|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dietna prehrana zaradi PCO
12.9.2007 21:24:39   
Anonimen
G mi je zaradi PCO svetovala naj poskusim z dietno hrano.

Zdaj me pa zanima, kaj točno naj bi to bilo in če je katera to že poskusila..

Vem, da naj bi se omejile sladkarije, maščobe... še kaj?? Je kje kakšen jedilnik??
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dietna prehrana zaradi PCO
12.9.2007 21:36:49   
tosja
Mislim, da ti bo MIŠEK13 vedela kaj več povedat, čeprav mislim, da ni imela diete zaradi PCO.
- nič mlečnih izdelkov, bele moke, testenin, sladkorja....

_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: dietna prehrana zaradi PCO
13.9.2007 7:14:05   
Anonimen
user posted image Ti bom probala najti cel recept, ki ga je napisala znana mamica kittyuser posted image , ki ji je uspelo s to dieto, po več letih boja neplodnosti zaradi PCO, po številnih postopkih OBMP, zanositi po naravni potiuser posted image user posted image . evo: KLIKNI TUKAJ

jaz sem se tudi držala te diete, pa vseeno nimam PCO, mi je pa pomagala priti končno do večjega števila celic, do zrelih jajčec in lepih zarodkov (sem v postopku OBMP, da ne bo kdo mislil, da sem v naravnem postopku prišla do veliko jajčecuser posted image , no če ne bi imela dodatnih problemov, bi lahko tudi po naravni). Gre pa za dieto sladkornih bolnikov z nekaj novimi primesmi

V glavnem kar pri nekaj puncah deluje ta dieta. Jaz osebno limone nisem pila, ker mi želodec ni prebavljal, sme pa črtala vse mlečne izdelke, pojedla sem občasno LCA jogurt. Ti ne rabiš črtat, samo alpsko mleko zamenjaj za navadno mleko, črtaj oz zmanjšaj na minimum pa sire, skuto, sadne jogurte, smetano. Mleko sem jaz nadomestila z riževim mlekom, ki je sladko in mi tako niti ni bilo treba sladkat kave. Kavo zmanšaj, črtaj gazirane pijače in vode z okusom. Čips in ostale grickalice črtaj, kupi oreške vseh vrst in samo te grickaj, no mastnih in slanih arašidov glih ne. Bel riž, bela moka, bele testenine, bel kruh črtat, nadomestit z polnozrnatimi ali ajdovimi nadomestki. Ajda je odlična. Polento in krompir zmanjšala na minimum, sja so to vse OH. Sladkala nisem nič, če je kaj bilo potrebno sem uporabila fruktozo v zelo majhnih količinah. Sladko sadje sem črtala, ker ima polno cukra, jedla jabolk, kivi, 1 pomarančo in kako limeto, grenivke so odlične. Ogromno zelenjave in vsak dan zelenjavni sok od 3-5dcl (gradi telo, polni ga z minerali, razkisa telo, odstrani glivice iz telesa, ki lahko povzročajo razne alergije, miome, polipe, in tudi ciste). Ne pozabit na olje omega3 moščob, ki so zelo pomembne, jaz sem si kupila laneno olje, za solate in kuhano zelenjavo, saj sem suha in nisem hotela shujšat, pa še za celice je to olje odlično. Joj kaj sme pozabila, najpomembnejše: veliko proteinov oz beljakovin (belo meso, ribe, stročnice, leča, oreški......)

Dieto začneš postopoma in se je držiš vsaj 3-4 mesece, odvisno koliko se grešiš, več se grešiš, dlje časa rabi, da res deluje. Zraven obvezno malo telovadbe, ne pretiravat, lahko je to smao vsakdanji sprehod, hitra hoja. Parkrat v dnevu se ustavi lahko tudi na delu in nekaj krat globoko vdihni, nadihaj se svežega zraka. Jaz sem prakticirala jogo za neplodnost, našla na internetu. NE IT V SKRAJNOSTI, vse po zdravi pameti!!!!!! ne pretiravaj, uživaj v hrani, naj ti ne bo hudo zaradi diete. Receptov oz jedilnikov ni, si sama sproti zmišljuješ, vse kar si do zdaj kuhala, kuhaš lahko naprej, le da uporabiš sveže, namesto iz konzerve ali vrečke, bele stvari zamenjaš za polnozrnate, po kosilu poješ kako suho marelico ali slivo, ki so sladke ali pa kak sadež in to je to. Pa malo domišljije še rabišuser posted image

no pa sem se razpisala ko norcuser posted image , boš vsaj mal bolj podrobno videla kaj in kako tukaj je še nekaj o inzulinu in jajčnikih ter KLIKNI TUKAJ zakaj sploh dieta sladkornih bolnikov pri PCO in ostalih puncah, ki imajo nezrele celice


< Sporočilo je popravil Eja RR -- 13.9.2007 23:22:42 >

(odgovor članu tosja)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: dietna prehrana zaradi PCO
13.9.2007 9:40:14   
Anonimen
MIŠEK13: HVALA!!!!!  Vidim, da si si res vzela čas!!user posted image

Bom preštudirala tole, pa upam, da bo kaj boljše.

HVALA!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: dietna prehrana zaradi PCO
13.9.2007 21:08:37   
žabica80
Pozdravljena mišek13
najprej se ti zahvaljujem za tvoj odgovor. Vedno več nas je s policističnimi jajčniki in seveda vzrok tega je da ne moremo tako zlahka zanositiuser posted image . Jaz sem tudi pred kratim zvedela za PCO, zdej sem že en mesec in pol na Aglurabu, ampak ni nobenega izboljšanja. user posted image  kljub tabletam ne pride, v letošnjem letu sem imela 1, in še to so mi  sprožili z Primolut-Norom.

Zanima me kje bi si lahko pobrala to dieto dol, ker link kateri si pripela , ga ne morem odpret.
Sem normalne teže, zadnje čase se pa redim okoli trebuha in sem kar precej napihnjena.
Mislim da bom z aglurabom prenehala, s klomifenom ne morem začeti, ker baje čakam na user posted image .....tako da bom probala s to dieto. Upam, da bo res kaj pomagala, ker sem že čisto obupana.

Imam še vprašanja, za tiste s PCO, ste delale kakšne dodatne preiskave v zvezi s tem? Al samo UZ!..

Za vsak vaš odgovor se vam vnaprej zahvaljujem in vam želim da bi čimprej zagledaleuser posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: dietna prehrana zaradi PCO
13.9.2007 21:11:49   
žabica80
pozdravljena biba12,
zanima me kateri G. ti je to svetoval/a (glede prehrane)?

glede na to, da imaš tudi ti PCO, me zanima če imaš bolečine v trebuhu,napihnjenost....in še en kup drugih težav?

pozdrav

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: dietna prehrana zaradi PCO
15.9.2007 6:46:10   
Anonimen
Žabica, ne vem kako ti ne uspe odpretuser posted image . Vidim, da je moderatorka popravila moje linke, vendar če kliknem mi vseeno odpre. Probaj še enkrat! A tebi biba je uspelo odpret?  Bom še en link odprla, ap upam, da ga moderator ne bo prej spremenil, kot  ga ti odprešuser posted image . Oz prosim moderatorje, da ga sploh ne spreminjajo, ker ni tako dolg
http://www.neplodnost.info/forum/viewtopic.php?t=2469. Če pa ga še vedno ne moreš odpret, pole pa ne vemuser posted image

(odgovor članu žabica80)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: dietna prehrana zaradi PCO
17.9.2007 9:14:21   
Anonimen
Žabica, registrirat se moraš..user posted image Tud men ni hotl odpret, pol sem se pa registrirala in je to to..

Glede bolečin in ostalega: nimam čisto nič.. Vsake tok časa me špikne, izcedke mam, včasih mi kar nekaj priteče (kot da bi mi ušlouser posted image )... Drugače pa nič..

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: dietna prehrana zaradi PCO
17.9.2007 15:20:37   
oktavija
user posted image Drage prijateljice!

Rada bi vam sporočila, da teza o mlečnih izdelkih in poslabanju stanja PCO je živa LAŽuser posted image , saj sem jaz danes osebno vprašala mojo G kaj misli o tem pa se mi je nasmejala user posted image in dejala da to prvič sliši in da vsi zdravniki priporočajo mleko in mlečene izdelke saj so zelo zdraviuser posted image , ne pa da bi ti povzročali PCO ali ga slabšalaiuser posted image . Znanstveno in medicinsko o tem ne govorijo in tudi ni dokazano.

user posted image Sam mal da vas potlažim če obožujete mlečene izdelke tako kot jaz in imate PCO, karveselo papajte naprej!user posted image

Pa kmalu kakega user posted image  user posted image  user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: dietna prehrana zaradi PCO
17.9.2007 18:43:29   
mihi78
Tudi jaz sem se odločila kako kilco dol dat. Delno zaradi PCO, delno pa tudi zaradi boljšega počutja. V četrtek pa grem na telovadbo, da malo leno rit razmigamuser posted image .So mi vse hlače premale oz. me tako tiščijo, da komaj dihamuser posted image Do zdaj sem vedno iskala izgovore -  kaj pa če zanosim pa bo kaj narobe,...ampak sigurno bo bolje zame, predvsem pa za user posted image , če bo mami FIT. Mi je kar odleglo to z mlečnimi izdelki, ker brez jogurta mi živeti ni!!!user posted image LP

(odgovor članu oktavija)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: dietna prehrana zaradi PCO
17.9.2007 19:00:47   
Anonimen
Ojla!

Tudi jaz sem morala na dieto zaradi PCO. Shujšala sem 19 kg s pomočjo ločevalne diete in nato takoj zanosila (prej 2 leti nič!). Verjetno da je teža res zelo povezana z PCO. Splača se potruditi!


LP,
Nana22

(odgovor članu mihi78)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: dietna prehrana zaradi PCO
17.9.2007 21:04:58   
Lupita
Jaz tudi mislim, da se splača poskusiti - nekateri pa se res slabo odzivajo na mlečne izdelke, samo ne preveč - na čisto nič po mojem ni pametno dolgoročno. Edino sir se mi zdi zelo mastna stvar in se mu lahko odrečete. Mislim, da ni nič narobe, če imamo preveč kil, samo eni res pravijo, da je za zanositev dobro zmanjšati! Ampak ne vem iz prve roke!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: dietna prehrana zaradi PCO
18.9.2007 9:36:27   
Anonimen
jaz tko pravim.. ene G pravijo, da je to dobra stvar, ene, da ni.. Tako, da vsaka naj dela, tako kot misli, da je prav.

Drugače pa še nekaj: odkar imam PCO, opažam, da se mi nekako cca. 14 dni pred M ful spahuje, pa ko kaj pojem, kar čutim kislino, pa občutek imam, da mi kar leži v želodcu..

Še katera??

(odgovor članu Lupita)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: dietna prehrana zaradi PCO
19.9.2007 12:45:00   
bela lilija
drage PCO-jevke
tudi sama se 3in pol leta borim s temi jajčniki, od tega se 2 leti zdravim z diane35.pred meseci mi je g rekel da vidi izboljšanje, pred 2ma tednoma pa, da meri jajčnik 2X3cm. torej spet sem na istem, če ne kje na slabšem. kar pa se tiče mlečnih izdelkov... potem bi morali biti moji jajčniki več kot odlični, saj so zame iz drugih razlogov prepovedani.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: dietna prehrana zaradi PCO
16.10.2007 20:52:45   
*ajetam*
meni je pa zanimivo to, da imam pco pa nikoli ni oben ginekolog nič kompliciral glede tega.kot da to splo ni nič...
ne vem....user posted image

(odgovor članu bela lilija)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: dietna prehrana zaradi PCO
16.10.2007 21:49:49   
*ajetam*
obupala sem.sedaj sem iskala po internetu kaj o inzulinu in ogljikovih hidratov.nekje piše nekaj nekje popolnoma drugače. ne morem verjet!
tako da zdej niti ne vem več kaj je res in kaj ne user posted image

(odgovor članu *ajetam*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: dietna prehrana zaradi PCO
16.10.2007 22:55:56   
Amelia
Meni je ginekolog na prvem ultrazvoku že pred leti takoj ugotovil policistične jajčnike, saj se le to lepo vidi na UZ in mi je že takret pred 5 leti rekel, da je možno, da bom rabila hormonsko spodbudo da bom lahko zanosila, no ko sva ped 2 leti začela delati na bebici, se je izkazalo, da je imel prav.

(odgovor članu *ajetam*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: dietna prehrana zaradi PCO
23.10.2007 16:21:21   
ž i v a
IZVIRNO SPOROČILO: MIŠEK13 Ti bom probala najti cel recept, ki ga je napisala znana mamica kittyuser posted image , ki ji je uspelo s to dieto, po več letih boja neplodnosti zaradi PCO, po številnih postopkih OBMP, zanositi po naravni potiuser posted image user posted image .
Tukaj pa mene opravljate user posted image

Ta ''dieta'', ki vam jo je kopirala mišek je v resnici skupek zbranih informacij o pco. Na tujih straneh se namreč kar veliko najde. Meni je res pomagala, uspelo nam je pa po 10ih letih ''skoraj'' narravnouser posted image
Da se ne boste registrirale za branje vam pa to kar sem kopiram. Mogoče pa še kateri pomaga. Naj dodam samo še, da nobena dieta ne dela čudežev, nobena ne pomaga v enem mesecu, lahko pa pomaga do željenega cilja pa čeprav ''samo'' poveča uspešnost postopka.


IZVIRNO SPOROČILO: oktavija
Drage prijateljice!

Rada bi vam sporočila, da teza o mlečnih izdelkih in poslabanju stanja PCO je živa LAŽ


Oktavija ni laž, res pa je, da se je ta škodljivost posplošila. Trajni mlečni izdelki vsebujejo najbolj škodljive konzervanse. Zato se odsvetuje uporabo vseh mlečnih izdelkov, ki imajo dolg rok trajanja. Enako se seveda odsvetuje vsa močno konzervirana hrana.

Sveže mleko in sveži mlečni izdelki so pa seveda zdravi.

Počasi se bo vseeno treba zavedat pomen zdrave prehrane in njena moč. Veliko lahko naredimo sami za višjo uspešnost.


Nekaj splošnih nasvetov za ženske z diagnozo pco 

V 80% je metabolizem počasnejši kar je tudi vzrok, da se veliko težje izgublja teža klub dieti.

Zvečer zavrite lonček vode v vodo vržite rezino limone in pustite do jutra da se hladi. Zjutraj na tešče to popijte. pomaga za hidracijo telesa in pomaga pri težavah s kožo, ki jih prinaša pco .

Zmanjšajte količino škroba, sladkorja in ogljikovih hidratov. Dieta naj ima več proteinov (tej so zelo pomembni za jajčne celice) s svežim sadjem in svežo zelenjavo.

Izogibajte se kvasu.

Sadje če je le možno naj bo neškropljeno. Kadar to ni možno operite vse sadje in zelenjavo v jabolčnem kisu (1 enota kisa na 12 enot vode) malo namočite in na koncu močno sperite da izgubi vonj po kisu. Kis odstrani velik del škropiv.

Izogibajte se konzervirani hrani.

Pijte veliko vode, če je le možno sveže in filtrirane. Voda iz plastičnih embalaž vsebuje kemične sestavine.

Ne jejte hrane katero pogrevate v plastičnih posodah (mikrovalovne pečice). Hrano vedno prestavite v stekleno posodo in nato pogrejte.

Srove kumare in paprike so zelo zdrave.

Če pijete zdravila kot metaformin (aglurab) dalj časa bodite pozorni na vitamn B.

Če imate odvečne kilograme je potrebno le te izgubiti.

Veliko gibanja, to ni potrebno da je zelo aktivno, za začetek 5 minut vsak dan je čisto dovolj. Sprehodi, plavanje. Vedno pa to počnite s praznim želodcem, po pitju vode z limono. Nikoli ne telovadite kmalu po tistem ko ste jedli, ker to prinaša neuravnoteženost hormonov in inzulina.

Nekajkrat na dan se ustavite in globoko dihajte. Vdihnite in štejte do 5 in nato izdihujte medtem ko štejete do 3. Pospešili boste prekrvavitev, poslali več kisika možganom....

Izogibajte se sladkorju!  Potem pa prehrana za vse neglede na diagnozo. - Ženska potrebuje večjo količino proteinov saj so tej nujni za jajčne celice in malo OH.

- odsvetuje se uživanje pasteriziranega in homogeneziranega mleka in vseh ostali mlečnih izdelkov z daljšim rokom uporabe. Za moške je zelo pomemben CINK ki , ga dobimo v ribah, gobah, kvasu, korenju.
In VITAMIN E ki, ga dobimo v rastlinskem olju, lešnikih, zelenolistnati zelenjavi.
Za moške v kolikor je slab spremiogram je poleg prehrane koristen tudi arginin in karnitin. koencim Q10
Akopunktura tudi dosega dobre rezultate.
Jaz poznam maco, o kateri tudi pričajo da je pomagala.
Na splošno:Vitamin A dobimo v zelenolistnati zelenjavi, korenju, marelicah, meloni, jajčnem rumenjaku,
jetrcah, mleku, siru
Vitamin C dobimo v limonah, pomarančah, grenivki, jagodah, krompirju, orovtu, cvetači
Vitamin D dobimo v sardinah, ribjem olju, rumenjaku, jetrih, maslu, mleku, mastnih ribah.
Železo dobimo v rdečem mesu, rumenjaku, zelenolistnatih rastlinah, fižolu, suhem sadju


_____________________________

********************************************
Društvo Živa - Informiranje, preprečevanje in zdravljenje neplodnosti
drustvo.ziva@gmail.com 040/ 219392
Zavod S.O.S, otroci in mednarodne posvojitve
sosotroci@gmail.com

(odgovor članu oktavija)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: dietna prehrana zaradi PCO
24.10.2007 10:03:56   
Anonimen
Živa, HVALA!!! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ž i v a)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?