|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Testi otroških krem za sončenje
14.6.2007 8:13:05   
asso
Mogoče, da je bilo že objavljeno, pa vseeno:

V zadnji reviji VIP Zveze potrošnikov Slovenije je objavljen članek o otroških kremah za sončenje, rezultati testa otroških krem za sončenje ter nekaj nasvetov.

Z oceno "dobro"so ocenjene naslednje kreme:
1. najboljši sta:
- Eucerin Kinder Intensivschutz Sonnenlotion, faktor 40 (lekarne, 12,18 EUR)
- Penaten Baby Sonnecreme, faktor 40 (Muller, 10,02 EUR)
2. za malenkost slabši, a še vedno dobro ocenjene so:
- Iseree Sun Kinder Sonne/Lidl, faktor 30 (Lild, 3,99 EUR)
- Nivea Sun Sonnenmilch fur Kinder, faktor 50+ (Muller, 10,02 EUR)
- Ombia Sun Sonnen Milch fur Kinder/Hofer, faktor 30 (Hofer, 1,2 EUR)

Oceno "zadovoljivo" so dobile naslednje 3 kreme:
- babylove Sonnencreme/ dm, faktor 40
- Garnier Ambre Solaire Kinder s., faktor 50+
- Bubchen Sonen Milch, faktor 30

S "pomanjkljivo" ocenjeni sta naslednji dve kremi:
- Vichy Capital Solell entfants Sonnenschutz Milch fur Kinder, faktor 30
- Cadea sun Feuchtigkeits Sonnen milch ful Kinder/Muller, faktor 40 (muller)

Ostala priporočila:
- otrok do 6. meseca starosti se s kremami za sončenje ne maže,
- otroke od 6. meseca do 1. leta se sicer lahko maže, vendar sončnim žarkom ne smejo biti izpostavljeni, ker je zelo velika možnost sončnih opeklin,
- otroci so 3. leta so lahko soncu izpostavljeni le kratek čas (zaščita: zaščitna sredstva, majice, pokrivala),
- oblačila ne zagotavljajo popolne zaščite (bombaž prepušča 10% sončnih žarkov, mokre bombažne majice 20%, opeče vas lahko tudi pod sončnikom).

S testom so tudi dokazali, da ne drži sledeče:
- da zaščita začne delovati šele pol ure po nanosu kreme (zaščitni faktor začne delovati takoj po nanosu),
- da izdelki iz prejšnjega leta niso več učinkoviti (uporabite lahko kreme, gele za sončenje iz lanskega leta, če se niso pokvarili: spremenjena konsistenca, neprijeten vonj).

Vir informacij: revija VIP, številka 6/2007


_____________________________

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Testi otroških krem za sončenje
14.6.2007 8:17:56   
cmokec
Hvala za ta post. Izbira kreme sedaj ni več vprašanje. user posted image

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu asso)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Testi otroških krem za sončenje
14.6.2007 9:00:15   
Blink1
Super...sem se ravno ubadala s tem, kaj naj kupim. Grem kar v lekarnouser posted image

_____________________________

---------------------------------------

---------------------------------------

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Testi otroških krem za sončenje
14.6.2007 9:02:38   
Janya
Samo meni pa je pediatrinja svetovala naj bodo kreme za sončenje največji faktor 30, te kreme so pa vse več user posted image , tko da me niso prepričali povsem.user posted image

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Testi otroških krem za sončenje
14.6.2007 9:06:11   
modrooka
IZVIRNO SPOROČILO: Janya

Samo meni pa je pediatrinja svetovala naj bodo kreme za sončenje največji faktor 30, te kreme so pa vse več user posted image , tko da me niso prepričali povsem.user posted image


Jaz sem tut brala nekaj na to temo, da naj faktor ne bi bil večji od 30, ker potem je dodanih že preveč nekaterih kemičnih sestavin, ki so otroku škodljive user posted image . Popravite me, če imam napačne informacije.

_____________________________

Lep dan!
_________________
Ana ... 25.3.2005
Ema ... 25.4.2008

(odgovor članu Janya)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Testi otroških krem za sončenje
14.6.2007 9:10:21   
Maxica
Modrooka, tudi jaz sem tako slišala, ja. Da je najbolje faktor 30, več ne.

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu modrooka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Testi otroških krem za sončenje
14.6.2007 9:12:52   
Lenny
Povsem enako je tudi nam povedal pediater. Baje otroška koža vpija oz. prepušča snovi, ki delujejo kot zaščitni faktor, in to ni dobro. Prav tako trdi, da faktorji, višji od 30, nimajo praktično nobene večje zaščite.

(odgovor članu modrooka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Testi otroških krem za sončenje
14.6.2007 9:15:43   
Putka
Za otroke so najbolj primerne kreme z anorganskimi zaščitami. Ne vem , če sem prav napisala, ampak to so tiste, ki imajo cinkov oksid, titanijev oksid (?) in podobno. Ker so to kristalčki mineralov, ki ostanejo na koži in kot ogledalca odbijajo UV. Saj to je bilo v istem članku napisano.

Pa končno so potrdili to, kar se mi je itak zdelo - da lahko kremo porabiš še drugo letouser posted image . Samo če se pravilno mažeš pokuriš več kot eno tubo, tako da težko kaj ostane.

Jaz sem ful zadovoljna z Lorealovo Solar Expertise, se dobi v Mullerju in je v sprayu, tako da se super nanaša. Pa takoj se vpije, ni potem koža nič lepljiva. eno dozo ima tamala kar v vrtcu.

(odgovor članu modrooka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Testi otroških krem za sončenje
14.6.2007 10:11:54   
asso
Ja, je res, da naj bi se mazali s faktorjem do 30, ampak poskusite it v trgovino po kremo s faktorjem nižjim do 30user posted image   Zelo, zelo malo je takšnih krem. Preverjeno, ker sem ravno iskala. Zadnja leta izdelujejo vedno večje faktorje tudi 60user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet.

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Testi otroških krem za sončenje
14.6.2007 10:42:29   
modrooka
Bubchen Sonen Milch, faktor 30
Jaz kupujem tole...

_____________________________

Lep dan!
_________________
Ana ... 25.3.2005
Ema ... 25.4.2008

(odgovor članu asso)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Testi otroških krem za sončenje
14.6.2007 10:46:28   
Janya
Zadnja leta izdelujejo vedno večje faktorje tudi 60
IZVIRNO SPOROČILO: asso

Ja ampak to še ne pomeni, da je potem to dobra krema, sej že pri nanašanju vidiš da je kot jupol barva si ves bel potem user posted image .
Jaz priporočam od Justa v spreju faktor 25 ali pa Ilrido faktor 25 ali 30 - se pa dobi samo v lekarnah - obe mi je svetovala pediatrinja in res ni bilo nobenih opeklin.
Jaz se bom držala kar teh ker so preizkušene in ne mislim neko toplo vodo odkrivat user posted image

(odgovor članu asso)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Testi otroških krem za sončenje
14.6.2007 10:53:41   
asso
Sej nisem rekla, da so dobre s faktorjem 60. Sem hotela povedat, da je zelo težko dobit takšno z nižjim, ker sem jo tudi sama iskala.

Jaz imam tudi to od Bubchna faktor 25 oz. 30, ki mimogrede na testih ni bila glih dobro ocenjenauser posted image

_____________________________

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet.

(odgovor članu Janya)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Testi otroških krem za sončenje
14.6.2007 12:38:10   
2ursae
hm, škoda, da ni bila predmet testiranja tud Ilrido krema, ki jo mi kupujemo. Bom kar predvidevala, da je tam nekje v špici user posted image . Se pa strinjam z vami glede faktorja - max. 30 ... itak imam malega na plaži, ko na obali paclkja s svojimi pripomočki, obvezno v majčki in klobučku.

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu asso)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Testi otroških krem za sončenje
14.6.2007 16:50:32   
Jessy
Mene je lasnko leto farmacevtka opozorila, da ni priporočljivo vzet previsokega faktorja, ker je preveč kemikalij notri.
Jaz imam Ilrido in Eucerin.

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?