|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   tako težko prideva skupaj...
6.1.2012 14:33:37   
Brbs
...pri imenih za otrokeuser posted image

za prvega je zmagalo njegovo, za drugega pa moje. Zdaj pričakujemo tretjega in borbe so spet tu.

Sicer se ne prepirava, ampak ni pa več nobenega veselja. Res je, da noben ne vztraja pri imenu, ki drugemu niti slučajno ne sede, ampak vsak ima svojega najljubšega in mu je partnerjevo manj všeč. Torej en mora popustit user posted image

Za prvega otroka smo pri priznanju očetovstva (pred porodom) napisali drugo ime kot ga je na koncu dobil, za drugega otroka sva se končno dogovorila šele po porodu. Torej vedno smo čakali do konca, da je eden pač popustil.

Zdaj pravim: vsi imajo tvoj priimek, zato bom za tretjega izbrala ime jazuser posted image

rešitve itak ni, ali?
aja, pa dve imeni odpadeta. Otroka nimata pravo glasa, poleg tega niti nimata nobenih idej. O izbranem imenu tudi nikoli ne diskutirava z domačimi in okolico, do poroda ga sploh ne zvejo.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: tako težko prideva skupaj...
6.1.2012 14:39:53   
Angel_Tian
Žrebajta user posted image

_____________________________

Tian - 24.6.2006
Lina - 16.5.2010

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: tako težko prideva skupaj...
6.1.2012 14:42:26   
3jeMi
IZVIRNO SPOROČILO: Angel_Tian

Žrebajta user posted image


glede na vse napisano, nimata druge izbire... user posted image ... al' pa mečita kovanec...

sama sem med branjem pomislila, da se za ime tokrat odločita otroka, pa že v štartu nimata šanse...

(odgovor članu Angel_Tian)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: tako težko prideva skupaj...
6.1.2012 14:50:40   
Brbs
IZVIRNO SPOROČILO: Angel_Tian

Žrebajta user posted image


preveliko tveganje, da ne zmagam user posted image

(odgovor članu Angel_Tian)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: tako težko prideva skupaj...
6.1.2012 15:02:48   
naja17
Joj, midva sva precej različna, velik imen je takih k drugemu ni všeč, ma na koncu sva našla idealen kompromis... Pa glede na to, da sta že dve borbi za vama, kaj pa varianta pač dveh imen - vsak svojo izbiro, ko otroka zgledaš mu daš tisto, ki mu paše, al kako user posted image

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: tako težko prideva skupaj...
6.1.2012 15:38:42   
Brbs
IZVIRNO SPOROČILO: naja17

ko otroka zgledaš mu daš tisto, ki mu paše, al kako user posted image


hm, ne verjamem ravno v to, ampak očitno bo tako, da bomo izbrali ime po porodu - spet

(odgovor članu naja17)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: tako težko prideva skupaj...
6.1.2012 15:44:08   
benika
Zakaj pa otroka ne bi izbrala ime? Mislim, zakaj ju izključujeta? Pri nas je prvorojenec izbral ime tako za bratca kot tudi za sestrico. Pa še lepa imena jima je izbral. Sicer nista bila v najinem izboru ampak je sedaj fant tako zelo ponosen, ko komu pove, da je pa on izbral imena za sorojenca.

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: tako težko prideva skupaj...
6.1.2012 15:58:29   
Brbs
Ne pride v poštev niti nimata nobene ideje. Mala bi sestrico poimenovala po sebiuser posted image

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: tako težko prideva skupaj...
6.1.2012 16:04:24   
kimica86
Jaz imam iste težave, čeprav za razliko od vaju, je to najin prvi otrok.. Do PDP- ja imam še 14 dni in se nikakor ne moreva zmenit user posted image

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: tako težko prideva skupaj...
6.1.2012 16:19:30   
LuLu
Kaj pa, da zdaj ti izbereš, za četrtega pa on spet?
Izgleda, da sem na tvoji strani, ampak sploh ne vem za kako ime gre user posted image

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: tako težko prideva skupaj...
6.1.2012 16:28:21   
nimanorwen
te čist razumemuser posted image  v prvi user posted image  sva se takoj zmenila za fantka, za punčko nikakor, ker gospodu nič ni všečuser posted image  sva listala po knjigici imen in sva pr z najdla ime zoja in to je blo v sekundi to. pred tem pa borbe jauser posted image tvoj ma vsaj predloge, moj jih ni meuuser posted image  zdej sm spet user posted image , tokrat ne bova vprašala za splol. in sva se za fantka spet prec zmenila, za punčko pa sm mogla jest popustit, ker njemu je blo všeč samo še eno ime (čeprou se mu je pol še eno porodilo, mava to v rezervi za 3.user posted image ) ... tk da sm pač mou popustila, čeprou mi ime nikul ni blo grdo, pač nism razmišljala o njem. zdej sm se pa "navadla" in mi je noro všeč in si ne predstavlam, če bo punčka, da ne bi bla ninauser posted image fantek bo pa izak. predlagam, če najdeta kšno čist 3. varjanto, sej imen je ful.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: tako težko prideva skupaj...
6.1.2012 17:34:56   
ninini
Napiši obe imeni pa bomo tukaj izglasovali user posted image

(odgovor članu nimanorwen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: tako težko prideva skupaj...
7.1.2012 11:36:08   
Matkurja
Midva imava pa problem, ker nobeden izmed naju nima predloga za ime fantka.

(odgovor članu ninini)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: tako težko prideva skupaj...
7.1.2012 11:50:28   
poli*
Pri nama bo verjetno naslednjič kar problem, ker meni se že dolgo dopade eno ime za punčko, mož pa pravi, da ni šans... sem rekla, da ko se bo spomnil kakšno lepše ime bom pa popustilauser posted image ... no, sej verjetno ga ne bomo rabili še 2 leti...

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: tako težko prideva skupaj...
7.1.2012 11:53:33   
ronja
Midva imava pa problem, ker nobeden izmed naju nima predloga za ime fantka.
Midva sva imela dvakrat te probleme, pa so se sami rešili (sta bili punčki), tokrat nama pa ni bilo prizanešeno in sva morala zbrat za fantka, ni drugeuser posted image . NIsva pa mela problemov okoli kompromisov, obema so všeč nepreveč pogosta, ampak vseeno ne preveč čudna imena. Prvič sem bila ziher, da mu Ronja ne bo všeč, pa je rekel samo: "D best! To je to!" Sploh nisva več iskala dalje. Drugič sva malo bolj razmišljala, tretjič pa tudi, ker za fantka je težje (vsaj nama), ampak vsi so imeli imena že dolgo pred rojstvom. Jaz sem si sicer želela, da bi kdaj on izbral ime, ker sem dejansko vse tri "zmagovalne" predloge jaz prinesla, ampak če so bili pač ti obema nekak najbolj všeč, potem niti ni važno, od kod so prišli...

Če se nikakor ne moreta uskladit, imaš argumenta, da si zdaj spet ti na vrsti za izbiro in da imajo njegov priimek. Ali pa pogledata, koliko je takih imen (če bi rada bolj ali manj pogosto) ali pa kako je všeč ostalim in pustita glasvoanje še otrokom - da onadva izbirata med vajinima predlogoma.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: tako težko prideva skupaj...
7.1.2012 12:55:37   
pelin
Mogoče se bosta lažje odločila oz. našla skupno rešitev, če si za  imena, ki so vama všeč pogledata, kaj v bistvu pomenijo...oz. kaj naj bi ime predstavljalo...Pri nama je šel izbor imen po takem sistemu....V bistvu pa z izbiranjem nisva imela težav oz. sva jih nekako izbrala skupaj...verjetno sva srečneža, ker imava glede tega podoben okus...Pri drugem sva v izbor vključila tudi hčerkico, čeprav je bila stara le dve leti...Na zadnje je ime za bratca iz predlogov izbrala prav ona...  Imam pa kolegico, ki z možem vedno izbereta ime šele ko se ta rodi...prej imata nekaj imen v rezervi, potem pa ko malo štručko dobita v porodni sobi v roke, brez težav določita ime zanjo....Imata pa že četrtega in pravita, da se njima zdi to čisto normalno, da po njunem ne moreš nekomu prej izbrati ime Miha, če pa se potem izkaže , da je podoben Jakcuuser posted image ...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: tako težko prideva skupaj...
7.1.2012 19:02:10   
@uror@
pri nas pričakujemo čez dober mesec in pri nas je "glavno" besedo pri izbiri imena imel naš še ne 3letni sine.
ko smo se pogovarjali kako bomo dali dojenčku ime, je on rekel eno ime - seveda za bratca in nama se je obema dopadlo, tako da smo z iskanjem imena za fantka v tistem trenutku zaključili.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: tako težko prideva skupaj...
9.1.2012 9:21:49   
beti 1
Se podpišem pod pelin, oziroma njeno kolegico. Midva zdaj pričakujeva 3 user posted image . pri prvem sva šla v porodnišnico z dvema alternativama za user posted image  in se tam soglasno in takoj odločila za isto ime, in to pravo. Sva šla zdaj gledat pomen imena in ga povsem uresničuje (pa takrat tega sploh nisva vedla). Pri drugem sva se sicer načelno odločila po poti do porodnišnice (sva se vozila uro in pol) ampak sva si pustila prostor, da se premisliva, če se nama bo zdelo da mu ne paše, pa sva tudi pri njem zadela. Sedaj baje čakamo user posted image  (če ji po poti kaj ne zraste user posted image user posted image user posted image ) za katero nikoli nisva imela izbranega imena, ker naju je preveč sorodnikov in prijateljev prehitelo s user posted image  in so dali tistih par nama najbolj všečnih imen svojim user posted image . Ker mata oba fanta šumnik v imenu sva se dogovorila, da ga bo imela user posted image  tudi, tako da vsa si močno zmanjšala izbor in sva tudi načelno odločena. Starejši točno ve, kateri imeni bi dal za bratca ali sestrico, mlajši pa vsakič drugo pove. Se bova pa tudi tokrat dokončno odločila, ko jo spoznava.
Imava pa kolega, katerih 3 otroci imajo vsak po 2 imeni, od vsakega 1, se jima zdi tako najbolj fer. Kličeta ju pa v ogromni večini le po prvem imenu, čeprav tudi drugega uporabljajo zadosti pogosto, da ga otroci poznajo.  

(odgovor članu @uror@)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: tako težko prideva skupaj...
9.1.2012 10:58:39   
janapan
ma ne kompliciraj in ne sekiraj se zaradi imena.  Kako je že pametnejši popusti........pa saj je vseeno ali dobi tako ime kot si si izbrala ti ali partner. azen če ni on izbral kakšno čudno poniževalno ime.  Važno, da je otrok zdrav ali kako že pravijo.

Glede na to, da imata že dva otroka...pa naj ona dva izbereta ime, če se vidva ne moreta uskladiti.

Moji tamali je ime izbrala tavelika in tudi če jaz takrat ne bi izbrala tega imena si sedaj moje pikice ne predstavljam z drugim imenom.




(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: tako težko prideva skupaj...
9.1.2012 11:57:45   
Brbs
IZVIRNO SPOROČILO: janapan

ma ne kompliciraj in ne sekiraj se zaradi imena. 




No ja, nisem taka flegma glede imena. Niti ni moj mož, očitnouser posted image

Glede na vaše predloge: četrtega otroka ne bo, tak da se na to opcijo ne morem obesit. Otroka sta izključena iz glasovanja, ker je to NAJIN otrok in MIDVA bova izbrala ime. Poleg tega ga nikomur ne izdava, niti otrokom, seveda ne tudi vamuser posted image  Vseeno hvala za pomoč.

Vam zavidam vsem tistim, ki ste se hitro uskladili, pri nama pač ne gre brez borb. Tudi dvojna imena odpadejo, že nikdar nisva bila za to varianto. Morda pa do maja res najdemo še kakšno tretjo varianto...user posted image

Največji hec pa je, da imava za kontra spol usklajena kar dva imena, za spol, ki ga pričakujemo, pa nikakor ne gre user posted image

(odgovor članu janapan)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: tako težko prideva skupaj...
9.1.2012 14:08:11   
amyZ
Midva tudi nisva še odločena, sicer imava še čas, ampak zna biti pa kar problem.
Mojemu je za punčko všeč Nina, jaz se pa ne vidim v tem. Saj ne da bi bilo kaj narobe s tem imenom, saj je ok, samo ne za mojo hčerko. Po drugi strani pa bi jaz fantku dala ime Liam. In je nekako po eni kopici imen to bilo prvo ko je rekel, da je ok in mogoče tudi bo Liam. Ampak zato je prevzel imena za punčko. In nekako bova še imela borbe okoli tega.

Mogoče bi kupila knjigico imen in jo skupaj listala pa komentirala. Mogoče pa res najdeta kaj takega kar bo za oba, ali pa mogoče je rešitev ime s pomenom. Da ni kar tako, ampak da ima pomen.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: tako težko prideva skupaj...
9.1.2012 22:08:38   
Vegi
Midva sva se pa odločila, da vsak na svoj list zapiševa imena, ki so nama všeč, in oceniva partnerjeva. Pa sva za en spol že našla skupno točko, na drugem še delava...Nama je pa tudi čisto vseeno če se ne strinjava, bomo dali pa dve imeni, jaz bi itak rajši tako. Moram pa povedat, da nikoli ne bi dopustila izbire imena 2, 3, 4 leta staremu otroku, kot vidim da mnoge počnete - oni bodo poimenovali svoje mulčke, jaz pa svoje user posted image

Brbs - kako pa sicer rešujeta konflikte? Če bosta tiščala vsak svoje se ziher ne bosta nič pametnega zmenila...

(odgovor članu amyZ)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: tako težko prideva skupaj...
9.1.2012 22:15:45   
m_o_i
sveta jeza, res nimate kaj pametnejsega za pocet user posted image reci dedcu, da naj on izbere ime, da se ne bos s tem ti obremenjevala. v zelo kratkem casu te bo zacel sprasevat za mnenje


pies: pa bog ne daj, da otrok kdaj vprasa, kak je do svojega imena prisel/a user posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Vegi)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: tako težko prideva skupaj...
10.1.2012 11:51:09   
Brbs
user posted image
IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

sveta jeza, res nimate kaj pametnejsega za pocet user posted image reci dedcu, da naj on izbere ime, da se ne bos s tem ti obremenjevala. v zelo kratkem casu te bo zacel sprasevat za mnenje


pies: pa bog ne daj, da otrok kdaj vprasa, kak je do svojega imena prisel/a user posted image


ne razumem te. očitno nisi brala celega posta.

že veliko tujih in naših seznamov/knjig imen sem že pregledala, pa od tam ne pridejo ideje. Ponavadi je ideja padla kar z neba, ko nekje na ulici slišiš eno ime. Oba otroka nimata nenevadnih imen, a vseeno sta zelo redki.

Za spremembo mi je pa zdaj všeč eno klasično ime, ki je pogosto v naših generacijah user posted image , seveda zato v generacijah naših otrok spet redko. Njegov predlog je enak...

Vegi, očitno isto razmišljava glede tega kdo bo izbral ime za najinega otrokauser posted image . Konflikti? pa saj se normalno rešijo. Tudi tu se bo. Žal mi je le to, da je toliko bockanja in prepričevanja z obeh strani, tako da veselje ob izbiranju imena izgine...

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: tako težko prideva skupaj...
11.1.2012 17:23:50   
*cvetka*
Izbira imena res ni enostavna stvar... Sploh če imata partnerja povsem drugačen okus. Mogoče pa najdeta eno tretje ime, ki bo obema všeč...user posted image

No pa ko že pišem... kakšno se vam zdi ime Lena? Ali veliko vlogo pri izbiri igra slovenski pomen imena?

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?