|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kje kupiti višavskega ali yorkshirrskega teri...
9.8.2007 21:48:43   
* Mateja *
Čau!
Že nekaj časa iščemo kužka ali višavskega terierja ali pa Yorkija, nad katerim smo se navdušili na dopustu. Mal sem gledala po netu, sam so sam iz teh psaren, pa od ful pomembnih staršev,... Mi bi radi pa psička za doma ga cartkat, ne da bi ga razstavljali in preveč šolali. A je pol pomembno, da je kuža iz psarne ****? Mal me zanima, sej veliko sem prebrala že na Moj pes, sam me zanimajo še vaše izkušnje kje ste psička kupili, pa kok ste dali zanga,...

Hvala že vnaprej!!!

< Sporočilo je popravil ribicaRR -- 9.8.2007 22:00:31 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kje kupiti?
9.8.2007 21:53:17   
Anonimen
Ja pomembno je da ima pes rodovnik. Drugače vzameš mešanca, če ti to ni pomembno.
Ne kupovat od šteparjev in dvoriščnih rejcev "čistokrvne" pse brez rodovnika. Vsak pes ki je predstavnik svoje pasme in je zdrav dobi rodovnik. Če ga nima....je nekaj narobe.

Preberi si še teme:
http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=1742381

http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=1474996

Pričakovati pa moreš da je treba za psa določene pasme pač dat malo več denarja. Je v vsakem primeru potrebno pričakovat da je žival strošek(striženje, veterinar, cepljenja...) in to naj ne bi bil problem.

(odgovor članu * Mateja *)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kje kupiti?
9.8.2007 21:57:31   
Nikita***
Mi bi radi pa psička za doma ga cartkat, ne da bi ga razstavljali in preveč šolali.


Takšne cartke najdeš tudi v zavetišču :)

< Sporočilo je popravil ribicaRR -- 9.8.2007 21:59:26 >


_____________________________

EX JERY

Ženska, ki je pretrpela izgubo otroka, se ničesar več ne boji. (židovski pregovor)

http://www.freewebs.com/trini-horjulska/

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kje kupiti?
9.8.2007 22:02:03   
Anonimen
Priporocam, da si preberes debato Novofundlanec. Imas ogromno o 'cistokrvnih nerodovniskih psih'.


(odgovor članu Nikita***)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kje kupiti?
9.8.2007 22:02:05   
helloKitty
Če hočeš res tako pasmo, potem ga kupi z rodovnikom. Poglej mal na stran od kinološkega društva. Samo stran od Mislinje in podobnih!!! Ker to, kar se pa zdej dogaja, je pa za popuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kje kupiti?
10.8.2007 6:47:43   
Anonimen
Višavci so nagnjeni k alergijam in problemom s kožo ter ušesi, zato ti svetujem dejansko psa z rodovnikom. Poleg tega je tudi dlaka bolj mehka in lepša, od kakih šteparjev pa dobiš psa s ščetinasto dlako in še po možnosti sivkasto in ne lepo belo. O zdravju takih kužkov pa sploh ne bi.  Ponavadi tolk kolk prišparaš pri šteparjih, tolk potem več zapraviš pri veterinarju, da o ubogih kužkih in njihovih bolečinah ne govorimo.  Verjemi ne bo vam v veselje.

Naš nima rodovnika, smo pa imeli blazno srečo z zdravjem in karakterjem, vendar NIKOLI več ne bi igrala na to srečo, čeprav smo poznali tako ljudi, kot kužkove prednike. Naslednjič obvezno rodovnik

(odgovor članu helloKitty)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kje kupiti?
10.8.2007 7:45:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: MIŠEK13

Višavci so nagnjeni k alergijam in problemom s kožo ter ušesi, zato ti svetujem dejansko psa z rodovnikom. Poleg tega je tudi dlaka bolj mehka in lepša, od kakih šteparjev pa dobiš psa s ščetinasto dlako in še po možnosti sivkasto in ne lepo belo.



Prvo je res, drugo pa ne.user posted image

Ti psi so ful nagnjjeni k alergijam, poznam dve, ki sta kupili nerodovniške višavče in imata blazne probleme. Moja Miša je rodovniška in jih nima.

Kar se pa dlake tiče, pa mora biti čimbolj trda.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kje kupiti?
10.8.2007 7:50:48   
Anonimen
no drgač pa tko...saj pred časom je tko blo ko smo še mi mel leglo sicer samojedov. in zame zelo zanimivo namreč. določeno število psov dobi rodovnik, če jih je preveč v leglu ostali pa ne. recimo bi se jih skotil 9, 6 jih dobi rodovnik zadnji trije rojeni pa ne? ne vem a so ti manj vredni al kaj? to nism nikol štekala. ne vem pa če je to še vedno tko.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kje kupiti?
10.8.2007 8:24:20   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni


Kar se pa dlake tiče, pa mora biti čimbolj trda.


A res? Jaz sem pa že parkrat naletela na govor, da mora bit mehkauser posted image in tudi tisti višavci z rodovnikom, ko sem jih videla in pobožala, so imeli mehko dlakouser posted image . Nam je enkrat celo ena rekla, vaš pa ima trdo dlako, ziher nima rodovnikauser posted image . Zdaj pa me res firbecuser posted image , sam najbrž maš pravuser posted image

Lara na temi novofundlanec so se ravno o tem menili, tole več baje ne velja

< Sporočilo je popravil MIŠEK13 -- 10.8.2007 8:32:40 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kje kupiti?
10.8.2007 8:30:51   
sayuri
IZVIRNO SPOROČILO: LARA

določeno število psov dobi rodovnik, če jih je preveč v leglu ostali pa ne. recimo bi se jih skotil 9, 6 jih dobi rodovnik zadnji trije rojeni pa ne?


LAra, so me punce pučile, da zdaj že dolg časa ni več tako. In zato imam jaz doma mešanca novofundlandca z novofundlandcem user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kje kupiti?
10.8.2007 10:48:29   
Anonimen
Evo, Mišek, če te zanima:

http://members.tripod.com/gregorjanski/standard.htm

KOŽUH
Dlaka: dvojna dlaka. Krovna dlaka je sestavljena iz ostre približno 5 cm (2 inča) dolge dlake, ki ne sme biti kodrasta. Podlanka - spominja na krzno, je kratka, mehka in priležna. Pomešana dlaka je zelo nezaželjena.
Barva:
bela.

(odgovor članu sayuri)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kje kupiti?
10.8.2007 12:14:23   
* Mateja *
Čau! Hvala za odgovore.
Vem, da kuža veliko stane, saj ga imamo tudi sedaj doma. Imamo pa pudlja, sicer nerodovniškega, starega 17 let in smo ga imeli veliko veliko pri veterinarju in je bila boga na večih operacijah, sicer je pa še vedno ful simpatična kužika.
Zdej pa iščemo svojega kužka, ker se selimo. Torej definitivno naj gledamo z rodovnikom. In kje naj gledam, ker sem dobila par psaren na mojpes.net. Spišni, kje ste ga vi kupili in kok ste približno odšteli zanjo?

Kaj ima še katera morda ta dva omenjena psa ali ga ima samo Spliš?

Hvala za inf.!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kje kupiti?
10.8.2007 12:54:58   
Anonimen
Mi smo ga dobili pri Kremsarjevih v Mariboru, stala pa je Miša takrat 1.500 DEM.

(odgovor članu * Mateja *)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kje kupiti?
12.8.2007 18:03:53   
Shania
Za aktualna legla se lahko pozanimate na KZS.

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kje kupiti?
14.8.2007 6:24:42   
tanaja*
Pa mislim, da ima Brigita ravno leglo (Kremserjeva)...če te zanima ti dam njene konatkte. 

_____________________________

Voli me iz inata voli me bez ostatka voli me bilo gde sam bas takvu kakva jesam


(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kje kupiti?
14.8.2007 18:12:55   
* Mateja *
A si gvišna, da imajo maldičke? Če je to res, mi lahko daš kontaktno številko in email, da mal povprašam.
Hvala!!!

(odgovor članu tanaja*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kje kupiti?
19.8.2007 23:32:59   
* Mateja *
Spet jaz na pomoč!!!!user posted image

Moj mož pravi da zakaj bi rodovniškega psa kupovali, pa od nevem kakih strašev, bla bal bla....
Pa sem dobila čistokrvne bele terierje za 400 e, pa se mi zdijo ful dragi v nasprotju z psi iz znane psarne. Kakšni so starši, če so mladički čistokrvni? Dejte me mal podučit, pa ne me linčat ker gledam tudi nerodovniške pse!! Ja pa ni oglas od Matoše al pa KD Mislinja, prodaja jih ena družina!

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kje kupiti?
19.8.2007 23:47:20   
Anonimen
''čistokrvnost'' imas pojasnjeno ze v prejsnjih debatah. To ni pasemski kuza, ampak zgolj kuza podoben neki pasmi. 400€ za psa BREZ rodovnika je tumac! Das se 200€ pa imas rodovniskega user posted image  Znanec je na Ceskem kupil beagla z rodovnikom oh in ah starsev za 450€, tako da ..

(odgovor članu * Mateja *)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kje kupiti?
19.8.2007 23:53:52   
Shania
Pasemski pes je samo rodovniški. Pika. Če ti je škoda denarja (user posted image ), potem ga pač ne kupi. Kateregakoli. Kot rečeno, napisano je vse v mnogih temah. Zneski veterinarja, so lahko zelo visoki, nerodovniški psi, pa so psi neselektivne in nepreverjene vzreje in so lahko posledično podvrženi različnim boleznim.

Če ti je vseeno, katere pasme je pes in išče samo nekoga, da bi ga lahko imela rada in mu nudila lepo življenje, potem pojdi v enega izmed zavetišč in verjami, da boš našla kužka, ki se ti bo vsedel v srce.

Preberi, kaj je o rodovniku in nečistokrvnih psih tu in na netu že napisano. Verjamem, da ti ne bo odveč malo pobrskati, saj vendar kupuješ živo bitje in nakup mora biti odgovoren. Če boš potem, ko si boš vzela čas in prebrala vse informacije, imela še kaj dodatnih vprašanj, sem ti z veseljem na voljo. user posted image



_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kje kupiti?
20.8.2007 17:09:08   
Mala_princeska
IZVIRNO SPOROČILO: Shania

Preberi, kaj je o rodovniku in nečistokrvnih psih tu in na netu že napisano. Verjamem, da ti ne bo odveč malo pobrskati, saj vendar kupuješ živo bitje in nakup mora biti odgovoren. Če boš potem, ko si boš vzela čas in prebrala vse informacije, imela še kaj dodatnih vprašanj, sem ti z veseljem na voljo. user posted image




Se strinjam.
In hvala Shania, ker si mi ravno ti enkrat lani predlagala leglo in sedaj je mala kepica stara že 11.mesecev user posted image (svetovala si mi za zlatega prinašalca, takoj smo šli pogledat in se nam je usedel v srce user posted image )

_____________________________

24.4.2004 Nina :-)
24.6.2009 je ati dobil najlepše darilo za RD - Manco :-)

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kje kupiti?
20.8.2007 17:12:02   
Shania
Res? user posted image  Ja, super! Sem videla, da je prava lepotička user posted image  Počohaj jo še zame, velja?

lp,
Shania

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Mala_princeska)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kje kupiti?
8.9.2007 20:23:32   
Nikita***
Če ti je vseeno, katere pasme je pes in išče samo nekoga, da bi ga lahko imela rada in mu nudila lepo življenje, potem pojdi v enega izmed zavetišč in verjami, da boš našla kužka, ki se ti bo vsedel v srce.
IZVIRNO SPOROČILO: Shania

user posted image user posted image user posted image


_____________________________

EX JERY

Ženska, ki je pretrpela izgubo otroka, se ničesar več ne boji. (židovski pregovor)

http://www.freewebs.com/trini-horjulska/

(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kje kupiti?
8.9.2007 20:28:58   
Tanayya29
No,jaz najraje kar rešim kužka ..pa ga vzamem iz zavetišča....
mi niti ni tok pomemben rodovnikuser posted image ...


_____________________________

Naš sonček škorpijonček Taj Tristan,6.11.2007*****

Življenje ni igra na srečo,temveč rezultat naših misli in dejanj.

(odgovor članu Nikita***)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kje kupiti?
12.9.2007 1:26:54   
* Mateja *
Sej meni tudi ne, sam kuža iz zavetišča rabi pomoje drugačno pozornost, si mislim, ... Sicer smo pa tudi kupili kužka, ki ga lastniki niso več hoteli, tako, da smo podobno stvar naredili, kužku smo pomagali, da bo imel boljši dom!

(odgovor članu Tanayya29)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kje kupiti?
13.9.2007 7:39:29   
tanaja*
Kontaktiraj Brigito, vem, da pričakuje ali pa že ima leglo...
Link: http://www2.arnes.si/%7Ebkrems/index.htm


_____________________________

Voli me iz inata voli me bez ostatka voli me bilo gde sam bas takvu kakva jesam


(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?