|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kateri priimek
12.11.2005 17:29:04   
Anonimen
Oj!

Me pa zanima, kateri priimek ste dali svojemu otroku? Ali svoj priimek ali od fanta (za tiste, ki niste še poročene)?

Jaz namreč ne vem kateri priimek bi dala svojemu otroku. Moj prav, da naj ima moj priimek. Jaz bi pa vidla, da ima njegov priimek. Ne vem, no. Sem malo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image glede tega.

Hvala za odgovre.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kateri priimek
12.11.2005 17:35:17   
nita
Naša Ela ima priimek od ateka, sploh nismo nikdar razmišljal, da bi mela mojga. Itak se misliva enkrat poročit. Se bota mogla kr samadva zment. Moja znanka pa je dala svoji hčerki oba priimka, se pravi svojega in od fanta, ker se tut nista mogla zment. Pa sem jo vprašala, kak sta se lahko zmenla, čigav priimek bo prvi user posted image . Ne vem, če ti bo lahko katera pomagala, odločitev je predvsem vajina.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kateri priimek
12.11.2005 17:43:42   
total
Priimek od njega.

(odgovor članu nita)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kateri priimek
12.11.2005 18:37:12   
Jančika_
Saj ne vem, če ti bom z mojim odgovorom kaj pomagala. Pri naju namreč ni bilo dileme, saj sva se poročila že davno prej, preden sva sploh začela razmišljati o potomstvu. Oba imava oba priimka in zdaj ima ta dva priimka tudi otrok. Zaporedje sva izbrala tako, da se v kombinaciji z imenoma ritmično bolje slišiuser posted image .

Če se ne bi želela poročiti,  bi otrok dobil prav tako oba priimka. Če se partner ne bi strinjal, bi pa dobil samo mojegauser posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kateri priimek
12.11.2005 18:38:51   
kofetek2010
oba, kr je bolj enostavno, drgač moraš imet pri prehodu državne meje zraven otrokov rojstni list user posted image  
ko se bosta pa poročila, pa enostavno enega stran vzameta user posted image

(odgovor članu total)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kateri priimek
12.11.2005 18:48:20   
rija
najin bo imel oba, ker se ne misliva poročiti, najprej njegovega, potem mojega, ker se lepše sliši...

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kateri priimek
12.11.2005 18:57:23   
mia-2
Naš fant ima priimek od atija.(nisva poročena).To pa zato ker mam jest tak priimek da ga vsak narobe in težko naglasi in gre že men počas na živce ker ga vsak narobe pove.Za čez mejo pa ne rabiš nobenega rojstnega lista (če se ne pišeta isto) -sem vprašala ker je itak na osebni in potnem listu naslov od mamice in otročka.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kateri priimek
12.11.2005 19:57:28   
mala maja
naš prvi user posted image  ga je dobil po atiju ker nisva bila še poročena.
Zmenila sva se da bova uporabljala njegov priimek tudi po poroki (tudi jaz) in tako imamo zdej vsi njegov priimek.

Kar se tiče prehoda čez mejo gre otrok če ima osebno lahko s katerim koli od straršev čez mejo in ne rabi rojstnega lista(vsaj mi ga nismo rabil). Rabi edino potrdilo če bi šel čez mejo z starimi starši ali kom drugim(ampak takrat ga rabi od upravne enote)

(odgovor članu mia-2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kateri priimek
12.11.2005 21:30:44   
tinatona
Jaz sem mu dala moj priimek.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kateri priimek
12.11.2005 21:36:44   
KODA
Njegov priimek,zato ker se imava namen poročiti,pa potem ne bo treba popravljat otrokovih dokumentov.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu tinatona)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kateri priimek
12.11.2005 22:44:47   
Nikita***
Midva se pa nimava nikoli namena poročit, sem pa jaz k svojemu priimku dodala user posted image priimek. Otroček se bo pisal po očiju.

_____________________________

EX JERY

Ženska, ki je pretrpela izgubo otroka, se ničesar več ne boji. (židovski pregovor)

http://www.freewebs.com/trini-horjulska/

(odgovor članu KODA)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kateri priimek
12.11.2005 22:47:40   
metka
Najini dve imata obe njegov priimek in nikoli sploh nisem razmišljala,da bi bilo drugače.
Se bosta pa morala kar sama odločit; če ne gre pa naj ima oba.

(odgovor članu KODA)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kateri priimek
12.11.2005 23:17:33   
ninocka
Njegov priimek, da ne bom mela se komplikacij ko (ce se splohuser posted image ) bova porocila. Ce bi mu dala oba, bi blo pa vse skup predolgo, ker ma itak dva imena. 

(odgovor članu metka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kateri priimek
13.11.2005 1:12:37   
rozi81
Moja user posted image  ima kar priimek od user posted image . Nisem sploh razmišljala o tem da bi imela mojga. Nisva poročena in se tut ne misliva samo tako sva se pač odločila.
Pa če vam po pravic povem mi je čist vseen sej vem da je z mene vn padla user posted image  naj ima še on en dokaz da je njegova. hi hi (mal heca)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kateri priimek
13.11.2005 9:31:35   
Anonimen
Če želiš, da ima otrok očkov priimek tudi, potem, daj vsekakor vsaj oba priiimka, tvojega in očkovega. Ker res imaš potem lahko stalne neke kolobocije pri prehodu meje, pa pri dvigovanju otrokove priporočene pošte in podobno. Rojstni list moraš imeti v tem primeru povsod s seboj. Najbolje, da daš res oba.

(odgovor članu rozi81)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kateri priimek
13.11.2005 10:38:51   
Pajaca
Pri nas ima oba priimka. Najprej mojega, pol njegovega. Se tko lepše sliši. Poročit se ne nameravava, če pa se bova, bom jaz itak obdržala le svoj priimek, tko da se bova itak vsak po svoje pisala.

Mi je pa tako enostavno. Kdorkoli lahko ureja zadeve za otroka, ni problemov pri prehodu meje (jaz imam drug naslov, kot tamala), ni problemov v vrtcu, se predstavim pa itak vejo za kerga otroka kličem, pač vedo da ima oba priimka. Mogoče teh problemov ne bi bilo če bi imela isti naslov.

Ko bo pa dost stara naj se pa sama odloč kaj bo.

Aja je pa bila to odločitev od obeh. Enkrat sem za foro rekla doma kaj če bi mel otrok kar oba priimka, pa prav moj ja valda, saj je od obeh otrok. Glede vrstnega reda pa tud ni blo panike.....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kateri priimek
13.11.2005 11:38:46   
bskrle
Važno jed,a se čim prej odločita, da ne bo tako, da je rešilc z zdravnico in otrokom čakal, ker se roditelja nista mogla domeniti za priimek!!!!!!!!!!!!!!!!!! (Otroka so kmalu po rojstvu odpelajli na Pediatrično)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kateri priimek
13.11.2005 12:38:10   
CatJa
Moj ima očetovega.

Enkrat sva se s prijateljico nekaj pogovarjali o pogostosti imen v vrtcu, ker je bil njen Žiga eden izmed treh v njegovi skupini, potem se pač otroci med seboj kličejo Žiga X, Žiga Y in Žiga W. In sem jo vprašala ali malega kaj zanima zakaj se mamica in ati pišeta različno. In mu je čist lepo razložila, da imajo pač ljudje različne priimke in tako je ona "mami X" on pa "Žiga Y". In zdaj se tamalemu zdi čist naravno, da se pač mami piše drugače.

Probleme itak vedno delamo odrasli, ne otroci.


_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kateri priimek
13.11.2005 13:53:25   
lin
Jaz sem dala otroku možev priimek sva pa porečena bi pa enako naredila če nebi bla,hočem rečrt da bi tudi v tem primeru dala otroku partnerjev priimek

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kateri priimek
13.11.2005 15:15:23   
Eviii
midva z možem sva se poročila letos junija. in glej ga zlomka, en teden po poroki sva ugotovila, da sva konc maja že nardila user posted image ... jst imam oba priimka, možek pa samo svojega. tako sva se pač odločla. za user posted image  pa se oba strinjava, da bo imel-a samo njegovega, ker je moj predolg in pretežek za izgovorjavo. ati je pa itak šved in bo imel-a najin-a user posted image  edin-a tak priimek v vrtcu in šoli... sicer pa že zdej nimava problemov z dokazovanjem, da sva poročena, ker imam pač jst oba priimka in otrok bo imel tako priimek, ki ga imava oba z očijem.

_____________________________

Dejana smo na silo spravli na svet 3.3.2006 ob 19.59 :)

(odgovor članu lin)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kateri priimek
13.11.2005 17:35:28   
lefairyon
midva sva dala oba priimka ker se nameravava poročiti...ob poroki bom pa tudi jaz imela oba priimka tako da ne bo problemov...

_____________________________

umirem sto puta dnevno
a tebi je sasvim svejedno
znam da sam kriv i znaju to svi
znam da je kasno a trebaš mi ti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
3347 ;)

(odgovor članu Eviii)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kateri priimek
14.11.2005 11:43:53   
malicki
Jaz tudi razmišljam o priimku, pa čeprav bebica še ni niti na pohodu.

Z mojim user posted image  nisva poročena, in tudi ne vem če se kdaj bova. Ker je on tisti, ki se ne želi poročiti in mi tudi ne more obljubiti, da se kdaj bova, se vse bolj nagibam k temu, da bo imel otrok moj priimek ali pa oba priimka. Sem prepričana, da samo njegovega ne bo imel. Nisem pa še tega omenila partnerju, tako da ne vem kakšna bo končna odločitev, strinjati se bova morava oba.
Meni pač isti priimek veliko pomeni in partner to tudi ve.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kateri priimek
14.11.2005 12:54:34   
XXYY
Živjo!

Midva tudi še nisva poročena in ne vem ali se bova kdaj poročila. Mogoče čez par let, ko bo kaj več denarja. Samo to ni 100%, da se bova. Ker se nama zdi obema brez zveze full denarja zmetati za bogi en papir, kjer piše, da si poročen. Ker če bi se že poročila, bi imela ogromno poroko, ne malo. Saj ni važna poroka, samo da se imava rada.

Tako sva se odločila, da bova naši user posted image dala oba priimka in potem ko bo velik, se bo sam odločil, kateri mu je všeč.

(odgovor članu malicki)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kateri priimek
14.11.2005 13:06:45   
rnrnrn
tudi midva sva se odločila, da bo imel otrok oba priimka... ampak se bojim, da odpovedati se enemu priimku le ni tako enostavno, ker po mojem je lahko potem - pri izbiri - otrok obremenjen s tem, da bi enega od staršev užalil s tem, ko bi obdržal le drugega...

(odgovor članu XXYY)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kateri priimek
14.11.2005 13:26:50   
sarazan
Jaz sem poročena in imam možev priimek in takega bo imel tudi otrok. Če ne bi bila poročena, bi dala otroku oba priimka, sploh, če ne bi imela v planu poroke.
V primeru, da moj otrok ne bi imel enakega priimka kot jaz in na meji ne bi zahtevali jasnega dokaza, da sem njegova mama, bi ponorela. To potem pomeni, da bi lahko kdor koli brez problema odpeljal mojega otroka iz države.

Ovčka!
Poroka ni le kos papirja. Poroka je dogodek, ki ga doživljaš s čustvi. In, če je taka, kot si jo želita, je to nepozaben trenutek življenja, ki ostane vedno v spominu. Tako, kot rojstvo otroka.
Res pa je, da je najbolj važno, da se imata rada. user posted image


_____________________________

Princeska Sara se je rodila 29.1.2006.
Princeska Maša se je rodila 13.7.2010.

(odgovor članu XXYY)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Utrujeni? Preverite ali imate pomanjkanje ...
Pri pomanjkanju železa pride do utrujenosti, vrtoglavice, razdražljivosti, težav s koncentracijo, slabših fizičnih in um...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?