|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako izgleda laparoskopija?
8.10.2007 18:56:45   
Anonimen
No, to me zanima user posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako izgleda laparoskopija?
8.10.2007 19:41:23   
cukerček
jaz sem jo na žalost dala skozi v četrtek zvečer zaradi zunaj maternične nosečnosti urgentno so me odpeljali v bolnišnicouser posted image

pod narkozo ti skoz popek potisnejo sondo (KAMERO) na spodjem delu trebuha pa ti naredijo majhen rez skozi katerega naredijo poseg meni so še naredili kateter skozi katerega je ven nato tekla odvečna tekočina (gnoj, kri...)če je vse vredu greš drug dan domov, jaz sem bila v bolnici 3 dni, zdaj počasi okrevam telesno in psihično....

no saj bo

za vsakim dežjem posije sonček in vem da tudi meni in tebi bo

_____________________________

Naši spomini so edini raj iz katerega nas ne more nihče pregnati...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako izgleda laparoskopija?
8.10.2007 20:39:23   
Anitka
Tudi jaz sem imela pred dvema letoma in pol LPSC v MB. Potekalo je vse skupaj pod narkozo. Meni so naredili tri luknjice skozi katere so laparoskopsko naredili poseg in mi pri tem odstranili tudi miomček katerega so našli. Domov sem šla pa tretji dan po posegu.

_____________________________

Upanje umre zadnje!

Moja sreča je postala popolna 25.5.2008 ob 17.45, ko se nama je pridružil samo najin sonček Gal.

http://gal2505.moj-album.com/

(odgovor članu cukerček)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako izgleda laparoskopija?
8.10.2007 20:55:12   
Anonimen
V sredo sem bila sprejeta.Zjutraj sem bila še na pregledau, nato sprejem v sobo. Ta dan je potekalo odvajanje s pomočjo tablet, ki sem jih tam dobila.
Zjutraj naslednji dan je bila operacija. Naredili so mi 2 luknjici,ena na levem jajčniku, druga nad sramni kosti ,  pri popku pa je bila klema.
Operacija je bila zame osebno težka, ker sem dobila preveč plina v trebuh, tak da sem imela posledično vse plavo, pa počeno rebro.user posted image
Odhod bi moral biti v petek po kosilu, vendar me je dr. Likar zadržal. Hotel me je do ponedeljka ali nedelje. Pa se me je Merlo usmilil, pa mi dal odpustnico v soboto po zajtrku.user posted image  Počivanje je bilo kar dolgo. Mi je pa kar pašalo, ker sem tak ali tako izgubila v tem času službo.
No, zdaj sem po 3 mesecih user posted image .

Operacija je zelo rutinska, jaz osebno sem jo slabo prenašala, kar mi je bilo napovedano že pred prihodom v bolnišnico.

(odgovor članu Anitka)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako izgleda laparoskopija?
25.10.2007 19:07:39   
skorpijoncica
Zdravo!

Jaz sem imela laparoskopijo pred dvema tednoma in moram rect, da ni bila nic kaj hudega. Pred operacijo me je bilo ful strah, ampak cisto brezveze. Med operacijo sem tako ali tako spala, tako da ne vem kaj se je dogajalo, po operaciji pa so me dali na intenzivno za en dan, kjer sem vecji del dneva prespala. Mi je kar pasalo. Sestre so bile zelo prijazne, vsake toliko so sprasevale, ce me kaj boli, kar me pa itak ni, ko sem lezala pri miru. Nekaj dni po operaciji se bolijo premiki.. malo se mi je bilo tezko peljat domov, ker so take slabe ceste in sem vsako luknjo cutila, ampak ni bilo hudega. Po enem tednu me niti ni vec kaj dosti bolelo, lahko sem ze hitro hodila naokoli in normalno ustajala s postelje in se v njej obracala.
Imela sem tri luknjice: popek, nad sramno kostjo in levi jajcnik, v vsaki je bil en siv, zasili so me lepo, rane so se pa tudi fino zecelile. V bolnico sem prisla v cetrtek, v petek je bila operacija, v nedeljo zjutraj sem jo pa ze popihala domov user posted image

Imam pa eno vprasanje za vse, ki ste tudi imele laparoskopijo: je katero v drugem tednu kaj bolelo (ampak samo na dotik) pocez nekje na sredini trebuha med luknjo na sramni kosti in popkom? Sem jo sele zdaj opazila, ko sem si morala oblect kavbojke.. Prej tudi najbrz ne bi mogla, ker sem ves cas jemala protibolecinske tablete, ker sem si kmalu po operaciji hudo prehladila zob user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako izgleda laparoskopija?
26.10.2007 11:03:42   
renata nana
Taly kaj so ti pa našli? Lepo, da si srečka nosečka upam, da bo meni in vsem ostalim tudi uspelo.
lp

(odgovor članu skorpijoncica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako izgleda laparoskopija?
26.10.2007 12:26:57   
lučka 25
Tudi jal sem imela laparoskpijo dva tedna nazaj. Meni so naredili 4 luknje - pri popku, nad sramno kostjo in pri obeh jajčnikih. Odstranili so mi zarastline na trebušni steni, 2 mioma in prešpikali ovarija, ki sta bila zelo odebeljena. Mene je zelo bolelo, ker so mi  kar nekaj stvari naredili, pa še takoj po operaciji sem imela user posted image , s pravimi menstrualnimi krči. Sedaj sem še doma in grem v službo 5.11. tako, da bom imel adovolj časa, da pridem k sebi.
skorpijoncica, tudi mene boli na dotik med obema luknjama. Imam pa tudi težave, ker sem v torek malo krvavela, in sedaj imam od takrat občasne rjave izcedke. Upam, da to pomeni, da se še čisti in se bo pri naslednji user posted image  vse do konca ščistilo.

(odgovor članu renata nana)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako izgleda laparoskopija?
27.10.2007 15:10:03   
monikap
Tudi jaz sem imela laparoskopijo in sicer v torek imam pa tri luknjice eno pri popku,nad sramno kostjo in na levem jajčniku.V torek grem odstranit šive imam pa še tudi jaz vedno rahlo rjavkast izcedek,ki pa postane močnejši če se malo več gibam.
26.11 pa imam razgovor v neplodnostni ,da se zmenimo kako in kaj naprej.

(odgovor članu lučka 25)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako izgleda laparoskopija?
29.10.2007 22:27:27   
skorpijoncica
Uf, lučka 25, si pa boga. Upam, da se ti bo vse hitro do konca sčistilo. Jaz na srečo nisem imela takoj user posted image . Pomoje bi me takoj pobralo, kar me ze tako ali tako ob user posted image   user posted image    Nisem pa do sedaj pri debi nikoli opazila rjavega izcedka, tako da se je očitno to že kar dobro zacelilo. Upam, da tele bolečine niso kaj resnega in so mogoče le še kak  ostanek napetega trebuha zaradi plina ali česa podobnega.

(odgovor članu lučka 25)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako izgleda laparoskopija?
30.10.2007 10:39:53   
Fargesia
Skorpijoncica, jaz sem imela laparo 10.7. in sem tud ful dobro "preživela" bolečine...ko sem prvič oblekla kavbojke po operaciji (prej sem nosila ohlapne hlače), sem stopila iz avta pred BTCjem in sem mislila da se mi je šiv raztrgal tako močno me je zabolelo! sem se ful ustrašila in me je kr fajn bolel. imela sem pa vsake tok časa rahlo špikanje ob šivih oziroma pod šivi...pomoje je to normalno. zdaj se mi pa brazgotine od šivov skoraj nič več ne poznajo...

_____________________________

Nenehno izgubljam kilograme, pa me vedno najdejo.

(odgovor članu skorpijoncica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako izgleda laparoskopija?
30.10.2007 19:13:40   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: renata nana

Taly kaj so ti pa našli? Lepo, da si srečka nosečka upam, da bo meni in vsem ostalim tudi uspelo.
lp



Imela sem odkrito maja 2006 čokoladno cisto, katera je napredovala do letos aprila, ko sem pristala na urgenci zaradi neznosnih bolečin. Do junija, ko sem bila operirana mi je napredovala toliko kot v celem letu. Ko sem bila operirana, so mi odkrili še zarastline na jajcevodu, katere pa niso operirali zaradi tveganja, ker je bila že sama operacija ciste zelo težka zaradi dostopnosti in celotne vsebine z velikostjo vred (9 cm x 5 cm).user posted image
Zarastline so ostale, zdaj sem user posted image , upam, da ne bo napredovanja.

Maša82 imaš ZS.user posted image

(odgovor članu renata nana)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako izgleda laparoskopija?
4.12.2008 19:12:18   
Mončica
Menev zelo bliznji prihodnosti cakauser posted image in ker sem kar se tice brskanja po mojem telesu strahopeten piscancek.....
Najbolj me je strah narkoze oz po narkozi. Bolecine me niti ne skrbijo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako izgleda laparoskopija?
15.1.2009 15:56:37   
urshika.k
Pozdravljeni,

tudi sama imam osebno izkušnjo s cistami. Lansko leto spomladi mi je ginekologinja diagnosticirala dve cisti, eno na levem in eno na desnem jajčniku. Ena je bila majhna in vodna, druga pa ogromna (8x6cm) in gosta. Zato me je zdravnica takoj poslala na pregled na kliniko in nato na operacijo. Ker je bilo to pred poletjem, so me za operacijo naročili "po avgustu". Na moje vprašanje, ali je možno, da bodo izginile same, so mi odgovorili, da nikakor. Vmes, ko sem 3 mesece v rahli paniki čakala na poseg, pa mi je prijateljica priporočila naj vsaj poskusim z alternativo (natančneje akupunkturno masažo). Po oklevanju sem se le odločila in šla na terapijo - to je pomenilo 1 x na teden po 1 uro prijetne masaže z bakreno paličico. Ko naj bi bila jeseni končno na vrsti, so bili rezultati na ultrazvoku osupljivi - manjša cista je popolnoma izginila, večja, zaradi katere je nastala 'panika' pa se je zmanjšala za več kot pol in tudi tekočina v njej ni bila več gosta, temveč zgolj vodena. Tako mi je bilo prihranjenih mnogo stvari - od operacije (vsak poseg v telo je namreč napor), narkoze (ki predstavlja še dodaten stres za telo), bolečin (terapija je bila ne le neboleča, temveč zelo prijetna) do tega, da se lahko neovirano gibam po svetu in hodim v službo.

Ker pa sem novinarka (delam na TVSLO), me je ta stvar začela zanimati tudi iz raziskovalnega vidika. Sedaj pripravljam prispevek na to temo in sicer bom soočila medicino z alternativo - rezultati, posledice, stroški.

V ta namen iščem prostovoljko, ki je bila operirana (ti/ tvoja mama, hčerka, sestra, prijateljica, znanka...) in bi bila o posegu pripravljena spregovoriti pred kamero. Dekle se mi lahko javi na moj email urshika.k@gmail.com, najkasneje do torka 20. januarja. S tem bomo pripomogli k osveščanju javnosti in temu, da bodo ženske vedele, da obstajajo tudi drugi - neboleči načini odstranitve (nerakastih) cist.

Lp, Urška

(odgovor članu Mončica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako izgleda laparoskopija?
15.1.2009 16:15:43   
Anonimen
v čem pa je razlika med laparoskopijo in histeroskopijo???

(odgovor članu urshika.k)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako izgleda laparoskopija?
15.1.2009 18:23:47   
Ancy
Laparo delajo skozi trebušno steno, pri histeroskopiji pa pogledajo notranjost maternice s tako malo kamerco, v maternico pa vstopijo skozi vagino, ker pomeni, da nimaš potem nikakršnih rezov/šivov. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najbolj ujemajoči astrološki pari so ...
V članku preveri, kateri so najboljši kozmični ljubezenski pari.
Kaj način spanja v postelji pove o partner...
photo
Spita s partnerjem/-ko tesno drug ob drugem ali vsak na svoji strani postelje? Spita v 'stoličko/žličko' ali s hrbtom dr...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?