|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   porod v vodi
27.4.2005 13:49:52   
nina42
razmišljam o porodu v vodi. kaj pravite?:sloncek:
Neposredna povezava do sporočila: 1
   porod v vodi
27.4.2005 14:41:34   
bobek05
Jaz sem ful ZA, a kaj ko ga v MB ni, v PO pa se zaradi tega ne bom vozila :(( ...

(odgovor članu nina42)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   porod v vodi
27.4.2005 20:58:28   
nina42
no saj jaz sem tudi iz mb-ja ampak mi je vseeno kam se peljem.

(odgovor članu nina42)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   porod v vodi
28.4.2005 11:37:20   
Anonimen
Punce,iz lastnih izkušenj vam povem,da je ZAKON!:bravo::bravo::bravo:In sedaj bom šla spet.Koliko pa je vožnje iz MB do PO?Škoda,ker tega ne prakticirajo tudi v drugih porodnišnicah.
No,če vaju še kaj zanima,me kar vprašajta.
Čau!:morje:

(odgovor članu nina42)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   porod v vodi
28.4.2005 11:46:01   
nina42
Lahko prosim bolj podrobno opišeš kak je? Glede bolečine in prerezanega presredka? Hvala!!!!:sloncek:

(odgovor članu nina42)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   porod v vodi
28.4.2005 21:43:45   
Anonimen
Ful me je bolelo(pa vseeno nisem hotela nič proti bolečinam),dokler nisem šla v vodo.Not greš šele,ko si dovolj odprta.Ne spomnim se,koliko (je minilo 8 let...).Imela sem ful močne popadke(svoje,ne umetne) in se nisem odpirala,oz.je šlo ful počasi.Ko pa sem končno šla v vodo,je šlo vse hitreje.Sem se prav sprostila v topli vodi.In masažo si lahko naštimaš...Lahko sediš,ležiš,klečiš,čepiš,kar ti najbolj paše.Ko je bilo tik pred tem,da se bo rodila,so me vprašali,če grem ven,pa sem ostala kar not.In sem rodila čepe.Bolečine so bile,ampak sem preživela.Nisem pa bila raztrgana,rezana,šivana...
Meni je bilo OK.
Mora pa biti s tabo in otročkom res vse OK,da greš lahko v vodo.
Ene ženske pravijo,da ne bi mogle biti v tisti vodi,ker se pač malo umaže(kri in to),ma jaz takrat sploh nisem razmišljala o tem.
Ne vem,kaj bi te še zanimalo,kaj ti še lahko povem.
Lahko mi pišeš na privat,kaj točno te zanima.
Čaučau!

(odgovor članu nina42)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   porod v vodi
29.4.2005 22:15:45   
Meggi

Fino tudi mene zanima. Ali se moraš prej najavit. Kako pa če se ti mudi in greš v najbljižjo- zame v Celje ? Neki se menda plača. Sicer bi pa pri mojem verjetno zadnjem porodu čez 6 mes. res radale tega lepo doživela.

(odgovor članu nina42)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   porod v vodi
29.4.2005 22:46:41   
nina42
kolko jaz vem je na voljo samo v postojni. se pač tja zapelješ. saj če je nujno pa itak še hitreje voziš. po mojem se vseeno da prit. saj ne rodiš v 20 minutah, pač potem v bolnici ne čakaš več tak dolgo.

(odgovor članu nina42)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   porod v vodi
30.4.2005 10:43:06   
Anonimen
Porod se res ne konča tako hitro,zato bi mogoče uspele priti do PO.Ko sem jaz rodila,je bila zima,obupne razmere na cesti,pa še AC takrat ni bilo.Pa je bilo vse ok.
Tudi sedaj,ko sm bila v PO na tistem predavanju za EA,so bile tam ženske iz LJ,KR,CE,MB...Se pravi,da pridejo tudi od drugod.
Najavit se ti ni treba.Moraš pa imeti original potrdilo o krvni skupini,krvne teste za HIV,Hepatitis B in C.In ko te pripeljejo rodit,moraš povedat,da si za porod v vodi.Potem sledi vse,kot pri vsakem porodu in če je vse OK,lahko rodiš v vodi.Če pa je npr. narobe obrnjen ali kaj drugega,pa ne.
In ko greš domov,je doplačilo 40.000.Ni poceni,je pa KUL!
Kdaj imate PDP?
Se mogoče še srečamo?
Lep pozdrav!:morje:

(odgovor članu nina42)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   porod v vodi
30.4.2005 13:58:49   
nina42
jaz imam pdp 2. decembra.
V vodi se mi res zdi nekaj posebnega. Pa tudi na strani od postojnske porodnišnice piše da je ful ok, pa da je tudi manj prerezanih presredkov in tega. razmišljam tudi o epiduralni, samo tam ti vse razrežejo, pa tudi stranskih učinkov je toliko, poleg tega pa niti ni nujno da bo v redu prijela.
Potem že raje malo potrpim, pa zdi de mi bolj..... ne vem, intuicija mi pravi da je boljše:)
Lp, Nina:sloncek:

(odgovor članu nina42)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   porod v vodi
30.4.2005 15:07:09   
Nea
Punce,

tudi jaz sem pred porodom bila ful navdusena nad tistim kaj so pisali o porodu v vodi in sem bila ziher, da bom tudi jaz tako rodila.
Ko pa je prislo do hudih popadkov mi je sestra svetovala, da naj grem v toplo vodo in se sprostim. Prvih 10 minut mi je res bilo OK, ampak potem mi je postalo hladno in bolecin nisem vec mogla prenasati niti sede, niti cepe... nikak se nisem mogla nastimati. Kad je bila gromozanska in se mi je ves cas drselo.
Pa ne da bi zdaj govorila nekaj proti porodu v vodi. :zmeden: Nasprono! Mislim da je vse odvisno od zenske in nacina kako najlazje prenasa bolecine. Jaz sem npr. popadke najlazje prenasala na "suhem". ;)
Rodila pa sem na prucki in ta polozaj res priporocam.
Ampak tako kot pravim, vse je odvisno od zenske!

Lep dan vsem naprej,
Nea
:rozica:

(odgovor članu nina42)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   porod v vodi
30.4.2005 15:09:22   
Anonimen
Moja izkušnja v vodi je super!Pa sem drugače ful rit,kar se tiče bolečin.Me boli že,ko me piči komar!Pa se mi v vodi bolečine sploh niso zdele tako hude.
Tudi jaz sem razmišljala o EA,sem bila na tistem predavanju,da imam papirje,če me slučajno prime,da si zaželim EA.Pa me le ni prepričalo...Prav zaradi vseh stranskih učinkov.
No,jaz imam pdp 18.junija.Upam,da nam bo uspelo priplavati na svet še v drugo.:sloncek:

(odgovor članu nina42)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?