|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Splav in sodbe o njem
31.8.2007 20:10:31   
frutka_
Včeraj so mi opravili abrazijo. Izkušnja je bila boleča. Ne le zaradi fizične  bolečine, temveč zaradi obsojanje ene  sestre v OP sobi. Nikoli nisem sodila žensk, zakaj se odločijo za splav, niti nisem spraševala zakaj so ga opravljale. Mislim, da je to križ, ki ga vsaka ženska nosi sama in se zato sama tudi obsoja. Na svoj način...
Če ne drugače, že s težo odločitve, ki jo je sprejela.
Včasih življenje in narava nista združljivi in če je za splav zdravstvena indikacija ali goli obstanek za preživetje, je to odločitev posameznice in ni na nikomer, da o tem sodi, daje pripombe ali na kakršenkoli drugi način obsoja takšno dejanje.
Kaj naj napišem? Utrujena sem, sesuta, verjamem, da se bodo stvari obrnile ne bolje, vendar vseeno takšna obsodba ne utone v pozabo kar tako....

Hvala, da ste me poslušale...žalostna frutka...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Splav in sodbe o njem
31.8.2007 20:16:34   
mala maja
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Splav in sodbe o njem
31.8.2007 20:17:14   
Serendipity
user posted image     user posted image    user posted image

Sestra NIMA pravice komentirat zdr. stanja in odločitve posameznikov! Morala biti stati v oporo ne glede na vse. user posted image  Če tega ni zmožna, ni za tak poklic!

Želim ti, da si čimprej opomoreš - tako psihično, kot fizično in da bo naslednja pikica zdrava!

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Splav in sodbe o njem
31.8.2007 20:20:11   
Anonimen
Vem kako se počutiš. user posted image  Žal mi je. user posted image

(odgovor članu Serendipity)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Splav in sodbe o njem
31.8.2007 20:20:51   
Marogica
Ojoj, frutka....user posted image user posted image  Tako sem žalostna zate....

p.s. O tem, kar si pisala, sem jaz vedno zagovarjala in vedno bom. Življenske zgodbe in usode so različne in ne moremo kar "nekaj" soditi.... Dostikrat je treba vzeti "pamet v roke", ne pa se samo predati mislim v stiku "bo že kako"... 

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Splav in sodbe o njem
31.8.2007 20:31:37   
Gina
Draga Frutka!

Vem, da ti je težko, vendar ti bo mogoče vsaj malo lažje, če se probaš globoko zavedati, da smo vsi ljudje skupek nekih čudnih genov, vzorcev, ki smo se jih naučili in množice različnih izkušenj - vsak je imel čisto drugačne. In poleg tega smo vsi ljudje zelo zmedena bitja in žrtve prepričanj. Saj veš, nekaj, v kar sem bila 1000% pred 7. leti, je danes po mojem prepričanju mogoče totalna oslarija. Obsojanje pa je vedno izraz lastnih kompleksov. Kakor je zavist nevednost, je tudi obsojanje nevednost. Kdor ve ali pa vsaj kdor nima kompleksov, ta ne pozna obsojanja. Ne pozna obsojanja, ker razume. Ker obsojanje ne pove nič o tebi, pove pa ogromno o tej sestri. O njenem dojemanju. Ona ne razume. A lahko zameriš nekomu, ki ne razume, ki ni sposoben razumeti? Ali bi ji bilo sploh smiselno razlagati? Po moje ne.

Frutka, nič nisi naredila narobe. Vse v življenju je vedno točno tako, kot mora biti.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Splav in sodbe o njem
31.8.2007 20:52:37   
Jutra
user posted image user posted image user posted image  tudi od mene, draga Frutka.

_____________________________

Naj bo lep ta dan, bodi nasmejan:)

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Splav in sodbe o njem
31.8.2007 21:11:56   
Seven*
Frutka, tako kot si napisala.. Noben nima pravice sodit o taksnih stvareh. Mislim, da je zelo malo zensk, ki jim je lahko iti na taksno stvar. Tiste, ki pa gredo z lahkim srcem,
pa se ponavadi niti ne zavedajo v kaj se spuscajo.

Meni osebno je tezko za vsako zensko, ki gre na splav. Pac nekako jemljem tisto zaceto zivljenje v cloveku kot nekaj svetega, nekaj cudovitega. Nikakor pa ne obsojam zensk, ki se odlocijo, da otroka ne obdrzijo, ker koliko se mi zdi sveto spocetje otroka, se mi zdi svet tudi rek: "Sodi in sojen bos.."

Naj prvi vrze kamen tisti, ki je brez greha..

Tebi pa zelim vse dobro. Tole jemlji kot preizkusnjo, ceprav kruto.. Zivljenje nam stalno poskusa dokazati kako zelo moramo biti mocni.

Saj ves: Zivljenje ni potica.

Drzi se in poklici kaj.

user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Jutra)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Splav in sodbe o njem
31.8.2007 21:20:47   
Anonimen
Frutka, več na ZSju, tu pa le user posted image user posted image

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Splav in sodbe o njem
31.8.2007 21:53:12   
Blejka26
vsak ima drugačen pogled na take situacije,toda nihče te nima pravice obsojati.Tvoje je življenje in o njem odločaš sama.Jaz upam da boš kmalu vse to prebolelauser posted image

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Splav in sodbe o njem
31.8.2007 22:06:11   
soncece24
user posted image user posted image user posted image ful mi je žal, da si morala čez to in nihče nima nikogar pravice obsojati zaradi česar koli že. Za vsako rit šiba raste.

Pošiljam ti en velik tolažilni user posted image za vse ostalo pa veš kje me najdeš, pa naj bo za pogovor, ramo za zjokat ali pa samo za kavico.

Drži se user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu Blejka26)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Splav in sodbe o njem
31.8.2007 22:09:15   
Mikica
Draga Frutka, sama sem v torek imela abrazijo zaradi odmrtja ploda v 9. tednu user posted image user posted image user posted image . V ponedeljek zvečer sem bila na urgenci in delala je dr. Senčar, ki je bila zelo prijazna, razumevajoča in sočutna user posted image , kar sem v neizmerni žalosti tudi potrebovala.
Ne vem ali sem imela srečo, ampak tudi naslednji dan v Kliničnem centru (oddelek A1) so bile vse sestre (bil je tudi en "brat", ki me je peljal do operacijske) in zdravnice polne tolažilnih besed, medtem ko sem jokala kot dež, ker se nisem mogla sprijazniti z izgubo. Na tem mestu pohvala za njihovo korektno obnašanje.
Ne vem kako bi vse skupaj prenesla, če bi me poleg moje bolečine še nekdo obsojal, ki nima nobene pravice soditi o meni in mojih postopkih.

(odgovor članu Blejka26)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Splav in sodbe o njem
31.8.2007 22:53:02   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Mikica)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Splav in sodbe o njem
31.8.2007 23:36:41   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Splav in sodbe o njem
1.9.2007 5:36:35   
skuštrana
Frutka, drži se user posted image .
In, ja, strinjam se s teboj, nihče, najmanj pa zdravstveno osebje, nima pravice obsojati...Tam so, da pomagajo, ne pa da obsojajo.user posted image user posted image

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Splav in sodbe o njem
1.9.2007 9:12:15   
KBM
Drži se in velik objem zate

_____________________________

17.10.2005 ob 18.40 je na svet prijokala Karin in od takrat naprej je za naju življenje postalo še lepše!!

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Splav in sodbe o njem
1.9.2007 9:32:53   
CatJa
Drži se, frutka! user posted image

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Splav in sodbe o njem
1.9.2007 9:40:05   
Maxica
O Frutkauser posted image , ubogica, sploh nisem vedela. Drži se, pa vrzi čez ramo nepotrebne komentarje. Ti že sama veš, kaj in kako. Tista sestra te je itak gotovo že pozabila, mislim pa, da gotovo ni vredna, da ti še nanjo misliš. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Splav in sodbe o njem
1.9.2007 11:16:37   
NevenkaP
user posted image Nekateri ljudje so res sramota svojemu poklicu, žal. In ta sestra ni vredna, da ti je hudo poleg vsega še zaradi njenih besed. Drži se!

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Splav in sodbe o njem
1.9.2007 15:22:32   
*bubi*
Frutka, user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu NevenkaP)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Splav in sodbe o njem
1.9.2007 15:27:38   
arielca
user posted image user posted image user posted image  Drži se ...

_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Splav in sodbe o njem
1.9.2007 17:28:40   
kekec in mojca
Draga Frutka, vem, da je težko, vendar te naj tolaži misel, da drugega izhoda ni bilo. Če je pa bila ena sestra tako nesramna, pa se ne obračaj na njene besede. Tako kot je že ena napisala, za vsako rit se najde šiba, tudi na njeno bo priletel cel kol.

user posted image  zate!

(odgovor članu arielca)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Splav in sodbe o njem
1.9.2007 19:58:57   
srki
Frutka, žal mi je, da si morala poslušat ta očitanja.

Vsaka ženska ve, kako in zakaj se je tako odločila. Res je, nihče nima pravice obsojati, ker nihče ne ve prave resnice.

Drži se user posted image

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Splav in sodbe o njem
1.9.2007 20:01:56   
Njuškalo
Jaz se s splavom ne strinjam, ga niti približno ne zagovarjam, no- na kratko, sem proti splavu.Vendar pa ne obsojam žensk, ki se za to odločijo, preprosto zato, ker nisem Bog, da bi lahko sodila.Kot si napisala, vsaka sama nosi svoj križ, vsak dela vse na lastno odgovornost.Verjamem pa, da je težko.

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Splav in sodbe o njem
1.9.2007 20:22:59   
frutka_
Najprej je kontorolni UZ pokazal, da plodek v meni odmira...ne raste, se ne razvija, ni več utripov malega srčka... že skoraj 3 tedne! Jaz pa brez kakršnegakoli znaka, da je kaj narobe...nič...niti krvavitve, glavobola, krčev...ničesar....Bila sem noseča 10tednov.
Sledila je konsultacija z dvema gin. ki sta seveda oba bila mnenja, da nima smisla čakat, plodek se že resorbira, spremenil se je v neprepoznavno tvorbo, da je v maternici že prišlo do krvavitve in da lahko posledično pride do sepse, vnetja maternice, male medenice...do zapletov, ki lahko ogrozijo tudi moje življenje. 
Kaj naj napišem...podarila sem življenje, se ga veselila, vendar na žalost ni bilo združljivo z naravo...Splav je bil edina rešitev. Nekoč bi zaradi tega lahko umrla oz. so ženske umirale...hvala bogu za UZ, za vse preiskave, ki jih lahko naredijo...
Moja zgodba je imela srečen začetek in žalosten konec. Verjamem, da je zgodba vsake ženske, ki je šla skozi postopek abrazije drugačna.  Vsaka ženska se je odločila po svoji lastni presoji, brez ali z zdravstveno indikacijo.
Ženske, mamice, sestre, imejte se rade, teža odgovornosti v nosečnosti je popolnoma na ženskih plečih in karšenkoli konec zgodbe sledi na koncu  ga razume le posameznica sama...zato ne obsojajte!


Hvala za vse spodbudne besede...kot pravijo...v dobrem in v slabem.

(odgovor članu Njuškalo)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?