolikokrat je posedala na kahli pa ni bilo nič, tut ne bi. ampak važno je, da se otroku ta čas naredi prijeten. Mi smo ji dali igrače, knjige,...in je sedela enako kot za mizo, le da je bila na kahli.

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To pravilo je moje fante rešilo pred ugrab...
Mama je odkrila, da je pravilo, ki ga je otrokom postavila nekaj let prej, verjetno rešilo njihova življenja.
BLOG: Nakupovanje ni "čas za mamo"
Tuširanje ne bi smel biti odmor, nakupovanje in pregled pri zdravniku prav tako ne. To so osnovne potrebe, ampak izgleda...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?