|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kaj potrebujem za v porodnišnico?
1.9.2007 18:05:57   
mala pikica
Tolikokrat se pojavi to vprašanje... Pa ko človek želi nekaj najti na forumu, takrat se nikakor ne spomni, kje je že to videl...

Zasledila sem seznam potrebnih stvari za bodočo mamico, zato sem se odločila, da ga napišem. Če še katera ve za kakšno potrebno stvar, naj pove, pa bomo dodale.

Združila sem dva seznama in tako je nastal tale seznam:

- nekaj parov nogavic za mrzle noge
- copati ali natikači
- higienski vložki (npr.VIR)
- haljo in spodnje perilo
- pribor za osebno higieno; gel za tuširanje, krtača za lase, zobna ščetka,  zobna pasta, krema za obraz, balzam za ustnice, palčke za ušesa
- "papirologija"; napotnica za v porodnišnico, po potrebi tudi napotnico za rešilni avto, materinsko knjižico z vsemi izvidi, kartico zdravstvenega zavarovanja, osebni dokument, tuje državljanke tudi potni list
- pripomočke za dojenje; modrček za dojenje, blazinice za dojenje, mazilo za bradavice (npr.hladilno mazilo)
- mobilni telefon in polnilec ter telefonske številke
- revije, knjige in druge stvari za kratkočasenje (lahko da bomo rodili pravega zaspančka, ki bo tri dni samo spal)
- prigrizek za vas in za vašega partnerja (redko se zgodi, da pridemo na oddelek ravno takrat, ko je čas za enega od treh obrokov)
- dudo, če smo pristaš dud ter škatlico za shranjevanje le-te
- silikonske nastavke za dojenje za lažje dojenje ob ragadah
- fotoaparat ali kamero

Za odhod domov pa še:
- plenice za dojenčka
- oblačila za dojenčka (majica, pajac, nogavičke, ogrinjalo, oblačila za hladno vreme, če je to potrebno)
- sedež za dojenčka
- ohlapno obleko za vas, čevlje
- torbo za darila


_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kaj potrebujem za v porodnišnico?
1.9.2007 18:10:25   
srki
U madona, kam pa greš, na potovanjeuser posted image .

Malo heca.

Za moje pojme malo preveč krame za tiste tri dni. Če ti kaj manjka, lahko rečeš svojemu dragemu, pa ti prinese, ko pride na obisk. Jaz kakih revij in knjig nisem nosila, pa tudi vložkov, če se ne motim. Jih imajo tam. Dobila sem tudi mazilo za bradavice. Darila ti lahko sproti odnašajo domov, oblekice za dojenčka lahko doma naštimaš in ti jih zadnji dan oz. na dan odhoda prinesejo. Pripomočkov za dojenje in raznih prigrizkov pa tudi nisem nosila s sabo, zame so bili obroki v porodnišnici dovolj veliki, moj pa je verjetno kaj doma jedel, preden je šrišel na obisk. Če pa ni-njegova stvar.

(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kaj potrebujem za v porodnišnico?
1.9.2007 18:11:22   
srki
Pa fotoaparat ali kamero ti lahko tudi partner oz. mož prinese, ko pride prvič na obisk.

Preveč skrbi si delašuser posted image .

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kaj potrebujem za v porodnišnico?
1.9.2007 18:14:49   
Anonimen
Meni je nujen samo mobitel user posted image . Da naročiš, kar rabiš.

(odgovor članu mala pikica)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kaj potrebujem za v porodnišnico?
1.9.2007 18:18:26   
ursi
Osebno za dve stvari vem, da jih nima omena nosit; karkoli za brat, ker sploh ne smeš brati - tako so meni povedali v porodnišnici, ter hrano - z mojim sva prišla v porodnišnico ob 2 ponoči, rodila sem ob pol dveh popoldan, meni tudi na misel ni prišlo, da bi jedla, moj je pa šel na brezplačno kosilo, ki mu je pripadalo.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kaj potrebujem za v porodnišnico?
1.9.2007 18:39:19   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR
Meni je nujen samo mobitel user posted image . Da naročiš, kar rabiš.

S polno baterijo.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kaj potrebujem za v porodnišnico?
1.9.2007 18:42:22   
mala pikica
IZVIRNO SPOROČILO: srki

Preveč skrbi si delašuser posted image .


Saj si ne delam skrbi. Sem zasledila ta seznam, pa ker vem, da se veliko sprašuje o teh stvareh, pa sem ga prepisala. Mogoče je res kakšna stvar odveč. Navsezadnje pa lahko vse partner prinese kasneje, razen papirologije. Pa če ima ženska doma čas te stvari pripraviti, ne vem zakaj bi jih potem moral nekdo od zadaj nositi.

Imam mogoče preveč časa v deževnem popoldnevu, pa se mi ljubi tipkat mogoče nepotrebne stvari user posted image

_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!


(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kaj potrebujem za v porodnišnico?
1.9.2007 19:27:40   
benika
- nekaj parov nogavic za mrzle noge user posted image
- copati ali natikači user posted image
- higienski vložki (npr.VIR) ne rabič-dobiš v P
- haljo in spodnje perilo haljo dobiš v P, spodnjega perila itak ne smeš nosit (razen modrčka)
- pribor za osebno higieno; gel za tuširanje, krtača za lase, zobna ščetka, zobna pasta, krema za obraz, balzam za ustnice, palčke za ušesa user posted image
- "papirologija"; napotnica za v porodnišnico, po potrebi tudi napotnico za rešilni avto, materinsko knjižico z vsemi izvidi, kartico zdravstvenega zavarovanja, osebni dokument, tuje državljanke tudi potni list user posted image
- pripomočke za dojenje; modrček za dojenje, blazinice za dojenje, mazilo za bradavice (npr.hladilno mazilo) user posted image
- mobilni telefon in polnilec ter telefonske številke user posted image
- revije, knjige in druge stvari za kratkočasenje (lahko da bomo rodili pravega zaspančka, ki bo tri dni samo spal) nč pretiravat, raje izkoristi čas za počitek, dolgčas ti verjetno ne bo
- prigrizek za vas in za vašega partnerja (redko se zgodi, da pridemo na oddelek ravno takrat, ko je čas za enega od treh obrokov) user posted image
- dudo, če smo pristaš dud ter škatlico za shranjevanje le-te ti lahko mož prinese, če rabiš
- silikonske nastavke za dojenje za lažje dojenje ob ragadah user posted image
- fotoaparat ali kamero user posted image

Za odhod domov pa še:
- plenice za dojenčka user posted image pri nas plenico dobiš v P
- oblačila za dojenčka (majica, pajac, nogavičke, ogrinjalo, oblačila za hladno vreme, če je to potrebno) user posted image
- sedež za dojenčka ti prinese mož
- ohlapno obleko za vas, čevlje user posted image
- torbo za darila  ti jih mož dnevno odnaša


Vidiš, da pol stvari ne rabišuser posted image  Ti v P pelji sebe in user posted image  ter torbo z najnujnejšimi stvarmi, za ostalo pa naj poskrbi bodoči očka.

(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kaj potrebujem za v porodnišnico?
1.9.2007 19:50:57   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: mala pikica

IZVIRNO SPOROČILO: srki

Preveč skrbi si delašuser posted image .


Saj si ne delam skrbi. Sem zasledila ta seznam, pa ker vem, da se veliko sprašuje o teh stvareh, pa sem ga prepisala. Mogoče je res kakšna stvar odveč. Navsezadnje pa lahko vse partner prinese kasneje, razen papirologije. Pa če ima ženska doma čas te stvari pripraviti, ne vem zakaj bi jih potem moral nekdo od zadaj nositi.

Imam mogoče preveč časa v deževnem popoldnevu, pa se mi ljubi tipkat mogoče nepotrebne stvari user posted image


user posted image .

Zame so to pač odveč stvari, za nekoga ne. Jaz npr. nisem vedela, da bom ostala v porodnišnici in zato sem imela s sabo samo najnujnejše. Ostalo so mi prinesli, če sem kaj rabila.


(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kaj potrebujem za v porodnišnico?
1.9.2007 20:13:02   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: mala pikica
- revije, knjige in druge stvari za kratkočasenje (lahko da bomo rodili pravega zaspančka, ki bo tri dni samo spal)

user posted image Tudi če bo vse tri dni samo spal, bodi prepičana, da se boš namesto s čitanjem veliko raje kratkočasila z opazovanjem svojega malega čudeža.


(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kaj potrebujem za v porodnišnico?
1.9.2007 20:58:02   
arielca
Dodala bi samo še nekaj pri perilu: jaz sem s sabo vzela par mrežastih hlačk za enkratno uporabo, ker ponekod dobiš le ene na dan, kar pa je premalo. Kupi pa se jih v Sanolaborju in so user posted image .

_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kaj potrebujem za v porodnišnico?
1.9.2007 20:59:14   
lunca2
Meni je user posted image prinesel revijo pa je babca to vidla in rekla naj ne berem, ker vsaj 5 dni po porodu ni dobro brati zaradi oči. Ker se oči pri porodu zelo zmatrajo od napenjanja.
Odločiš pa se seveda sama.


_____________________________

17.06.2007 ob 23:17 je na svet prijokal najin sonček Ažbe!

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kaj potrebujem za v porodnišnico?
1.9.2007 21:13:46   
neja24062007
mala pikica: jaz če/ko bom šla v drugo rodit si bom samo nabavila mrežaste sp. hlačke za 1x uporabo in definitivno SET-VATIRANEC 45x15 cm, 5kos, art.no.: 3427, LOT 0704996 - to so vložki za čiščo. Ker so v LJ porodnišnici zelo bogi s temi vložki, ginekologinja pa te nahruli če imaš NJIHOVE plastične vložke (jih je na tone v straniščih), sploh če boš šivana, zaradi šivov. No ja, pa pribor za mojo osebno higieno, pa še kakšen EUR v žepu za jutranjo kavico user posted image . Drgač pa kot so ti že povedale ostale čimmanj, vse ti lahko prinese tvoj dragi oz. kdorkoli drug.

Hiter in čimmanj boleč porod.

LP

(odgovor članu lunca2)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kaj potrebujem za v porodnišnico?
1.9.2007 21:14:44   
neja24062007
pa seveda vso potrebno papirologijo....ki je potrebna, sicer te pa tudi brez tega sprejmejo če je NUJNO

(odgovor članu neja24062007)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kaj potrebujem za v porodnišnico?
1.9.2007 21:40:08   
pravljica
tudi jaz nisem komplicirala s temi stvarmi user posted image  preprosto škoda časa user posted image  

fotoaparat in telefon user posted image  ostalo je ali pa ni, vključno s papirji...kaj pa, če ne prideš od doma...a te potem ne sprejmejo user posted image

vse ostalo se dobi v porodnišnici...ok, zobna ščetka in glavnik, pač počakaš, da prinesejo od doma...ostalo pa res ni problem, vsaj v MB user posted image

- nekaj parov nogavic za mrzle noge zakaj že?
- copati ali natikači se da preživet tudi z njihovimi user posted image
- higienski vložki (npr.VIR) dovolj v por.MB
- haljo in spodnje perilo v por.MB
- pribor za osebno higieno; gel za tuširanje, krtača za lase, zobna ščetka zobna pasta, krema za obraz, balzam za ustnice, palčke za ušesa 
- "papirologija"; napotnica za v porodnišnico, po potrebi tudi napotnico za rešilni avto, materinsko knjižico z vsemi izvidi, kartico zdravstvenega zavarovanja, osebni dokument, tuje državljanke tudi potni list ok, ajde, če je že treba user posted image
- pripomočke za dojenje; modrček za dojenje, blazinice za dojenje, mazilo za bradavice (npr.hladilno mazilo) kljub "mleka na pretek" v tistih 3 dneh nisem pogrešala nič od tega
- mobilni telefon je bil napolnjen, vse številke so v njem in polnilec ter telefonske številke
- revije, knjige in druge stvari za kratkočasenje (lahko da bomo rodili pravega zaspančka, ki bo tri dni samo spal) mogoče pod "razno"
- prigrizek za vas in za vašega partnerja (redko se zgodi, da pridemo na oddelek ravno takrat, ko je čas za enega od treh obrokov) eh, ne se hecat user posted image
- dudo, če smo pristaš dud ter škatlico za shranjevanje le-te če je panika, jo dobiš tudi tam, če ste optimistke pa je ne boste potrebovale
- silikonske nastavke za dojenje za lažje dojenje ob ragadah po potrebi prinese partner
- fotoaparat (ali) IN kamero

Za odhod domov pa še: prinese partner, ko pride po vas in ve katero velikost ter ve, kakšno je vreme na tisti dan 
- plenice za dojenčka  pampersko dobiš v P MB + povijalne po potrebi
- oblačila za dojenčka (majica, pajac, nogavičke, ogrinjalo, oblačila za hladno vreme, če je to potrebno) odvisno od vremena

- sedež za dojenčka
- ohlapno obleko za vas, čevlje če greste domov v oblačilih, v katerih ste prišle tja, tudi ni nič narobe, saj grete samo v avto in iz avta v stanovanje user posted image
- torbo za darila po moje jih bodo sproti domov odnašali

 
...zdaj si pa predstavljajte, da je treba vse to, kar ste prinesle s sabo + dojenček v lupinici + vsa darila + vse, kar so vam prinesli na obiske, zadnji dan odnest domov user posted image  ne pretiravat no user posted image

_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu neja24062007)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kaj potrebujem za v porodnišnico?
2.9.2007 11:19:42   
mala pikica
Punce, ne mene napadat. Sem povedala, da sem samo ta seznam prepisala, ker se pač večkrat pojavlja vprašanje, kaj vse vzeti s seboj. Poleg tega je od porodnišnice do porodnišnice odvisno, česa imajo dovolj in česa ne. To niti slučajno niso moji nasveti! Tudi jaz ne pravim, da bom to vse vzela. Mogoče pa bo kateri vseeno ta seznam prišel prav. Če pa se zdi kateri tema odveč, pa jo lahko moderatorji brez problema zaklenejo.

Sem pač imela preveč časa...

_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!


(odgovor članu pravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kaj potrebujem za v porodnišnico?
2.9.2007 11:37:17   
sisi80
Ne napadajo te, samo res je to vse čisto preveč. Vložke, halje, copate ... to je vse tam. Revije .... o kriza, naspi se ali opazuj svojega angela.

Mobitel in fotoaparat in to je to.




_____________________________

Moja fanta sta smisel mojega življenja.

(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kaj potrebujem za v porodnišnico?
2.9.2007 13:13:47   
mala pikica
Pa saj pravim, da si nisem jaz tega izmislila, samo prepisala sem.

Kar se tiče revij, sem na treh različnih koncih zasledila. Pa za vložke je tudi že marsikatera rekla, da jih je dobro imeti nekaj svojih. Glede copat; meni so definitivno ljubši moji copati, kot pa gumijasti natikači, ki jih imajo še ponekod. Ne dolgo nazaj sem bila na ginekološkem oddelku in tudi imajo samo gumijaste odprte natikače.

Človek pač želi narediti nekaj dobrega, potem pa same kritike.

_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!


(odgovor članu sisi80)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kaj potrebujem za v porodnišnico?
2.9.2007 13:20:05   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: mala pikica

Punce, ne mene napadat. Sem povedala, da sem samo ta seznam prepisala, ker se pač večkrat pojavlja vprašanje, kaj vse vzeti s seboj. Poleg tega je od porodnišnice do porodnišnice odvisno, česa imajo dovolj in česa ne. To niti slučajno niso moji nasveti! Tudi jaz ne pravim, da bom to vse vzela. Mogoče pa bo kateri vseeno ta seznam prišel prav. Če pa se zdi kateri tema odveč, pa jo lahko moderatorji brez problema zaklenejo.

Sem pač imela preveč časa...


Saj vemo, da je to dobronamerno, zato se ne razburjat, bo pikici škodilo.

Odgovorile smo zato, da pa mogoče marsikateri prihranimo odvečen strah in to skrbi, kaj vse je treba vzet s sabo.

In ne, nisi napisala zato, ker bi imela preveč časa, vsakdo, ki je na RR, ima čas, a ne, tudi me, ki smo odgovarjale.

Fajn bodi in vse dobro pri poroduuser posted image .

(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kaj potrebujem za v porodnišnico?
2.9.2007 13:26:33   
komarka
Sej vem, da ko bom tam ne bo casa mislit na to, sam men so pa tiste spalne srjce tok odurno grde!!!

A se je ktera bedno počutla v njej?

(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kaj potrebujem za v porodnišnico?
2.9.2007 13:42:44   
sisi80
Jaz sem se cela odurno počutila, tudi z njihovo spalno srajco, z njihovimi natikači ... Ampak prati in pretovarjati domov jih pa le ni treba.



_____________________________

Moja fanta sta smisel mojega življenja.

(odgovor članu komarka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kaj potrebujem za v porodnišnico?
2.9.2007 15:41:18   
Rozmarinka
Se cisto strinjam z malo pikico ! Zakaj pa si ne bi nosecnica vnaprej pripravila vsega za porodnisnico, ce lahko. Taksni seznami so vedno dobrodosli, predvsem za tiste, ki rojevajo prvic. Si kar ne predstavljam, da bi vse narocala mojemu kaj naj prinese. Saj doloceno stvar rabis ze tisti dan, ne sele naslednji. Pa tudi...raje vzamem kaksno stvar vec kot premalo s sabo (saj me nic ne stane). Se bom bolje pocutila jaz in posledicno otrocek... Pa tudi komentarji (kje imajo vlozke, pa kje jih nimajo) niso konstruktivni. Kot berem po forumu imajo v nekaterih porodnisnicah neke plasticne italijanske vlozke in zakaj si ne bi olajsale situacijo in vzela s sabo taksnih kot nam pasejo . Prigrizek za s sabo, pa svetujejo v Soli za starse v LJ.
Mala pikica, bravo za seznam !user posted image

(odgovor članu sisi80)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kaj potrebujem za v porodnišnico?
2.9.2007 16:22:46   
lunca2
IZVIRNO SPOROČILO: mala pikica

- nekaj parov nogavic za mrzle noge user posted image
- copati ali natikači user posted image
- higienski vložki (npr.VIR) dovolj v Trbovljah
- haljo in spodnje perilo dovolj v Trbovljah (mrežaste hlačke so prav super in jih imajo vedno dovolj)
- pribor za osebno higieno; gel za tuširanje, krtača za lase, zobna ščetka,  zobna pasta, krema za obraz, balzam za ustnice, palčke za ušesa
- "papirologija"; napotnica za v porodnišnico, po potrebi tudi napotnico za rešilni avto, materinsko knjižico z vsemi izvidi, kartico zdravstvenega zavarovanja, osebni dokument, tuje državljanke tudi potni list
- pripomočke za dojenje; modrček za dojenje, blazinice za dojenje, mazilo za bradavice (npr.hladilno mazilo)
- mobilni telefon in polnilec ter telefonske številke
- revije, knjige in druge stvari za kratkočasenje (lahko da bomo rodili pravega zaspančka, ki bo tri dni samo spal) ne priporočajo vsaj 5 dni po porodu
- prigrizek za vas in za vašega partnerja (redko se zgodi, da pridemo na oddelek ravno takrat, ko je čas za enega od treh obrokov)
- dudo, če smo pristaš dud ter škatlico za shranjevanje le-te ne dovoiljo v Trbovljah
- silikonske nastavke za dojenje za lažje dojenje ob ragadah
- fotoaparat ali kamero
- kakšno pijačo meni je osebno najbolj prijala voda 

Za odhod domov pa še:
- plenice za dojenčka
- oblačila za dojenčka (majica, pajac, nogavičke, ogrinjalo, oblačila za hladno vreme, če je to potrebno)
- sedež za dojenčka
- ohlapno obleko za vas, čevlje  nisem potrebovala ohlapne, sem oblekla kar 3/4 hlače in majico od prej (ko še nisem bilauser posted image )
- torbo za darila moj  user posted image je vsak dan sproti odnašal darila in telegrame, ker na koncu oz. zadnji dan je težko potem vse nosit



_____________________________

17.06.2007 ob 23:17 je na svet prijokal najin sonček Ažbe!

(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kaj potrebujem za v porodnišnico?
3.9.2007 7:26:07   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: komarka


A se je ktera bedno počutla v njej?



Ne, nisem se čudno počutila v njej, čisto vseeno mi je bilo.

(odgovor članu komarka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kaj potrebujem za v porodnišnico?
3.9.2007 10:23:20   
kasija78
mala pikica Hvala za seznam! Ravno se spravljam spakirat danes in mi je prišel zelo pravuser posted image

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Čudni prvi znaki nosečnosti
Včasih prvi znaki nosečnosti niso prav nič romantični oziroma so lahko prav "čudni" in naporni. Kakšni, preverite v čl...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?