|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   AD3-jih katera SPLOH NI DAJALA?
28.6.2006 10:43:51   
Ivanča
Pozdravljene!

Mene pa zanima ali katera sploh ni dajala kapljic? Zakaj so sploh tako pomembne?
Če je otrok dojen, veliko na soncu in svežem zraku, je možno, da dobi vse kar potrebuje in so kapljice le farmacevtski monopol?
Jaz namreč poznam dve mamici, ki nista dajali nobenih kapljic in je z otroki vse v redu, zdaj pa ne vem kaj naj storim pri naši mali? In kaj potem reči pediatru? Te dve mamici nista povedali.
Hvala za mnenja!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: AD3-jih katera SPLOH NI DAJALA?
28.6.2006 10:46:16   
Bubamaraa
Jaz ji nisem dajala, ker je že tko imela grozne krčke brez njih......Zdravnici sem pa rekla da ji dajem......

_____________________________

...KO TI ŽIVLJENJE PRINESE LIMONE ,ZAPROSI ZA TEQILO,SOL IN SEVEDA ME POKLIČI…



(odgovor članu Ivanča)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: AD3-jih katera SPLOH NI DAJALA?
28.6.2006 10:52:05   
mala maja
jaz sem jih djala samo 1 mesec pa pol še vsake tolk časa k sem se spomnila, tud jaz sem rekla da jih dajem

je pa z vsemi user posted image  vse uredu.

sem pa nekje zasledila da če je otrok dojen jih sploh odsvetujejo da ne bi prišlo do predoziranjauser posted image

(odgovor članu Bubamaraa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: AD3-jih katera SPLOH NI DAJALA?
28.6.2006 10:56:53   
Ninica
jaz sem ravnokar našla v predalu še kakšne 3 škatle teh kapljic. Vedno smo pozabili na njih, dala sem ji jih ko smo se spomniliuser posted image . Morem pa reči, da smo ji jih kakšne 4 mesece sigurno redno dajali, potem smo pa kar postopno začeli pozabljati na njih, sicer smo pa bili zelo dosti zunaj na sončku in svežem zraku. Potem, ko smo pa že začeli jesti drugo hrano (dojili smo se skoraj do enega leta) pa mislim, da je dobila zadosti vseh vitaminov. Mislim, da ni noben problem, seveda če je otrok zdrav, če jih ne dobiva. Tudi nekatere moje znanke jih niso dajale namerno ali pa nenamernouser posted image

_____________________________

LP, Ninica

(odgovor članu Bubamaraa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: AD3-jih katera SPLOH NI DAJALA?
28.6.2006 11:01:39   
kaly
 Tudi jaz teh kapljic nisem dajala. Tudi pediatrinji sem odkrito povedala, da jih ne dajem.  Smo pa cele dneve na vrtu in dojen je bil do 15 meseca. Zaenkrat nobenoh težav.

lp

(odgovor članu Ninica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: AD3-jih katera SPLOH NI DAJALA?
28.6.2006 11:40:23   
srki
Jaz sem jih dajala samo kakšen mesec, ko so se začeli pa problemi s podiranjem kupčka (kljub podiranju ga je tiščalo, krči pa to niso bili), potem pa nič več in je bilo vidno zboljšano. Zdravniku sem seveda rekla, da jih dajem. Pa tudi strah me ni bilo, da bi bilo kaj narobe, saj je bil ravno pomladanski čas, ko smo bili itak veliko zunaj....

(odgovor članu kaly)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: AD3-jih katera SPLOH NI DAJALA?
28.6.2006 11:46:59   
Anonimen
Jaz se bi upala, da bi kar sama določila, da jih ne bom dajala. Zaradi možnih karčev pa smo od začetka imeli Oleovit D3, ki se kupijo v Avstriji in ne povzročajo krčev.

(odgovor članu srki)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: AD3-jih katera SPLOH NI DAJALA?
28.6.2006 11:56:59   
suky
Js mam oleovit d3 pa je mela grozne krče po njih....pa še zaprta je po njih tko, da mislim, da smo zaključl s kapljicam. 3mesece je blo dost pa še dojena je tko, da nam komplicirala.

_____________________________

Otroci so naše največje bogastvo!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: AD3-jih katera SPLOH NI DAJALA?
28.6.2006 11:59:03   
asso
Jaz ji nisem dajala in tudi pediatrinji nisem nič rekla, ker ni nikoli nič vprašala. Najbrž, da ji bi rekla, da ne dajem.
Z našo je tudi hvala bogu vse O.K., sicer ti prilagam naslednjo povezavo, pa malo preberi:

http://med.over.net/phorum/read.php?f=46&i=529&t=480#reply_529

Lp asso

_____________________________

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: AD3-jih katera SPLOH NI DAJALA?
28.6.2006 12:06:25   
Anonimen
Mi smo rabili ene tri mesece, da smo prišli do doze sedmih kapljic....pa se je fontanela lepo celila.

Tukaj na morju je doza tri kaplijice.

Glede predoziranja (punčka je tudi stalno na soncu) nam je pediatrinja odgovorila, da do njega pride zelo poredko (govorila je o nekih primerih na severnem tečaju....).

(odgovor članu Ivanča)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: AD3-jih katera SPLOH NI DAJALA?
28.6.2006 12:15:06   
bskrle
Naša pediatrinja mi jih pred jesenjo zagotovo ne bo dala (rodit grem julija) in še takrat ne pretirava s št. kapljic.  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: AD3-jih katera SPLOH NI DAJALA?
28.6.2006 12:49:08   
Mateja82
Jaz sem jih devala dva meseca,  po pet kapljic dokler je pač pila moje mleko, zdaj ko pa pije samo adaptirano mleko jih pa ne dajem več, ker so ti vitamini že vključeni, pa tud na sončku je  več. Drugače pa ni nimela nobenih težav s krči.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: AD3-jih katera SPLOH NI DAJALA?
28.6.2006 12:51:23   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: suky

Js mam oleovit d3 pa je mela grozne krče po njih....pa še zaprta je po njih tko, da mislim, da smo zaključl s kapljicam. 3mesece je blo dost pa še dojena je tko, da nam komplicirala.


To pa res prbvič, prvič, čisto prvič slišim, da ima kakšen otrok zaradi teh kapljic težave. A pa ni imel krče že itak? Pa moj je bil zaprt npr. od mleka.

(odgovor članu suky)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: AD3-jih katera SPLOH NI DAJALA?
28.6.2006 12:55:54   
Metuljček Cekinček
Jaz sem jih dajala prve 3 mesece navkljub krčkom, ki jih je naš user posted image  imel v drugem mesecu. Potem sem nekaj dni zapored pozabila na njih, pa spet kakšen teden dajala, pa spet pozabila, potem sem jih pa kar pospravila v predal.

Pediatrinji nisem povedala, da jih ne dajem več, ker me je na prvem pregledu opozorila na posledice v primeru, da user posted image  ne dobi dovolj vitamina D. Včasih imam kar malo slabo vest, ker sem mu nehala dajati kapljice, ampak se naš malček zaenkrat v redu razvija, zdaj je pa še poletje in mislim, da je v povprečju na sončku več kot 10 min dnevno - v tem času naj bi dobil zadostno dnevno količino vitamina D.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: AD3-jih katera SPLOH NI DAJALA?
28.6.2006 14:13:36   
ada2
pri Nuši so mi na pediatrični kliniki prepovedali kapljice, ker je imela preveč kalcija v krvi, Adamu sem jih čez zimo dajala, zdaj poleti pa mu jih dam 1x na teden.

_____________________________

Besedo KONTRA s proti razložimo in CEPCIJA je jasna brez vprašanj, tako se s kontracepcijo borimo, da bi bil na svetu kakšen cepec manj!

Ada vas ´ma rada!

(odgovor članu Metuljček Cekinček)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
28.6.2006 14:20:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ada2)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: AD3-jih katera SPLOH NI DAJALA?
28.6.2006 17:07:15   
Bonnie_RR
Pa bi si katera izmed vas lahko kdaj odpustila, da svojemu otroku namerno ni dajala kapljic in je imel zato probleme?

Kje pa imate garancijo, da vaš otrok zaradi tega ne bo imel kakšnih posledic?
Saj ne rečem, lahko je veliko primerov, kjer je bilo kljub temu vse vredu, ampak kako ste lahko tako prepričane, da da bo tako tudi z vašim otrokom?

Jaz svojemu user posted image redno dajem AD3 kapljice in jih brez problemov prenaša. Če bi imel pa zaradi njih kakršnekoli težave, bi si priskrbela druge (D3). Vsekakor jih ne bi kar tako dala v predal in pozabila na njih...

Lp


_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: AD3-jih katera SPLOH NI DAJALA?
28.6.2006 17:32:42   
benika
Bonnie, a misliš, da otrok ne more biti rahitičen kljub temu, da mu daješ kapljice? Ah dej nehi no.

Debata o jemanju in nejamanju teh kapljic je popolnoma brezpredmetna, ker se ne bomo nikoli strinjale o tem in zato VEDNO nastane kreg. Je pač odločitev staršev, ali jih dajejo otroku ali ne, pa tudi za posledice (če slučajno so) so sami odgovorni.

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: AD3-jih katera SPLOH NI DAJALA?
28.6.2006 18:32:45   
Bonnie_RR
Normalno, da do tega lahko pride, je pa riziko vseeno veliko manjši, se ti ne zdi?

_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: AD3-jih katera SPLOH NI DAJALA?
28.6.2006 20:34:16   
Anonimen
Sploh nisem dajala.
Sin popolnoma zdrav enoletnik user posted image

(odgovor članu Bonnie_RR)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: AD3-jih katera SPLOH NI DAJALA?
28.6.2006 20:38:01   
Anonimen
no js jih nism. sem jih en čas sem pa ke kako in to sem tut pediatrinji povedala pa je rekla da če ne dajem redno da vseen če sploh ne dajem. in ona jih tut ni dajala svojim otrokom. sej so skos na soncubojo že prdelal tist d vitamin kar ga rabjo. moja je čist zdrava dvoletnica! tut tadrugi jih ne mislm dajat

(odgovor članu Ivanča)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: AD3-jih katera SPLOH NI DAJALA?
29.6.2006 8:09:33   
honey
Tudi jaz sem mu jih dajala samo kakšen mesec. Potem sem itak nehala dojit in je bil na Aptamilu, tam so itak vsi potrebni vitamini notri, pa še čez poletje je bilo, tako da je bil skoz zunaj in na soncu in je popolnoma zdrav 15-mesečnik. Samo tole mi zdej ni jasno, ker pravite, da otrokom niste dajale kapljic, ker so bili dojeniuser posted image  Meni je pediatrinja rekla, da jih ravno tisti otroci morajo jemat, ki so dojeni, ker v nadomestkih so že vitamini notri. Ne mislit, da tiste, ki ste dojile, pa jih niste dajale obsojam, ampak čudno se mi zdi. Sicer pa itak vsak zdravnik po svoje pove.

Je pa res, da je sestrična, ki je dojila, sineku dodajala AD3 kapljice, pa so vseeno ugotovili, da je rahitičen. Tako da mislim, da glih tok pomembne pa spet niso. Itak pa mi je zdravnica rekla, da čez poletje jih ni treba jemat, ker je zunaj sonce, da pozimi je bolj važno, ampak jaz mu jih vseeno nisem dajala in mu jih tudi ne bom, ker sva tud pozimi veliko zunaj in je tudi pozimi sonce, tako, da se vitamin D tvori brez dodatkov kemije.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: AD3-jih katera SPLOH NI DAJALA?
29.6.2006 8:16:17   
mujcek
Jaz jih nisem dajala najprej zaradi krčev, sedaj pa jih tudi ne dajem...

Vem za več primerov, ko jih mamice niso dajale pa z otročki ni nič narobe.

Jaz moja 2 raje malo ven na zrak nesem oz. sedaj ko je lepo vreme sta cele dneve zunaj in mislim, da je to več kot pa kapljice

(odgovor članu asso)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: AD3-jih katera SPLOH NI DAJALA?
29.6.2006 9:40:32   
bini
še ena grešnica tukej...user posted image
sem vedno imela namen dajat, pa sem tko pozabljiva... najbrž zato, ker vem da ni hude panike če jih ne...
prvi mesec je pa imel ful krče po njih, zato sem šla potem na d3, sedaj pa še tega ne..
isto sem delala pri taveliki.

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu mujcek)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: AD3-jih katera SPLOH NI DAJALA?
29.6.2006 10:46:35   
mayflower
iMi dajemo kapljice Idroplurivit. e kupijo v Italiji in ne povzročajo krčkov.

Do katere starosti pa naj bi se te kapljice sploh dajale?

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pokukajte v pravljičen svet nove trgovine ...
photo
Vrata je odprla nova trgovina Mali zakladi, ki se nahaja v spodnji etaži Emporiuma, BTC City Ljubljana.
Najbolj stroge mame so rojene v znamenju ...
Nekatere mame so popustljive in prizanesljive, druge so stroge in imajo rade kontrolo nad vsem. Ste vedeli, da pri odnos...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?