|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   posvojitev otroka iz prejšnje zveze
18.6.2007 21:03:34   
*Pegaso*
pozdravljene!
imam nekaj vprašanj in upam da mi bo katera znala odgovorit.
imam otroka iz prejšnje zveze,biološki oče se za otroka ne zanima.oz se zanima vsake tolikouser posted image user posted image .nazadnje je spet za 2 meseca zginil in me nato pijan klical da bi rad govoril z njim....(kje je bil 2 meseca ni znal razložit) tako da sem se uprla in rekla ne,da naj da že mir.ko sem mu rekla da ga ne rabimo in da imamo očeta,ki skrbi za naju je rekel da naj mu vse potrebne papirje pripravim in da jih bo podpisal. socialna je obveščena o njegovih dejanjih za vsa ta leta (4) in nima glih najboljšega mnenja o njemu.
zanima me če je katera mela takšno izkušnjo in kakšen je celoten postopek?
partner si tega želi,pravzaprav je on to predlagaluser posted image
lp

< Sporočilo je popravil *Pegaso* -- 18.6.2007 21:04:39 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: posvojitev otroka iz prejšnje zveze
18.6.2007 23:08:00   
Anonimen
Če se biološki oče strinja s tem, da njegovega otroka posvoji partner otrokove matere in če se s tem strinjata tudi otrokova mati in njen partner, potem je zadeva popolnoma enostavna. Uredi se posvojitev, kakor vse ostale, seveda pa pristojni predtem preverijo materinega partnerja, ali bi bil primeren oče oz. skrbnik. V kolikor je bil že predtem otrokov neuraden oče (očim), potem načeloma ni nobenih problemov.

Zavedaj pa se, da to tudi pomeni, da izgubiš pravico do preživnine za otroka.

Mogoče ne bi bilo slabo, da za sam postopek posvojitve vprašaš še na podforumu "Posvojitve in rejništvo". Tam so punce bolj podkovane z birokracijo.

(odgovor članu *Pegaso*)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: posvojitev otroka iz prejšnje zveze
19.6.2007 14:31:06   
*Pegaso*
hvala kerensa.zdaj mi je vsaj malo bolj jasno vse skupaj.
preživnina me ne zanima,tako in tako jo ne plačuje in se mi ne da vsak mesec z njim ubadat.in sem od socialne dobila predlog da naj ga tožim za preživnino in prepoved stikov.tako da al eno al drugo isto se mi piše.ima pa moj user posted image  dovolj da preživi mojega user posted image  in jaz tudi delam.tako da če sem do sedaj preživela bom še naprej.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: posvojitev otroka iz prejšnje zveze
19.6.2007 15:16:35   
nejcko
Če bo tvoj novi partner posvojil tvojega otroka, je nujno potrebno dvoje:

1. Biološki oče se mora pisno odreči očetovstvu in soglašati s posvojitvijo. S tem bo izgubil vse pravno-formalne pravice in dolžnosti do otroka, torej mu ne bo potrebno plačevati preživnine, ne bo mu treba ohranjati stikov oz. jih v bistvu ne bo smel zahtevati. Otroku bo dejansko postal tujec.

2. Tvoj partner pa mora  vedeti, da bo s posvojitvijo tvojega otroka postal pravno-formalno otrokov oče, vpisan bo na otrokov rostni list, zanj bo moral skrbeti, koristil bo lahko vse pravice iz naslova očetovstva ter bo moral izpolnjevati vse dolžnosti.
To pomeni še nekaj: če gresta vidva kdaj narazen, bo tvoj partner otroku še vedno oče - torej bo zanj moral plačevati preživnino, skrbeti za stike itd. Za vedno bo ostal otrokov oče - vrnitve nazaj ni in je ne bo!

Je tvoj novi partner to sposoben prevzeti? Če da, potem skušajta prepričati bivšega, naj podpiše papirje in privoli v posvojitev, če pa ne, potem, žal, ne bo šlo. Itak pa bo postopek verjetno trajal kar nekaj časa in boste morali dati skozi kar nekaj "testov", preden bo posvojitev dokončna.

Možev stric je tako posvojil otroka iz partnerkine bivše veze in nikoli mu ni bilo žal. Zdaj je že ponosen dedek!

(odgovor članu *Pegaso*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: posvojitev otroka iz prejšnje zveze
19.6.2007 15:59:16   
*Pegaso*
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Če bo tvoj novi partner posvojil tvojega otroka, je nujno potrebno dvoje:

1. Biološki oče se mora pisno odreči očetovstvu in soglašati s posvojitvijo. S tem bo izgubil vse pravno-formalne pravice in dolžnosti do otroka, torej mu ne bo potrebno plačevati preživnine, ne bo mu treba ohranjati stikov oz. jih v bistvu ne bo smel zahtevati. Otroku bo dejansko postal tujec.

2. Tvoj partner pa mora  vedeti, da bo s posvojitvijo tvojega otroka postal pravno-formalno otrokov oče, vpisan bo na otrokov rostni list, zanj bo moral skrbeti, koristil bo lahko vse pravice iz naslova očetovstva ter bo moral izpolnjevati vse dolžnosti.
To pomeni še nekaj: če gresta vidva kdaj narazen, bo tvoj partner otroku še vedno oče - torej bo zanj moral plačevati preživnino, skrbeti za stike itd. Za vedno bo ostal otrokov oče - vrnitve nazaj ni in je ne bo!

Je tvoj novi partner to sposoben prevzeti? Če da, potem skušajta prepričati bivšega, naj podpiše papirje in privoli v posvojitev, če pa ne, potem, žal, ne bo šlo. Itak pa bo postopek verjetno trajal kar nekaj časa in boste morali dati skozi kar nekaj "testov", preden bo posvojitev dokončna.

Možev stric je tako posvojil otroka iz partnerkine bivše veze in nikoli mu ni bilo žal. Zdaj je že ponosen dedek!


hvala tudi tebi nejcko.glede na obnašanje biološkega očeta je moj takoj to predlagal.že zdaj bolj skrbi za njega kot je kadarkoli biološki oče.vem da bo še dolga to se zavedava oba.in glede na to kakšna je socialna danes,ki ščiti očeteuser posted image ,tudi tiste ki niso vredni.(da ne bo pomote ne mečem vse v en koš.eni so eni niso),sem prvo od njih dobila ta predlog,ker vejo kakšen je.biološkega očeta pa ne briga,verjetno bi bil še vesel.moj sedanji partner pa še bolj,da ga bo posvojil.user posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: posvojitev otroka iz prejšnje zveze
19.6.2007 21:47:07   
Anonimen
In ne pozabi tudi tega, da je tvoj otrok potem dedič po tvojem partnerju, ne po svojem biološkem očetu.

(odgovor članu *Pegaso*)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?