|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kriteriji za izbor imena
2.12.2005 21:27:30   
Jančika_
Zanima me, kakšni so (bili) vaši kriteriji za izbor otrokovega imena. Kje ste si postavile omejitve, kaj ste upoštevale? Razen všečnosti seveda?

Midva sva izbirala nekako takole.

user posted image Seveda je ime moralo biti všeč obema.
user posted image Ni smelo vsebovati črk, ki jih slovenska abeceda ne pozna.
user posted image Ni smelo biti predolgo, ker imamo dva priimka.
user posted image Približno se je moralo ujemati s priimkom (Lev nama je bil všeč, a del priimka je Zajc, tako da - user posted image )
user posted image Imeti je moralo dostojen pomen (Klavdija je recimo kul, a kaj, ko pomeni "pohabljena").
user posted image Moralo je biti dejansko ime, ki ga nosi tudi kak odrasel Slovenec.

Izcimil se je Vasja in ko zdaj gledam te točke, se čudim, da nama je sploh uspelo najti kakšno imeuser posted image . Če bo naslednjič tudi fant, že veva, kaj bo, za punco pa naju čaka ponovno razglabljanje po zgornjem seznamuuser posted image .
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kriteriji za izbor imena
2.12.2005 21:32:26   
petra + zoja
jaz sem se odločila tik preden so me odpeljali v operacijsko sobo, tako da niti ati ni vedel, kako bom dala ime.

Na koncu so bili vsi navdušeni.

user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kriteriji za izbor imena
2.12.2005 21:37:17   
JASNA D
Jančika, to sem čakala. Pri poplavi vseh spakedrank in tujih imen, se mi je prav zdelo potrebno, da nekdo takole lepo zapiše kriterije. Mene včasih srce boli, ko tule berem kakašne take cvetke. Ali pa na primer v okolju v katerem živimo.... Najbolj pa zamerim slavistkama, ki ju poznam, pa sta svoje otroke poimenovali Sintija in Basti. Ja lepo te prosim, kakšno ime pa je to? Pa slavistka? Verjetno ravno ne ljubi našega jezika.

Ker je najin zakon nacionalno mešan, je bil pri nas še dodaten kriterij sprejemljivost pri vseh narodih, katere kri imajo najini otroci. Tako sta se izcimila Marko in Ivana, čeprav Marko meni še danes ni všeč, je pa zato vsem ostalim sorodnikom. To pa tudi nekaj šteje. Za punčko je mož navijal za Natašo, pa meni ni bilo. Jaz sem želela Almo, pa so vsi dol popadali pri njih. Je pa res, da bi pupa z imenom Alma in priimkom na -ić, zaradi vseslovenske ksenofobije in nacionalne mržnje, lahko imela precej problemov. Že mene marsikdo vpraša od kod sem uletela, pa nosim tudi svoj dekliški priimek, ki je tipično slovenski. Bog pomagaj.

Komaj čakam, da izvem, kako boste poimenovali štručko. Prijeten izbor, da bo pa lep in nekaj posebnega, pa mi je že sedaj jasno.

Jasna

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kriteriji za izbor imena
2.12.2005 21:42:04   
Marogica

IZVIRNO SPOROČILO: Jančika

Midva sva izbirala nekako takole.

user posted image Seveda je ime moralo biti všeč obema. Enako
user posted image Ni smelo vsebovati črk, ki jih slovenska abeceda ne pozna. Enako
user posted image Ni smelo biti predolgo, ker je naš priimek relativno dolg
user posted image Če bi izbirala ime k najinemu priimku, ne vem, če kakšno ime sploh obstaja, ker je priimek tako čuden, da sem se ga komaj navadila(smo samo 4 v SLO)user posted image )
user posted image Imeti je moralo nek pomen in bit je moralo podobno imenu, ne pa nekim modernim "zložljivkam"
[image].



Pri nas imamo Bora in Brina

p.s. Za vaju pa tudi moram reći ,da imata okus. Upam, da se vama v drugo ne bo "pokvaril"user posted image user posted image


_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kriteriji za izbor imena
2.12.2005 21:47:07   
taška30
Dokler nisva izvedela za spol, o imenih sploh nisva razmišljala. Ko sva izvedela, da bo punca, je bil pogoj: brez šumnikov (moj user posted image  je računalničar - poklicna deformacija, pač) in nikakor ne eno od sedaj modernih imen (Naja, Neja, Taja, Tia, Lea, Lin...), ker nama to pač ni všeč, pa brez zamere, vsake oči imajo svojga malarjauser posted image

V bistvu sva malo čudna, če zdajle pomislim, ker imena sploh nisva izbirala. Rok sem imela 30. aprila in kmalu po tistem, ko sva izvedela za spol, sva bila na obisku pri moji prijateljici iz otroštva, ki ji je ime Manca in ima rojstni dan 21. aprila. In sem čist v hecu rekla, da če bo mala pohitela in se rodila 21.-tega, bo pa Manca. In potem sem ta 'hec' še parkrat tisti dan ponovila in obema nama je postalo ime Manca všeč in druge variante sploh ni bilo več. Od tistega dne naprej je bilo 'trebuščku' ime Manca.
Če bi se nama pa potem rodil fant, bi naju pa najbrž kap.user posted image

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kriteriji za izbor imena
2.12.2005 21:49:01   
Katrin
Nobenih posebnih kriterijev, razen da nama je obema všeč. Na koncu sta ostali dve imeni za deklico in dve za dečka; ko pa je najina pikica pokukala na svet sva v en glas izgovorila isto ime, hehe.

lpuser posted image

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu JASNA D)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kriteriji za izbor imena
2.12.2005 21:50:27   
Jančika_
Pa tole sem še pozabila: ne sme vsebovati R-ja, ker imam manjšo govorno napakouser posted image .

So pa med izbiranjem padali tudi taki predlogi, da se še zdaj režimo, ko se menimo o tem. Joe je recimo predlagal, da bi bilo sinu ime Arkadij. Pa zgleda, da je resno mislil.user posted image

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kriteriji za izbor imena
2.12.2005 21:53:26   
Barbela
Pri nama je bil kriterij izbiranja imena podoben kot pri vama, Jančika.

  • všeč je moralo biti obema,
  • zaradi daljšega priimka sva se osredotočila na kratko različico,
  • podati se je moralo tako majhni kot odrasli osebi,
  • izgovorjava imena naj ne bi delala preglavic,
  • vseeno nama je bilo, če sorodnikom ne bo všeč.

In tako je naš user posted image  postal Jaka Koželjnik. Za punčko pa sva izbrala ime Ema.

Lp, Barbara

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kriteriji za izbor imena
2.12.2005 21:55:04   
Ezi
Ko sva midva izbirala ime za prvega otroka, se pravzaprav nisva tako poglabljala v kriterije. Vsaj naglas nisva govorila o njih. Bolj sva se nagibala k temu, da nama je ime všeč in da ga oba nekako čutiva. Karkoli že to pomeni. Zdaj, zdaj veva, da iščeva slovensko, kratko ime in da paše k priimku, ki ga bo otrok imel ter da paše tudi k imenu prvorojenca.
Na žalost ga še nisva našla ...

LP, Ezi

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kriteriji za izbor imena
2.12.2005 21:55:34   
Marogica
To z R-jem ima tudi moj mož, sicer ne tako izrazito, vendar o tem takrat nisva razmišljala-ćudno mi je šele sedaj kapnilo.
Pozabila sem še to: brez sičnikov, šumnikov, pa predvsem SLOVENSKO.

p.s. pa na našem vrtu rastetauser posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kriteriji za izbor imena
2.12.2005 21:56:40   
jagoda
Pri nas so bili najbolj eksotični: Valjhun, Kajtimir itd... Uf, kriza res,...

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kriteriji za izbor imena
2.12.2005 21:58:14   
Pilar
Za prvega otroka se ni bilo težko odločiti( sva se pred nosečnostjo že prej velikokrat o tem pogovarjala), zdaj, ko sem pa spet noseča, pa se še nisva odločila. Oziroma sva se, pa sva se že stokrat premislila. Nekako pa velja, da mora biti všeč obema in da se ujema s priimkom, pa lepo mora zveneti, pa .....kaj vem kaj še.....v glavnem, sem v 20. tednu nosečnosti in nimam pojma kako bo ime naslednjemu.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kriteriji za izbor imena
2.12.2005 22:06:33   
Anonimen
Mi smo gledali:
user posted image da bo kratko
user posted image da paše na priimek
user posted image da kaj pomeni
user posted image da jih ne bo preveč (istih imen kot ga ima naš)
user posted image sicer pa mu je usojeno ime na N kajti na hrbtku ima znamenje v obliki črke Nuser posted image user posted image

user posted image N.I.Kuser posted image

(odgovor članu Pilar)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
2.12.2005 22:10:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Jančika_)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kriteriji za izbor imena
2.12.2005 22:14:48   
HuAnita
- všečnost obema
- nenavadno, a ne tako, da folk ne bi znal ponoviti
- ne prepogosto (Tia ali Tian, Lana ipd. so mi denimo krasna imena, ampak vsak drug otrok nosi eno od teh imen zadnjih nekaj let, se mi zdi...)
- da paše s priimkom
- da nama zbuja prijeten spomin na potovanje (Pina je skovanka iz Pinja, no, n ima strešico, v španščini...)
- da se da ime tudi pokrajšati, če naši škodilački, ko bo starejša, ne bo včeš (Ina, Pia...)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kriteriji za izbor imena
2.12.2005 22:26:00   
kofetek2010
1. da imena nima kdo, ki ga kdo od naju pozna (kar je že pred 9 leti bil ful problem, poplava imen Jan, Žan, Žiga, Tim,...
2. da ni (pre)dolgo
3. da ni zastarelo (npr.Franc, Štefan...)
4. da ni pre-eksotično oz.namišljeno
5. da se tudi v kakšnem tujem jeziku da normalno izgovorit

nekako tako je bilo zamišljeno - sem do zadnjega mislila, da bom imela Rene-ja, a se je moj mož ob rojstvu sina oglasil in me preglasil, tako da je najin sin GAL user posted image  

enak postopek je potekal sedaj, sem na list papirja napisala par ženskih imen in potem smo se vsi 3 skupaj odločili, tako da še malo pa bomo dobili pupo, ki ji bo ime ELA - meni se zdi, da tud pašeta Gal in Ela (v bistvu imata samo eno različno črko in drug vrstni red) user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kriteriji za izbor imena
2.12.2005 22:28:53   
Marogica

IZVIRNO SPOROČILO: BAGI

Pa fajn je, če paše k imenu bratca ali sestrice.


Da, tudi to je bil pri nas eden izmed kriterijev.

Če bp šlo tako dalje, bom imela občutek, da smo naredili vsaj magistrsko nalogo iz izbire imena.


_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
2.12.2005 23:00:00   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kriteriji za izbor imena
2.12.2005 23:05:32   
ninocka
Najini kriteriji:
1. daje bil vsec meni
2. da je bil vsec meni
3. da je bil vsec meni
4. da je bil vsec meni
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Resno:
1. da je bil vsec meni
2. da je bil vsec njemu (ce mu ni bil, sem ga prepricala, da mu je user posted image )
3. da nima sumnikov
4. da imena paseta skupaj (drugo ime ima tako kot moj dedek, torej se je prvo moralo ujemati z drugim)
5. da ni iz liste ful pogostih in popularnih imen (na zalost je tako odpadlo kar par imen, ki so bila dolgo casa na       mojmu spisku)
6. vseen nama je blo kaj si o imenu mislijo ostali
7. da se ga ne da ful krajsat in delat ne vem kaksnih izpeljank iz njega (ta isti kriterij je imel moj oci ze pri nama s sestro)
8. da pase otroku

Zdej si ga sploh ne predstavljam vec z drugim imenom, ima pa vseeno skrajsano, ker ga je pac tako poimenovala 1.5 letna sestricna user posted image



_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kriteriji za izbor imena
2.12.2005 23:10:26   
b.nika
* da bo kratko
* slovensko
* ne zastarelo
* da bo pasalo k priimku

No, pa se je rodil sinček Tomi.user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   [Brisano sporočilo]
2.12.2005 23:14:54   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ninocka)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kriteriji za izbor imena
2.12.2005 23:20:36   
kofetek2010
ja, bagi - itak so vse pomanjševalnice za user posted image

Gal - Galek - Galči - Galko user posted image
in Gal Eli že sedaj pravi Elica user posted image  mi grejo kr lasje pokonci user posted image

še hujše pa je, če ima odrasla oseba pomanjševalno ime npr.Polonca user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kriteriji za izbor imena
2.12.2005 23:23:06   
A-N-J-A
user posted image da bo všeč obema
user posted image da jih ni veliko(se mi zdi,da sva se pri tem kriteriju malo uštelauser posted image )

(odgovor članu b.nika)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kriteriji za izbor imena
3.12.2005 1:00:30   
KODA
Kratka imena,pa da jih ni veliko.
Pa obema je moralo biti všeč.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu A-N-J-A)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kriteriji za izbor imena
3.12.2005 6:28:42   
CUKRČEK
Meni je važno samo to, da je ime slovensko. In ne kakšno hipermoderno, kakor nekateri sedaj poimenujejo svoje otroke.
Jaz ne vem, kaj mislijo starši s tem, da dajo otroku neko "čudno" ime. Meni se zdi, da ga s tem fuuul zaznamujejo...negativno seveda. Razumem, da vsak želi, da je njihov otrok nekaj posebnega in seveda tudi je. Vsak otrok je za svoje starše nekaj posebnega .......tudi z normalnim imenom.
Zato smo mi dobili Manco......ime je slovensko, ni zastarelo, obema je všeč...

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?