|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prevali se na hrbet!
13.3.2008 11:29:21   
Mbee
Moja mala je stara 5 tednov in se mi kljub temu da jo obložim s tršim vzglavnikom prevali na hrbet, včeraj sem jo opazovala in se toliko časa premika in brca da se odrine dovolj stran da se lahko prevali na hrbet. Problem je da zelo veliko poliva in zato me je strah, da ne bi mogla dihat ko pride do tega, kako ve rešujete ta problem?

_____________________________

Dve sončici v mojem življenju....zdaj pa upam d bo sonček ;)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prevali se na hrbet!
13.3.2008 11:33:03   
2 Sraki
Celotno posteljico pri vzglavju za nekaj stopinj nagneš. To lahko narediš tako, da pod modroc zložiš deko v predelu glave in trupa.

(odgovor članu Mbee)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prevali se na hrbet!
13.3.2008 11:34:49   
kristinaj
naša je začela to nekje pri 8 tednih.... in sem jo pustila, že ve ona kaj ji paše...... nisem delala svaljka iz tetra plenice ker je bil premajhen....sem kar iz brisače ga naredila ... pri 10 tednih pa niti ta ni prišel v poštev in je spala kot je hotela......če ne pomaga, poskusi jo dat pa na trebušček.....

(odgovor članu Mbee)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prevali se na hrbet!
13.3.2008 11:40:02   
Mbee
Sej posteljo imava nagnjeno pa ne pomaga kar se tiče polivanja, pa čeprav podremo kupček. Na trebuh me je strah jo dat spat k ne vem če bo vedno dala lepo glavco na stran glede na to da je še tok mala, čeprav ko jo dam past kravce jo lepo položi sam kaj bo ponoči počela pa ne morm vedit.

_____________________________

Dve sončici v mojem življenju....zdaj pa upam d bo sonček ;)

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prevali se na hrbet!
13.3.2008 11:45:00   
Naja30
Daj blazince in povštre oz s čemer jo pač založiš bolj h stranici posteljice, da bo tudi ona bolj proti eni strani ležala. Razumeš, kako mislim? Tako da tudi če bo brcala, bo stranica vse skupaj zadržala in se ne bo mogla prevalit.

(odgovor članu Mbee)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prevali se na hrbet!
13.3.2008 11:50:10   
Mbee
zadnjič sva jo založila iz obeh strani pa ji je še vseeno uspelo se vmes zgužvat in potem je imela glavno naslonjeno na en povšter. A se vam zdi da je še premajhna za spanje na trebuhu? Moja sestra je sicer obe dajala na trebuh ležat sam že od rojstva in ni blo problemov tko da bom poskusla še to če ne bo druge rešitve.

_____________________________

Dve sončici v mojem življenju....zdaj pa upam d bo sonček ;)

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prevali se na hrbet!
13.3.2008 11:50:34   
2 Sraki
Našega smo zelo zgodaj dali na trebuh spat, ker drugače enostavno ni spal. Sem pa ga prve dneve dajala spati samo po dnevi in vedno pod nadzorom, da sem lahko opazovala kaj se dogaja. Sicer je s spanjem na trebuhu, če se le da bolje počakati, vendar zaradi polivanja, pa mislim da je bolje na trebuhu kot pa na hrbtu. Bo morda še katera kakšno mnenje povedala.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Prevali se na hrbet!
13.3.2008 12:16:30   
petrc@
Moja prva user posted image  je od prvega dne spala na trebuhu,enako sedaj spi tudi user posted image  ,podnevi in ponoči,ker edino tako takoj zaspi!

_____________________________

Lep pozdrav,P

(odgovor članu 2 Sraki)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Prevali se na hrbet!
13.3.2008 16:18:49   
mateyka
naša skoz spi na hrbtu - tko so jo v porodnišnici navadli. tukaj vse novorojence v porodnišnici dajejo na hrbet spat. samo glavico jim obrnejo na stran (polivajo pa ne, ker majo vstavljene sonde za hranjenje). baje pa spanje na trebuhu poveča možnost za sindrom nenadne smrti v zibki.

(odgovor članu petrc@)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prevali se na hrbet!
13.3.2008 18:24:42   
loncica
Se strinjam z Matejko. Lahko si še tole prebereš http://aappolicy.aappublications.org/cgi/content/full/pediatrics%3B105/3/650.

Ko se je pri nas tam pri 8ih tednih začel iz boka obračat na hrbet sem ga tako pustila in ga dam zdaj skoz spat na hrbet.

Lp

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Prevali se na hrbet!
13.3.2008 21:50:30   
Sandra*
IZVIRNO SPOROČILO: Naja3

Daj blazince in povštre oz s čemer jo pač založiš bolj h stranici posteljice, da bo tudi ona bolj proti eni strani ležala. Razumeš, kako mislim? Tako da tudi če bo brcala, bo stranica vse skupaj zadržala in se ne bo mogla prevalit.


Pri nas se je že pri 14 dneh obnil na hrbet in sem naredila tako da sem ga dala bolj k robu in založila zadaj da ni mogel odriniti in se je lepo obrnil na trebuh in v jok, od takrat ga nič ne zalagam, ampak ga enostavno dam na hrbet, mi pa tut ful poliva, ampak če leži na hrbtu kr spljava ven.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Prevali se na hrbet!
14.3.2008 10:02:36   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: 2 Sraki
vendar zaradi polivanja, pa mislim da je bolje na trebuhu kot pa na hrbtu.

Larifari!! Joj, zaradi takšnih laičnih nasvetov in govorenja na pamet kar pike dobim po celem telesu. S tem, ko bi tako ležala, bi si pritiskala na trebušček in bi še več polivala, sploh pa takšni mali še ne obvladajo glavice in jim lahko omahne v bruheca, zaradi česar se lahko zaduši. Gastroenterologi v primeru prekomernega polivanja priporočajo ležanja na levem boku, možno pa tudi na hrbtu. Ti pa priporočam nakup Angel Care-a, boš mirneje spala. Saj ni pretirano drag.


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu 2 Sraki)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Prevali se na hrbet!
15.3.2008 11:55:00   
sasa79
Ja, po moje je tudi boljše, če spi na hrbtu kot pa na trebuhu, tako da se kr strinjam z Bambino. Vsaj jaz moje ne bi devala na trebuh.

_____________________________

Sreča... tako majhna, da jo lahko držiš v naročju, a hkrati tako velika, da napolni tvoje življenje z ljubeznijo.

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Datumi izplačil socialnih transferjev za l...
Povezavo na tale članek si shranite med priljubljene, da boste imeli pomembne datume izplačil socialnih transferjev za p...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?