|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Slinavka
5.6.2007 13:37:01   
Blink1
Pozdravljene

No, mi pa se ubadamo s slinavko. Začela se je v sredo prejšnji teden z vročino, ki je trajala do včeraj. Danes je več nima.

Ima pa seveda v ustih te hudičeve izpuščaje, ki jo bolijo. Preselili so se tudi na dlesni okoli zobkov. Dobili sva neko antibiotično mazilo, s katero se maževa že skoraj 1 teden, pa jih ni nič manj.

Moram reči, da ZELO malo je... skoraj nič. Niti hladno, zmiksano in nevtralnega okusa noče... Hvala bogu da vsaj veliko pije. V petih dneh je tako pojedla le en Monte, nekaj žličk zelenjavne juhe (z jokom, seveda) in eno zajemalko čiste goveje juhe. Ponoči ji, med spanjem, dam čokolino ali medolino, da vsaj nekaj dobi v želodček.

Kakšne so vaše izkušnje s slinavko? A bo to še dolgo trajalo? 

_____________________________

---------------------------------------

---------------------------------------
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Slinavka
5.6.2007 13:53:54   
nelči
No, moj mali (21 mesecev) je pred 2 mesecema tudi imel slinavko, vendar na veliko srečo ni bila v grobi obliki. Tudi mi smo ga po ustih mazali z antibiotikom, kjer je seveda bil vedno prisoten jok, ampak nič ne moreš- če ne mažeš, se me pozdravi oz. se lahko slinavka razširi tudi v grlo ... kar pa si niti ne upam pomisliti, kako mora to boleti. No, pri nas je po enem tednu mazanja bilo kar precej boljše in izpuščajev skoraj ni več bilo-smo imeli veliko srečo!!!

Kar se pa tiče hrane, pediatrinja je svetovala, da naj otrok jé po mazanju z antibiotikom, saj vsebuje snovi, ki ustno votlino rahlo umrtvičijo in otrok lahko brez oz. z manjšimi bolečinami kaj tudi pojé. Hrana pa naj nebi bila preveč topla, pa ne slana, pa ne kisla, priporočala je predvsem mlečne jedi - jogurte, skute, .....

Upam, da boste hitro dali to skozi in da bo hitro mimo, ker bolečine so baje skoraj nevzdržene ..... ubogi tamali,RES! user posted image  .


(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Slinavka
5.6.2007 13:58:24   
nelči
Aja, pa še to sem pozabila. Pri nas je ob mazanju ustne votline skoraj vedno pritekla tudi kri in sem vprašala pediatrinjo, če je to vredu. Rekla je, da če priteče kri, potem je tudi očinkovito očiščeno, tako da kri mora pritečt..... ja jok pa je bil!! še sedaj me zmrazi, ko se spomnim....

(odgovor članu nelči)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Slinavka
5.6.2007 14:01:42   
cmokec
Pri nas se je slinovka stopnjevala do te mere, da nismo ne jedli, ne pili. Zaradi dehidriranosti smo morali na Pediatrično na infuzijo. Po mojem spominu je zelo zoprna bolezen.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu nelči)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Slinavka
5.6.2007 14:18:51   
Blink1
user posted image user posted image Res je vražja bolezen.user posted image user posted image

Zdaj ji 3x na dan čistim in vsakič je ful krvavo... Upam, da bo hitro minilo... Ker že samo ko vidi, da pridem z gazico in stekleničko me tako milo gleda, da se potem vedno zjočemuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

---------------------------------------

---------------------------------------

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Slinavka
5.6.2007 15:01:27   
bt08
Ja to je res najbolj grozen ko jokajo pak o boli in ne jejo.Moj mali Ožbej jo je imel med prvomajskimi prazniki,3 dni je mel vročino 39-40 skoz po cel dan.Pol pa izpušaji,ampak najprej je zdravnica rekla da so afte in da to ni ničl groznega.Pa se je vleklo 5 dni pa še nič,pa sem mazala pa nič.Pol sem ji parekla kaj bi bilo to da nič ni boljš pa izjavi ja nič pol je pa slinavka in zdravilo,ga ni.tko da sem mazala samo da sem mu mal umrtvičla da je lažje pil in jedu ni nič 10 dni.Vse kar je dobil v usta hrane je bilo 3 žličke skutke na dan,pa pše to na silo.Pri njemu je bilo hudo tm 7 dni pol se je pa še ene 7 dni zdravlo in je po malo jedu kot miška.
Ko pa se mu je pozdravlo je pa za ve nazaj se najedu in naspal.
N&N vem da je hudo,tudi pri nam je bilo hudo,sem jokala,sem bila z živci in psihično sesuta čist.Nismo ne jedli ne spali,pol ko je šlo na boljš sem si samo rekla naj nagaja,naj skače okoli kot nor samo da je zdrav.
Želim vam čimprejšno okrevanje.



_____________________________

6.3.2005 prijokal moj sonček Ožbej!

100 ljudi in 100 različnih pogledov!


(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Slinavka
5.6.2007 21:30:15   
frutka_
Evo, še jaz ti linkam nekaj odgovorov:
http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=1419576&mpage=1


(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Slinavka
6.6.2007 8:31:57   
Blink1
Hvala vam vsem.

Včeraj smo končno prišli še do svojega zdravnika in nam je dal še tabletke Virolex, ki jih moramo jemati in bi naj hitro izboljšale stanje. Upam...

_____________________________

---------------------------------------

---------------------------------------

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Slinavka
6.6.2007 8:51:08   
bt08
Vrjetno bo pomagalo,držimo pesti...
A ni čudno ko majo otroci iste bolezni,ampak vsak zdravnik drugače zdravi in govori kaj in kako je treba bolezen oz. virus zdravt.

_____________________________

6.3.2005 prijokal moj sonček Ožbej!

100 ljudi in 100 različnih pogledov!


(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Slinavka
6.6.2007 9:50:13   
Blink1
Ja...mi je kar čudno. Na teh tabletka piše, da deluje virustatično in je učinkovit proti virusu Herpes simplex tipa 1 in tipa 2 (HSV-1 in HSV-2) ter virusu Varicella zoster (VZV).

Ne vem, zakaj ga nismo že prej dobiliuser posted image user posted image

_____________________________

---------------------------------------

---------------------------------------

(odgovor članu bt08)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Slinavka
6.6.2007 9:55:48   
BaNeLa
Virolex je izključno samo za Herpes....torej....ga nima smisla dajat. Moja izkušnja je bila, da sem mali in malemu pred obrokom namazala usta z mazilom ANESTEZIN - sicer sem ga dobila v bolnišnini lekarni, ne vem pa ali ga delajo tudi v ostalih lekarnah. Vprašaj, ker je to edino kar pomaga - omrtviči aftice in otroci vsaj malo lahko jejo in pijejo - vem iz lastnih izkušenj, ko sem se nalezla tega hudiča od tamale - BOLI ZA ZNORET in res ne moreš ne pit ne jest....groza....od takrat vem kako je:)

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Slinavka
6.6.2007 9:59:38   
Blink1
Najpogostejši vzrok gingivostomatitisa (slinavke) pri otrocih je virus herpes simplex tip 1 (HSV-1). Bolezen se razvije ob prvi okužbi s tem virusom.
 
Bom pa povprašala še po tej kremici. Hvala.

_____________________________

---------------------------------------

---------------------------------------

(odgovor članu BaNeLa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Slinavka
7.6.2007 15:01:01   
Blink1
Je že veliko boljeuser posted image user posted image  Včeraj je celo pojedla malo kruha in klobasuser posted image user posted image

_____________________________

---------------------------------------

---------------------------------------

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Slinavka
7.6.2007 15:37:59   
cmokec
Superca. Ko otroci začnejo jesti, gre hitro na bolje. user posted image

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Slinavka
7.6.2007 17:39:33   
bt08
Bravo,zdaj bo pa vsak dan bolj jedla,pol se pa ne bo mogla najest.
Sem kr vesela,ko se spomnim mesec nazaj ko sem bila na istem,za vsak grižljaj sem vriskala in skakala do stropa.
Bravo še enkat!

_____________________________

6.3.2005 prijokal moj sonček Ožbej!

100 ljudi in 100 različnih pogledov!


(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Pridružila sem se gibanju Free ziza
Če bi sama vsakič, ko sem dobila butasto vprašanje, povezano z dojenjem, zaslužila, bi danes imela že ... hm, morda nove...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?