|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   UPORABA JONASOVE METODE
31.3.2008 19:17:38   
Anonimen
A JE KATERA ŽE SLIŠALA ZA JONASOVO METODO?
V tem mesesu h reviji Misteriji je bil čalnek:
Temeljno izhodišče metode je, da je treba pri ženskah upoštevati dva, ne le en ciklus:
1. hormonski ali ovulacijski ciklus po uradni medicini
2.Ženska ima v vsakem mesecu natančno določen plodni dan, določen s položajem Lune.
To teorijo je razvil Dr. Eugen Jonas, slovaški zdravnik pred 50 leti. Njegove izsledke so potrdilil nekaj fizikov pa je našlo tudi fizikalno razlago kozmičnih vplivov na plodni cilus žensk. leta 1970 so ga nominirali za Nobelovo nagrado.
jonas je v raziskavah ugotovil, da v kozmičnem ciklusu, ki ga določajo kozmični vplivi obstajajo visoko plodni dnevi, ko je verjetnost zanositve kar 85%. če pa se ti plodni dnevi prekrivajo z dnevi ovulacije, se verjetnost zanositve poveča na 99%.
Za osnovni izračun je potreben le roj.datum (tudi ura) in kraj rojstva in sveda datumuser posted image -to lahko tudi sami izračunate s pomočjo kozmobiološkega kolendarja.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: UPORABA JONASOVE METODE
31.3.2008 19:20:12   
Anonimen
ojla...moja sodelavka prisega na to zadevo. Pravi, da je pri njej v prvo ratalo na ta način, pa kolegicam tud. Link maš pa med zanimivimi povezavami na začetku foruma. Js sm mal skeptična...če povem po pravici...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: UPORABA JONASOVE METODE
31.3.2008 19:30:20   
_ancica_
jaz sem zadnjic nekaj cekirala to zadevo in sem izracunala tiste lunine plodne dneve za leto v naprej. Ne vem pa ce je res kaj na temu...bomo videli. Marca sta se mi datuma skoraj prekrivala (dva dni razlike), zdaj bomo pa vidli ce se je res kaj prijelo. user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: UPORABA JONASOVE METODE
31.3.2008 20:04:02   
diamantina
user posted image
Tudi jaz sem že slišala za to metodo in jo v tem ciklusu tudi prvič prakticiram. Izračunala sem si pa na www.lunarium.co.uk Z dragim se le ure nisva točno držala, ker je bila sredi dneva, ko sva oba odsotna. Sem pa opazila (po naslenjih datumih), da sem plodna vedno na polno luno. Pri polni luni sem se tudi rodila, a mislite, da je tukaj kakšna povezava?user posted image

Bomo videli, ne pričakujem je 4. 4., pa vam sporočim, če bo uspelouser posted image

(odgovor članu _ancica_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: UPORABA JONASOVE METODE
31.3.2008 20:09:09   
_ancica_
IZVIRNO SPOROČILO: diamantina

user posted image
Tudi jaz sem že slišala za to metodo in jo v tem ciklusu tudi prvič prakticiram. Izračunala sem si pa na www.lunarium.co.uk Z dragim se le ure nisva točno držala, ker je bila sredi dneva, ko sva oba odsotna. Sem pa opazila (po naslenjih datumih), da sem plodna vedno na polno luno. Pri polni luni sem se tudi rodila, a mislite, da je tukaj kakšna povezava?user posted image

Bomo videli, ne pričakujem je 4. 4., pa vam sporočim, če bo uspelouser posted image


ocitno je to dvoje povezano ...drzim pesti in sporoci nam da vidimo ce metoda res drzi. user posted image user posted image

(odgovor članu diamantina)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: UPORABA JONASOVE METODE
31.3.2008 21:44:27   
Pikica5
Punce jaz mam za sprilski mesec risk RF 2, a mislite, da raje ne tvegam ali kako? Meni sedaj ni nič več jasno  user posted image

(odgovor članu _ancica_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: UPORABA JONASOVE METODE
31.3.2008 21:55:42   
_ancica_
IZVIRNO SPOROČILO: Pikica5

Punce jaz mam za sprilski mesec risk RF 2, a mislite, da raje ne tvegam ali kako? Meni sedaj ni nič več jasno  user posted image


ne se ozirat na to...jaz imam risk O samo nekaj mesecev v celem letu, ostali so pa od 1 - 5. Ce bi bilo to tako pomembno, potem to pomeni da boljse da sploh nimamo otrok user posted image user posted image

(odgovor članu Pikica5)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: UPORABA JONASOVE METODE
31.3.2008 21:59:31   
Pikica5
jaz mam samo dvakrat v celem letu 0 ostalo pa večino od 1 do 2 potem 3 pa enkrat 4, bz user posted image  Za tot mesec mi pa pride G risk 2 pa 28.3 kao ovolacija čeprav jo imam po izračunu iz ringa raje od 29.3 do 3.4.

(odgovor članu _ancica_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: UPORABA JONASOVE METODE
31.3.2008 22:02:09   
_ancica_
IZVIRNO SPOROČILO: Pikica5

jaz mam samo dvakrat v celem letu 0 ostalo pa večino od 1 do 2 potem 3 pa enkrat 4, bz user posted image  Za tot mesec mi pa pride G risk 2 pa 28.3 kao ovolacija čeprav jo imam po izračunu iz ringa raje od 29.3 do 3.4.


jaz tudi, s tem da imam celo eno 5ico, ne vem tocno kateri mesec. Jaz se ne bi prevec obremenjevala s tem. user posted image tudi v izracun polodnih dni ne verjamem ravno, za probati pa je, za vsak slucaj...mogoce pa je res kaj na temu user posted image

(odgovor članu Pikica5)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: UPORABA JONASOVE METODE
31.3.2008 22:26:24   
Oaza
diamantina- napisala si, da z dragim prakticirata to metodo, le da se ure nista držala. Mene pa zanima kdaj sta user posted image - PRED tisto uro kot je navedena v tabeli ali PO tisti uri? Ker kolko sem jaz zastopila, je potrebno 24 ur prej, pozneje pa je prepozno. JAz sem za to metodo že slišala, vendar se nikoli nisem zanimala kako to poteka in se zdaj šla iz radovednosti izračunat za sebe in sem dobila 9. marec zjutraj ob 7.06. Midva z mojim sma pa user posted image  9.3. zvečer, en dan prej pa ne! In po takem sva "zamudila" plodni dan. Al ne? user posted image

Pikica5- jaz mam risk 1x3, 2x2, 4x1 in 5x0

(odgovor članu _ancica_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: UPORABA JONASOVE METODE
31.3.2008 23:10:57   
Anonimen
To je en larifari. Vsaj po mojem mnenju. Ne dam večje veljave kot na uno kitajsko tabelo. Za prvega otroka mi pokaže risk faktor 3, naj bi bila punčka in lunarna in moja O se niti slučajno nista ujemali. Doma pa imamo zdravega fanta.

(odgovor članu Oaza)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: UPORABA JONASOVE METODE
1.4.2008 7:33:16   
diamantina
OAZA, user posted image sva zjutraj (nekje okrog pol osmih), ura po lunariumu pa je bila okrog pol dveh, potem zvečer nisva, ampak šele naslendnji dan zjutraj.

EnaNobena, probat ni greh user posted image  Saj tudi jaz ne pravim, da bo metoda delovala, ampak zakaj pa ne, saj nič ne stane, pač probala sva, če ne bo uspelo, pa itak v nove boje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: UPORABA JONASOVE METODE
1.4.2008 7:45:53   
Tanik
IZVIRNO SPOROČILO: diamantina

user posted image
Tudi jaz sem že slišala za to metodo in jo v tem ciklusu tudi prvič prakticiram. Izračunala sem si pa na www.lunarium.co.uk Z dragim se le ure nisva točno držala, ker je bila sredi dneva, ko sva oba odsotna. Sem pa opazila (po naslenjih datumih), da sem plodna vedno na polno luno. Pri polni luni sem se tudi rodila, a mislite, da je tukaj kakšna povezava?user posted image

Bomo videli, ne pričakujem je 4. 4., pa vam sporočim, če bo uspelouser posted image


kako to računaš?


_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu diamantina)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: UPORABA JONASOVE METODE
1.4.2008 8:07:11   
diamantina
Natka, greš na navedeno stran, potem pa poiščeš med zgornjimi okvirčki Jonas method in klikneš. Potem se ti bo na desni strani prikazal okvir, kamor boš vnesla svoje podake o datumu in času rojstva, spodaj pa boš označila od katerega datuma želiš, da ti izračuna plodne dneve. Ko boš to pravila, klikneš Calculate in boš na levi strani dobila seznam datumov, ki bi naj označevali plodne dneve. user posted image  

(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: UPORABA JONASOVE METODE
1.4.2008 8:35:35   
Tanik
to sem naredila, kaj pa kliknem pod Current Time Zone?
a datum pod Calculation Start Date pa dam od kdaj želim da mi računa?

_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu diamantina)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: UPORABA JONASOVE METODE
1.4.2008 9:29:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: diamantina

user posted image
Tudi jaz sem že slišala za to metodo in jo v tem ciklusu tudi prvič prakticiram. Izračunala sem si pa na www.lunarium.co.uk Z dragim se le ure nisva točno držala, ker je bila sredi dneva, ko sva oba odsotna. Sem pa opazila (po naslenjih datumih), da sem plodna vedno na polno luno. Pri polni luni sem se tudi rodila, a mislite, da je tukaj kakšna povezava?user posted image

Bomo videli, ne pričakujem je 4. 4., pa vam sporočim, če bo uspelouser posted image


ja...mende ovuliraš na lunino meno ob tvojem rojstvu...tud moja je polna hihihi

(odgovor članu diamantina)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: UPORABA JONASOVE METODE
1.4.2008 12:13:21   
diamantina
Za natko: Najprej vtipkaš svoj rojstni datum in rojstno uro. Time zone pustiš, tako kot je, torej London, Lisbone, Dublin. Spodaj nastaviš datum na npr. 1. 4. 2008 in zopet pustiš time zoen tako kot je nastavljen. Potem pa samo klikneš na Calculate in sobiš rezultat na levi strani. Bo šlo? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: UPORABA JONASOVE METODE
1.4.2008 12:23:24   
Tanik
sem izračunala in ti poslala ZS.

_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu diamantina)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: UPORABA JONASOVE METODE
1.4.2008 12:36:39   
gajka
Samo mimogrede. Meni se Jonas in moja biološka O v vseh 3 poskusih zanositve nista niti približno ujemala, je bilo ves čas 14 dni zamika. V 3. poskusu sem zanosila na svojo biološko O, tako da jaz na Jonasa ne dam kaj preveč. user posted image  Sem bila pa takrat vseeno toliko firbčna, da sem pa pogledala, kaj je sploh na tej metodi, čeprav upoštevala pa je v praksi nisem.

< Sporočilo je popravil gajka -- 1.4.2008 12:38:16 >

(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: UPORABA JONASOVE METODE
1.4.2008 12:38:41   
Tanik
saj itak nimamo kaj zgubiti če gledamo na vsevrstne metode, od O testov, do izračuna plodnih dni na tak ali drugačen način. itak pa da brez user posted image ne bo nič, zdaj če pa user posted image lih tisti dan še dodatno kot kažejo izračuni pa tut nič ni narobe. user posted image user posted image

_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu gajka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: UPORABA JONASOVE METODE
1.4.2008 14:50:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: diamantina

Za natko: Najprej vtipkaš svoj rojstni datum in rojstno uro. Time zone pustiš, tako kot je, torej London, Lisbone, Dublin. Spodaj nastaviš datum na npr. 1. 4. 2008 in zopet pustiš time zoen tako kot je nastavljen. Potem pa samo klikneš na Calculate in sobiš rezultat na levi strani. Bo šlo? user posted image


a nismo mi v time zone +1??

(odgovor članu diamantina)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: UPORABA JONASOVE METODE
1.4.2008 14:56:38   
Tanik
sem oboje zračunala in datum pride enak, čas pa se razlikuje samo v minutah, tako da ne vem.
ma ja, glavni je datum user posted image


_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: UPORABA JONASOVE METODE
1.4.2008 15:03:38   
Anonimen
ma, pol pa ni panike...sej user posted image majo kar dolgo življenjsko dobo...in lahko počakajo pol ure hihihiuser posted image

(odgovor članu Tanik)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: UPORABA JONASOVE METODE
1.4.2008 16:08:54   
diamantina
Ja, smo mi +1, London je eno uro vzadaj. Ampak to ni nič hudega, samo eno uro prišteješ navedeni uri, zato jaz kar pustim tako. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: UPORABA JONASOVE METODE
1.4.2008 16:24:31   
D.Mateja
Ojla. Sem tudi jaz pogledala, kako pride ta zadeva, pa mi popolnoma drugače izračuna O kot na ringaraja. Če pa čist logično pomisliš, pa lepo user posted image  na dva dni pa sigurno trofš Jonasovega ali pa ringaraja koledar. Pa še bolj sproščeno je vse skupaj, ne pa da se ravnaš točno po uri. Potem pa po možnosti ne ujameš ure in si ves razočaran.... eh....

(odgovor članu diamantina)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





7 let čakanja na otroka: Zgodba, ki me ne ...
Povedala vam bom nekaj zelo intimnega ... In bolečega. Sedem let sem se spopadala s svojo žalostjo, pustila je posledice...
Ponovna zanositev: Idealen premor med nose...
Načrtujeta drugega oziroma naslednjega otroka, pa se sprašujeta, kakšen je idealen in najbolj zdrav premor med nosečnost...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?