|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Tiste, ki živite v izvenzakonski skupnosti in...
22.6.2010 12:06:59   
Klemy82
... koliko časa ste s partnerjem živele na istem naslovu, da vam je davčna priznala pravico do preživljanja? (da lahko uveljavite aprtnerja kot vzdževanega člana v dohodninski napovedi)
Vem, da moraš živeti skupaj 2 leti, da je izvenzakonska skupnost izenačena z zakonsko skupnostjo po pravicah in dolžnostih, če ni otrok, vendar sem govorila z eno pravnico, ki mi je rekla, da ni nujno tako in da se na DURSu v bistvu to preživljanje ugotavlja za vsak primer posebej, tudi če ta pogoj ni izpolnjen, so pa druge stvari, ki dokazujejo, da je preživljenje bilo.
Pa me samo zanima, če ima kdo praktične izkušnje s tem.user posted image

< Sporočilo je popravil Klemy82 -- 22.6.2010 12:07:53 >


_____________________________

Jst.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Tiste, ki živite v izvenzakonski skupnost...
22.6.2010 12:10:22   
Kerensa*
Temu roku dveh let se, po  potrebi, elegantno izogneš s tem, da oba partnerja podpišeta (in overita podpisa) lastnoročno napisano izjavo o izvenzakonski skupnosti. V tem primeru sta lahko uradna izvenzakonska partnerja že 1. dan začetka zveze, pa vama nihče nič ne more, ker je prvi pogoj za obstoj izvenzakonske zveze to, da se partnerja smatrata za par. In potem sploh ni pomembno, ali imata otroka ali ne, niso pomembni različni stalni in začasni naslovi niti vse ostalo. Samo vajina izjava in žig z UE.

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Tiste, ki živite v izvenzakonski skupnost...
22.6.2010 12:13:34   
petea
Da uveljavljaš partnerja kot vzdrževanega člana, ne rabiš imeti istega stalnega ali začasnega naslova z njim. Prav tako ne rabiš nobenih izjav in overitev.
V vajinih odločbah se morajo ujemati meseci, ko je vzdrževani partner brez zaposlitve (če je brez zaposlitve od januarja do aprila, lahko za te mesece uveljavljaš vzdrževanje partnerja).

< Sporočilo je popravil petea -- 22.6.2010 12:20:23 >

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Tiste, ki živite v izvenzakonski skupnost...
22.6.2010 12:20:08   
Klemy82
No, do tu sem dotajčila tudi jst. V praksi to izvedeš potem kako, tako kot pravi Kerensa, izjaviš in overiš ali rabiš še kaj? Oz, kakšne dokaze DURS hoče potem od tebe? Je izjava dovolj?

_____________________________

Jst.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Tiste, ki živite v izvenzakonski skupnost...
22.6.2010 12:21:31   
petea
Nobenih dokazov ne rabiš.

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Tiste, ki živite v izvenzakonski skupnost...
22.6.2010 12:21:42   
Kerensa*
A vidva to za dohodnino potrebujeta, Klemy - al' za kaj/kam?

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Tiste, ki živite v izvenzakonski skupnost...
22.6.2010 12:22:39   
Klemy82
Hmmm...ja super. A potem lahko kdorkoli napiše, da vzdržuje kogarkoli, ker je z njim v zvezi, DURS pa slepo verjame temu al kako? Nekako ne verjamem, da je tako na izi, ali?user posted image

_____________________________

Jst.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Tiste, ki živite v izvenzakonski skupnost...
22.6.2010 12:23:59   
Klemy82
Ja, Kerensa, pri nama bo to aktualno drugo leto. Sva se pogovarjala, da bi me dal za vzdrževanega člana, sej dejansko to tudi sem, samo ne vem, pa zdaj, kje so hakelci al je res tako simpl vse skupaj.

_____________________________

Jst.

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Tiste, ki živite v izvenzakonski skupnost...
22.6.2010 12:26:36   
Kerensa*
On naj te samo vpiše kot svojega vzdrževanega družinskega člana, pa bo. Imejta pa na rezervi to overjeno izjavo. Stane 2€.
 
Mater, da meni nekdo na DURS reče, da nisem v izvenzakonski skupnosti z mojim g. Možem ali pa, da me on ne vzdržuje... ufff, bi se pokadilo. Direkt bi rekla tam na DURS-u:"In kdo ste vi, da boste odločali, s kom sem in s kom nisem?!" ali pa:"Če me on ne vzdržuje - a se vam dozdeva, da me vi?!"

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Tiste, ki živite v izvenzakonski skupnost...
22.6.2010 12:28:38   
petea
Po uradni dolžnosti preverijo, ali si poročen ali v registirani izvenzakonski skupnosti s kom drugim, ali te morda v tem času vzdržuje kdo drug (starš, drug človek ...), če si v tistih mesecih brez zaposlitve.
Nobenih izjav ni potrebno prilagat ali kakorkoli potrjevat zveze. Če pa bi bilo kaj sumljivo, bi verjetno zahtevali dokazovanje veze med vama.

In to je to. Res je precej enostavno. Gre za vajino osebno stvar, v katero se ne smejo vtikat. Zakaj pa te v končni fazi nekdo ne bi smel vzdrževati en mesec, nekdo drug pa drugi mesec? Imaš vso pravico vmes menjati partnerja.

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Tiste, ki živite v izvenzakonski skupnost...
22.6.2010 12:31:03   
Klemy82
user posted image   Hvala!

_____________________________

Jst.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Tiste, ki živite v izvenzakonski skupnost...
22.6.2010 12:34:35   
Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

On naj te samo vpiše kot svojega vzdrževanega družinskega člana, pa bo. Imejta pa na rezervi to overjeno izjavo. Stane 2€.
 
Mater, da meni nekdo na DURS reče, da nisem v izvenzakonski skupnosti z mojim g. Možem ali pa, da me on ne vzdržuje... ufff, bi se pokadilo. Direkt bi rekla tam na DURS-u:"In kdo ste vi, da boste odločali, s kom sem in s kom nisem?!" ali pa:"Če me on ne vzdržuje - a se vam dozdeva, da me vi?!"

user posted image ja, pri vama je pa situacija malo bolj jasna, ker imata otroka. Midva pač ne. In tudi skupaj živiva precej manj časa kot vidva. Sem mislila, da je to problem, pa očitno ni. Spet nekaj novega vem.


_____________________________

Jst.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Tiste, ki živite v izvenzakonski skupnost...
22.6.2010 12:52:25   
petea
Skupen otrok ni pogoj za to, da te ima partner za vzdrževanega člana, v morebitnih dvoumnih situacijah pa lažje dokazuješ obstoj zveze.
Od kdaj te partner vzdržuje (karikiram: ali od prve skupne večerje ali od zaročitve ali od poročne noči), je stvar vajinega dogovora in izpolnjevanja pogojev za vzdrževanje.

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Tiste, ki živite v izvenzakonski skupnost...
22.6.2010 23:13:14   
pezbar
Jaz sem za leto 2008 šla spraševat na davčno, kako (in če sploh) lahko uveljavljam partnerja kot VDČ,  pa so bili sami problemi (ni bil prijavljen pri meni, potrebovala bi "dokazila", da plačujem vse njegove položnice jaz itd.). Sem jim razlagala, da na socialnem in na občini njega upoštevajo kot člana družine, da pri izračunih za otroški dodatek in pri vlogi za znižanje plačila za vrtec upoštevajo vse njegove (majhne in občasne) prihodke, ampak to njih na davčni ni zanimalo, češ da oni imajo druge zakone in kriterije. - Za letos nisem spraševala nikogar, enostavno sem izvenzakonskega partnerja vpisala kot vzdrževanega družinskega člana v letu 2009. In so ga upoštevali. In "dobim nazaj" za eno celo mojo neto plačo.
Nauk: nič preveč spraševat, še najmanj na davčni. Nimajo interesa, da bi delali v tvoje dobro.


(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Tiste, ki živite v izvenzakonski skupnost...
22.6.2010 23:24:17   
Anonimen
Jah ne vem no ... jaz sem se enkrat oktobra prijavila na njegovem naslovu in za oktober, november in december me je on uveljavljal kot vzdrževanega člana od januarja pa do septembra me je pa mami ... sem bila pa takrat še redna študentka. Nisva rabila nobenih drugih dokazil in nihče naju ni nikoli preverjal.

(odgovor članu pezbar)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Tiste, ki živite v izvenzakonski skupnost...
23.6.2010 14:54:01   
nananaja
Jst sem se sicer poročila, sem se pa septembra, a me je mož uveljavljal v olajšavi za 10 mesecev, dva pa sem imela sama preveč dohodka, nakazila preko študentskga servisa. Če bo me mama uveljavila, bi dobila precej manj nazaj, saj je imela manjšo plačo pa še brata za olajšavo.

Sicer pa je takrat veljalo, da lahko davčno olajšavo uveljavljata izvenzakonska partnerja po enem letu skupnega bivanja.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Tiste, ki živite v izvenzakonski skupnost...
23.6.2010 19:15:24   
suzolinka
Jaz sem se tudi pred leti pozanimala na DURSu in so mi rekli, da ne potrebujem ničesar! Naj pač partner napiše od kdaj do kdaj sem VDČ in to je to. Pa sva imela ravno tako oba ločena naslova. In je dobil nazajuser posted image

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
24.6.2010 22:15:48   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu petea)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Tiste, ki živite v izvenzakonski skupnost...
24.6.2010 23:17:47   
pezbar
IZVIRNO SPOROČILO: zivepo

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Da uveljavljaš partnerja kot vzdrževanega člana, ne rabiš imeti istega stalnega ali začasnega naslova z njim. Prav tako ne rabiš nobenih izjav in overitev.
V vajinih odločbah se morajo ujemati meseci, ko je vzdrževani partner brez zaposlitve (če je brez zaposlitve od januarja do aprila, lahko za te mesece uveljavljaš vzdrževanje partnerja).


se ne strinjam in prvo prosim preverite informacije ki jih dajete.

Mene moj partner letos ni mogel uveljavljati kot vzdrževanega družinskega člana (imava različna naslova)
Prav tako me NI mogel uveljavljati moj oče čeprav IMAVA isti naslov vendar LOČENO gospodinjstvo.
LAHKO pa je partner uveljavljal hčero (mladoletno) ki ima RAZLIČEN naslov kot on, a ISTI kot jaz.


Poznam primer, ko sta fant in punca živela v najemniškem stanovanju v LJ, ona mislim da je že imela službo, on je bil še študent. Nista imela istih priimkov in noben od njiju ni bil prijavljen na naslovu v LJ, temveč je imel vsak svoj naslov (vsak pri svojih starših). V tem času je ona svojega fanta uveljavljala kot VDČ in davčna je to upoštevala, ni bilo potrebnih nobenih dodatnih pojasnil, dokazil... Tudi meni se zdi čudno, da je to šlo skoz, ampak očitno (včasih) gre.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Tiste, ki živite v izvenzakonski skupnost...
25.6.2010 10:40:58   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: zivepo

se ne strinjam in prvo prosim preverite informacije ki jih dajete.

Mene moj partner letos ni mogel uveljavljati kot vzdrževanega družinskega člana (imava različna naslova)
Prav tako me NI mogel uveljavljati moj oče čeprav IMAVA isti naslov vendar LOČENO gospodinjstvo.
LAHKO pa je partner uveljavljal hčero (mladoletno) ki ima RAZLIČEN naslov kot on, a ISTI kot jaz.



zivepo, ne dajem nepreverjenih informacij.

S partnerjem imava različne stalne naslove, nimava skupnega začasnega naslova.

Prvič me je uveljavljal kot VDČ pred 4 leti, ni bilo nobenih problemov, samo sva vpisala najine davčne številke v ustrezna okenca najinih davčnih napovedi.
Drugič me je uveljavljal letos skupaj z otroki, spet nobenih problemov, samo vlogo za VDČ sva januarja ustrezno izpolnila in oddala.

Ne vem, zakaj pri vas ni šlo. Kaj so navedli na DURS-u kot razlog oz. kako so izdali odločbo?

No, ko ponovno prebiram tvoje sporočilo, glede na napisano v citatu predvidevam, da sta šla na DURS samo vprašat, kdo te lahko uveljavlja kot VDČ.
Pezbar je zapisala, da če jih greš spraševat, ti na davčni navedejo cel kup pogojev za uveljavljanje VDČ.
Če pa bereš sporočila tistih uporabnic, ki smo uveljavljale VDČ brez poizvedovanj na DURS-u, lahko vidiš, da so v praksi pri vseh upoštevali olajšave.

< Sporočilo je popravil petea -- 25.6.2010 10:48:35 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?