|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kdaj prvi pregled v nosečnosti
26.11.2007 13:46:14   
cinca marinca
Kdaj ste imele prvi pregled v nosečnosti in pri katerem G?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kdaj prvi pregled v nosečnosti
26.11.2007 13:50:29   
*alja*
Mislim da sem bila noseča 12 tednov kom sem mela prvi pregled. Pri ginekologinji v MS!

_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu cinca marinca)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kdaj prvi pregled v nosečnosti
26.11.2007 13:51:27   
Majabo
mislim, da vsi naročajo okoli 12 t
prej pomoje sploh ne dobiš materinske knjižice

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kdaj prvi pregled v nosečnosti
26.11.2007 13:53:01   
*alja*
IZVIRNO SPOROČILO: Majabo

mislim, da vsi naročajo okoli 12 t
prej pomoje sploh ne dobiš materinske knjižice



Saj materinsko knjigo si sam kupiš v knjigarni (bar pri nas je tako), tako da si jo lahk kupiš še pred nosečnostjo.


_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu Majabo)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kdaj prvi pregled v nosečnosti
26.11.2007 13:53:46   
Taula
Praksa je, da naročajo do 8 tedna...vsaj moja G...pri 8 tednu se lahko dokončno izključi IMN, vidi srček. 12teden je že po NS lahko?user posted image  Materinsko pa ponavadi dobiš kasneje..ne pri 8 tednih.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Majabo)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kdaj prvi pregled v nosečnosti
26.11.2007 13:54:20   
Taula
Saj materinsko knjigo si sam kupiš v knjigarni


Zakaj bi kupila če ti pripada?user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kdaj prvi pregled v nosečnosti
26.11.2007 13:58:26   
*alja*
IZVIRNO SPOROČILO: Taula

Saj materinsko knjigo si sam kupiš v knjigarni


Zakaj bi kupila če ti pripada?user posted image


Nevem, meni ni pripadala, sem si jo morala kupit. No sicer tudi UZ sem si plačala pa tako naprej. Tako je če imaš privat ginekologinjo.user posted image


_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kdaj prvi pregled v nosečnosti
26.11.2007 14:04:01   
Taula
Privat..a tako da ima zasebni zavod s konsesijo..ali privat, da plačaš vse preglede, UZje..in tudi preglede ko nisi noseča. (npr. ko daš bris)..se pravi brez konsesije.

Moja ima zasebni zavod ginekologije..a ima konsesijo.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kdaj prvi pregled v nosečnosti
26.11.2007 14:17:22   
15.7.
Jaz sem pa imela pregled pri 5t. in še ni bilo videt ali slišat utripa in me je G poslala na splav. Oz. na ponovni pregled čez dva dni in če takrat ne bi bilo spremembe bi me poslala na splav. To je bilo v Ribnici pri dr. Lumi Sabrije. (sej baje so jo odstavli- no upam). Vendar je bilo čez dva dni v redu. Pomoje bi morala ona meni potrditi nosečnost ne pa me strašiti. Sem jo pa kaj kmalu zamenjala.

_____________________________

...18.12.2007 sva postala presrečna starša najinemu čupavemu Klemnu..

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kdaj prvi pregled v nosečnosti
26.11.2007 14:19:05   
Taula
Ta je bila pa nora...valda da še ni utripa...je še prezgodaj!!

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu 15.7.)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kdaj prvi pregled v nosečnosti
26.11.2007 14:19:16   
15.7.
Taula samo nekaj, pri nekaterih G jo moraš plačat. Čeprav bi to moralo biti zastonj, glede na to, da so še 3 ji UZ ukinli in tok naprej. Potem pa res hočjo met večjo nataliteto.

_____________________________

...18.12.2007 sva postala presrečna starša najinemu čupavemu Klemnu..

(odgovor članu 15.7.)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kdaj prvi pregled v nosečnosti
26.11.2007 14:20:38   
Taula
Vem to...se je ena iz Majčic prepirala glede tega. So pa pujsi.user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu 15.7.)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kdaj prvi pregled v nosečnosti
26.11.2007 14:22:30   
15.7.
Mogoče se bo pa gdaj pravi oglasil pa bojo poštimali. No, sedaj pa grem z mojim, ma izpit iz matematike. Upam, da bo naredil. Oz. potihem upa, da bom šla rodit in bo tako opravičen pisanja :).

_____________________________

...18.12.2007 sva postala presrečna starša najinemu čupavemu Klemnu..

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kdaj prvi pregled v nosečnosti
26.11.2007 15:07:59   
j6
Jaz sem se odločila, da do 15 tedna , če  bom še kdaj noseča sploh ne bom šla na prgled, saj mi je v 12 tednu eden od plodkov odmrl, jaz pa sem oba že trikrat videla na UZ in sem se precej navezala in mi je zdaj strašno hudo. Sicer je drugi OK , AMPAK VSEENO JE HUDO,user posted image jokamo, no, saj bo bolje. Mislim da če gre kaj narobe v prvih treh mesecih ,itak nimaš kaj dosti vpliva.

(odgovor članu 15.7.)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kdaj prvi pregled v nosečnosti
26.11.2007 16:05:54   
Inigo
prvi pregled sem imela v 6 tednu, in potem še v 8 tednu, da smo videli srček. naslednjega imam v 12 tednu. tako da bom imela do 12 tedna že 3 preglede za sabo.

(odgovor članu j6)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kdaj prvi pregled v nosečnosti
26.11.2007 16:13:36   
Estrella*
Prvi pregled okoli 8t, vsi naslednji na 4t(ob normalnem potekuuser posted image ), 12,16,20,24....Je pa vse odvisno od G. Eni naročajo prej, drugi kasneje. Po zakonu ti materinska pripada in je krita iz osnovnega zdravstvenega zavarovanja. Vendar marsikateri G tega žal ne upoštevajo. Dobijjo določeno št. knjižic, ko jih zmanjka, naslednje user posted image morajo same nabavituser posted image

(odgovor članu Inigo)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kdaj prvi pregled v nosečnosti
27.11.2007 16:39:00   
lucijastar
Prvi pregled sem imela prejšni teden (6teden 4/7). Ponovno sem naročena čez 4 tedne. Na UZ se je videl plodek in tudi srček je že utripal.user posted image
Upam da bo s to (4) nosečnostjo vse ok.

Lp

(odgovor članu Estrella*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kdaj prvi pregled v nosečnosti
27.11.2007 16:41:39   
lucijastar
Aja. Pa materinsko knjižico sem tud že dobila (brezplačno) hodim v Leonišče v popoldansko ambulanto kjer ,če nisi noseč plačaš za pregled 18 €. se prav prvi pregled sem plačala naslednje pa imam brezplačne in v dopoldanskem času.

(odgovor članu lucijastar)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kdaj prvi pregled v nosečnosti
27.11.2007 17:58:08   
ella79
Na prvi pregled me je naročila v 8. tednu. Se je že lepo srček vidu. Takrat sem tudi že dobila materinsko knjižico.

(odgovor članu lucijastar)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kdaj prvi pregled v nosečnosti
3.12.2007 14:04:48   
mishel
Jaz sem ravno danes klicala svojo ginekologinjo in me je naročila v 9. tednu nosečnosti. Seveda me je prej vprašala če je otrok zaželjen, tako da grem prvič šele 21.12.2007. Mislim da bo to čudovito božično darilo!!!

(odgovor članu ella79)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kdaj prvi pregled v nosečnosti
3.12.2007 14:18:00   
jaša2
jaz sem bla pri ginekologu v 6.tednu, da mi je potrdil nosečnost. takrat sem tudi že dobla materinsko knjižico - zastonj. vem, da je blo o tem ogromno govora potem v mat.šoli, pa nam je blo rečeno, da po zakonu naj bi ble zastonj.

_____________________________

Žensko srce je kot globok ocean, poln skrivnosti...

(odgovor članu mishel)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kdaj prvi pregled v nosečnosti
3.12.2007 14:37:43   
tosja

IZVIRNO SPOROČILO: cinca marinca

Kdaj ste imele prvi pregled v nosečnosti in pri katerem G?


- prvi pregled: čist odvisno kdaj te G naroči - eni takoj, drugi spet okoli 10t...

- verjetno pri svojem izbranem G...Lahko pa greš na samoplačniški pregled. To je sam tvoja odločitev in izbira.



_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu cinca marinca)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kdaj prvi pregled v nosečnosti
3.12.2007 16:07:11   
nana35
15.7.,tega pa skoraj ne morem verjeti,saj je bilo nekako logično,da se še ne bo nič kaj videlo na UZ in ona gospa te kar pošlje na splav?Pametno je bilo edino,da so jo odstavili oz.da si jo zamenjala.

Jaz sem imela 1.UZ (vaginalni)v 6.t(izredne razmere-IVF)in se je srček že videl,potem pa v 8.tednu.Pri nas v Mb porodnišnici materinsko knjigo dobiš in je ni potrebno posebaj plačevati.UZ-jev pa naredijo po potrebi oz.pripadata ti dva oz.3.Razen,če imaš kake težave.Drugače pa je št.UZ-jev čisto odvisno od tvojega gin.,moj jih naredi kolikor hočem.Hvala bogu.

_____________________________

:))


(odgovor članu 15.7.)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kdaj prvi pregled v nosečnosti
3.12.2007 18:07:13   
Raho
Prvi UZ v 7t zato, ker sem imela MA v prejšnji user posted image , in sicer se je G. hotela prepričati, da je vse OK.

Prvi pregled v 10t.

(odgovor članu nana35)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kdaj prvi pregled v nosečnosti
3.12.2007 18:47:56   
rozica984
Jaz sem bila na prvem pregledu pri slabih 7-ih tednih. Me je sestra malo prezgodaj naročila. Imela sem vaginalni UZ, in sem videla pikico, srčka mi pa ni nič omenila. Sem slikico dobila, samo se gor nič ne vidi, samo dva križca, ki označuje velikost ploda. Sem pa tudi takrat že dobila materinsko knjižico.
Naslednji pregled imam v petek, v 13-em tednu. Mi je rekla, da dobim še eno sličico, ker se na prvi nič ne vidi.  Jaz upam, da mi bo kaj lepega povedala. user posted image

(odgovor članu cinca marinca)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?