|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kaj naj je bolan otroček?
8.10.2007 14:11:12   
Maxica
Naš 11 mesečnik ima neko vrsto viroze (seveda, kaj pa drugega, če greš k naši pediatrinjiuser posted image ). Je sicer pogledala grlo, in je skoraj stavila, da je angina, vendar potem, ko mu je vzela bris, je izvid pokazal, da ni angina. Dan in pol je imel ful visoko vročino, tja v 40, vendar zdaj se je vročina umirila, je pa drugače čisto normalen, tudi jedel bi. Vendar ko poje cel svoj obrok, mu obrne in vse zbruha nazaj.user posted image  Ne, da bi bruhal kar tako, čez dan, ampak vedno potem, ko vse poje.user posted image  Ne vem, morda preveč naenkrat poje, bi bilo bolje, da mu dam večkrat po malem? Potem mu dam še frutek ali jogurt, edino po tej hrani mu ne obrne. Naj ga imam zdaj par dni cele dni samo na frutkih in jogurtih al naj mu ponujam kar vse? Očitno mu kakšne skutke in podobna hrana preveč dražijo grlo, pa mu potem obrne, al kva?user posted image  Kaj vi ponudite svojim otročkom, ko so bolni?

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kaj naj je bolan otroček?
8.10.2007 14:17:38   
Anonimen
jaz bi mu dajala  manjše obroke, če ti bruha. Pri nas ko je bolna ji kuham same njene najljubše stvari, ker ponavadi nima apetita tako, da  kakšen pire krompir pa kakšno špinačo, bučke....

(odgovor članu Maxica)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kaj naj je bolan otroček?
8.10.2007 14:33:56   
arielca
Mi smo ravno dali skozi bruhanje in drisko. Moja 22-mesečnica je jedla banano in piškot (sem ji oboje zmečkala v kašico), prežganko, govejo juho, kuhan krompir, makarone (brez omake), bobi palčke in grisine. Veliko je pila (nesladkan čaj, čaj iz suhih borovnic in nek napitek za rehidracijo, ki so mi ga dali v lekarni).
Upam, da boste kmalu zdravi user posted image .

_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kaj naj je bolan otroček?
8.10.2007 14:47:20   
dory
Moj ponavad ne je nicuser posted image ...trenutno je shujsal za dve kile...samo pije...user posted image

(odgovor članu arielca)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kaj naj je bolan otroček?
8.10.2007 17:35:28   
aezzy
ojla,
bolj vazno je, da pije. drugace pa juhico, pa malo!!!
cim manj mleka in mlecnih stvari (jogurti, skutke) to ni fajn, ker prej bruhajo.

upam da bo kmal dober.

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kaj naj je bolan otroček?
9.10.2007 5:45:28   
bajsek
Hoj!

Mi smo tudi rasnokar preboleli takšno virozo! Že nekaj let zdravniki (tudi če te pošljejo v bolnico) zaradi bruhanja in driske ne predpisujejo več nobene diete! Bolni otroci morajo jest vse, ker z bruhanjem in drisko veliko izgubijo (vse pač pomeni v okviru zdrave prehrane), Jaz mojmu tiste tri dni kop je bilo z bruhanjem najhuje, nisem dajala mlečnih zadev in pa čisto po malo je jedel! Kar se pa driske tiče, pa je fajn da je probiotične izdelek, saj rabi dobit določene črevesne bakterije nazaj. jaz sem mu tudi dajala ors200 (rehidracijski napitek, ki hkrati tudiu zapira).

lp

(odgovor članu aezzy)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kaj naj je bolan otroček?
9.10.2007 10:43:37   
natalia
kurjo juhico, malo mogoče kroglic zraven, čim več tekočine.

pozdravite se!


_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu bajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kaj naj je bolan otroček?
9.10.2007 11:55:56   
mika
Očitno mu kakšne skutke in podobna hrana preveč dražijo grlo, pa mu potem obrne, al kva?


verjetno se mlečni izdelki, zaradi vročine, v želodčku sesirijo  in vrže ven.

jaz naši kuham piščančjo juho in prežganko, zraven zlate kroglice, druga pa ne more jest. čez dan ji dam veliko za pit, sicer pa je zaradi vročine žejna in sama prosi.

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kaj naj je bolan otroček?
9.10.2007 12:28:18   
mily
Če je bolan in malo je, oz. večino izbruha, ga nikar ne sili. Naj je tisto kar mu paše in ostane v želodčku, pa čeprav to pomeni par dni bolj enolične hrane. Boljše kot pa bruhanje a ne?

_____________________________

Ali poznate najzanesljivejše sredstvo, s katerim lahko pahnete v nesrečo svojega otroka?
Dovolite mu, da bo počel vse, kar se mu bo zahotelo.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ljubki kaos velike družine
Preden sem postala mama, sem v mislih vedno imela dva otroka, hišo in psa. No, plani so šli "po svoje".
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?