|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zjutraj zaklenjena vrata šole
15.3.2008 8:55:51   
Anonimen
A je še kje, da so zjutraj, pred začetkom pouka, nekaj časa šolska vrata zaklenjena?

Pri nas so od 7.50 do 8.10. Po moje zato, da učiteljice lahko gredo na kavo, da jim ni treba biti v garderobi in dežurat, da kdo česa ne ukrade, ali kako. Drugega razloga ne vidim.

Me pa zanima, če kdo ve, če je to sploh dovoljeno? Ena mi je enkrat rekla, da je na eno drugo šolo v istem primeru že pripeljala inšpekcijo in da so morali imeti potem odprto.

Me zanima, a  je še kje kakšen tak primer?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zjutraj zaklenjena vrata šole
15.3.2008 9:08:57   
natasaom
že zaradi požarne varnosti vrata ne smejo bit zakljenjena.saj so otroci takrat v šoli a ne..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zjutraj zaklenjena vrata šole
15.3.2008 9:13:00   
sayuri
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

učiteljice lahko gredo na kavo, da jim ni treba biti v garderobi in dežurat



Splišni??????????  Vedno mora nekdo od učiteljev dežurat. Vsaj tako je pri nas. Pred poukom, med vsakim odmorom, po pouku..... Ostali učitelji so v kabinetih/razredih/zbornici in se pripravljajo na delo. Nikoli v 8 letih poučevanja nisem zjutraj pila kave?????? Pa sem najmanj pol ure pred poukom v šoli. Ponavadi zletam s kakšnimi fotokopijami, še kaj dodelam, kaj sprintam, kaj napišem, pripravim kakšne stvari....

Pri nas vrata niso zaklenjena, pa smo že razmišljali o tem. Pridejo kar neki čudni zunanji ljudje notri in si ogledujejo garderobo. Tudi kraje so že bile. Sicer pa v šoli kar vprašaj, zakaj je tako.
Sama bi vrata zalenila predvsem za starše, ki otroke vztrajno prepozno vouijo v šolo. Dan za dnem zamujajo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zjutraj zaklenjena vrata šole
15.3.2008 9:13:57   
Marogica
PRvič slišim in ne vidim razloga, da imajo zaklenjena vrata...no vsaj pri nas jih nimajo. Kako pa si to zamišljajo, saj starši začnejo različno delati in imajo različno časa do svoje službe.user posted image  Si sigurna, da si prav razumela, da imajo glavna vrata zaklenjena? Je mogoče kakšnen stranski vhod odprt, ki vodi samo do garderob?

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu natasaom)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zjutraj zaklenjena vrata šole
15.3.2008 9:33:44   
paris
Pri nas so ob 8h zaklenili vrata, potem si moral pozvoniti in se pri dežurnem vpisati v knjigo obiskovalcev. Sploh nikoli nisem razmišljala, da je to narobe?

_____________________________

Ljubezen sta prostor in čas, merjena s srcem.
(M. Prust)

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zjutraj zaklenjena vrata šole
15.3.2008 9:42:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: sayuri

Pri nas vrata niso zaklenjena, pa smo že razmišljali o tem. Pridejo kar neki čudni zunanji ljudje notri in si ogledujejo garderobo.


No, samo če je vedno ena dežurna, potem ni kaj, a ne.

(odgovor članu sayuri)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zjutraj zaklenjena vrata šole
15.3.2008 9:43:42   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

PRvič slišim in ne vidim razloga, da imajo zaklenjena vrata...no vsaj pri nas jih nimajo. Kako pa si to zamišljajo, saj starši začnejo različno delati in imajo različno časa do svoje službe.user posted image  Si sigurna, da si prav razumela, da imajo glavna vrata zaklenjena? Je mogoče kakšnen stranski vhod odprt, ki vodi samo do garderob?


Ne, ne, imajo kar lepo zaklenjeno in nobenega stranskega vhoda. In ja, je zoprno zaradi službe, ja.

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zjutraj zaklenjena vrata šole
15.3.2008 9:44:10   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: paris

Pri nas so ob 8h zaklenili vrata, potem si moral pozvoniti in se pri dežurnem vpisati v knjigo obiskovalcev. Sploh nikoli nisem razmišljala, da je to narobe?


Saj potem ni narobe, če lahko noter prideš. Pri nas pa ne moreš.

(odgovor članu paris)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zjutraj zaklenjena vrata šole
15.3.2008 9:44:50   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: natasaom

že zaradi požarne varnosti vrata ne smejo bit zakljenjena.saj so otroci takrat v šoli a ne..


Ja, so ja, ampak predvidevam, da se od znotraj da opret, samo od zunaj ne. Pa da niso kar sami v razredu, da je kakšna učiteljica z njimi.

(odgovor članu natasaom)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zjutraj zaklenjena vrata šole
15.3.2008 9:49:21   
sayuri
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: sayuri

Pri nas vrata niso zaklenjena, pa smo že razmišljali o tem. Pridejo kar neki čudni zunanji ljudje notri in si ogledujejo garderobo.


No, samo če je vedno ena dežurna, potem ni kaj, a ne.


Splišni, ne moreš poznat vseh staršev ali sorodnikov, ki vodijo otroke v šolo ali pa pridejo samo na ogled. Kraje se največkrat zgodijo med poukom - ko so vsi učitelji in učenci v razredu.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zjutraj zaklenjena vrata šole
15.3.2008 9:53:10   
paris
Aha, pri vas se ne da noter, no to je pa res čudno? Jaz bi kar vprašala en dan razredničarko, zakaj je tako?

_____________________________

Ljubezen sta prostor in čas, merjena s srcem.
(M. Prust)

(odgovor članu sayuri)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zjutraj zaklenjena vrata šole
15.3.2008 10:27:04   
vesna.com
Tudi pri nas se odpre 8.10,otroci so do takrat v vetrolovu.Smo pa ravno iz tega razloga dosegli da se od 7.30 izvaja jutranje varstvo za nižje razrede,da jim ta mlajšim ni trba pred šolo čakat.

(odgovor članu paris)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Zjutraj zaklenjena vrata šole
15.3.2008 10:46:12   
frutka_
Mi imamo v vrcu tudi zaklenjeno. Iz notranje strani se vrata odpirajo, noter pa ne moreš. Imamo zvonec poleg in preko domofona vzgojiteljice odprejo vrata. Običajno pa je zjutraj odklenjeno, pri zajtrku zaklenejo. In zaklenjeno je do glavnine prihodov staršev.
Tako imamo urejeno predvsem iz varnostnih razlogov.

Torej, če prav razumem otroci, ki pridejo ob tej določeni uri v šolo, čakajo pred njo? Kaj pa če je kje kakšen drugi namenski prostor kjer se zbirajo? Recimo telovadnica, ki je s šolo povezana? Tako je bilo v naši OŠ. In smo imeli podhod skozi katerega si prišel direkt do kuhinje na zajtrk.
Najbolje da vprašaš v šoli. Skoraj ziher sem, da imajo urejeno kakšno varstvo.

(odgovor članu vesna.com)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Zjutraj zaklenjena vrata šole
15.3.2008 17:25:59   
Hans
Po moje zato, da učiteljice lahko gredo na kavo, da jim ni treba biti v garderobi in dežura


Po tvojem pisanju sodeč zelo ceniš učitelje user posted image  !? Najprej se pozanimaj zakaj je tako, potem pa kritiziraj. Mogoče je to uvedeno zaradi varnosti otrok ali kaj podobnega. Aja pa še to: a ti v službi nikoli ne piješ kave?

_____________________________

Nikoli ne obupajte! Če vam ne uspe v prvo, bo mogoče v drugo ali pa v tretjo! UPAJTE !

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Zjutraj zaklenjena vrata šole
15.3.2008 22:48:47   
krfjolca
Pri nas je tudi zaklenjeno. Dežurni učitelj pride 15 do 7h in nato odklene vozačem in tistim, ki imajo preduro, potem spet zaklene za njimi. Po začetku pouka so vrata zaklenjena, ključ pa ima dežurni učenec. Je pa več vhodov v šolo - glavni vhod, vhod za učence in pa vrtčevski vhod. Zaklepa se samo vhod za učence, ker ti drugje ne smejo hoditi noter - razlog je, da ne hodijo skozi jedilnico v čevljih.

Glede kave pa: jo pijem, kadar imam čas, ja. Je mogoče ne bi smela? user posted image

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu Hans)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Zjutraj zaklenjena vrata šole
15.3.2008 23:08:11   
nejcko
Ali je šola zaklenjena ali ne je verjetno odvisno od številnih faktorjev. Naša podružnična šola je v času pouka skozi zaklenjena, zjutraj do začetka pouka učenci, ki niso v varstvu, čakajo v garderobi, za upoštevanja reda pa skrbi dežurni učitelj. Matična šola pa je skozi odprta, nimamo nobenega varnostnika niti kakšnih dežurnih učencev, je pa šola na podeželju, torej v še kar "neokrnjenem okolju".
V Lj imajo po šolah različne režime, večinoma so stranski vhodi zaklenjeni, glavne vhodi pa odprti in jih varujejo varnoetniki ali dežurni učenci.
Na bivši šoli smo imeli kljub varnostniku nekajkrat probleme z bivšimi učenci, tako da je morala posredovati celo policija. Tudi na šoli, kamor bo hodil moj otrok, imajo varnostnika, sem pa bila priča, kako niti on ni mogel preprečiti "vdora" petih bivših učencev.

Dejstvo je, da se po šolah dogajajo čealje hujše stvari, od kraj do provokacij bivših učencev, in mnogokrat niti varnostniki ne zadoščajo, zato se strinjam, da je šola po potrebi tudi zaklenjena, da pa se v tem primeru uredi kakšen zvonec oz. domofon ali da je pač skozi prisoten nekdo, ki odklene vrata.

Kar se tiče pa kofetkanja - ja, tudi učitelji pijemo kavo, ampak večinoma v glavnem odmoru in še to takrat, kadar te ne doleti čast dežuranja. Večinoma pa skoz nekaj letamo naokoli, fotokopiramo, urejamo dokumentacijo, iščemo učne pripomočke, se dogovarjamo o raznih športnih, tehniških ali drugih dnevih, proslavah, dvigamo telefone, smo na razpolago učencem, če nas potrebujejo ali mi njih ... in ja, tudi lulat gremo včasihuser posted image

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Zjutraj zaklenjena vrata šole
16.3.2008 11:46:44   
Anonimen
Za tiste, ki ste se obesile na kavo - to je bilo omenjeno mimogrede, ker ne vem, zakaj bi šola ravno tistih 20 minut, ko bi vanjo prišlo največ otrok (od 7.50 do 8.10) zaklenjena. Ni mi jasno, pa sem pomislila na to. Pa ne samo jaz, tudi ostale mamice, ki imajo probleme zaradi tega. O.K.? Ni zdaj glavni problem tu kava, da se razumemo. To je bila samo neka misel iz ozadja, ki tu ne igra nobene vloge. Mene osebno niti pod razno ne zanima, katera od vas pije kavo ali ne, lula večkrat ali manjkrat, pije mogoče instant kavo ali turško. To me v glavnem ne zanima.

Zanima me samo, če se še kje dogaja, da so vrata v času, ko bi največ otrok prišlo v šolo, zaklenjena in če kdo ve, je to sploh v skladu z zakonom oziroma predpisi.
 
Da so vrata zaklenjena v času pouka, mi je čisto jasno in edino pravilno.

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Zjutraj zaklenjena vrata šole
16.3.2008 12:03:37   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni


Zanima me samo, če se še kje dogaja, da so vrata v času, ko bi največ otrok prišlo v šolo, zaklenjena in če kdo ve, je to sploh v skladu z zakonom oziroma predpisi.
 


Takega primera pa res ne poznam. Kolikor jaz poznam šol, so vrata v času prihajanja v šolo odklenjena. Najbolje, da na prvem roditeljskem sestanku izpostaviš to vprašanje. Mogoče imajo kakšen poseben režim, s katerim pa vas morajo itak v vsakem primeru seznaniti.
Ne vem pa , če sploh obstaja kakšen z zakonom določen predpis, kako naj bi bilo z odklenjenimi vrati šol. Mislim, da je to povsem odvisno od posamezne šole in njenega hišnega reda.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Zjutraj zaklenjena vrata šole
16.3.2008 17:51:52   
Anonimen
Nejcko, saj s tem starše seznanijo na sestanku. Vsako leto znova. Kaj navedejo kot razlog, pa res ne vem. Najbrž kakšne kraje, vsaj zdi se mi, da sem nekje tako slišala. Samo ne vem, kaj je drugače glede kraj, če se razdeli prihod na dvajset minut prej ali kasneje.  Kot da se takrat pa ne da krast, če kdo že ravno hoče.

Pa ena z RR (pa ne želim povedat imena, ker ne vem, če bi ji to billoo O.K.) mi je rekla, da je ona na eno šolo že inšpekcijo pripeljala zaradi tega, ker so imeli zaprto, in imajo zdaj odprto. Samo meni se zdi ... ma ne vem, tako bed zdaj mojo energijo, ki bi bila v tej smeri nekako negativna, trošit, v smislu, da sem že takoj na štartu nekaj proti šoli, ki jo bo obiskoval moj otrok. Ma se mi zdi, da če gredo vsi ostali s tokom, da bi morala (zaradi otroka) iti tudi jaz.

A pa morda katera ve, ali je takrat, ko hodijo otroci (tu mislim predvsem na nižjo stopnjo) zjutraj v šolo, v garderobah prisotna tudi kakšna dežurna učiteljica?

Ampak je pa res zanimivo, da je potem ta naša šola očitno ena zelo redkih šol, ki ima tak sistem. No, saj je tudi vrtec v okviru te šole je bil eden redkih, kjer pa vrat sploh niso zaklepali, ko so bili otroci notri. In so jim več let kar lepo domov uhajali. Šele letos so to zrihrali.

Ma tu je očirno vse na glavo. Ali sem pa jaz.

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Zjutraj zaklenjena vrata šole
16.3.2008 22:54:47   
frufru
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

A je še kje, da so zjutraj, pred začetkom pouka, nekaj časa šolska vrata zaklenjena?

Pri nas so od 7.50 do 8.10. Po moje zato, da učiteljice lahko gredo na kavo, da jim ni treba biti v garderobi in dežurat, da kdo česa ne ukrade, ali kako. Drugega razloga ne vidim.

Me pa zanima, če kdo ve, če je to sploh dovoljeno? Ena mi je enkrat rekla, da je na eno drugo šolo v istem primeru že pripeljala inšpekcijo in da so morali imeti potem odprto.

Najprej se pozanimaj, kakšen je šolski hišni red. To je tko kot pri trgovinah. Tudi te niso 24h na dan odprte in trgovci so prej v njih kot kupci. Preko tega ne moreš it. Ja vrata so pred poukom zaklenjena, da ni nepovabljenih gostov, zlasti, če ni varovanja. Ker ima tudi šola nekaj vrednega inventarja. Ponavadi odklepa dežurni učitelj, ki skrbi tudi za red v garderobi (neplačano, tako da je odvisno od ravnatelja šole, kako to poteka) ali pa tisti, ki ima jutranje varstvo. Ponavadi pol ure pred prvo šolsko uro (za učence). Al pa hišnik, ampak to mora pisat v hišnem redu šole. Pri nas so učiteljice kofetkale med malico, pa še to ne vse.

< Sporočilo je popravil frufru -- 16.3.2008 23:00:15 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Zjutraj zaklenjena vrata šole
16.3.2008 23:08:19   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: frufru
Ker ima tudi šola nekaj vrednega inventarja.

Ponavadi odklepa dežurni učitelj ... pol ure pred prvo šolsko uro (za učence).


Tisti inventar v tej šoli ponavadi pred novim letom pokradejo, ko je šola zaprta. Zdaj je bilo dvakrat tako.

Pri nas je ravno tiste pol ure zaprto, oziroma je od teh pol ure odprto samo zadnjih 10 minut, ali pa prej, torej do pol ure pred začetkom pouka. Saj to me moti.

Otroka lahko ti pripelješ do pol ure pred začetkom, da potem pol ure čaka, da se začne pouk, ali pa zadnjih 10 minut pred začetkom pouka, ko pa potem ti že v službo zamujaš.

Tisto s trgovinami ... tu pa ne vidim neke povezave.

(odgovor članu frufru)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Zjutraj zaklenjena vrata šole
16.3.2008 23:15:38   
Anuška79
Jaz bi rekla, da imajo šolo odprto za prihod otrok na preduro, nato pa zaprejo, ker tekom te predure nočejo, da se otroci prosto sprehajajo po šoli, dežurstva pa  v tem času nimajo organiziranega. Pred začetkom 1.ure pa šolo spet odprejo in verjetno imajo takrat tudi dwžurstvo. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Zjutraj zaklenjena vrata šole
16.3.2008 23:30:40   
frufru
Splišni, hotla sem samo rečt, da preho hišnega reda šole ne moreš. Glede na to, kar si napisala, gre otrok lahko v jutranje varstvo, ki ga je šola dolžna organizirati vsaj za prvi razred oziroma otroke do 7 leta. Kako je naprej pa ne vem, najbrž je treba plačat. Ko sem mela jutranje varstvo, so otroke pripeljali med 6. in 8h. V tem primeru so otroci prišli s starši skozi vhod za zaposlene. Samo je bilo dogovorjeno z ravnateljem. Najbrž so to uvedli, ker je bila šola okradena kot praviš

(odgovor članu Anuška79)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Zjutraj zaklenjena vrata šole
17.3.2008 6:13:56   
Primoza
Ja, poznamo to. Tak je tudi šolski red in po eni strani tudi razumljivo. S tem skuša šola preprečiti nenadzorovano sprehanjanje po šoli - predvsem učencev višjih razredov.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Zjutraj zaklenjena vrata šole
17.3.2008 6:50:00   
bumerang
Jutranje varstvo mora biti organizirano za učence 1. razreda. In tudi verjetno je. Plačuje ga občina.
Kasneje jutranjega varstva praviloma ni, ker ga nihče ne plača. Možno je, da starši apelirajo na občino, in potem plačuje občina jutranje varstvo še naprej (redka varianta), možno je, da se teh nekaj učencev, ki potrebujejo varstvo, priključi prvošolcem (varianta, odvisna od dobre volje ravnatelja), možno je, da se organizira nadstandardni program in varstvo starši posebej plačujejo.
Režim zaklepanja in odklepanja vrat je odvisen od šolskega reda in v pristojnosti šole. Nobena inšpekcija tu ne more ničesar. Je pa res, da mora to biti zapisano in staršem predstavljeno.
Pri nas jutranje varstvo izvajamo "na črno" na željo učiteljev prve triade. Ker je šola pridobila veliko ur varstva, jih je ravnatelj potalal tudi učiteljem prve triade, ki bi to varstvo morali izvajati 5. in 6. uro, ko so ti učenci večinoma v podaljšanem bivanju. Teh nekaj staršev, ki so otroke vpisali k varstvu vozačev namesto v podaljšano bivanje smo "prepričali", da naj jih prepišejo v PB, ure pa smo prenesli na jutranje ure, ko staršem pridejo bolj prav. Ampak tega inšpekcija ne sme izvedet, ker bi sicer bili sankcionirani.

Rešitev v tvojem primeru je jutranje varstvo prvošolcev, ki zagotovo bo organizirano.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...
Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?